Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


+2
Dej Cawm Siav
Thov Khawv
6 posters
  • Post new topic
  • Reply to topic

Ua neeb thaum me me

avatar
Guest
Guest


Ua neeb thaum me me Empty Ua neeb thaum me me

Post by Guest September 6th 2014, 9:44 pm

Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Thov Khawv September 7th 2014, 3:15 am

Interesting !
Dej Cawm Siav
Dej Cawm Siav


Registration date : 2014-08-29

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Dej Cawm Siav September 7th 2014, 3:36 am

Tus me nyuam tub no cas yuav mus txawj neeb ntxov ua luaj thiab ne? 4 xyoos xwb mas tseem tsis tau muaj tswv 8 hu nkauj neeb pob? hehehehe kuv ntshai ke ua ke los taij niam mis noj xwb lauj hehehehe
avatar
Guest
Guest


Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Guest September 7th 2014, 8:10 am

Haaaa, 2 tub brogter, tus menyuam ua neeb nov tsi paub yog ntxhai lo yog tub, raws kuv mloog lub suab ma ntxim li yog tus ntxhai sub na.

Nws yeej txawj ntxov heev li tiag. Tus menyuam nov ma tsi txhob lam mus kom nws saib nawb, vim ib ntsi nws hai tau cov lus tsi zoo rau yus ces kawg yus ntshai ces kawg rov ua mob laiv. Haaaa sawv daws yuav tsum paub thiab ntse txog txoj kev ntawm tib neeg es tsi txhob muab ntseeg over qhov believe. Yog mus saib es ib ntsi nws hai lus phem hai tias, yus yuav tsi nyob ntev no ma yus kawg ntshai heev ces kawg cia li raug li nws los lus ntag ces neeg yuav peb ntshai peb piam sij li laiv...
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Thov Khawv September 7th 2014, 8:29 am

ahahaha,,,yog yus txawj neeb mas ntshe thaj twg los yeej hais tias muaj teeb meem kom yuav tsum tau ua neeb kho tas li xwb mas tau nyiaj teeb neeb tas li tiag, tseem tau taub hau npua ib ceg ntxuag tes thiab. Very Happy Twb yog lawv cov Yaj Saub Siv Yis no tsis txawj dag kiag os bro TubHmoob, yog muab piv rau Thaib thiab lwm haiv neeg cov Saub Siv Yis mas txawj dag tiag tiag li os.
avatar
Guest
Guest


Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Guest September 7th 2014, 9:18 am

2 tug brother,  Hmoob muaj tus cwj pwm tsi zoo yog muaj ib tug menyuam meme txawj neeb li nov ma yog nws ua neeb heev kho neeg thaum kawg lawv yuav iab liam hai tias yuav yog nws txawj tso kev mob kev nkeeg rau lawv ces lawv tseem yuav muab nws tua thiab os. Hmoob tus cwj pwm phem no ma yeej yuav tshwm sim li kuv hai ib hnub.

Hai txog ua neeb kho, kuv xav hai tias kho thiab tsi kho lo yeej tsi ua li ca, qhov zoo txhob kho vim kho ces yog kev xav noj nqaij xwb.  yog ua neeb saib es hai lus zooooo rau tus neeg mob ntawd xwb ces tus neeg mob ntawd yeej zoo lawm tsi tag yuav muab ib tug bua lo tua ua neeb kho, qhov nov ma yog xav noj nqaij xwb. Tab si tus bua zoo li tus neeg es txhob muab tua  ua rau nws quaj drov heev drov thoob zej thoob zos ma yog ib yam kuv tsi nyiam xwb.
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Thov Khawv September 7th 2014, 9:41 am

Very Happy Very Happy Very Happy Yog mas bro. Tom ntej no mas yog ua neeb kho no ces kom lawv xuas pob zeb kho lawm xwb thiaj tsis tau noj nqaij yom, kuj zoo thiab hov.
Bro, hais txog qhov koj tias hmoob nyiam iab liam tias txawj tso dab no muaj tiag nawb. Kuv tsis hais deb, kuv hais kiag kuv yawg xwb thiaj tsis tuaj qaug lwm tus. Kuv yawg yog ib tug txawj neeb, kws neeb laus no mas ces cov neeg zej zog mas liam tias kuv yawg txawj tso dab thiab no tiag. Tab sis qhov tseeb kuv yawg twb tsis paub dab tsi tsuas txawj neeb thiab zaj puav khawv koob cim thiab khawv khoob tshib qoob xwb hahaha.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Tubzoonraug October 4th 2015, 2:00 pm

Cov brother,  yog lus kawg lawm ma, tej menyuam meme txawj neeb li nov  yeej zoo kawg vim nws nyiam ce nws yeej yuav pib xyaum  ua nws txoj neeb ntawd mus txog rau thaum tsi muaj nws lawm.
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Thov Khawv October 9th 2015, 3:41 am

Tij Tubzoonraug, kuv mas muaj tej zaum kuv hnyav siab kawg thiab tiag bro vim rau qhov tias poj niam cov txheeb ze txawj neeb ces thaum koj tsev neeg ib tug tsis xis nyob ces poj niam sij pheej kom ua neeb hos yus sij pheej kom mus kuaj tom hospital/clinic ces ua mus ua tuaj poj niam cem yus tias cas yus nim saib tsis taus tej neeb tej yaig kiag li thiab no tiag bro.
koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by koobpovtxuj October 9th 2015, 6:16 pm

kwv thov khawv.
kuv yeej raug tib tug teeb meem koj hais no thiab tiag.Tab sis kuv li mas ho tsis yog koj niam hos yog kuv niam pheej nquag mus thov luag tej saib li ub li no ces muaj tej zaum lawv tso xov tuaj tias ua li puas kho.Yog tsis kho no hais lawv paub no li lawm.Muaj 1 zaug muaj 1 tug poj Hmoob tuaj ua neeb tom kuv tus muam tsev ces kuv niam cia li hais rau poj Hmoob tias thov poj Hmoob ho saib kuv thiab no ces lawv ua neeb tag lawv yuav kom kuv caiv 3 hnub tsis pub tham 1 lo lus rau cov neeg sab nrauv li.Dhau ntawd ces poj Hmoob kom kuv npaj 2 tug npua thiab 8 tug qaib los tso poj Hmoob yuav tuaj ua neeb kho kuv no ces kuv tias cia thaum twg kuv khoom tso kuv mam npaj no ces kuv tsis thub lab li lawm.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Tubzoonraug October 9th 2015, 8:35 pm

Haaaaa, Toj Xeem  cov neeg ua ntseeg zaj nov ce kuv tus muam thiab os, nws ma ntseeg luag tej kawg nkau,  nws mus poob nyiam 3 phav rau ib tug poj Cambodian  meb khaum  ces mus txog xwb luag twb hai lus phem phem yus ua ntej lawm es  kom keb khub  xwb ma nws poob nyiaj ntau kawg rau rau pog ntawd.

Kuv tus muam kom kuv poj niam mus saib thiab nov, kuv hai rau poj niam hai tias, yog koj tsi mloog kuv lus, koj mus saib lo txog e pog kab mim hai lus phem rau koj lo yog kuv hai tias kom keb khub tsi keb khub ces wb ib leeg yeej yuav tuag no ces koj lo txog kuv tuas koj kiag nawb,  tau zoo nyob nyob twj yawm vim cov neeg dag nov yeej dag noj txoj hauj li nov wb, yog nws paub thiab ntse npaum ntawd ua li ca nws yuav txom nyem ua luaj e  tsev lo tsi muaj nyob ma?  yog ntse thiab paub baum li ntawd ma  nws yeej yog muaj muaj nyiaj ho mus saib leej twg lo saib dawb tsi yuav nyiaj ib kis ma yus ntseeg thiab ma. Ho phuag kug li ntawd xwb ma tsi zoo ntseeg  yus ntseem ntse tshaj nws lawm pe tsawg es yus tseem twb khwv tsi tau noj es tus pog dag nov xwb es niaj hnub hem neeg dag yuav luag nyiaj xwb e tsi zoom mus saib nawb?  kuv hai li no rau kuv poj niam ces poj niam ua ib siab tsi mus.
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Nraug Cuam October 11th 2015, 7:51 pm

Haha hnub i kuv tsis nyob tsev lawm, tshuav poj niam me nyuam & niam lawv nyob tsev xwb cia li muaj 1 tug liaj kwv tau 1 tug me nyuam noog ya plaws nkag plho ntawm kuv qhov rooj tag los hauv tsev loj nws ya lwm 1 lwm tsis muaj chaw zoo tsaws, nws saib zoj pom neeg zaum pawg lug nws cia li muab tus me nyuam noog tso plhuav poob nthav tom tag, nws ya tawm plaws 6 nram tsev mov.

Kuv niam lawv mas kub siab lug ua neeb li ub li no, hos kuv ces tsis pom qab yuav ua zaj twg li, tseem ntxhov siab kawg hahahahahaha.


Last edited by Nraug Cuam on October 11th 2015, 8:08 pm; edited 1 time in total
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Tubzoonraug October 11th 2015, 8:01 pm

Brother,  Tus liaj ntawd yas ceev heev nws nkag yuam kev xwb os,  koj ua kwv ua siab loj txhob muab tej nov los ua kev ntshai kev ceeb nawb. Kuv qhia rau koj ua kwv hai tias tsi muaj dab tsi ntag dho, yog  lub siab tsi kam lo tsi tag ua neeb, koj hai  koj txiv tus muam tuaj cheb  kab mob kev nkeeg thiab vij sub vwj sws  tawm mus vim noog yog yam tsi paub tab ho nkag lo ncaj yuam kev lawm xwb es  muab chev tawm mus xwb ces zoo lawm ma.

E hai rau cov lau kom txhob sib hem nawb, kev sib hem yog ua ib qhov kev  tsi zoo os.  Kuv yeej pom zem zuag ma. Tab si nws tsi yog muaj sub tsi muaj doog tsi muaj khub tsi muaj teeb meem kiag li os.  Yog tus noog nws yas ceev heev es lo yuam kev xwb no nawb.

Kuv ua kam ma  noog yeej nkag lo yuam kev ntau zaus  rau hauv tsev  noj mov hauv tsev kawm ntawv  tej nov ma  tsi muaj teeb meem dab tsi kiag li os. Brother.
Yog nej mus piav qhia rau cov saub thiab cov txiv neeb ces luag yuav hem nej loj loj yuav ua rau nej poob nyiaj poob txiaj li os.
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Nraug Cuam October 11th 2015, 8:13 pm

Yog li koj hais kawg mas bro, ntawm kuv mas yeej tsuas xav tias tus liaj ntawv ya ceev dhau es nws nkag los yuam kev xwb yeej tsis muaj dab tsi txawv, tab sis kuv niam lawv ho tsis xav li yus na bro, lawv ua lawv zaj xwb os, lawv laus lawm ces roj ntsha yeej yuav raug 6 yus os, kuv mas yeej xav tias tsis thas ua dab tsi li kav liam xwb no mas, tab sis cov laus siab tsis kheev kiag li tiag.

Mam ua li koj ua tij hais seb os bro, mam kom phauj tuaj cheb vij sub vij sw os hehe.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Tubzoonraug October 11th 2015, 8:39 pm

Brother,  ua li kuv hai xwb yeej zoo lawm. Txawm ua neeb lo tsua yog tuaj cheb tuaj yuam  yam tsi zoo tawm thiab xwb.  Ntawm kuv tus kheej ma yeej tsi ntau nqi dab tsi ntau li   nawb, vim yus yog cov kawm  ntaub kawm ntawv yus yog tus pom tus paub hai tias noog yas nkag yuam kev vim nws lo ceev heev ces nws pom dub nciab e  nws xav hai tias yog  kev no ces ua li ca ho tsi yog ces  thiaj li yog li nov lawm xwb.  

Kuv tus nov ma  tsav tsheb twb muaj cov pla yas hmo ntuj lo tsoo kuv lub iav tsheb  ua rau tus niag pla tuag kiag rau ntawm kuv lub tsheb,  es kuv twb tsi xav txog txoj kev phem ne,  e twb tsi muaj dab tsi  yog yus lam cia li ntshai e xav rau qhov phem ces yus yeej kawg  ntshai2 ces thaum kawg yeej ntsib li qhov u ntshai ntawd. 

Yog li kuv thiaj li qhia qhov tseeb hai tias tsi muaj vij sub vij sws tsi muaj tag dho. Yus  tsi tag rov hem yus xwb ma bro.  
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Nraug Cuam October 11th 2015, 8:51 pm

Aws ua li os bro, nyaj tsis muaj dab tsi thiab os, tsuas yog cov laus lawv 1 txwm coj & xav li ntawv lawm es lawv siab tsis kaj xwb.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Tubzoonraug October 11th 2015, 9:28 pm

Yog lawm ma,  cov lau ce lawv tsi tau pom dua es yog lawv pom qhov txawv li nov ce lawv txawm cia li ntau siab yau lawm.   Yeej tsi muaj dab tsi li nawb.
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Nraug Cuam October 11th 2015, 10:11 pm

Yog mas bro, cov laus ces txhua yam uas lawv paub tsis txog, tsis nkag siab ces yeej muab pov rau DAB lawm xwb os bro.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Tubzoonraug October 12th 2015, 4:05 pm

Brother, twb tsi muaj Dab os,  yog tus xyws xwb ma muaj yog dab lawm no ces tsi tau pom dua tab si lub suab thiab  quaj qws ma hnov lawm ma bro. Tej ntawd ces  yus yeej tsi pom lawv kiag li thiab os.

Yog cov lau tsi  nyiam yooj yim e lawv nyiam qhov nyuaj lo ua raws lawv txoj kev nyiam thiab lawv  qhov  kev ntseeg ntawm txiv neeb.  Kuv tus kheej lo yeej hai kiag hai tias tus txiv neeb lo nws tsua lam qua lam baim kom tag hauj lwm xwb. 

Tej zaum cov lau ntseeg neeb ces txawm lawv ua me me xwb lo ntshe cov lau zoosiabdua  tsi ua dab tsi li os. E yog li ces cia lawv ho ua li lawv qhov kev  xav  e thiaj li ua rau lawv zoosiab os.



Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Nraug Cuam October 13th 2015, 8:17 pm

Yog li koj hais kawg mas bro.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Davdub October 13th 2015, 9:17 pm

Brother,

Yog koj niam thiab txiv lawv lub siab ho tsi kaj lo cia rau lawv ho ua kom lawv lub siab kaj ma yuav zoo dua lub siab tsi kaj nawb.  Peb ua neeg  nyob ces yeej swb tus neeg siab loj siab tawv,  tus neeg siab tawv heev nov ma tsi tshua ntseeb teeb meem vim nws paub thiab nws tsi ntseeg tej yam nature nov li nawb.

Muab ua tib zoo xav thiab khoob khuab ma tib neeg yog  mammals  ib yam nkau li tej tsiaj lawm thiab es yus thiaj li paub txog qhov ntshai qhov tsi ntshai qhov yog qhov tsi yog.






Last edited by Davdub on October 13th 2015, 9:27 pm; edited 2 times in total
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Nraug Cuam October 13th 2015, 9:22 pm

Yog li koj hais kawg mas bro, ua li os cia seb cov laus lawv yuav ua li cas os.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Davdub October 13th 2015, 9:27 pm



Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Nraug Cuam October 13th 2015, 9:35 pm

Bro, kuv niam lawv hais tias yog Yawg yuav los thov noj thov haus, thov nyiaj txiag xyab ntawv mus siv no hahahahaha.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Davdub October 13th 2015, 9:40 pm

Haaaaa, yog xav li ntawd lo kuj sim ua li siab xav rau lo tau. Ntawm kuv tus kheej ces kawg pog thiab yawg tsi tau dab tsi kiag li ntag hov. Vim kuv tsi xav li ntawd ne, kuv xav hai tias tus tuag ces nws tuag nws lawm nws tsi lo qhov twg lo lawm, nws ua tsi tau ib yam dab tsi lo rau neeg lawm tsua yog nws tus xyws, xyws zoo li neeg muab cov lus zwm rau hauv CD ces yuav play lub sij hawm twg lo tau, hos cov xyw ces nws cov lus zwm rau hauv cov cuas ces thaum yus mus ncaj zoo caij zoo nyoog ces yus hnov nws cov lus drov mloog tsi tau chaws li xwb.
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Nraug Cuam October 13th 2015, 9:45 pm

Yog & tseeb li koj ua tij hais mas. Bro kuj zoo 6 qhov kuv niam ho txawj neeb ces ho tsis tau mus thov tus qhua, niam twb ua neeb xa nyiaj txiag xyab ntawv mus 6 Yawg tas lawm hehehehe
koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by koobpovtxuj October 14th 2015, 9:35 am

Kuv tham 1 qho txog neeb saub nyob mes kas teb no muaj ntau hom neeb sawv tshiab.Muaj 1 tug poj Hmoob yog cov neeb saub neeb tshiab  tuaj hais rau kuv tias kuv niam tij los tom nws tsev los hais rau nws los thov nws ua 1 thaj neeb mus tso kuv niam tij mus thawj thiab.Vim kuv tij laug muab niam tij xa mus pov rau nram 1 tog kev xwb nws mus tsis taus.Kuv teb nws tias ua cas kuv tij laug nco niam tij tag npaum li ntawd es niam tij twb los tom koj tsev koj ho tsis hu kom kuv tij laug tuaj saib nws tuaj pom nws 1 muag.Nws teb tias ntawd mas luag tsuas pub nws pom thiab xa xov rau nws xwb.Kuv tias yog yuav ua neeb no los cia peb mam tsawv seb tau leej twg mam ua no ces nws tias niam tij yeej yuav kom nws ua ntag no tuaj.Kuv tias yog li ces cia mam sab laj tso no ces cia li tsum.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Davdub October 14th 2015, 4:06 pm

Ua neeb ma kuv nyiam cov suab neeb yog cov nyob rau Luang Prabang ma cov ua neeb nov kuv nyiam me ntsi ho yog cov niag neeb xeev khuam ces ua yooj yim heev tsi muaj qhov ua advance li na. Advance ma yog dhia rooj ua ntau yam muaj muaj ceem no nawb. Cov Neeb Xeev Khuam ma ua li tej niag poj niam xwb ces tsi khws rau tus txiv neej ua li os.
koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by koobpovtxuj October 14th 2015, 4:55 pm

Nov ne cov neeb uas dhia rooj heev naj.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Davdub October 14th 2015, 7:06 pm

Lub rooj neeb nov ntev dhau lawm, lawv cov neeb nov ma haib kawg tiag, kuv nyob tau 4 xyoo tim Toob Kub Twm kuv pom cov nov, ces nyob tau 34 xyoo hauv Fresno, Kuv saib cov neeg nov ua neeb xwb ces kuv paub lawv hai thiab kuv paub saib neeb kawg. Cov neeb nov ma kho mob thiaj li zoo hov cov ua neeb li poj niam xwb ma kho mob tsi zoo laiv raws kuv xav.
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Nraug Cuam October 15th 2015, 3:14 am

Tojxeem wrote:Kuv tham 1 qho txog neeb saub nyob mes kas teb no muaj ntau hom neeb sawv tshiab.Muaj 1 tug poj Hmoob yog cov neeb saub neeb tshiab  tuaj hais rau kuv tias kuv niam tij los tom nws tsev los hais rau nws los thov nws ua 1 thaj neeb mus tso kuv niam tij mus thawj thiab.Vim kuv tij laug muab niam tij xa mus pov rau nram 1 tog kev xwb nws mus tsis taus.Kuv teb nws tias ua cas kuv tij laug nco niam tij tag npaum li ntawd es niam tij twb los tom koj tsev koj ho tsis hu kom kuv tij laug tuaj saib nws tuaj pom nws 1 muag.Nws teb tias ntawd mas luag tsuas pub nws pom thiab xa xov rau nws xwb.Kuv tias yog yuav ua neeb no los cia peb mam tsawv seb tau leej twg mam ua no ces nws tias niam tij yeej yuav kom nws ua ntag no tuaj.Kuv tias yog li ces cia mam sab laj tso no ces cia li tsum.

Haha bro, cov neeg coj li tus pog saub neeb tshiab koj hais ko mas yog nws xav tuaj ntxias yus xwb txhob thab nws zoo dua, nws zoo 1 yam li thaum yus kawm tau tej yam dab tsi tshiab tshiab es xav sim seb puas leej na bro hehehe.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Davdub October 15th 2015, 7:47 pm

kwv ua neeb ma cov txiv neeg ua ntse ce lawv txawj hus lus neeb kawg li os. Luag hai tias, dab neeg ruam lo txiv neeg ntse no nawb. Cia tus txiv neeg yog tus txiav txim txhuayam xwb os, vim dab neeb tsi paubhai lus ces txua yam yuav yog tus txiv neeb niam neeb nkau xwb dag lo yog nkawv tiag lo yog nkawv xwb nawb. Kuv yeej hai qhov tseeb li ntawd os.
koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by koobpovtxuj October 15th 2015, 11:05 pm

Nraug Cuam wrote:

Haha bro, cov neeg coj li tus pog saub neeb tshiab koj hais ko mas yog nws xav tuaj ntxias yus xwb txhob thab nws zoo dua, nws zoo 1 yam li thaum yus  kawm tau tej yam dab tsi tshiab tshiab es xav sim seb puas leej na bro hehehe.
Nraug Cuam.
Yeej yog li koj hais mas.Tus poj Hmoob no mas kuv xav tias thaum kuv niam tij tuag ntawd ntshe nws twb tuaj nug tau tias kuv tij laug nkawd mus teb los txog nram kev ces los ua tsheb poob qab ke mus nrau ncej ntawm taw choj thiaj raug kuv niam tij tuag lawm thiab nws twb paub tias kuv yog tus kwv lawm.Ces tom qab peb muab niam tij los ua pag ua xau tas tsis ntev nws thiaj li txhob txwm taug kev tuaj nrhiav kuv tuaj hais tej lus txawv txawv li ntawd kom kuv xav tias nws yog tus uas niam tij nyiam ces thov nws tuaj ua neeb kho kuv niam tij ntxa los yog thib tej vij sub vij sw ntawd no lawm ntag nws thiaj li tuaj dag kuv.Tab sis kuv ho hais tias yog yuav ua neeb los cia peb mam li tsawv seb tau leej twg no mam hu leej twg ua no ces nws xav zoj ntshe yuav tsis khws nws thiaj tias yog niam tij yeej los thov kom nws ua ntag no los kuv tseem tias yog li ces cia peb mam li sab laj tso no ces nws thiaj li rov mus tsev lawm.Nws mas ntshe nim tos tos cas tsis hnov kuv hu mus thov nws tuaj ua neeb li ne no ntag nawb.
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Thov Khawv October 17th 2015, 6:25 am

Tojxeem wrote:kwv thov khawv.
kuv yeej raug tib tug teeb meem koj hais no thiab tiag.Tab sis kuv li mas ho tsis yog koj niam hos yog kuv niam pheej nquag mus thov luag tej saib li ub li no ces muaj tej zaum lawv tso xov tuaj tias ua li puas kho.Yog tsis kho no hais lawv paub no li lawm.Muaj 1 zaug muaj 1 tug poj Hmoob tuaj ua neeb tom kuv tus muam tsev ces kuv niam cia li hais rau poj Hmoob tias thov poj Hmoob ho saib kuv thiab no ces lawv ua neeb tag lawv yuav kom kuv caiv 3 hnub tsis pub tham 1 lo lus rau cov neeg sab nrauv li.Dhau ntawd ces poj Hmoob kom kuv npaj 2 tug npua thiab 8 tug qaib los tso poj Hmoob yuav tuaj ua neeb kho kuv no ces kuv tias cia thaum twg kuv khoom tso kuv mam npaj no ces kuv tsis thub lab li lawm.

Lod tij Tojxeem, yog li ko mas yog wb nyob rau ib qho situation los lawm ntag os.
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Thov Khawv October 17th 2015, 6:29 am

Nraug Cuam wrote:Haha hnub i kuv tsis nyob tsev lawm, tshuav poj niam me nyuam & niam lawv nyob tsev xwb cia li muaj 1 tug liaj kwv tau 1 tug me nyuam noog ya plaws nkag plho ntawm kuv qhov rooj tag los hauv tsev loj nws ya lwm 1 lwm tsis muaj chaw zoo tsaws, nws saib zoj pom neeg zaum pawg lug nws cia li muab tus me nyuam noog tso plhuav poob nthav tom tag, nws ya tawm plaws  6 nram tsev mov.

Kuv niam lawv mas kub siab lug ua neeb li ub li no, hos kuv ces tsis pom qab yuav ua zaj twg li, tseem ntxhov siab kawg hahahahahaha.

Hahahaha...bro yog li mas kuv los yeej tsis pom qab ua li cas thiab. Tab sis cov laus ua neeb kuj zoo thiab mas bro vim ua tas yuav ua rau tso siab tsis txhawj lawm.
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Thov Khawv October 17th 2015, 6:34 am

Tojxeem wrote:Kuv tham 1 qho txog neeb saub nyob mes kas teb no muaj ntau hom neeb sawv tshiab.Muaj 1 tug poj Hmoob yog cov neeb saub neeb tshiab  tuaj hais rau kuv tias kuv niam tij los tom nws tsev los hais rau nws los thov nws ua 1 thaj neeb mus tso kuv niam tij mus thawj thiab.Vim kuv tij laug muab niam tij xa mus pov rau nram 1 tog kev xwb nws mus tsis taus.Kuv teb nws tias ua cas kuv tij laug nco niam tij tag npaum li ntawd es niam tij twb los tom koj tsev koj ho tsis hu kom kuv tij laug tuaj saib nws tuaj pom nws 1 muag.Nws teb tias ntawd mas luag tsuas pub nws pom thiab xa xov rau nws xwb.Kuv tias yog yuav ua neeb no los cia peb mam tsawv seb tau leej twg mam ua no ces nws tias niam tij yeej yuav kom nws ua ntag no tuaj.Kuv tias yog li ces cia mam sab laj tso no ces cia li tsum.


hahahaa...tij Tojxeem tus pog no xav ua neeb kawg yom. Yog tias ua dawb mas cia nws ua nws ntag mas yom tab mas xij yuav nyiaj teeb thaj ces kawg yuav tau sab laj tso.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Davdub October 17th 2015, 8:26 am

Hai txog neeb, muaj tus Yaj Saub, nws xav tau tus ntshai lo yog tus niam hlua coj lo nrog Yaj saub nyob thaum yau yau ces thaum niam hlua loj tuaj ces txiv lau xav ua paum ces dag ub dag nov ces muab twj neeb mus zai ces tso neeg mus nriav thiab twj neeb muab coj mus zai fau hauv av thiab muab nyiag tso saum tsev ua kom cov neeg ruam ruam ntseeg, ces hai tias yuav tsum tau tus niamhlua xwb ma cov neeb daub thiaj li tsi ua lwj ua liam, thaum kawg ces thiaj li yuav tus ntxhai tus ntawd ntag no na. Saub dag ma dag tiag tiag. Kuv piav tsi tshua meej kuv make up me ntsi nrog lawm kuv niam piav tau zoo e kuv nco zoo tsi heev.
koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by koobpovtxuj October 19th 2015, 12:31 am

Thov Khawv wrote:


hahahaa...tij Tojxeem tus pog no xav ua neeb kawg yom. Yog tias ua dawb mas cia nws ua nws ntag mas yom tab mas xij yuav nyiaj teeb thaj ces kawg yuav tau sab laj tso.
Yog mas cov neeb saub neeb tshiab nim no mas lawv txawj hais li ub li no kom yus xav tsis tag ces yus tau ua neeb xwb.Cov laus thaum ub ua neeb mas lawv tsuas hais lo lus zoo rau tsev neeg uas lawv tuaj ua neeb kom nws nyab xeeb xwb.Hos cov neeb saub nim no mas lawv tuaj ua neeb leej twg tsev mas lawv tuaj hais lus phem phem rau luag xwb.Kuv muaj 1 tug niam ntxawm cav cem tias yus cov neeg ua neeb tsis dav li luag lwm tus txiv neeb.Nws mus hu tau 1 tug poj Hmoob tuaj ua neeb saib kuv tus txiv ntxawm.Poj Hmoob ua neeb mas nws ua neeb saib xwb nws yuav 5 tug hwj sawv nws kom them nws cov hwj sawv 1 tug $50.00 hos nws tus txiv neeb mas 1 thaj neeb saib xwb nws yuav $200.00.Ces kuv tus niam ntxawm poob $450.00 lawv nqes neeb ces lawv hais tias koj tus txiv mas txoj kev nploj kev tuag to tog lawm kuv mus tsoj tsis tau qab taug tsis tau lw li yuav tau ua neeb tiag nawb.Yog yuav kom tau mas kuv rov tuaj ua 3 thaj ntxiv mas thiaj li mus raws cuag thiaj li kho tau.Niam ntxawm mas nim ntseeg Hmoob kawg tseem yuav mus hu Hmoob tuaj ua kom puv 3 thaj neeb thiab no laiv.Kuv thiab nws 2 tug tub thiaj li hais tias tsis hu tus pog no tuaj ua ntxiv lawm.cia ho hu lwm tus tuaj ua yog tseem hais tib yam li nws thiab los mam li sab laj.Ces mus hu kiag yawm txiv nkaj xyaum tuaj ua ces nws tias tsis ntshai nawb mog kuv mus kho tag rau lawm tsuas muaj yuav zoo zuj zus xwb.Ces kuv txiv ntxawm noj taus mov zuj zus ces zoo li lawm.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Davdub October 19th 2015, 5:24 am

Kuv tsi muaj caij nyeem e cia kuv mushauj lwm lo tso kuv li ua tib zoo nyeem saib, kuv yeej kuv hai kuv tsintseeg cov neeb nov, lawv hem yus thiab hai lus phem rau yus ces yus ho khaw ntshai lawm. Kuv yej thwm tau hai tias neeb dag noj dag hau lawm.
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Thov Khawv October 20th 2015, 7:19 am

Ua li mas brother Davdub, kav tsij mus work los mam nyeem os.


Tij Tojxeem, cas muaj tej tug poj Hmoob yuav kab dag loj npaum ko ne yom. Tom ntej no yog muaj tej tus zoo li ko tuaj ua neeb ntxiv mas yuav tau twv nrog nws. Twv hais tias yog nyob nyob peb tus neeg tsis ploj tsis tuag seb nws yuav hais li cas.
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Nraug Cuam October 25th 2015, 4:55 am

Yog li nej s/d tham los sauv lawm mas cov brothers, ziag no cov txivneeb, niam neeb no zoo li dag ntau lawm xwb, mus ntseeg lawv ntau mas yus haj cav 8 huab nyuaj siab tuaj. Kuv ces ziag no ntseeg Dr nkaus lawm xwb os, Dr pab tsis tau lawm ces ua siab tsa tes bye bye lawm xwb lol lol.
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Nraug Cuam October 25th 2015, 5:00 am

Thov Khawv wrote:

Hahahaha...bro yog li mas kuv los yeej tsis pom qab ua li cas thiab. Tab sis cov laus ua neeb kuj zoo thiab mas bro vim ua tas yuav ua rau tso siab tsis txhawj lawm.

Yog mas bro, kuv mas yeej tsis ຖືຊາ dab tsi li, tab sis cov laus lawv mas ntxov siab kawg li, cia lawv ho ua li 3 hmoob 1 txwm ntseeg kom lawv ho kaj siab me ntsis os.
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Thov Khawv November 4th 2015, 4:20 am

Yog los mas. Kuv tus dab laug yawg yog ib tug kws kho mob tom Saysetha Hospital, tsis kav yawg tseem ntseeg neeb thiab nawj. heheh
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Davdub November 4th 2015, 9:14 pm


koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by koobpovtxuj November 5th 2015, 7:58 pm

Thov Khawv wrote:Ua li mas brother Davdub, kav tsij mus work los mam nyeem os.


Tij Tojxeem, cas muaj tej tug poj Hmoob yuav kab dag loj npaum ko ne yom. Tom ntej no yog muaj tej tus zoo li ko tuaj ua neeb ntxiv mas yuav tau twv nrog nws. Twv hais tias yog nyob nyob peb tus neeg tsis ploj tsis tuag seb nws yuav hais li cas.
Thov Khawv.
Yog yuav twv los yeej tau tab sis vim yog yus cim civ mus hu nws tuaj ua neeb lawm ces yus tsis zoo nrog nws twv xwb ov.
Muaj 1 tug poj Hmoob yaj nyob nyob ces nws cia li hais rau 1 tug pog Hmoob lauj tias yog kam no ces nws pab lawv saib 1 tug yaig.
Ces niag poj Hmoob lauj tias yog nws txawj los ho pab saib los tau no ces nws kom lawv muab 1 lub phaj tso 3 lub taus nplooj 3 lub paj txawb ntawm hauv plag nws pib ntuas me ntsis ces nws hais tias lawv lub tsev muaj vij muaj swv loj kom lawv 3 kwv tij muab $300 nyiaj los tso nias phaj no ces lawv tau muab $300 nyiaj los tso nias phaj tas nws ntuas ntuas tag nws hais rau lawv tias nws pab lawv kho lawv tej txwv zeej txwv txoob tag lawm lawv ua dab tsi los yuav zoo li siab xav xwb.Ces nws cia li nqa lawv $300 nyiaj los tsev lawm.Ces twb tau 1 xyoos tom qab no lawv mam li hais tuaj rau nws tus txiv tias nws nqa Hmoob lauj $300 nyiaj los tau 1 xyoos lawm kom nws them rov qab.Ces nws tus txiv thiaj li hu kwv tij tuaj sab laj ces cov kwv tij tias kom muab rov qab vim yog yus mus thab lawv ces yog lawv tsis zoo siab los thim rov qab.Ces pog mas nim dhia dhia li ub li no tab sis lawv nias qees tias kom kav tsij thim xwb ces thiaj li thim rov qab mas pog chim kawg.
koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by koobpovtxuj November 6th 2015, 11:21 am

Tuaj txog teb chaws mes kas no tav nov nyuam qhuav rov pom lawv ua neeb nphoo hmoov pias thawj zaug yog zaum no xwb.

Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Davdub November 6th 2015, 5:13 pm

Haib kawg li tiag yom, hlawv Hmoov pia li nov ma yeej yog haib dhau lawm tiag, kuj ntshai kub nyhiab thiab laiv.
koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by koobpovtxuj November 6th 2015, 6:46 pm

Davdub.
Tiag mas lawv tseem tsis tau txawj nphoo hmoov pias nawb.Lawv twb muab thawv ntawv los looj tag lawm mam li nphoo puag nram qab rooj lawm xwb.Yuav tsum tso tshav plhuav nphoo nrov voog rau niag neeg mob mas dab thiaj li ntshai dab thiaj lim khiav hos.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Davdub November 6th 2015, 8:54 pm

Yog lawm ma TojXeem

Kuv lo yeej hai li koj thiab tiag, pom xeeb phoo hmoov pia ce ma yuav yog phoo li koj hai ma dab thiaj li khiav ntawm tus neeg mob ntawd li koj hai ntag ma.
koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by koobpovtxuj November 8th 2015, 2:17 am

Thaum ub peb nyob tim nplog teb thaib teb mas kuv pom lawv ua neeb nphoo hmoov pias mas tsis yog ua li lawv ua nov nas.Tus txiv neeb ua neeb nqes neeb los mas mam li muab tsev neeg mus sawv ntawm hauv plag mas tus txiv neeb mam li nphoo hmoov pias txiv neeb yog tus nphoo ntag hos.





Sponsored content


Ua neeb thaum me me Empty Re: Ua neeb thaum me me

Post by Sponsored content

  • Post new topic
  • Reply to topic

Current date/time is April 26th 2024, 9:41 pm