Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


+7
Jesqav
Davdub
Tubzoonraug
koobpovtxuj
Dej Cawm Siav
Thov Khawv
Nraug Cuam
11 posters
  • Post new topic
  • Reply to topic

Duab Ntuj Qub Qab

Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Duab Ntuj Qub Qab

Post by Nraug Cuam August 24th 2014, 9:07 pm

First topic message reminder :

TubHmoob wrote:Hmoob ces tsi tau pom dua thaum nyuj swb ces nyuj khiav lo es nyuj tus kub chob kiag ib tug zuj zus lo mus es tuag pawg lug ma lawv thiaj li txav deb zog.  Hmoob ma txawm raug tuag kiag lawm lo tseem txav ze zuj zus li thiab os.

Hahaha yog kawg bro, kuv pom hmoob mag nyuj coob leej lawm, muaj tus puav kuj tuag lawm thiab tiag.
Dej Cawm Siav
Dej Cawm Siav


Registration date : 2014-08-29

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Dej Cawm Siav December 10th 2014, 1:11 am

Tub Ntses wrote:
Nraug Cuam wrote:Phooj ywg Tubntses, koj cov duab ci ntses Pam Moob no mas ntxim qab kawg li? ua li ntses yav nram VV ko puas rog thiab? ci noj puas qab rog thiab? koj tu qaib li cas puas vam thiab? qhia kuv sim tu thiab seb, cas zoo li kuv tu tsis vam li, cov me nyuam qaib pheej nyiam tuag thaum muaj 1 hlis ntawv heev.


Bawg Nraug Cuam, Hai txog tus qaib / yug qaib ce kuv nyiam qhuav pib sim xwb. Tiam sis pib vam lawm thiab mad.

Vib thi tus ce li no:

Thaum daug kiag ce muaj rho kiag lo rau hauv thawv ntawd rau fai fab ncu ( siv cov doj fai 40w-100w) nyob ntawm qaib coob tsawg. Muab cai xob pub maum qaib coj li.

Pub ar ham qaib kom txwm ib hli, so sis kom cov qaib luaj nrig tso mam tso mus ua sis.

Yuav tshuaj Vaccine lo xav ce tsi tuag li os.

Kuv yeej tu li koj hais no thiab tiag, tab sis yeej tsis tshua hlob heev, pheej tuag thaum yuav luag muaj 1 hlis ntawv heev, ntsoos ntsoos ces tuag tag li lawm xwb. Tus twg ntxeem dhau ces mam ciaj, thaum cov qaib muaj hnub nyoog zog zoo xav tshuaj mas kuj lias tsis tshua tuag lawm.
Dej Cawm Siav
Dej Cawm Siav


Registration date : 2014-08-29

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Dej Cawm Siav December 10th 2014, 1:17 am

Tub Ntses wrote:Nag Mo rov tuaj mus hauj lwm txog Phoukhoun nag tshauv tshia tshi mad no tiag2 li laud.

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Dscf8510

Phooj ywg Tubntses, koj ua hauj lwm dab tsi? puas yog ua 6 Phoubia Mining?
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Davdub December 10th 2014, 5:15 pm

Tub Ntses,

Kuv lo tsaib nos rau tim Vientiane ma, kuv yeej pom qhov txawv thiab kuv ho mus ncig rau Luang Prabang, Luang Nam Tha lo mus rau Xieng Khuang thiab Nong Het. Mam li rov lo rau Pak song kuv tsi kom cov neeg paub tourist coj peb mus ces peb mus peb xwb es ho tsi paub chaws mus ntau qhov ces tsi tau mus ncig qhovtwg li ce cia li mua nyob tom lawv tej tsev xwb.
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Jesqav December 10th 2014, 7:47 pm

Nraug Zaj Qab Ntug. wrote:
Tub Ntses wrote:Nag Mo rov tuaj mus hauj lwm txog Phoukhoun nag tshauv tshia tshi mad no tiag2 li laud.


Phooj ywg Tubntses, koj ua hauj lwm dab tsi? puas yog ua 6 Phoubia Mining?

Nyob zoo Phooj Ywg Nraug Zaj Qab Ntug,

Yog mad.


Last edited by Tub Ntses on December 10th 2014, 7:50 pm; edited 1 time in total
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Jesqav December 10th 2014, 7:49 pm

Davdub wrote:Tub Ntses,

Kuv lo tsaib nos rau tim Vientiane ma, kuv yeej pom qhov txawv  thiab kuv ho mus ncig  rau Luang Prabang, Luang Nam Tha lo mus rau Xieng Khuang thiab Nong Het. Mam li rov lo rau Pak song  kuv tsi kom cov neeg paub tourist coj peb mus ces  peb mus peb xwb es ho tsi paub chaws mus ntau qhov ces tsi tau mus ncig qhovtwg li ce  cia li mua nyob tom lawv tej tsev xwb.


Tij laug Davdub,

Nej nyob deb nej tseem lo ncig ntau qhov chaw, peb nyob tim nov kiag haj tseem twb tsi tau mus ntau qhov chaw baum nej os.
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Jesqav December 10th 2014, 8:02 pm

Nraug Zaj Qab Ntug. wrote:

Kuv yeej tu li koj hais no thiab tiag, tab sis yeej tsis tshua hlob heev, pheej tuag thaum yuav luag muaj 1 hlis ntawv heev, ntsoos ntsoos ces tuag tag li lawm xwb. Tus twg ntxeem dhau ces mam ciaj, thaum cov qaib muaj hnub nyoog zog zoo xav tshuaj mas kuj lias tsis tshua tuag lawm.

Tej zaum ntshe yog yus tus tsi raug vib thi xwb os.
Dej Cawm Siav
Dej Cawm Siav


Registration date : 2014-08-29

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Dej Cawm Siav December 10th 2014, 11:59 pm

Tub Ntses wrote:
Davdub wrote:Tub Ntses,

Kuv lo tsaib nos rau tim Vientiane ma, kuv yeej pom qhov txawv  thiab kuv ho mus ncig  rau Luang Prabang, Luang Nam Tha lo mus rau Xieng Khuang thiab Nong Het. Mam li rov lo rau Pak song  kuv tsi kom cov neeg paub tourist coj peb mus ces  peb mus peb xwb es ho tsi paub chaws mus ntau qhov ces tsi tau mus ncig qhovtwg li ce  cia li mua nyob tom lawv tej tsev xwb.


Tij laug Davdub,

Nej nyob deb nej tseem lo ncig ntau qhov chaw, peb nyob tim nov kiag haj tseem twb tsi tau mus ntau qhov chaw baum nej os.

Zoo mas phooj ywg Tubntses, ua kam 6 Phoubia mas tau nyiaj siab kawg tiag ov. Khoom no ho los saib kuv thiab os nawb.
Dej Cawm Siav
Dej Cawm Siav


Registration date : 2014-08-29

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Dej Cawm Siav December 11th 2014, 12:00 am

Tub Ntses wrote:
Tej zaum ntshe yog yus tus tsi raug vib thi xwb os.

Zoo li kuv cov me nyuam qaib pheej nyiam mob plab cem quav tuag na, & ntshe tim huab cua txias es tau khaub thuas.
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Jesqav December 11th 2014, 1:44 am

Nraug Zaj Qab Ntug. wrote:

Zoo mas phooj ywg Tubntses, ua kam 6 Phoubia mas tau nyiaj siab kawg tiag ov. Khoom no ho los saib kuv thiab os nawb.

Phooj ywg Nraug Zaj Qab Ntug es koj nyob lub zo twg mad. Zoo li wb twb yuav sib paub tiam sis koj rau be lis no ce ntshe kuv ho tsi paub koj lawm xwb os.
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Jesqav December 11th 2014, 1:48 am

Nraug Zaj Qab Ntug. wrote:  

Tej zaum ntshe yog yus tus tsi raug vib thi xwb os.

Zoo li kuv cov me nyuam qaib pheej nyiam mob plab cem quav tuag na, & ntshe tim huab cua txias es tau khaub thuas.[/quote]

Yog mad, Tim huab cua thiab tim cov khoom nws noj os. Yuav tsum yog yus yeej nyiam tus hom jiaj no tiag es ua tib zoo tus ma thiaj ciaj. Tus lis txheej laud thau tus ce ciaj tsawg zog vim sab maim nov muaj Kheme ntau dlhau lawm os thiaj muaj mob ntau yam.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Davdub December 11th 2014, 6:26 pm

Tub Ntses.

Zoo heev ma yog koj muaj qaib li koj hai ces yeej yuav tau lag luam os, yug cov qaib ua luag muag tau rau hauv Market ces kom yus ho tau coj yus cov qaib mus muag es ho tau nyiaj lo yuav qaib cov qhauv thiab. Qab ma tseem yuav tau noj qhauv tsipaub yam twg e tsi tau pub qhauv lo yog pub mov rau noj es nws cia li noj zaub xwb. Thaum loj tuaj ho tau nyiaj ntau dua qaib?
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Jesqav December 11th 2014, 7:16 pm

Davdub wrote:Tub Ntses.

Zoo heev ma yog koj muaj qaib li koj hai ces yeej yuav tau lag luam os, yug cov qaib ua luag muag tau rau hauv Market ces  kom yus ho tau coj yus cov qaib mus muag es ho tau nyiaj lo yuav qaib cov qhauv thiab.  Qab ma tseem yuav tau noj qhauv  tsipaub yam twg e tsi tau pub qhauv lo yog pub mov rau noj es nws cia li noj zaub xwb.  Thaum loj tuaj ho tau nyiaj ntau dua qaib?

Tij Laud Davdub,

Yog thiab mad. Lam sim yug xwb os.
Yug tej nyuag tsiaj no ce yuav siv sij hawm ntev thiaj muaj coob.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Davdub December 11th 2014, 7:52 pm

Kwv Tub Ntses,

Yug tsiaj li koj yug nov ma siv nyiaj ntau tshaj taum yus tau cov profit os, vim cov profit ma yeej tsi tau ntau nws tsi piv li ua lwm yam. Yog yug ntse muag no yuav tau nqi dua lo yog yug qaib tau nqi dua?
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Jesqav December 11th 2014, 11:01 pm

Davdub wrote:Kwv Tub Ntses,

Yug tsiaj li koj yug nov ma siv nyiaj ntau tshaj taum yus tau cov profit os, vim cov profit ma yeej tsi tau ntau nws tsi piv li ua lwm yam. Yog yug ntse muag no yuav  tau nqi dua lo yog yug qaib tau nqi dua?

Tij Laug Davdub,

Ntawm peb nyob Ntshe qaib tau nqe dua os. Vim ntse 1Kg = $3; Qaib 1kg = $5-6 (qaib hmoob)
Kuj nyob ntawm yus nyiam yug thiab, thiab thaj chaw yus yug thiab os.
Ntse lo kuv nyiam kawg thiab tiam sis tsi muaj pa dej zoo yug na.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Davdub December 11th 2014, 11:40 pm

Kwv Ntses, yog li koj hai lawm os, yog yug ntse lo yuav tausiv qhauv ntses kom ntau thiab, tsi tag li neeg yug coob heev ces tej zaum yuav tau nqi tsi zooli qaib tiag, vim qaib ma nws nyhav dua ntse ces yeej yuav nyhav kg dua os. Ua yam twg tau nqi ces ua yam ntawd xwb tau lawm ma.
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Jesqav December 12th 2014, 2:25 am

Davdub wrote:Kwv Ntses, yog li koj hai lawm os, yog yug ntse lo yuav tausiv  qhauv ntses kom ntau thiab, tsi tag li neeg yug coob heev ces tej zaum yuav tau nqi tsi zooli qaib tiag, vim qaib ma nws nyhav dua ntse ces yeej yuav nyhav kg dua os. Ua yam twg tau nqi ces ua yam ntawd xwb tau lawm ma.


Tij Laug Davdub,

Yog mad.

Sab tim nej teb chaw vam mej lawm yuav kaj ntug tsi muaj qaib qua tsa yus lawm laud yom.
Tim peb ce yuav kag ntug ce qaib qua ntsuag qee tsi ta chaw moo li lawm os.

Ntawm kuv nyob tseem tuaj ntug tsawv tseem muaj pla taub quaj mo ntuj thiab.
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Jesqav December 12th 2014, 2:41 am

Lam saib duab ua sis nawb:

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Dscf7910

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Dscf7911
Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Dscf8011

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Dscf8013
Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Dscf7912
Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Dscf8015
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Jesqav December 12th 2014, 2:43 am

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Dscf8016
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Davdub December 13th 2014, 12:39 pm

Tub Ntses,

Koj cov duab zoo nkauj kawg nkau li os. Koj yees cov duab nov nyob rau qhov twg os? pua yog nyob rau tom Phon Savahn os? zoo nkauj kho siab zim xwb os.
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Thov Khawv December 13th 2014, 3:30 pm

Cas tej toj roob hauv pes nim nyob txawm tau kho siab ua luaj os lawd, kheev lam peb tsis txhob txawj laus los txawj tuag, peb nyob ruaj nreb xws tej zeb tsua thiab toj roob hauv pes no xwb os yuad.
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Thov Khawv December 13th 2014, 3:34 pm

Kwv Nraug Cuam thiab Tubntses, ua tsaug rau neb cov dua os mog. Neb nim tuaj tso duab ua tau kuv ko taw vwm zoo ntaug nphaws lawm tiag. Kav tsij tuaj tso ntxiv os. Kuv xav txog lub neej thaum yau nyob nrog hav zoov hav tsuag noj mov qab los, muaj zog nce toj nqis taug, txawm txom nyem lub ris lub tsho los lub siab yeej kaj lug xwb, nyiam no yog rov tau nyob lub neej zoo li ntawd mas kuj yuav zoo siab hlo nyob thiab tiag.
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Jesqav December 13th 2014, 3:43 pm

Davdub wrote:Tub Ntses,

Koj cov duab zoo nkauj kawg nkau li os. Koj yees cov duab nov nyob rau qhov twg os? pua yog nyob rau tom Phon Savahn os? zoo nkauj kho siab zim xwb os.

Tij laug Davdub,

Yog mad, cov duab nov yog Phonsavanh os.
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Jesqav December 13th 2014, 3:44 pm

*Tas Lauv Vwm wrote:Kwv Nraug Cuam thiab Tubntses, ua tsaug rau neb cov dua os mog. Neb nim tuaj tso duab ua tau kuv ko taw vwm zoo ntaug nphaws lawm tiag. Kav tsij tuaj tso ntxiv os. Kuv xav txog lub neej thaum yau nyob nrog hav zoov hav tsuag noj mov qab los, muaj zog nce toj nqis taug, txawm txom nyem lub ris lub tsho los lub siab yeej kaj lug xwb, nyiam no yog rov tau nyob lub neej zoo li ntawd mas kuj yuav zoo siab hlo nyob thiab tiag.


Nyob zoo Tij laug Tas Lauv,

Tsuav yog ho pab tau ko taw vwm lis koj hai ce kuj zoo thiab. Yog nyiam saib lo mam tso ntxiv.
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Jesqav December 13th 2014, 4:09 pm

Nov yog nyob sab teb chaw Vangvieng nawb:

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Dscf4310
Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Dscf4311
Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Dscf4312
Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Photo010
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Jesqav December 13th 2014, 4:15 pm

Nov yog sab Xeevkhuam lawm:

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Dsc06210
Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Dsc06212
Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Dsc06214
Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Lub_ch10
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Davdub December 13th 2014, 8:59 pm

Nkwv Nraug Ntses,

Koj cov duab zoo nkau kho siab heev li os,  Hai txog yuav nyob ua noj ua hau no kuv xav nyob rau sab Vang Vieng zoo dua, vim ua noj ua hau  zoo li cov qav ntxhuab dua os.   lo yog nyob rau sab Luang Prabang mus rau Luang Nam Tha, lo kuj zoo ua noj kawg.  Sab Xieng khuam ma zoo li cov av qhuav heev tsi tshua zooqeeb lawm.

Pom koj duab  tag ma kho siab kawg os.

Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Thov Khawv December 14th 2014, 7:12 pm

Duab zoo nkauj kawg tiag. Bro Tub Ntses, cov duab koj yees no nyob rau thaj chaws twg ned? Cas kuv tsis tau pom dua li. Hauv lub nroog Phonsavanh mas kuv pom lawm ntag, tabsis cov liaj thiab txoj kev nrog rau tej toj roob hauv pes no yog nyob rau suam twg nes? Thaum kuv nyob Xiengkhuang koj kuv kuj tsis tau mus ncig ntau qhov thiab, kuv thiaj pom tsis tag.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Davdub December 14th 2014, 7:50 pm

Yog lo ma Kwv Taslauv

zoo kawg nkau ma, tus kwv ntawd cov duab ma  yee tau zoo nkauj heev li tiag.
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Thov Khawv December 14th 2014, 8:16 pm

Zoo nkauj cuag nyob saum dav hlau thaij tuaj ntag ov.
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Jesqav December 14th 2014, 10:05 pm

Tij Laug Davdub thiab Tij Laug Tas Lauv,

Cov duab hai lo nov yog nyob sab Mouang Khoun, Xeevkhuam. Lub ncauj kev tuaj mus rau sab Thajvieng lawm os. Yog lub moo ua muaj tus pej thuam siab2 na.

Nce mus nyob saum roob thaij xwb es thiaj pom zoo li nov os.

Ua tsaug neb ho nrog nyiam thiab.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Davdub December 14th 2014, 10:11 pm

Lov, duab zoo kawg nkau  li os.  Yog lub caij tej xyoob ntoo ntsuab xiav no ma ntxim kho siab kawg nkau li os.
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Jesqav December 15th 2014, 12:57 am

Ho lam saib ntxiv cov nos ua sis kom xob laj nyob os nawb:

2-3 daim duab nov yog thaij nyob sab Zo Baab Oob, Xeev khuam ze rau sab Moo Phaj Moo nyab lawm.

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Dscf8210
Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Dscf8211
Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Dscf8213
Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Dscf8214
Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Dscf8215
Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Dscf8216
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Jesqav December 15th 2014, 1:00 am

Nov ho yog taw tsua Pham Caub Lawm:
Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Dscf8510
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Davdub December 15th 2014, 1:50 am

Tusb Ntses,

Koj cov duab saib tau kho siab zim xwb os,  yog zoo li nov es tsi muaj leejtwg muaj yus xwb no ntshe yuav niaj hnub quaj niaj hnub seev xwb pob? kuv saib ma  xav rau lub sij hawm puag thaum kuv nyuam qhuav nco tau meej tseem tsawv  lo yog txawj nrog niam thiab txiv mus teb ma  pom tej duab nov ces yeej xav yuav pib dav hlau lo mus saib nej lawm os.

Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Thov Khawv December 15th 2014, 8:34 am

Sab Moos Phaj Moos Nyab thiab tom Xeev kuv yeej tsis tau mus dua li, lam yug loj hlob hauv lub niag xeev khuam no los twb tsis tau mus ncig li ces thaum loj tuaj ho ncaim lawm xwb. Tej chaw no kho siab zim xwb tiag, zoo coj ib tug hluas nkauj zoo zoo nkauj nrog yus mus txiav zaub npuas tej hnub pos pos huab no es yus mam ua tib zoo muab nws tsuav ntsuag tim hav tsawb xwb yuam nkawd.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Davdub December 15th 2014, 3:09 pm

Kwv Tas Lauv, yuav tau mus ncig kom txog qhov txhia chaws nawb, vim  yug ib zaug nyob rau hauv lub  Xieng Khuang lawm yuav tau mus nawb,  kuv li kuv yug ntawm Phu Xawb,  puv hli ris kuv lo rau Phu Kees.  Kuv lo tsaib nov ma kuv tsi pom  li vim thaum lo ces kuv tsav tsheb lo hmo ntuj lawm ces kuv tsi pom sab nraum li es lo txog rau Phon savahn ce  kaj ntug lawm xwb ces kuv tsi pom tsi paub  tej chaws kuv niam kuv txiv yug kuv li os.  Lawv tsua qhia hai tias Roob Phu  Keeg ntsuab siab tim aw!! nos xwb os.
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Thov Khawv December 15th 2014, 4:27 pm

Yog li koj hais mas tij Davdub. Ntshe yuav tau mus ncig os, kuv tseem npaj siab tias lwm hnub rov mus txog tsev tso kuv mam mus ncig no tiag. Lub nyuag nroog xeev khuam no xwb kuv twb tsis tau mus ncig txhua mas muab hais los tsis tsim nyog kiag laiv. Yuav tau mus pem yaj sab mus saib nkauj hmoob yaj sab thiab toj roob hauv hav ib zaug dua tso.
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Thov Khawv December 15th 2014, 4:36 pm

Tij Davdub hais txog roob Phuv Kee ces muag pom taw tsis txog li thiab tiag kuv nas. Rau qhov lub caij kuv nyob ntawd mas tim Phu Kee tsis tshua muaj Hmoob nyob coob lawm, lawv khiav mus rau ub rau no tag lawm ces kuv txawm tsis xav mus xwb. Yog koj yug tim Phu kee mas koj lub tsho tsuj tsho npuag koj muab hle rau tiv lawm thiab tiag. 
Yus yug nyob lub teb chaws no no es los nyob rau nram chaw qis mas as tab lais tiag nawb. Thawj xyoo kuv los pem Xeev los nyob nram vias (Tiaj Ntxhw Tuag ntawm taw roob kub twm) mas sov tiag tiag nawb. Tsis muaj dab tsi noj thiab mas muaj mob kawg li, phob vog tas li xwb yuav luag tsis dim txoj sia nawb thaum ntawd kuv nas.
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Thov Khawv December 15th 2014, 4:48 pm

Nraug Cuam wrote:
Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 20141112

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 20141113

Tas Lauv Vwm: koj tuaj no koj saib daim duab no seb koj puas tseem paub lawv lawm os. Nov yog kuv mus thauj nplej tom qub zog los tsev hnub Sunday dhau los no xwb.
Ua tsaug ntau os bro Nraug Cuam...kuv tsis nco saib lawm, cia li jumped mus saib cov latest comments lawm xwb. Bro, kuv tseem nco tau thiab tab sis nco tsis zoo lawm. Ob tug sawv hauv av tus hnav ris ntsuab yog tij Qig sub, tus pos taub hau zoo li yog tij Nyiaj Npis. Tus hnav tsho txaij thab ham thiab tus nyob saum tsheb kuv tsis paub lawm os. Zoo li tus saum tsheb kuj tsis yog yij Npliam thiab.

Bro, tus me nyuam dej lawv tab tom hla no puas muaj ntses lawm? Raws li kuv nco mas thaum i kuv tuaj ib zaug es lawv coj peb mus txhom ntses xyov puas yog tus dej no tab sis zoo li muaj ntses kawg thiab.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Davdub December 15th 2014, 6:37 pm

Kwv Tas Lauv,

Kuv yug ntawm lub zos Phu Xawb, puv hli ce kuv niam lawv mam li ri kuv lo rau Phu Kees xwb. Kuv nco kuv niam thiab txiv ua 4 cim blej lawm  peb mam li khiav lo rau Moung Sui os. Peb khiav xyoo 65 lo rau Moung Sui. Peb lo nyob rau  Moung Sui tau 3 xyoo ua peb daim teb ces peb tau khiav lo rau Looj Ceeb lawm, Peb lo txog rau Looj Ceeb  ntawd tsi tau muaj pe tsawg hli ces tawm xyoo 70 lawm lawm os.

Kuv lub tsho  ces niam lawv muab log rau ntawm lub zos Phu Xawb. Nws tsi yog Phu Kee os.
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Thov Khawv December 15th 2014, 8:45 pm

Lod tij dav, koj mas tsis teb tsaws chaws ntau qhov kawg li thiab yom. Tij Dav lam nug es koj niam thiab koj txiv nkawd twb xiam thaum twg lawm? Nkawd tsis tuaj nrog koj nyob USA lod? 
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Davdub December 15th 2014, 11:23 pm

Kwv Tas Lauv,

Kuv txiv  tsi nrog peb nyob yog    2 hli 1972 lawm thaum nov kuv tseem yau thajtsam 10 xyoo  ntawd os.

Ho kuv niam ma  nyuam qhuav xiam xyoo 2007 nov lawm xwb. kuv niam twb xiam yuav tau 8 xyoo tuaj thiab o.
koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by koobpovtxuj December 16th 2014, 6:28 am

Me kwv tas Lauv.
Kuv nug koj tias tus hu ua vamngone nyob tom Fb puas yog koj?.Kuv mus yuam kev rau 1 tug Hmoob tom FB kuv xav tias nws yog koj no.vim nws siv koj tus duab Avata no thiab.Kuv nrog tham li kwv tij sib paub thiab kuv hais rau tias kom nws mus thaij duab lub qhov boos thaum ub lawv tua nyiv poom rau peb saib no ces nws teb tias nws yog Hmoob nyob nplog teb xwb nws mus tsis txog nyiv poom teb nws yuav thaij tsis tau no.Tus hais cov lus no rau kuv puas yog koj naj.
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Thov Khawv December 16th 2014, 10:47 am

Nyob zoo bro TojXeem, tus koj hais Vamgone tom Facebook ko tsis yog kuv os, tab sis wb siv ib daim duab yawg suav tuag tshaib no mas. Kuv twb tsis paub tias yawg siv daim duab no thiab tiag. Kuv tsis paub yawg Vamgone ntawd li ov.
Tom Facebook mas kuv rau kuv lub npe tiag tiag xwb os, koj click on qhov link ntawm no ces yog kuv facebook mas. Thaum kuv accept koj lawm koj thiaj pom kuv li duab nawb.
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Thov Khawv December 16th 2014, 10:49 am

Lod tij davdub, yog li mas koj txiv ncaim nej ntev kawg li lawm thiab laus. Thaum kuv txiv tuag mas kuv twb loj lawm, koj tseem muaj 10 xyoo xwb mas yeej txom nyem kawg thiab ntag nawb.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Davdub December 16th 2014, 3:27 pm

Kwv Tas Lauv

Kuv pom kuv txiv   li bau suav xwb, thaum nyob rau  Phu kee, kuv nco  txiv lawv ua 4 daim teb kuv twb mus tau kev lawm kuv twb mus txog tag tib si,  ces kuv pom kuv txiv tsua yog li thaum kuv muaj 4 xyoo  lo yog 5 xyoo ntawd. Xyoo 65 kuv txiv khiav tom Moung Sui los rau Nom Het lawm,  ces kuv tsi pom kuv txiv li lawm kuv niam cov kuv ob tug muam thiab kuv, nrog zej zog ua noj ua hau, kuv niam nkawv ua 3 cim teb thiab ces peb li khiav lo rau Looj Ceeb,  peb lo txog tsi ntev ces tawm xyoo 70 lawm, xyoo 70 ntawd kuv niam peb khiav lo txog rau Long Ceeb ces kuv txiv ho khiav sab kiam buam lo txog ces lawv ho paub hai tias kuv niam peb lo txog rau Long Chieng lawm ces  cov kwv tij rov muab kuv niam thiab txiv lo sib yuav dua. Peb nyob tau ib xyoo txyog rau xyoo 71, kuv niam thiab txiv rov sib nraujdua ces xyoo 72 txiv thiaj li tuag lawm. Kuv thiab niam lo nrog tus yawm yij thiab tus muam nyob ua kes ib zej ib zog  tau 4 xyoo rau Nas Xus ces 75 peb thiaj li khiav lo rau Lav 52, 76, peb lo rau Roob Kub Twm nyob rau 4 xyoo roob Kub Twm ces khiav rau Thaib teb ces xyoo 80 khiav rau USA lawm xwb os. Yog muab cov xyoo ua kuv paub lo xam saib tsawg xyoo?... xam lo yog 16 xyoo,  yog kuv lau zog ces yog 17 xyoo rau xyoo 79.
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Thov Khawv December 17th 2014, 4:38 am

Auj lod, ua tsaug koj piav qhia kuv os. Kuv xav tias ntshe koj txiv tseem yuav koj niam es cia li mob tuag lawm xwb no, tiag mas koj txiv yeej khiav rau ib qhov tso nej tseg ntev lawm ces mam rov los sib yuav dua ces rov sib nruaj dua ces mam tuag.

Tij davdub txawm li cas koj twb coj tau koj niam mus nyob USA thiab hlub nws tsim nyog lawm ces tsis tusiab lawm os. Koj tau txais koob hmoov ntau lawm. 
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Jesqav December 17th 2014, 4:28 pm

Tij Laug Davdub,

Piav me2 pub mloog seb lub caij nej khiav hla dej naj khoom ntawd pua txau ntshai thiab.
koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by koobpovtxuj December 17th 2014, 7:38 pm

Kuv piav kuv li ua ntej nawb.Kuv li ces peb nyob moos xanakham ces ze ntug dej heev peb kuj tuaj ua teb pob kws daj rau ntawm ntug dej naj khoos muag rau thaib peb niaj zaus tuaj tua nas tua noog muag rau thaib.Peb yeej xav tias peb yuav nyob peb yuav tsis khiav.Tab sis nplog liab los kav kiag ces thawj xyoo lawv kuj tsis ua cas tawm plaws xyoo 1976 lub 5 hlis ces lawv ntes nai khu npuag pov xyooj.ces lawv ntes kiag hlob koos txum yaj.ntes kiag hlob txhiaj pov yaj ces lawv tua kiag npliaj yob hawj thiab nchaiv raus hawj nkawd 2 kwv tij tag nrho ces tos peb paub xwb ces txoov neeb xyooj lawv 4 yig kwv tij khiav lawm ces peb thiaj li sau nra khiav los peb sawv kev yog 9/15/1976 ces hla dej 9/18/1976 los 3 hnub xwb ces hla dhau thaib teb lawm.Cov laus twb xub tuaj ntiav cov nplog uas nyob tom ntug dej ua ntej lawm ces peb los txog xwb nplog cia li kom peb nyob tom ntug zos ces tsaus ntuj kiag xwb nplog coj 8 lub nkoj tuaj cug nkaus ces mus 2 fij xwb tag nrho peb pab ua ke lawm.muab peb cov phom zais tim ntug dej ces los tiv tauj tau thaib yuav phom mam hla dej mus kwv phom los muag rau thaib huv si.
Cov neeg lawv ntes mas npuag pov yog nai khu xwb tsis paub tias yog vim li cas lawv ho ntes.Hlob kos txum yog 1 tug hnub qub 3.hlob txhiaj pov yog 1 tug nai koo.npliaj yob hawj yog nai npab.nchaiv raus hawj ces tsis yog nom dab tsi tab sis pheej mus pw tom teb ces lawv tias yug cob fab xwb.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Davdub December 17th 2014, 8:30 pm

Tub Ntses,

Kuv piav txog lub caij peb khiav hla dej Mekong rau peb sawv daws tau mloog.  

Xyoo 1975 lub 10hli  yuav tawm 76,  peb khiav Nas Xus lo txog rau hauv  Vientiane, peb mus pws rau tom colonel  Xoob Leej lub tsev nyob rau nram phoun Muan loyog yog Phon Tong, kuv nco tsi zoo lawm, peb lo txog rau ntawm Txhiaj Xeeb Lis lub tsev two story house, ces txawm muaj ib tug  txiv neej hmoob xeej Thoj lub be hus ua Kao Thao,  Tam sim nov ntshe hus ua dab tsi kaub lawm,  tus neeg nov ma loj siab thiab, thaum nov nws tseem hlua tej zaum muaj pojniam menyuam lawm lo tsi paub.  

Nws txawm tuaj ntxia peb hai tias, nws twb mus tiv toj tau blog lawm es yog kam no ces nws coj peb hla dej? nws tuaj hai tau 3 zaug peb tsi kam mus vim peb paub hai tias, nws twb coj ntau pab neeg mus poob dej tuag tag lawm ces peb tsi kam mus.

3 nyob ntawm Txhaij Xeeb Lis thiab  Colonel Xoob Leej Xyooj lub tsev ntawd tau 1 week ces tus  Thaub Kao Thao nov rov tuaj hai ces kuv 2 tug yawm yij cia li ok rau nw lawm.  Nkawv tau deal txog nyiaj ntiav hla dej ib tug raug li ca, thiab nqi nkoj nrog.   Qhov nov ma kuv tsi paub xyov nkawv 2 tug ua tij hai li ca kuv tsi paub vim kuv tsi hnov lawv tham.

4 moos lub hnub liab  rau puag tim qab tug thaib teb liab ploog ces peb txawm mus lawm ntag, txhaum Tus Kao nov coj peb mus txog kiag rau ntawm ntug dej ces peb muab nyiaj rau nws ces nws rov lo lawm  ces peb thiaj li nqi mus rau hauv lub nkoj,  thaum peb mus txog rau hauv ces lub nkoj tseem khi hlua rau puag tim ntug dej. cov lau muaj 6 leej,  6 tus menyuam thiab xwb tag dhob 3 yog 12 leeg xwb.

Thaum peb nqi tag rau hauv nkoj lawm ces tus tsav nkoj kom muab 50 caug phav nyiaj Vaj Pov lo them rau nws tso mam li tsav nkoj mus,  thaum muab nyiaj cev rau nws lawm ces kuv thiaj li hai rau  2 tug ua tij hai tias, tej zaum peb raug neeg dag lawm laus vim txoj hlua tseem khi puag tim tug dej tsi muaj leej twg daws li e peb yuav ua li ca thiaj li mus tau ma?

Thaum hai kiag li nov rau nkawv 2 tug ua tij xwb ces txawm muaj kiag 2 tug blog nyob saum ntug dej tsa kiag 2 rab carbine 30 rau peb kom tawm los?

Peb thiaj li tawm lo rau saum ntug dej ces  lawv thiaj li lo tshawb cov lau tag tib si lawm. Peb cov nyiaj kuj ntau kawg lawv muab hlwg tag. Kuv niam ris 8 choj nyiaj dawb khi rau hauv kuv niam lub pob duav, lawv tsi paub ces kuv niam cov nyiaj choj tsi muajneeg nyiag,  ho kuv muaj 60 phav nyiaj Vaj Pov lo lawv tsi muab thiab vim xyoo 75 ntawd kuv tseem tsi tau tiav tub hlua pe tsawg ces lawv kuj tsi kov kuv li thiab, kuv sawv  ib sab ntsia 2 tug blog muab cov lau poob (rob) tshawb nyiaj tag.

thaum lawv tshawb tag peb tsi muaj dab tsi lawm ces 2 tug blog kiav kiag lawm ce lub Jeep cia li los thauj peb lo kaws rau puag tim khaib phon kheng xwb. Lawv coj peb lo nyob rau tom tau 1 hlub hli, peb mus nrog cov neeg raug txim sib txeeb mov noj.

Peb nyob tau ib lub hli ces lawv thaum peb lo pov rau pem Lav 52,  peb pws ib hmos ces kaj ntug peb thiaj li ntiav tsheb los rau tom Nam ceeb, thaum nov ces muab kuv qhov nyiaj lo them nqi tsheb.

Peb lo nyob tau 3/4 hli ces tawm rau xyoo 76  ces thiaj li khiav lo nyob rau Roob Kub Twm,  peb lo nyob rau ntawd tau 4 xyoo ces xyoo 79  lub 10 hli ces thiaj li khiav lo rau  Nas Nyau, nyob tau ib hli tom hav zoov ces peb thiaj li khiav hla dej lo rau tim tug dej, peb nyob ntawd tau ib hli thiab ces tawm kiag xyoo 80  lub ib hli ces peb thiaj li tau nkag rau hauv  Vibnai.  

Lo nyob tau 4 hli ces tawm npe tuaj rau USA lawm lub 6 hli tuaj poob rau USA  North Colorina.

Kuv zaj dab neeg ua khiav hla dej Mekong ces tag li nov, peb hla dej tsi muaj teeb meem os.

Sponsored content


Duab Ntuj Qub Qab - Page 8 Empty Re: Duab Ntuj Qub Qab

Post by Sponsored content

  • Post new topic
  • Reply to topic

Current date/time is April 28th 2024, 9:42 am