Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


+7
ceevfaj
Vajhuamsibluag
yujyeeg
koobpovtxuj
Thov Khawv
Tubzoonraug
Jesqav
11 posters
  • Post new topic
  • Reply to topic

Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Jesqav April 14th 2015, 7:19 pm

First topic message reminder :

Saib seb saib pua laib nawb. Txau ntshai heev:




https://www.facebook.com/video.php?v=967139879987196
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Tubzoonraug May 16th 2015, 7:17 am

Raws li txoj cai nyob rau cov tebchaws  xws li Fabkis, Australia, Canada thiab USA, yog tus poj niam nrog tus hlua nraug mus lawm es  tus poj niam  yeej yeem rau tus hlua nraug ua lawm ma,  tus hlua nraug yeej  txhua yam vim tus poj niam tsi foob tus hlua nraug thiab tus poj niam yeej kam lawm ces tus txiv neej yeej tsi txhaum. Qhov yuav kom tus txiv neej txhaum ma yog tus  poj niam tsi kam li e tus txiv neej muab mos ua lawm ma txaum ntag lau.  Txawm tus poj niam twb yeem2 lawm lo  thaum kawg tus poj niam dag hai tias, tus txiv neej muab mos ua lawm no xwb tus txiv neej yeej raug txim txhog hnub tuag li thiab.

Qhov USA Embassy  tsi hai dab tsi ma vim  Am Leev tsi yog ib tus neeg  dawb hau tiag2 nws yog neeg txawv ces Tus American Embassy ntawd tsi kam hai kom nom tswv Lao tso Am Leev ce luag tsi xav pub kom  ho plam lawv txoj kev phooj ywg xwb. Lawv yeej paub  txoj cai zoo nyob rau txua lub teb chaws ua muaj democracy.

Qhov Embassy tsi kam lee ma tej zaum nyob rau  cov tebchaws  Republic  yeej coj  tus cai txawv ces lawv thiaj li tsi hai xwb. Yog Am Leev yog ib tug zoo neeg ma lawv yeej tsi pub leej twg paub Am Leev yeej tau lo tsev lawm. qhov lawv tsi pub lo tsev ces  yuav yog Am Leev yog ib tus neeg trash xwb es luag thiaj li tsi quav ntsej.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Tubzoonraug May 16th 2015, 3:26 pm

Kwv Thov Khawv, koj nyeem qhov nov saib, txoj cai nyob rau USA nov ma  very (tough)  heev.

http://www.actionnewsnow.com/news/former-oroville-teachers-aide-convicted-of-on-campus-child-molestations/
avatar
Vamntxawg
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Vamntxawg May 16th 2015, 4:10 pm

Lub teb chaws Mekas no mas poj niam xav tua yus thaum twg los tau.  Kuv ntxub txoj cai no kawg vim cov nom tswv tsis txawj tab cai kom haum ob tog.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Tubzoonraug May 16th 2015, 4:23 pm

Yeej yog lawm thiab ma Tij Vamntxawg, hai txog tus Mr. Vang nov nws tau harassed  cov ntxhai nkawm ntawd nyob rau Oroville    California nov ma yus kuj paub tsi zoo,  kuv tus kheej yeej ua hauj lwm nrog rau menyuam yau lo tau muaj 20 xyoo nov lawm, kuv yeej pom cov neeg tuaj  pab hauj lwm  ma lawv muaj ntsi coj tus cwj pwm tsi tshua zoo thiab tiag.  Tab si lawv tsi kov xwb os, cov ntxhai ma  yeej lo khawm tus txiv neej ntau tab si tus txiv neej yuav tau txhob kov txhob tuav   thiaj li tsi txhaum.

Kuv tus kheej lo  muaj ntau tus menyuam  kawm ntawv nyiam hugging neeg  thaum lawv los hugged kuv lawm ma kuv tsa tes rau saum ntuj cia lawv khawv kuv xwb, thaum lawv khawm txau lawm ces lawv mam li tsum,   muaj tej zaum cov ntxhai loj muaj li 12/13 xyoo es lawv yog hlua nkauj lawm ma, lawv lo thov hug yus ces yus yeej hai tias, sorry ma'am I can't let you hug, kuv yeej hai li nov xwb vim ntshai txoj kev iab liam li os.

Cov nai khus poj niam lo yog txiv neej, yog thaum lawv ntawv lawm, tsi pub menyuam tub menyuam ntxhai kawm ntawv rov mus nrog nws nyob rau hauv classroom lawm, vim  mus li ntawd ma tsi zoo. Kuv pom ntau zau, cov ntxhai loj loj lawm  thaum lawv lawb ntawv lawm ma tus teacher tsi mus tsev  ces nws pheej nyob after school e cov ntxhai muaj hnoog nyoog li 12/13 xyoo pheej lo muab nws kawm  puag nws  muaj cov tseem mus caij nws caj dab li thiab,  kuv mus  check cov room kuv pom ntau zau. Tej nov yog menyuam  kawm ntawv  dag hnub twg ces  yus tus kheej tuag hnub ntawd li os.
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Thov Khawv May 16th 2015, 8:23 pm

Ntsia yawg lub xim xoo xwb yeej ntxim tsis tshua leem cai es bro Tubzoonraug hehehe. Yawg yeej paub yawg plaub mob thiaj khiav mus Alaska los lawv tseem mus ntes tau thiab. Mekas txoj cai mas tsis fair rau qhov no, lawv muab lub txim siab dhau lawm. 24 xyoos ses yuav luag yog life prisoner ntag hos. 
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Tubzoonraug May 16th 2015, 9:44 pm

Kwv Thov Khawv, lub txim tua neeg yog 25 xyoo, lub txim rape 100 xyoo, yog tsi pom tes lam raug liam xwb ces yeejyog  nyob ntawm tus judge yuav muab nws liam txim xwb os.  Yeej tsi fair  lawm lo ma,  yog 24 xyoo ce  kawg  yus tus pojniam raug lwm tus txiv neej tuaj tswm tag mus li lawm xwb tiag. Lo yog tseem lo nyob kiag e niaj hmo tswm lawm xwb.   Yog thaum luag tseem tsi tau nte yus ma kawg ua ib pluav rog  es mam li tuag. Yuav kom tau cov  lawv hus hai tias grenade launcher xwb ces tos muaj nkawj muas daiv tuaj ce mam li siv xwb tiag.

Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Jesqav May 17th 2015, 3:49 am

Kuv mus tsev tau 4-5 nub no nej tham lom zem kawg lawm hahah

Mus tsev tsi khoom kiag li lawm...rov tuaj hauj lwm mam rov khoom xwb haha
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Tubzoonraug May 17th 2015, 8:46 am

Zoosiab koj rov tuaj lawm ma Kwv Ntses,  koj nyob ze rau puag pem Kwv Nraug Cuam lawv thiab lo? Tam sim nov ces cov niam thiab txiv tej kwv tej tig sib caim tau 40 lub xyoo rau May 15, 2015 nov lawm. Nej cov ua kwv  yug puag tom qab ces nej tsi paub txog lub neej yav tag lo.  Tej zaum tej niam tej txiv ua tseem muaj txoj sia nyob lawv paub zoo, kuv paub thiab tiam si kuv ho paub tsi txog  thaum  54 lo mus txog kiag rau 75,   kuv paub txij li 75 txog kiag rau 2015 nov xwb.

Tub Ntses,  lub neej Hmoob  tau sib ncaim lo tau 40 xyoo nov lawm, sawv daws kuj tseem sib nco lo ua ntuv zus, tej lau ua yav tag puav leej  tsi muaj txoj sia nyob tag lawm tsi tag li nws kuj tseem nyob ib nrab ua tseem hlua xwb ho cov lau muaj li 70 up ces yeej yog tuag tag li lawm.

Nej tig mus saib lub Nroog Looj Ceeb yav thaum cov lau thiab tej nom tej tswv tseem nyob, lub nroog ntawd busy heev thiab kev ua tsov rog nrog rau haub tai blog nkawv 2 kwv tij,   thiab peb cov kwv tij Hmoob ib cov kuj tuaj rau tom tog patthet Lao thiab,   tej kwv tij ntawd  kuj yog kuv ib tug tij laug Yaj Thoj Tub thiab, Yaj Thoj tub yog tij yug  kuv txiv yog lawv tus txiv ntxawm, kuv nrog Yaj thoj Tub ib phaj ces kuv yog kwv,  tab si lub caij lawv ua  tsov rog, kuv tsi tau yug ces tsi paub zoo.

Tamsim nov  tus chij nyob rau Lao tham sim nov ua nej siv ntawd Yog Yaj Thoj Tub tus ua lawv hus hai tias Koos paj cai.   Thaum lub teb chaws tso raim phoj tsi sib tua lawm ces  tog Nao Lao Hak Xat, tsi ua raws lub ncauj lus ua lawv tau mus sign peace treaty nyob rau Paris.   Ce cov nom tswv tog liab muab huab tai lawv thiab cov noj tswv  nrog rau Pha Nya Tub Bis lawv mus Seminal (xamana) Rau lub Moung Vieng Xay, ces cov neeg nov kuj mus tuag tag lawm. Thaum zoo li nov ces lub tebchaws Laos thiaj li pob   mus ua colony rau N Vietnam lawm,  ces lub tebchaws Laos thiaj li raug luag tuaj muab nyiaj kub khawv lawm du lug tshuav tej pej xeem thiab cov caub khoom tebchaws xwb li cov pej xeem Lao,  tsi muaj dab tsi tag nrog,  tshua yam luag muab muag noj muag hau tag li lawm.

The new future  ces yuav yog  Vietnam and Chinese lawm xwb, cov neeg Lao nyob rau lub tebchaws Laos  yuav rov qab mus ua luag dag luag zog dua.  Yog either  cov nom tswv hauv tsi hloov  txoj kev cai tswj fwm ces  cov pej xeem nyob rau hauv yeej kawg txom nyem.   Qhov txom nyem vim tej nom tswv lawv tsi  muaj qhov zoo  development thiab tsi muaj   healthcare and welfare  lo support rau cov pej xeem ua lawv txom nyem.

Ntau lub tebchaws tau  donation  billion of dollars rau hauv  lub tebhcaws Laos tab si tsi pom coj mus ua tau ib yam zoo rau tej pej xeem. Qhov nov ces ntau lub tebchaws pom tau hai tias, tej nyiaj lawv donation txhua lub xyoo  ntawd mus tsi txog tej pej xeem thiab tsi pom lub tebchws  txawv li ces luag thiaj li txo nyiaj donation tsawg zog.   Tham me me li nov rau  lub sij hawm May 15  Hmoob tau tsiv tawm mus txawv Tebchaws txwm nkau tau 40 xyoo nov. 

Brother, nej cov ua kwv  txob xav li ca rau qhov lus kuv sau nov, nov ma tsua yog piav txog lub ciaj lub nyoo txawm nkau rau 40 xwb os.

mloog tau lub neej 3 hmoob nyob rau Laos

koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by koobpovtxuj May 17th 2015, 2:29 pm

Lawv pab yawm txiv thiab vauv no koom siab muab vauv tus poj niam coj los qua rau vauv mes kas.Nej mloog txij li ntawm 37 nas this mus rau tod ces yog nawb.\



Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Tubzoonraug May 17th 2015, 2:45 pm

Toj Xeem Tus kwv tij Hmoob Vwm nov tham lus ma zoo li muaj tsi cuab ntxiv ntau2 xyov pua tseeb lo tsi tseeb, tiam si yog tseeb lo haj yam zoo ho tsi tseeb lo kuj lam mloog ua kev lom zem kev laug hnub laug nyoog.  Kuv tus kheej  tsi tshua ntseeg  vim kuv mloog tej lus tham ces tsua yog make up story xwb os.  Kuv lo kuj tsi paub haitias  tseeb lo tsi tseeb.
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Jesqav May 17th 2015, 4:25 pm

Ua tsaug Brother Tubzoonraug rau qhov keeb kwm hmoob koj piav peb mloog os.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Tubzoonraug May 17th 2015, 5:37 pm

Kwv Ntses, sau ntawv tsi tsua raug   txhob xav li ca.  Kuv ces twb muaj 54 xyoo lawm laiv   yog hai lub caij yoog ua rog Kong Lae,   ntawd ces niam txiv kuj yug kuv lawm no.  Muab xam lo  ces ntev kawg nkau lawm nawb,  thaum nyob rau Laos, kuv tsua muaj li 13/14  rau 75 ua  cov nom tswv hloov lub tebchaws Laos ntawd,  kuv twb ho lo nyob rau Roob Kub Twm, tau 4 xyoo lawm thiab mam li khiav tawm tuaj rau Vibnai os. Kuv tuaj rau American  tau 35 xyoo kiag lawm ntag ma.  Ua li hai, kuv muaj 54 xyoo li nov ces  tej niam tej txiv tuag tag lawm.  Tsi paub yus txoj kev nyob xyov yus yuav tuag hnub twg hmo twg lawm thiab tiag.   Nyob rau USA nov ma tsi paub li nawb,  yuav tuag thaum twg tsi muaj leej twg qhia li laiv.  Ces ua dab tsi lo yuav tau ua zoo kom muaj record zoo tseg rau neeg ntiaj teb paub thiab pom es kom txhob muaj bad record rau yus tej me tub menyuam rau tom qab.

Zoo li kuv twb piav me ntsi lawm hai tias,  Lauj Kiab Tooj Bliaj Yao, kuv txiv hua ua txiv ntxawm (Uncle) vim nws yog kuv yawg tus kwv,  raws li kuv txiv piav me ntsi rau kuv rau xyoo 71 ntawd hai tias, thaum ub kuv pog koob thiab yawg koob Yaj Kiab Tooj  yug tau kuv yawg, ces peb yawg koob tuag lawm es peb pog koob mus ua niam rau tom cov Hmoob lauj, mus yug tau Lauj kiab Toom Blia Yao,  thaum kuv pog thiab yawg tuag tag lawm kuv txiv lawv muaj 4 tug kwv tij, 3 tug tij laug tsi hlub kuv txiv, kuv txiv yog tus tub ntxawg tsi tau loj, ces thiaj li tau mus nrog kuv txiv tus Uncle Kiab Toom Blia  Yao nyob, lub caij kuv txiv mus nrog nyob ntawd kuv txiv hai tias tus txiv ntxawm Kiab Toom tseem hlua2 tsi tau muaj menyuam li nws tsua thaj tsam 18 xyoo thiab xwb no.  Ce kuv txiv mus nrog Yawg Kiab Toom nyob tau 4/5 xyoo kuv txiv loj muaj 18 xyoo ces  yawg Kiab Toom thiaj li yuav ib tug pojniam xeem Thoj rau kuv txiv no.


Kuv txiv tsev neeg thiab cov Hmoob xeem lauj ua yog Kiab Toomtsev neeg thiaj li sib ua neej ua sav tsi tau no na.  Nov ma yog truth  history os, cov lau tuag tag lawm tshuav cov hlua xwb ces tsi muaj leej twg paub txog keeb kwm lawm, kuv ntseeg hai tias ib cov neeg lau nyob rau Laos ua tseem muaj txoj sia nyob lawv yeej  yuav paub txog qhov  keeb kwm kuv tham nov thiab.

 
Dej Cawm Siav
Dej Cawm Siav


Registration date : 2014-08-29

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Dej Cawm Siav May 17th 2015, 7:37 pm

Thov Khawv wrote:
Zeb tuaj qhia qhov tseeb rau tsoom Hmoob sawv daws. Kab ua kab lees txim, kab ua kab tawm tuaj qhia rau kwv tij neej tsa tau paub li no thiaj yog txiv neej yawg tiag. Thov qhuas Zeb. 


Bro, yog muaj tseeb li Zeb hais no, thiab yog niam Zeb tuaj Zeb tog ces Alaine kawg ntsib teeb meem loj lauj zaum no os, tab txawm tsis raug txim los yuav poob nyiaj ntau heev nawb bro.
Peb tsis hnov Alaine lus thiab kuj paub tsis tseeb.
Dej Cawm Siav
Dej Cawm Siav


Registration date : 2014-08-29

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Dej Cawm Siav May 17th 2015, 7:43 pm

Thov Khawv wrote:
Yog li koj hais ko thiab os bro...
Hais txog ntawm qhov rape thiab tsis rape no mas nyob ntawm Phansamai thiab Alain nkawd lees xwb. Yog police investigate es paub tias Phansamai raug raped mas Alain yuav raug nyob txim hnyav heev nawb. Yog xwj paub tias Phansamai yeej yeem zoo2 ces Phansamai thiab Alain nkawd raug nplua thiab nyob txim. Vim nyob Nplog mas txawm yeem thiab tsis yeem los yeej txhaum nawj. 
Hais txog qhov ntes tau Alain xyoo no ntawd mas vim yog tsaib no Alain yeej tau lees tias nws deev Zeb poj niam rau police lawm ne bro, thiab tsaib no Zeb yeej pib nrhiav ntes Alain lawm tab sis nws khiav dhau lawm xwb thiaj ntes tsis tau. Yog li ntawd xyoo no Zeb mam ntes tau Alain ces tsis txhaum os bro. Qhov zeb txhaum mas tsuas yog nws muab riam khuj thiab ntaus Alain nkaus nkaus xwb os. Hais tias Alain yeej lees zoo zoo li ntawd rau Thuj Mis kas tag lawm no os bro es thuaj Mekas thiaj pab tsis tau no os. Tiag mas Am Leev ib nyuag ruam zog lawm, yog tias Zeb ntes tau thiab lawv coj mus xwj los Am Leev yeej deny tsis lees li ces nws yeej tsis mag txim mas. 
Hehehee...lam comment kom lom zem rau peb xwb os.  

Bro raws luv nyuag kas yau no xav mas, Alaine lees zoo zoo li no mas tseem tsis raug txim nyhav npaum tsis kam lees nawb, yog tias niam Zeb tsis tuaj Zeb tog li mas Alaine tsis lees mas yog cai lawm, tab sis yog Niam Zeb yeej tham raws nraim li Zeb piav no ntag ces Alaine txhaum lauj hehehe, Niam Zeb los kuj txhaum 1 yam nkaus thiab nawb bro, tab sis nws yog poj niam nws yog tus raug ntxias, raug yuam ces nws txhaum tsawg zog. Li cas los xij yuav kom paub tseeb mas yuav tsum yog hnov Alaine lus thiab mas 3 thiaj paub txiav txim hehehehe.
Dej Cawm Siav
Dej Cawm Siav


Registration date : 2014-08-29

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Dej Cawm Siav May 17th 2015, 7:45 pm

Tojxeem wrote:Lawv pab yawm txiv thiab vauv no koom siab muab vauv tus poj niam coj los qua rau vauv mes kas.Nej mloog txij li ntawm 37 nas this mus rau tod ces yog nawb.\



Tojxeem, ntshe tus uas yawg piav no ntshe yog case no xwb kaj hahahaha.

Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Tubzoonraug May 17th 2015, 7:50 pm

Daim duab hauv qab, kuv tus muam tus tub yog tus tsav lub tsheb luv tub thaum tus poj niam ntawd cov khoom os, es nws tus nus tsav ib lub motorcycle thiab tus muam lo sav lib lub motorcycle los ua ke,  ces tus txiv caum tau tus txiv tuas kiag tus poj niam tuag ces taws phom kiag rau kuv tus muam tus tub hus ua Meej Lauj no ces kuv tus muam tus tub thov2 kom txhob tua nws vim nws tsi paub qab thog hauv xauv, nws yog tus neeg khiav tsheb ntiav nyiaj xwb lawv ntiav nws ces nws tsua paub thauj luag khoom xwb es tus txiv thiaj li tsi tua nws ces tus txiv thiaj li tua tus txiv tuag lawm no ma brother. Kuv tus muam  ces kuv tos tuaj saib kuv tau 2 hnub xwb ces qhov teeb meem nov tshwm sim tim nej lawm ma.  Kuv tus muam tus tub hlob yuav luag raug teeb meem thiab os.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Tubzoonraug May 17th 2015, 7:57 pm

Kwv Dej Cawm Siav,

Raws li Zeb yaj tham ma kuv tsi tseeg vim nws yog tus cause qhov problem nov lawm ces nws yuav tau hai kom muaj evident li ntawd xwb, tseem tsi tau hnov Am Leev Lis tog. Tus Niag Xeeb Thojnov tseem yuav hus mus nrog Zeb Yaj poj niam tham thiab, nej yeej yuav hnov, thiab tseem yuav hus mus nrog Am Leev tham thiab no tiag, kuv xav hai tias tus Hmoob Thov hauv radio Conference nov yuav cause more and more trouble to every body in the future, Okay, tus Zeej Xeeb Thoj nov tsi yog neeg tseem ceeb, neeg dog dig xwb, nws ua tej video nov lo rau neeg mus saib ces tau nyiaj xwb.
Dej Cawm Siav
Dej Cawm Siav


Registration date : 2014-08-29

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Dej Cawm Siav May 17th 2015, 8:03 pm

Tubzoonraug wrote:Daim duab hauv qab, kuv tus muam tus tub yog tus tsav lub tsheb luv tub thaum tus poj niam ntawd cov khoom os, es nws tus nus tsav ib lub motorcycle thiab tus muam lo sav lib lub motorcycle   los ua ke,  ces tus txiv caum tau tus txiv tuas kiag tus poj niam tuag ces taws phom kiag rau kuv tus muam tus tub hus ua Meej Lauj no ces kuv tus muam tus tub thov2 kom txhob tua nws vim nws tsi paub qab thog hauv xauv, nws yog tus neeg khiav tsheb ntiav nyiaj xwb lawv ntiav nws ces nws tsua paub thauj luag khoom xwb es tus txiv thiaj li tsi tua nws ces tus txiv thiaj li tua tus txiv tuag lawm no ma brother. Kuv tus muam  ces kuv tos tuaj saib kuv tau 2 hnub xwb ces qhov teeb meem nov tshwm sim tim nej lawm ma.  Kuv tus muam tus tub hlob yuav luag raug teeb meem thiab os.

Oh los bro, yog li mas koj tus nephew ntawv lucky kawg lawm nawb, pab nws zoo siab uas tsis raug teeb meem os bro. Zoo qhov thaub ntawv tsis xuas phom 6 koj tus nephew nawb bro, yog tua ces kawg tuag dawb tag lis xwb os bro.
Dej Cawm Siav
Dej Cawm Siav


Registration date : 2014-08-29

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Dej Cawm Siav May 17th 2015, 8:05 pm

Tubzoonraug wrote:Kwv Dej Cawm Siav,

Raws li Zeb yaj tham ma kuv tsi tseeg vim nws  yog tus cause qhov problem nov lawm ces nws yuav tau hai kom muaj evident li ntawd xwb, tseem tsi tau hnov Am Leev Lis tog. Tus  Niag Xeeb Thojnov tseem yuav hus mus nrog  Zeb Yaj poj niam tham thiab, nej yeej yuav hnov, thiab tseem yuav hus mus nrog Am Leev tham thiab no tiag, kuv xav hai tias tus Hmoob Thov hauv radio Conference nov yuav cause more and more trouble to every body in the future, Okay, tus Zeej Xeeb Thoj nov tsi yog neeg tseem ceeb, neeg dog dig xwb,  nws ua tej video nov lo rau neeg mus saib ces tau nyiaj xwb.
Yog kawg bro, cia seb Zeb poj niam & Alaine nkawv ho piav li cas tuaj ov. Kab tias nyias hus nyias kwj tse kom du lug xwb ntag nawb hehehehe.

Yog kawg bro, nws rov mus zes taws kom kub ntxiv dua xwb os bro hehehehe.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Tubzoonraug May 17th 2015, 8:56 pm

Yog lawm ma brother, tus Zeem Xeeb nov tsi yog media os, nws tsi yog ib tug neeg tseem ceeb es pheej yuav mus hus rau cov neeg nov tuaj tham li nov nws tsi yog cai os.  Yog nws hus tuaj mus tham li nov ces yuav cause every bodies have a temper tuaj ce yuav rov sib cav sib ceg os. Qhov zoo, Zeb thiab Zeb poj niam yuav tau stop no other out Country contact to them thiaj li zoo nawb.

Yog tseem cia tus Zeej Xeeb nov hus lawv tuaj tham tag ces kawg yuav muaj teeb meem ntxiv lawm os. Vim nyia yuav claim nyia qhov right ces yeej hai tsi haum nawb.  Qhov yuav hai lus ncaj ncee  rau hauv court ma thiaj li meej pem.

Yog ma, ntawm kuv tus nephew ma yeej yog lucky kawg nkau os. Tus txiv neej ntawd lo twb tsi tua tus dab laug caij motorcycle sib caum ua ke thiab os.
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Thov Khawv May 18th 2015, 2:27 am

Dej Cawm Siav wrote:

Bro raws luv nyuag kas yau no xav mas, Alaine lees zoo zoo li no mas tseem tsis raug txim nyhav npaum tsis kam lees nawb, yog tias niam Zeb tsis tuaj Zeb tog li mas Alaine tsis lees mas yog cai lawm, tab sis yog Niam Zeb yeej tham raws nraim li Zeb piav no ntag ces Alaine txhaum lauj hehehe, Niam Zeb los kuj txhaum 1 yam nkaus thiab nawb bro, tab sis nws yog poj niam nws yog tus raug ntxias, raug yuam ces nws txhaum tsawg zog. Li cas los xij yuav kom paub tseeb mas yuav tsum yog hnov Alaine lus thiab mas 3 thiaj paub txiav txim hehehehe.


Hehehe...yog mas bro. Tab sis mas yog Alain tsis lees li no mas prove nyuaj me ntsis txawm tias Phansamai yuav tuaj Zeb tog los yeej nyuab zog vim rau qhov nws ntev lawm. Thaum ntawd police yuav nug Phaisamai hais tias cas nws deev koj thiab mos koj thaum ntawd koj ho tsis qhia rau Zeb thiab ceeb rau tub ceev xwm, thaum no mas Phansamai khuam.
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Thov Khawv May 18th 2015, 2:31 am

Tab sis qhov nyuaj rau Am Leev zog mas yog qhov nws los ntsib Phansamai zaum no, tub ceev xwm yuav xaub Am Leev tias vim li cas Am Leev thiaj paub los nrhiav Phansamai hauv Phonesavanh thiab vim li cas nkawv thiaj sib paub. Am Leev yuav khuam qhov no yog tias nws tsis txawj nrhiav lus los tawm tsam. hehehe Tab sis kuv yeej zoo siab qhov Am Leev los ua li no kom lwm tus Hmoob thiaj zeem thiab thiaj ceev faj. 
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Nraug Cuam May 19th 2015, 2:10 am

Yog li koj hais thiab mas bro Thov Khawv. Cia kom muaj tej teeb meem li no thiab es 3 txhua tus thiaj tau khaws ua kev paub os.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Davdub May 20th 2015, 5:22 am

Leej twg e yuav muaj plus ua luaj e txawj siv pib kiag ib zaj nov tuaj lawm thiab ne, cov Neeg nov ma ca yuav meem txom ua luaj litiag. Plaub tag tsi cia tag es tseem yuav ua kom muaj ntau yam thuaj thiab.
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Thov Khawv May 20th 2015, 6:20 am

Yog kawg los mas bro. Tej teeb meem no twb tag lawm los yeej muaj tus create tej VDO no tuaj tsis tseg li os.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Tubzoonraug May 20th 2015, 6:41 am

Cov neeg ua created tej teeb meem li nov tsua muaj ib txoj kev mus sau copy right rau ce u tube muab nws block kiag ua kom nws tau saib court vdo ta thiab test question tag thiab nws li mus rov qab tau rau nws qhov account.
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Thov Khawv May 20th 2015, 8:51 am

Yog ma bro...
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Thov Khawv May 22nd 2015, 2:04 am

Bro tubzoonraug, kuv lam mus comment kom lom zem no tab sis mas muaj 2-3 yawg kwv tij ntshav siab rau kuv kawg os. Tab sis kuv tsuas lam sau kill time kom lom zem xwb, tej zaum siab cov kwv tij Hmoob Mekas me tsis lawm vim siv tej lo lus mi nyuam yaus tsis tshua zoo nkauj sau teb lawv thiab. Yog koj ua tij mus pom los thov txhob xav li cas nawb, tsuas yog lam sau kom lawv muaj lus tham xwb.  
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Thov Khawv May 22nd 2015, 2:19 am

Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Davdub May 22nd 2015, 5:28 am

Brothe, kuv tsi ntseeg, kuv ntseeg hai tias nws vwm rau ib cov kab mob thiab yeeb tshuaj ua rau nws feeb tsi meej pem lawm xwb. Hai txog dab yuav keej npaum li ma yuav tsi muaj raws li peb nyob rau uSA peb khoob khuab txog, Tsua tus neeg hau yas mab yeej vwm, thaum vwm lawm ces kawg tua neeg yam nws tsi nco paub tsi nco khuv xim luag txoj sia li lawm.
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Thov Khawv May 22nd 2015, 7:14 am

Kuv yeej tsis ntseeg li koj hais thiab os bro. Kuv xav tias tej zaum tus niam tais no nws xav haus yeeb xwb. Qhov los ntshav mas yuav kom txaus ntseeg yuav tsum muaj ib tug zov rawv nws seb puas pom nyob nyob cia li los ntshav mas thiaj li. Hos yog zoo li no xwb mas nws huam yeeb es nrhiav tswv yim los keb xwb. 
koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by koobpovtxuj May 22nd 2015, 11:05 am

Thov Khawv wrote:Puas txaus ntseeg nas cov bro? 


Dab los pleev ntshav rau tus poj niam no nias ntawm nov
Tus niam tais poj Hmoob no yog raug tau tus dab npe hu ua dab quav yeeb.
Leej twg tsis ceev faj muaj mob tau khaub thuas pheej muab yeeb los ua tshuaj kho mob ntau ces raug tau tus dab no ntag ov.
Kev kho muaj 2 txoj kev kho nkaus xwb
1 coj mus tom tsev txiav yeeb mus haus tshuaj li 30 hnub xwb ces zoo.
2 yuav yeeb los tab meeg qheb teeb lug haus yeeb xwb ces zoo.
Hos yog tsis ua 2 yam li kuv hais no es pheej niaj hnub quaj ncia dhuj dhev rau ub rau no ua txoj ua tug neeg tsis meej pem.Muab ntshav los pleev qhov ub qhov no li nws ua no xwb mas tsis zoo sai li nawb.

Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Tubzoonraug May 22nd 2015, 1:18 pm

Yog lawm, neeg quav yeebma yeej pom2 dab kawg li nawb thiab niam paub saibub saib no thiab tag
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Thov Khawv May 22nd 2015, 10:48 pm

Tseeb li koj hais bro Tojxeem. Kuv pog kuv yawg lawv ces siv lub maib koj hais ko tiag, lawv thiaj ntog ua ntsais xyoob chob qhov ncauj tas tus li.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Davdub May 22nd 2015, 11:22 pm

Kuv muaj 2 tug tim laug hlob, ib tug pws ua ntsai thiab ma, cov neeg pws ua ntshai ma tub kheev heev li nawb, thaum kuv tseem yau, kuv pom kuv tij laug lub tsev ma yeej vov ib tog xwb ho tog tom tag ma khoob luag lo nag ce sab tom tag ces nka dhi xwb os.
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Thov Khawv May 23rd 2015, 12:02 am

Tub keeg kawg kiag li hos cov ntog ua ntsais na.
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Jesqav May 23rd 2015, 12:58 am

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 32442010

Neeg hau yeeb yog cov neeg ua thov daim ntawv lo ua neeg es nws tia nws yuav lo ua nom ua tswv, lo pw noj pw hau no lo mad.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Davdub May 23rd 2015, 5:40 am

saib tus neeg nov seb nej pua paub,  tus neeg nov yog ib tug neeg dag cov Hmoob Lao nyiaj ntau heev thiab cov Hmob nyob txawv tebchaws.


https://www.facebook.com/thoj.vang/videos/774900532624566/?pnref=story
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Thov Khawv May 23rd 2015, 6:51 am

Kuv tsis paub thiab tiag yawg no nas. 
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Davdub May 23rd 2015, 8:19 am

Tusnov ma ntxim muab khi ntau kom txau2 ma thiaj li tsimuaj neeg dag nyiaj lawm os.
koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by koobpovtxuj May 23rd 2015, 1:49 pm

Tubntses wrote:
Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 32442010

Neeg hau yeeb yog cov neeg ua thov daim ntawv lo ua neeg es nws tia nws yuav lo ua nom ua tswv, lo pw noj pw hau no lo mad.
Tub ntses.
Yog thov tau ntawv los ua nom ua tswv los pw noj pw haus tiag mas yuav tsum thov ntawv muaj nyiaj muaj txiaj huv si los es kom yus haus yeeb pw noj pw haus los nyiaj ntws sis laub sis lug los pab los cawm yus kom txhob txom nyem mas thiaj li ov.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Tubzoonraug May 23rd 2015, 2:24 pm

Kuv kuj tsi paub hai tias, neeg yuav nyiam hau yeeb li nov thiab ne. cov nov ma peb hus tau hai tias yog quav yeeb,  cov neeg hau yeeb ma luag nquag luag muaj nyiaj tab si, cov quav yeeb ma  yog cov pws tag hnub ce  tsau ntuj mam li sawv mus nyiag luag zej zog tej qaib tej qe lo tsoo noj xwb. Cov nov ce hus tau hai tias quav yeeb.
koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by koobpovtxuj May 23rd 2015, 2:56 pm

Tubzoonraug.
Nyob tim ub nplog teb thaib teb mas haus yeeb tsheej tag hmo mam li sawv mus nyiag luag li qaib qe los tsoo kib noj tau mas.Nyob USA no es twb tsis muaj leej twg muaj qaib muaj qe nyob ntawm tej uas yuav mus nyiag tau lawm.Tom tej chaw muaj qaib muaj qe muaj tsiaj muaj txuv ces nyob tom farm.tom tej kiab khw lawm xwb ntshe lawv yuav mus nrhiav noj nrhiav haus nyuaj heev nawb.Kuv pom yav tsaus ntuj tsheej tag hmo ces muaj tej tug niag tshee noj tshee na qaug poj qaug poog tuaj xauj nkuj nki tom tej ntees tuag ntse yuav yog cov neeg quav yeeb lawv haus yeeb txaus ces lawv sawv tuaj mus nrhiav noj los tsis paub nawb.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Tubzoonraug May 23rd 2015, 3:42 pm

Toj Xeem  cov neeg quav yeeb nov ma lawv mus hau kiab khws  ce hnav cov ri tsho loj ce nyiag khoom noj zai rau hauv ce ua txoj mus mus rau ub rau nov ce luag tsi nco saib camera ce nws ua txoj tawm nraum zoov lawm ce thaum nws mus dhau kiag  lub kiab khw ntawd ce nws speed up lawm ce thaum luag mus nrhiav ce nws twb ho khiav dim lawm.

Toj Xeem, cov neeg quav yeeb ma lawv  kuj txawj dag neeg kawg os. Hai tias tus kwv aws ce kuv lub tsheb tuag tom kev lawm tsi tau nyiaj sam roj e thov koj pab 20 dollars rau kuv tau sam roj os? no thiab laiv,  nws yog Hmoob yus lo yog Hmoob ce yus tsi zoo ua li ca yus kuj muab pub rau nws lawm thiab tiag, tab si yeej paub hai tias nws tsi muaj  tsheb nws yog hom neeg pws nruab hnub sawv dhiav noj hmo ntuj e lam dag li xwb os.
koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by koobpovtxuj May 23rd 2015, 4:09 pm

Kuv pom cov uas nqa lub taub roj taug kev thov nyiaj li koj hais thiab mas.Tab sis kuv tsis quav ntsej nres tsheb tos nws ces tas li xwb.
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Jesqav May 23rd 2015, 4:12 pm

Tojxeem thiab Tubzoonraug,

Pem peb nyob mad, cov neeg quav yeeb quav ya mab nov tau zoo lag luam kawg mad xiam qhov lawv khwv tau noj tag lawm xwb os. lawv hau thiab lawv ho ntau rau lwm tus hau yuav nyiaj thiab mad lawv nyob pw noj hau xwb mo. Tsheb loj tsheb me tuaj hau yeeb hau ya mab ma nre zom zaw xwb thiab os.

Hom neeg nov mad coj mus kaw lo tsi muaj neeg tuaj tso ce tsi tau nyiaj ce lawv twb tsi xav coj mus kaw li thiab tiag.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Tubzoonraug May 23rd 2015, 5:29 pm

Tub Ntses thiab Toj Xeem,

Kuv twb tham hai tias, nws muaj 2 cov neeg, cov hau  yeeb ma yog cov muaj noj muaj hau, muaj nyiaj muaj txiaj muaj vaj muaj tsev.  Yam quav yeeb ma yog cov  pws tag hnub, nyiaj lo tsi muaj,  ho tsi mus  khwv thiab, vaj tsev lo tsi muaj, tsheb lo tsi muaj  ce tos neeg pws tag nws mam li sawv mus xwb luag tug lo noj thiab xwb.
koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by koobpovtxuj May 24th 2015, 12:21 am

Tub Ntses & Tubzoonraug.

Yus cov no ces lawv haus yeeb haus tshuaj nees ntawm yus tog tsev lub tsev nrog yus lub sib npuab kiag los lawv ntse dhau yus yeej tsis paub tias cov ntawd yog neeg haus yeeb haus tshuaj nees li hos.Tsis nco ceev faj ces yus tseem mag luag muab luag tej khoom tuaj zais ntawm yus tej tog vaj tog tsev.
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Thov Khawv May 24th 2015, 5:35 am

Muab 3 txiv tub nyob ntawm peb zos mas lub neej ua tub sab xwb, lawv 3 txiv tub no haus yas mab thiab. 



Leej txiv muaj ib tug kwv nyob USA, thaum twg cov tub mus tub sab luag ntes tau ces leej txiv hu xov tooj rau tus kwv kom xa nyiaj los them, thaum no leej kwv los kuj xa los pab thiab. Lawv pab txiv tub no raug nplua thiab raug ntes cis fij cis tom los yeej tsis zeem. 



Leej tub hlob, muaj ib zaug thiaj raug police coj mus nyob tom nkuaj, lawv muab fais fab hlawv nws ob sab tes kub hnyiab ntau kawg kom nws tsum txhob ua tub sab ntxiv lawm, tom qab nws tawm los mas haj yam ua tub sab heev thiab haj yam tawv. 



Tom qab tawm los ces ho tsis nyiag tej qhua, ho mus nyiag tej kwv tij txheeb ze tog vaj tog tsev lawm. Xyoo 2012 no ces tus tub hlob thiab tus kwv nkawv txawm mus nyiag tua nkawv tus txiv hlob tus nyuj tim vaj kaw nyuj coj los noj thiab coj los muag. Lawv mus pom ces muab tus nyuj tua phua ua 2 sab kiag, tshuav ib ceg kwv tsis taus los. Thaum no tus txiv hlob yeej paub tias yog lawv pab nyuag txiv tub dev no lawm, nws thiaj mus kuaj pem tsev ua ciav pom cov nqaij nyuj tiag. Txawm pom thiab lawv lees lawm los yeej ua tsis tau li cas vim lawv quav quav yeeb tsis muaj nyiaj them, yuav kom tub ceev xwm coj mus kaw los luag tsis xav kaw cov niag neeg no lawm thiab ces cia li tsum xwb. 



Tau kiag tsis ntev ces leej tub hlob ntawd txawm nyiag nkag mus nyiag tag nrho lawv ib tug txiv hlob cov nyiaj hauv qhov chaw nqa nyiaj (moneygram) zoo li yog 20 tawm lab thiab ib co nyiaj US dollars. Thaum no tus txiv hlob chim kawg, lawv yeej paub tias yog nyuag tub hlob no lawm ces thiaj mus muab niag tub hlob ntes, niag tub hlob twb muab siv ib nrab nyob rau tib hmos kiag xwb vim yuav yas bab haus. Thiaj thim tau ib co hos dua li ces kom leej txiv tus kwv tim USA xa los them mas yawg thaub tim USA tsawm tas tas li. 



Tsis ntev los no kuv twb tuaj rau rooj teb no lawm, ces tub ceev xwm ntes tau leej txiv ua luam yas mab, zaum no tub ceev xwm cia li muab lawv pab txiv tub no xauv tes pov rau hauv hnab tsaj thiab pav ncauj hnab tsaj rau thauj mus lawm xwb, thiaj tag li ntawd lawm. 
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Tubzoonraug May 24th 2015, 6:57 am

Kwv Thov khawv Thiab Toj Xeem

kwv Thov Khawv,  cov neeg quav yeeb quav tshuaj ces yeej yog zaj nov ma, yuav kom lub zej lub zos nyob tau kaj siab ces ua zaj nov thiaj li tag. Yog neeg zoo ma raug nte ib zaug lawm ce yeej zeem lawm, tab si raug nte lawm lo tseem ua rau nws paub thiab kawm tau qhov  tshiab tuaj lawm thiab yog li nov ma  yuav tau siv lub maib  ntim hnab tshaj li nov ma txoj hauj lwm thiaj li tag.

Kuv muaj ib tug muam kwv tij nyob rau Phon Savahn,  thov kuv nyiam txhua hlub hli,  yus tsi muaj muab ma tseem tsawm2 yus thiab,  kuv xav hai tias ntshe yuav yog quav yeeb lawm thiab lo tsi paub nawb brother, vim  thov tag mus li,  kuv yeej tsipom qab hai dab tsi ces tag zog xa  lo pub rau  xwb, ib zaug twg ma kuv yeej xa li 120, xam 9 dollars xa thiab ces  yeej yog 129 dollars tag mus li thiab xwb.

Kuv cov xeeb ntxwv nyob tim laos lo thov nyiaj tag mus li thiab,  lawv tej tub kis yuav poj niam lo yeej taij nyiaj kom pab,  kuv yog tus  tsi tshua  muaj nyiaj vim kuv tsi ua teb kuv ua hauj lwm xwb ces kuv tau nyiaj tsawg heev,  ces kuv yeej muab nyiaj pub lawv txhua lub hli ces kuv kawg yoos  tsuav kuv them nuj nqi vaj tsev tag rau lub hli ntawd lawm xwb ces kuv kawg tsi tau noj tsi muaj nyiaj siv txog hli.

Kuv muaj 3 tug Xeeb Ntxwv, lawv 3 kwv tij nov yog neeg ua teb muaj nyiaj heev. Cov nov ma  yeej tsi kam pub leej twg ib lub npib liab,  muaj ib tug ua kam self business  ma ib lub xyoo nws tau 200 tawm phav, luag muaj vaj tsev txog 4/5 lub rent rau neeg nyob, luag tej tsev ma loj li loj  luag twb tsi kam pub leej twg ib lub bib liab.

Kuv tus kheej pluag heev yog yuav piav, kuv ib hli kuv tau 3 phav 5 pua xwb e twbtsi piv awv ib week  salary .. yog li nov kuv  tseem yog tus pub nyiaj tag zog rau cov neeg txheeb ze thiab tej kwv tij nyob rau Laos tag mus li  txwm nkau tau 30 xyoo nov.

Nov ma tsua yog lam piav txog txoj kev hlub txoj kev pab xwb.

Sponsored content


Hmong American Singer mus tim ub  raug liam deev lawv poj niam - Page 5 Empty Re: Hmong American Singer mus tim ub raug liam deev lawv poj niam

Post by Sponsored content

  • Post new topic
  • Reply to topic

Current date/time is May 11th 2024, 3:40 pm