Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


+7
Jesqav
Davdub
Tubzoonraug
koobpovtxuj
Dej Cawm Siav
Thov Khawv
Nraug Cuam
11 posters
  • Post new topic
  • Reply to topic

Duab Ntuj Qub Qab

Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Duab Ntuj Qub Qab

Post by Nraug Cuam August 24th 2014, 9:07 pm

First topic message reminder :

TubHmoob wrote:Hmoob ces tsi tau pom dua thaum nyuj swb ces nyuj khiav lo es nyuj tus kub chob kiag ib tug zuj zus lo mus es tuag pawg lug ma lawv thiaj li txav deb zog.  Hmoob ma txawm raug tuag kiag lawm lo tseem txav ze zuj zus li thiab os.

Hahaha yog kawg bro, kuv pom hmoob mag nyuj coob leej lawm, muaj tus puav kuj tuag lawm thiab tiag.
koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by koobpovtxuj December 24th 2015, 8:52 pm

Cov noog no noj nplej mas yus mus tsis khiav tsis ya li ntag hos.Nws cia li nqes kiag laum kiag hauv lub hauv paus nplej lawm koj mus ces nws quaj nrej nrej no tawm los noj nplej dua xwb.KOj mus ces nws nkag hauv lub hauv paus nplej ces koj cia li ntos pes nkaus xwb los yeej ntes tsis paub  tag li hos.3 tag kig xwb noj tag kuv thaj nplej muaj 1 nrab ev kawj nev.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Davdub December 24th 2015, 9:36 pm

Haaaa Los TojXeem

Cov noog nov pua zoo coj lo tseev ua noj thiab, kuv saib ma ntxim li muab coj lo kib yuav zoo noj thiab na? yog coob heev li koj hai lawm ce nws yeej tsi khiav li lawm ntag nawb.
koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by koobpovtxuj December 25th 2015, 1:23 am

Tsis tau muab los kib noj li tab sis kub ntes tau ntau nthos nkaus tau ces ntswj kiag caj dab pov tseg xwb tsis muab los ua noj li yeej yuav tsum zoo noj xwb mas noog lawm naj.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Davdub December 26th 2015, 10:25 pm

Toj Xeem,

qhov lub topic duab nov ma tej zaum tsi paub muaj tus nia yuam kev rau qhov muab cai ua 2/3 lub topic os. Ces sawv daws tso duab rau tag lawm ce tsi txhob muab delete vim delete lawm ce tsi tau cov duab zoo nkauj ntawd saib o, ce peb mus ncaj lub twg lo mus lub ntawd li ntag ma.
koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by koobpovtxuj December 28th 2015, 2:40 pm

Lub teb chaws phab mab kub ntxov heev lawv hlawv hauj sam tej tsev vath uas hauj sam ua kev teev hawm pov tseg ces hauj sam kuj tau tawm khiav ua neeg tawg rog los rau thaib teb.
Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 1506869_647181085491507_3143210647387107007_n
Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 1455983_647181312158151_4903797411537213317_n
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Davdub December 28th 2015, 11:27 pm

Cia kom sib ntau sib tua li nov ce peb thiaj li yuav muaj chaws nyob thiab, yog tsi muaj li nov ce peb yuav tsi muaj chaws nyob li thiab.
koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by koobpovtxuj December 31st 2015, 2:44 am

Yog yuav hais li ko ces peb li twb dhau tag lawm tam sim no ces ho txog lawv thib lawm xwb.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Davdub January 1st 2016, 8:39 pm

Toj Xeem,

Tus hauj sam ua  dai tuag ce yog pab nov ntag ma, vim tus lawv qab ce yog raug rau cov neeg toj tab  yog cov muab tus ntawd dai tuag ntag os.
koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by koobpovtxuj January 2nd 2016, 1:57 pm

Tsis paub tiass yog li cas tiag vim lawv cov ntawv thiab lawv hais lus yus tsis paub yus tsuas yog saib duab xwb.
koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by koobpovtxuj January 2nd 2016, 2:02 pm

Lub cev yog poj niam cas ho muiasj noob qes.
Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 1496381_186123498408822_7468763003606977468_o
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Davdub January 2nd 2016, 4:00 pm

Haaaa, Toj Xeem cov nov ce yog cov tub thiab ntxhai ua ke ma, muaj khoom li txiv neej tab si nws ho nyiam ua tus poj niam thiab ma.
koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by koobpovtxuj January 2nd 2016, 10:31 pm

Kuv pom lawm thiab mas muaj 1 tug tub Hmoob lis muaj 2 yam khoom poj niam txiv neej ua ke.Thaum ntej lawv muab hnav poj niam tab sis thaum loj zog ces lawv tias cia muab hnav txiv neej tsam muaj hluas nraug tuaj tham ces lawv ho pom tias yog hom neeg ntawd no ces tig los hnav txiv neej lawm.Tus no los tuag rau tim vinai lawm ne.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Davdub January 2nd 2016, 11:32 pm

Yog lawm os TojXeem

Cov ntxhai ua nws muaj noob tab si ho tsi muaj tus noov cov nov muaj coob kawg li thiab os.
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Jesqav January 3rd 2016, 4:45 pm

Oh ua li ntawv ntag. Hmoob hu ua Kab txws nos os.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Davdub January 3rd 2016, 6:58 pm

Haaaaa, Hmoob hus ua nkauj zeb, txhai hai tias cov ntxhai tsi muaj qhov rau txiv neej siv ce hus ua nkauj zeb no os.
koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by koobpovtxuj January 4th 2016, 9:34 pm

Cov nkauj zeb kuv pom coob leej.muaj 1 tug mas yeej nrog tsis tau txiv neej pw tas sim neej laus tuag li nawb.Hos muaj 2 tug mas kuj yuav txiv muaj me nyuam li teb chaws tej poj niam.2 tug hais no mas 1 tug tiav hluas nkauj ces yog nws tus txiv tho tau ces nws tus txiv yuav los ua poj niam kuj muaj me tub me nyuam 1 yam li luag tej poj niam.Hos 1 tug mas yog niam txiv yeej pom thaum me ces coj mus ntsib kws kho mob ces lawv pab tho thaum tseem me ces loj los nws kuj yuav txiv tam sim no nyuam qhuav muaj 3 tug me nyuam xwb ne.
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Jesqav January 5th 2016, 12:49 am

Xyov laud.
koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by koobpovtxuj January 5th 2016, 3:15 am

Jesqav wrote:Xyov laud.
Cov neeg uas txiv neej nyiam txiv neej poj niam nyiam poj niam los muaj.Kuv tus vauv tus tij laug mas thaum ub mas yeej yog txiv neej hlo li yeej txawj tham hluas nkauj yeej hnav ris tsho txiv neej 1 yam li sawv daws tej tub hluas li ntag.Lawv los nyob tim vaj loog tsua ces muaj 1 xyoos nws mob mob ces lawv coj mus nrog hauj sam nyob tim vat ces cas nws zoo los nws cia li hnav tiab tsho poj niam hos nrog tej me nyuam ntxhais ua ke li lawm.Cia li tsis nyiam hluas nkauj li lawm ces tam sim no twb laus lawm nws yeej hnav tiab tsho poj niam hu nkauj lub suab yog poj niam lub li lawm.Tus no nej yeej paub yog Maiv pov ham.



Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Jesqav January 5th 2016, 6:10 pm

Cov Txiv neej hloov ua poj niam nov mad, hmoob tseem muaj tsawg ho. Nplog thiab Thaib mad muaj coob heev li os.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Davdub January 5th 2016, 9:41 pm

2 Tub bro, yog li neb hai kawg, Thaib thiab Blog muaj cov Maiv Pov nov coob kawg ma, Hmoob ce tsawg heev li os.

American lub tebchaws loj heev lawv muaj coob kawg, cov txiv neej muaj poj niam muaj tub muaj kiv coob leej lawm lo tus txiv neej rov qab mus hlai nws lub noob ce mus tho qhov ua poj niam lawm muaj coob leej li os. Kuv tsi paub hai tias,  yus twb lau lau li nov lawm  muab yus yav niag txiav pov tseg e cia li thov qhov rau  li ntawd e lwm tus ua yus ntshe tsi hnov zoo yus nyob li pob, thiab  tus txiv neej ua  yus ntawd ma tej zaum yuav zoo lawv nyob vim yog tshiav lawv li rhiab ce lawv yuav zoo tab tsi tus txiv neej tho qhov ntawd yuav tsi zoo dab tsi li os.
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Jesqav January 6th 2016, 1:12 am

Oh haj tseem muaj cov zoo li koj hai koj thiab,,,,,,,,,,ha ya xyov ua ca li lawm laud yom.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Davdub January 6th 2016, 9:12 pm

Muaj ma,  hauv Suab Hmoob Radio muaj ib tug tub Hmoob Xeem xyooj    tseem mus muab qau hlai e ua pim rau lawm hov.   nyob hauv  youtube ma.
koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by koobpovtxuj January 6th 2016, 9:24 pm

Tus tub Hmoob xyooj koj hais ces yog tus nyob ntawm nov ne.

Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Jesqav January 6th 2016, 9:28 pm

Oh tus nov los. Cov neeg nov mad nyuaj lawv siab kawg nkau li os, vim lawm raug thuam heev lis. Yuav ua txiv neej kuj tsi thooj txiv neej yuav ua poj niam kuv tsi thooj poj niam ce nyuaj lawv siab kawg nkau.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Davdub January 6th 2016, 9:44 pm

Ua tsaug os Toj xeem thiab Kwv Jesqav,

Tus kuv hai ce yog tus niam Maib xyooj tus tub ntag ma. Tus poj niam hus ua niag Mim nov yog cov tuaj nrog Nom Pov lawv sib cav sib ceg tag mus li ntag os.
koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by koobpovtxuj January 6th 2016, 10:15 pm

Davdub.Niam maib xyooj no yog Maib tuag lawm nws mam los yuav txawj kuam lis los yog nws nrauj Maib xyooj tag mam los yuav Txawj kuam lis ne yom.Kuv tsis paub tias xyov yog ua cas los yuav Txawj kuam tsis ntev ces nkawd kuj sib nrauj lawm thiab nas.Nws hais mas nws tias yog Txawj kuam tham hluas nkauj hwv.Thiab Txawj kuam tsis nyiam nws cov me nyuam nws coj tom Hmoob xyooj los no nas.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Davdub January 7th 2016, 9:03 pm

Maib Xyooj raws li  Nom Pov xyooj lawv tham ma, Maib Xyooj tsi tau tuag, Maib Xyooj mus ua hauj lwm lawm ce niag tswv Blooj yog tib xeem ce pheej tuaj nrog Maib Niag poj niam nyob ce Maib niag poj niam pheej tua qaib rau niag Tswv Blooj noj ce nkawv ib xeem rov sib ua  ib xeem ce Maib Paub Maib thiaj li muab nrauj lawm xwb,  ce tom qab nraum lawm ce Maib li yuav dua ib tug niam tshiab lawm no os. Cov lus nov ma yog lawv tham xwb tsi yog kuv tham os, kuv tsi paub txog tsua yog kuv copy lawv cov lus hauv conference nkau xwb.
koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by koobpovtxuj January 8th 2016, 5:11 am

Davdub.
Txog txij lawv tham tau tawm rau teb chaws hnov ces tsis muaj ntau los yeej muaj tsawg.Nyob ntawm no muaj 1 tug tub hluas Hmoob yaj nws mus nyob nws tsev tsis nrog niam txiv nyob ces mus lawm tau 1 xyoos rov los txog coj tau tug poj niam los thiab.Cov laus nug tias koj poj niam yog nkauj Hmoob dab tsi no ces nws tias yog nkauj Hmoob yaj no ces cov laus cia li tsis mus ua tshoob li kav liam cia nkawd nyob nkawd li ntawd xwb no ces nkawd rov mus nyob nkawd lawm xyov nim no nkawd khiav dua twg lawm.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Davdub January 8th 2016, 6:02 pm

Haaaa, Toj xeem  muaj ntau yam ua peb tej lau nov tsi tau pom thiab paub dua. Tej tub ntxhai ua lawv yog ib xeem rov yuav ib xeem li ntawd ma  feem ntau yog cov tub ntxhai tsi tsim txiaj nkau xwb. Lawv mus ua yeeb ua tshuaj ce lawv mus nyob ua ke noj ua ke lawm ce lawv cia li sib yuav ua niam txiv lawm xwb.  Luag cov me tub menyuam zoo mloog lus luag yeej paub hai tias  tus ntxhai twg lub xeem yog yus lub ce tus ntawd yog kuv kwv yus tij tej me tub me nyuam lawm xwb. Tsi tag li ntawd lo nws yuav yog U tus  muam (sister) lawm xwb e tsi txhob muaj qhov xav  ua luag nkau2 xwb.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Davdub January 9th 2016, 10:08 pm

saib duab os, nws zoo nkauj heev li lawm xub.

Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Davdub January 10th 2016, 12:38 am

koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by koobpovtxuj January 11th 2016, 9:17 am

Davdub.koj txawj tso duab kawg lawm.Yog nyob li thaum peb tseem nyob tim vinai thaib teb ntawd es peb Txawj tso duab li no mas ntshe peb yuav ua duab muag thaij duab los tso rau tej lub paj li no mas neeg yuav nyiam heev li nawb yom.Thaij tau lawv cov duab ces mam coj los tso rau puag pem tiaj rhawv zeb los yog tso nrog looj ceeb mas ntshe yuav tau nyiaj heev.
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Jesqav January 11th 2016, 3:37 pm

Koj teeb tau zoo nkauj kawg lawm brother Davdub.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Davdub January 11th 2016, 6:12 pm

kwv Jesqav,

kuv lam sim xwb yog yuav ua tej daim kom zoo no yuav tau ua tib zoo ua kom tus noog me zog ua kom size me mi ntsi e thiaj li ib nyuag zoo nkauj zog.
koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by koobpovtxuj January 13th 2016, 2:57 pm

Davdub.
Txawj ua li koj lawm ces thaum twg yus yuav ua kom zoo li cas los yeej ua tau li mas.Yus nyiam loj nyiam me nyiam kom pom tseeb pom zem zuag xwb los yeej tau huv si ne yom.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Davdub January 13th 2016, 3:32 pm

Toj xeem, ua tau thiab ma, lawv muaj cov program ua kom cov duab pom zoo nkauj thiab hov tab si yus niag tsi zoo nraug ce ua li ca lo yus yeej tsi zoo lawm.
koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by koobpovtxuj January 13th 2016, 4:41 pm

Davdub.
Lawv twb tias qaib zoo ces yog qaib cev plaub tib neeg zoo ces yog tib neeg cev zam.Tab sis tus neeg ntsej muag phem ces txawm hnav zam zoo los yeej phem no ne.Lub luv ces yuav tsum yog lub tshiab koj muab thas xim tshiab los lub luv thiaj li nrov vwg phim lub cev xim.Hos lub niag luv qub lawm ces txawm muab thas xim tshiab los lub luv yeej nrov pluj pleg tsis phim lub cev xim tshiab lawm no ne.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Davdub January 13th 2016, 5:42 pm

Toj Xeem, lo lus ma hai li ntawd kom cov neeg phem txhob tus siab xwb os, tus neeg tsi zoo nkauj tsi zoo nraug ce txawm hnav zoo baum twg lo yeej tsi zoo heev, cov zoo nkauj zoo nraug ma txawm tsi pleev lo yeej zoo ho. Tej lus nov ma cov neeg ntse ntxia cov niag ruam kom muaj siab ua neeg nrog cov neeg ntse xwb os.

Sponsored content


Duab Ntuj Qub Qab - Page 20 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Sponsored content

  • Post new topic
  • Reply to topic

Current date/time is April 19th 2024, 4:47 am