Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


5 posters

    Noj Tshuaj Tuag

    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Noj Tshuaj Tuag Empty Noj Tshuaj Tuag

    Post by Nraug Cuam March 12th 2014, 12:50 am

    Raws li soj ntsuam los mus lawm thaj tsam sab xeev Xiengkhouag cov me tub me ntxhais uas noj yeeb haus tshuaj txo yus tus kheej txoj sia tseem muaj ua ntuv zus los mus, muab xam los mus lawm 1 lub hlis twg twb muaj li 1 los sis 2 cases tas li.
    Yog muab ua tib zoo soj ntsuam los mus lawm teeb meem kev noj tshuaj txov tus kheej txoj sia ntawv feem ntau yog 3 tsev neeg Hmoob tej tub ntxhais hluas, qees tus yog yog noj tshuaj Kuab Taw Nyhuv, qee tus noj tshuaj Npaws Liab, qee tus ho haus Tshuaj Tua Nroj, raws kuv paub xwb txij thaum lub 3 hlis xyoo 2014 los no twb muaj 4 cases lawm, 3 tug dim txoj sia hos 1 tug tau tag sim neej vim nws haus cov Tshuaj Tua Nroj, Dr cawm tsis tau.

    Muab ua tib zoo xyuas los teeb meem ntawm kev noj tshuaj txo tus kheej txoj sia yog:

    1. kev hlub(kev nkauj nraug, kev hlub ntawm cuab 8 neeg).
    2. Kev txom nyem ntawm cuab 8 neeg.
    3. kev tsis kawm ntaub ntawv, kev tsis txawj tsis ntse, tsis paub tsis pom txog kev ua neeg nyob ntiaj teb, thiab nuj nqis ntawm yus txoj sia.
     
    Ua tsaug.

    Noj Tshuaj Tuag Dsc00211


    Last edited by Nraug Cuam on March 19th 2014, 10:08 pm; edited 1 time in total
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Nraug Cuam March 12th 2014, 1:05 am

    Txhawm rau hais raws teeb meem kev ploj tuag ntawm 3 tsev neeg Hmoob kom txhob muaj ntxiv, kuv Nraug Cuam thov muab 2-3 lo lus nqua hu nrog huab cua tuaj mus cuag cov ua niam ua txiv thiab cov me tub me nyuam ntxhais tseem yau li no:

    Cov ua niam ua txiv yuav tsum muab kev ywj pheej rau tej mus nyuam, txhawb lawv txoj kev kawm kom txawj ntshe, tsis txhob txwv txiav lawv txoj hau kev, cia tej me nyuam mus raws lawv lub hom phiaj txoj kev ntshaw.

    Cov me tub me ntxhais yau uas tsis paub dab tsi los thov sawv daws ua lub siab ntev, nej yog nej niam nej txi li roj ntsha lawv yeej hlub hlub kawg nkaus, lawv cem tas los lawv yeej hlub, lawv hlub lawv thiaj cem, nco ntsoov tias nej txoj sia muaj nuj nqis tshaj plaws 100 tsav yam hauv lub qab ntuj khwb no, thaum nej muaj kev nyuaj siab, ntsib teeb meem nco ntsoov tias txhob xav mus ua yam phem txov yus txoj sia, txhua yam teeb meem hauv lub qab ntuj no yeej muaj txoj hau kev daws tau mog.

    Ua tsaug.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Tubzoonraug March 12th 2014, 7:19 pm

    Ua tsaug ntau os Kwv Nraug Cuam, cov tub ntxhai ua lawv txov lawv tus kheej txoj sia li nov ma vim lawv tsi tau pom kev deb txog txoj sia muaj nuj nqi, thiab ua ib tug tib neeg tseem ceeb npaum li ca.  Yog muaj ib tug xib fwb lo yog teacher twg es mus qhuab nqia txog txoj kev yus rov txov you txoj sia.  Yog muaj kev cob qhia lawm tej zaum yuav cawm tau cov ua tseem tsi tau noj tshuaj.

    Qhov tseeb ces yeej yog li koj hai ma brother, lawv tsi pom kev deb thiab lawv muaj kev hlub lawm ces lawv ho broke up lawm ce  thiaj li muaj kev ntsawv siab es noj tshuaj txov txoj sias xwb. Kuv ma yeej pab hlub cov menyuam tub thiab ntxhai nov kawg vim lawv tsi muaj leej twg counseling kom cov tub ntxhai ho paub deb dua nov thiab.

    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Nraug Cuam March 12th 2014, 8:55 pm

    Yog li koj hais lawm mas bro, 3 cov tub ntxhais hluas hmoob mas siab luv thiab tsis paub qab hau kiag, lawv tsis paub txog nuj nqis ntawm txoj sia thiab kev ua neeg, muab hais los lawm cov uas noj tshuaj txov yus tus kheej txoj sia yeej yog tsis txawj xav, thiab tsis muaj kev kawm paub. Yog muaj 1 tug kws qhia txog tej yam no kuv kuj xav lawm tias cov tub ntxhais hluas yav tom ntej no yuav noj tshuaj tsawg me ntsis tuaj.

    Bro, nag hmo uas yog March 12, 2014 no rov muaj 1 tug ntxhais hmoob vwj noj tshuaj dua lawm thiab, tab sis nws noj tsawg kab tias nyaj yuav tuag tsis taus, nws kuv yog kuv cov neeg txheeb ze li ntxhais. Teeb meem yog: lawv muab nws qua 6 ib thaub Suav Tuag Tshaib, nkawv yeej pw ua ke los tau 2-3 weeks no lawm, nag hmo lawv txawm ua noj haus, lawv kuj caw kuv mus koom tab sis kuv hauj lwm ntau mus tsis tau, ces thaum tav su dua nws cia li noj tshuaj, vim nws tus hluas nraug hu xov tooj 6 nws tias kom nkawv tuag ua ke, tus hluas nraug noj tshuaj tom tsev hos kom nws noj tom nws tsev es nkawv tuag ua ke no.

    Muab saib los mus lawm tim tus ntxhais tsis paub tab dab tsi, mloog tus hluas nraug cov lus ntxias yooj 8 dhau.  Tsis paub tias xyov lawv yuav daws mus li cas.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Nraug Cuam March 17th 2014, 6:59 pm

    Thaum March 13th 2014 no kuj rov muaj 1 tug ntxhais hmoob Vaj nyob lub zos Nas Cas, rov noj tshuaj dua lawm thiab, ua 6 nws tau tag sim neej lawm, teeb meem yog: nws nrog hluas nraug mus ua si los, niam cem ces nws chim nws thiaj mus de tshuaj noj tuag lawm.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Tubzoonraug March 19th 2014, 9:12 pm

    Kwv Nraug Cuam, cov ntxhai ua nrog lua nraug mus ua si lom zem lo txog es niam thiab txiv cem ces yog niam thiab txiv xav pom neeg tuag xwb ma. Niam thiab txiv yuav mus ruam ua luaj li ntawd, yog mus ib pliag lo si ib tsam ces niam thiab txiv kuj ua twj ywm xwb lo pob yog u tseem xav kom yus tus ntxhai muaj txoj sia nrog you nyob ces kuj ua twj ywm xwb.

    Peb cov Hmoob nyob tim nov ma, peb tsi lam hai dab tsi thiab tsi lam quab yuam tej mentshai mus nrog luag mus ua luag nyab yam nws tsi nyiam laiv.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Nraug Cuam March 19th 2014, 10:02 pm

    Xyov li tiag bro, tsis paub hais tej niam tij txiv, tej tub tej ntxhais no li lawm os.

    Noj Tshuaj Tuag Dsc00210
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Tubzoonraug March 23rd 2014, 7:53 am

    Brother, yog lo ma, tej tshuaj nov ma tsi lam seev nawb, yog kho siab es seev ma, kawg yuav tau de shuaj noj kom tuag tiag nawb.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Nraug Cuam March 23rd 2014, 8:00 pm

    Yog li koj hais lawm ntag nawb bro, ua ntej kuv poj niam tus niam hluas yuav mus de tshuaj noj ntawv nws yeej seev qhov yuav tuag tas li xwb, tos tsis nyoo muaj 1 nyuag qho tsis haum siab ces noj tshuaj kiag xwb. Thaum nws zoo peb coj nws tawm hoo maum no nws cav tias tsis xav mus tsev li vim tsis xav noj tshuaj los dab yuav kom noj thiab no tiag hahahahaha.

    Noj Tshuaj Tuag Dsc00213
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Tubzoonraug March 23rd 2014, 8:58 pm

    Brother, zoosiab koj  tus niam hlua zoo lawm, qhov tseeb tiag ma nws tsi tim muaj dab lo yog li ca. Nws yog tus tib neeg ntawd muaj qhov mental lawm es thiajli xav tsawg lwm lo kawg rau txoj kev tuag txawm leej twg qhia qhov zoo lo nws yeej tsi mloog nws yeej kawg mloog rau qhov yuav tuag xwb. Tej nov ma yog kuv nyob ze ma cov tub thiab ntxhai yuav tsi seev mus rau txoj kev tuag lawm, qhov 1, yog kuv yuav qhia kom lawv paub siv computer, lo si yuav ib lub computer rau nw  kom nws xyaum sau ntawv print ntawv,  mus rau internet thiab qhia ua duab tej ces nws niaj hnub siv tej nov ces nws tsi muaj qhov kev kho siab tsi muaj qhov xav tuag lawm tiag.
    Qhov 2, qhia kam noj kev hau, thiab tej kev beauty rau nws ces nws paubtxog tej kev zoo kev ntshaws nov lawm ma nws tsi muaj lub sij hawm lo seev txog txoj kev tuag li lawm os.
    Qhov kuv hai nov ma yog ib qhov yooj2 yim ua kom nws hlub hlwb hloov lo rau txoj kev zoo lawm xwb tiag.

    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Nraug Cuam March 23rd 2014, 9:11 pm

    Yeej yog li koj hais lawm mas bro, qhov tseeb tiag cov tub ntxhais hluas lub hnub nyoog thaj tsam ntawv yeej tab tom vwm 6 txoj kev hlub heev, nws zoo li tej tsiaj uas tab tom saj tau ntsev lawm ces pheej xav saj tas saj thiab  hehehehe, tsis tas li cov uas nyiam noj tshuaj 1 los 2 los npav qhov tuag yeej hais ncaj tias tsis txawj xav los sis ntse tsis heev ntag nawb.

    Bro, yog ua tau li koj hais mas yeej yog 1 qho zoo heev mas bro, ua tsaug koj zaj nkauj thiab os.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Tubzoonraug March 25th 2014, 9:37 pm

    Haaaa, yog lawm os bro, tej ntxhai hlua nov ma yog tseem tau ntsib 3 cov niag neeg lau nov ma lawv yuav haj yam nco pob haaaa tso dag xwb. qhov tseeb ma lawv tsi muaj liaj teb ua ces lawv tau tau zoo nyob xwb ces lawv thiaj li nyiam txoj kev hlub heev yog thaum tau ntsib lawm ces lawv thiaj li tso tseg tsi tau li ces thiaj li muaj2 tej teeb meem tshwm sim li os. ua li kuv hai, yog muaj ib cov neeg muaj nyiaj es pab txog tej kev nov rau tej tub ntxhai hlua ma tej zaum yuav tsi muaj tej kev phem nov tshwm sim li os.

    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Nraug Cuam March 26th 2014, 1:34 am

    Hahahahahahaha qhov koj ua tij hais ko mas muaj tseeb nawb tsis yog lam dag laiv, luag tej laus 1 txhis piv txoj lus tias: "qhiav laus qhiav ntsim, neeg laus neeg thev chim" ces txawm yog li koj hais tiag bro hahahaha tsis li mas luag yeej tsis lam muaj sob lus no los hais txog niaj hnub no. Cov hluas ces zoo li kob nag tshauv uas los 1 vuag dua xwb twb ntub tsis tau thawm av, hahahaha. Muaj 1 tug poj niam hmoob nyob Moos Mauj nws mus deev 1 tug yawg thaub laus dua nws tus txiv, thaum lawv paub lawv ntes tau, lawv nug no nws cav hais tias: "tos kuv deev nws los vim nws maj mam ua & ua ntev ntev es zoo nyob ntev ntev, ua 6 kuv zoo siab heev & mloog tau zoo heev" hahahaha nws tus txiv mob siab ceev ceev sawv tsees xuas xuas 2 ncaws taw 6 aib pog thiab thaub laus nraug ntawv tiag hahahahaha.

    Thov txim out of topic me ntsis lawm os bro, hehehehehe.


    Noj Tshuaj Tuag Dsc00216
    Thov Khawv
    Thov Khawv


    Registration date : 2014-05-20

    Character Sheet
     :

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Thov Khawv June 13th 2014, 4:08 am

    Tuag tau tsim txom dhau lawm cov tshua ko na bro, yuav kom tuag sai mas dai caj dab kiag xwb hehehe.
    Davdub
    Davdub
    member
    member


    Registration date : 2009-12-19

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Davdub June 13th 2014, 4:56 am

    Kwv Tas Lauv Vwm thiab Kwv Nraug Cuam, yog lawm ma, yog xav kom tuag sai ces kawg dai caj dab li hai, thaum txoj hlua zawm kiag caj dab lawm ces cov blood supplies ntawd tsi run through rau haum lub hlwb thiab nws block air lawm ces kawg huaj cheej kiag xwb.
    Thov Khawv
    Thov Khawv


    Registration date : 2014-05-20

    Character Sheet
     :

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Thov Khawv June 13th 2014, 9:54 am

    Nkawd, kuv xav tias siv lub no mas yooj yim dua lawm. Tom ntej no yog leej twg xav xav tuag mas yuav tau kom nws mus siv vib this no thiaj work zoo affraid  affraid yom heheh. (information)--- Neeg Japan lawv tseem siv vib this no rau cov neeg phem muaj txim tuag los yog capital punishment/death penalty. Nyob Nplog teb tseem siv phom tua (firing-squad), nyob Phab Mab siv Hanging (dai caj dab), nyob Thaib Teb txij xyoo 2002 rov qab yog siv phom ib yam nplog tab sis txij 2003 los rau tam sim no Thaib teb thiab Nyab Laj siv txhaj tshuaj txhaum (lethal injection) ib yam li sab western lawm.
    Thov Khawv
    Thov Khawv


    Registration date : 2014-05-20

    Character Sheet
     :

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Thov Khawv June 13th 2014, 10:40 am

    Noj Tshuaj Tuag Asahi-12

    Cov Beer no yog beer Nyij Pum os nkawd. Yog ib co Nplias nto moo li Beer Lao thiab tiag. Kuv yeej tsis nyiam haus, tabsis qee zaus yuav tsum tau nrog tej phooj ywg haus. Cov nplias no nws muaj ib txhia lawv ua rau cov poj niam haus mas tsis muaj alcohol, hos cov rau txiv neej los yog cov nyiam alcohol mas ib poom yeej contains 5% alcohol elements rau hauv thiab. Nyeem ua lus Hmoob (As Xas Hib)
    Davdub
    Davdub
    member
    member


    Registration date : 2009-12-19

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Davdub June 13th 2014, 3:23 pm

    Yog lawm os Kwv Tas Lauv Vwm, yog xav ua kom yus tuag sai ces kawg dai caj dab tuag li tus Saddam nov ces tuag zooj yiam kawg.

    Hai txog cov beer Japan ma nyob rau txawv tebchaws tsi muaj, txawm muaj lo luag tsua muag rau tej Sutton place.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Nraug Cuam June 14th 2014, 5:13 am

    Nyob zoo os 2 tug brothers, yog yuav kom tuag sai mas nkawv kawg, dua foob pob los sis xuas phom twb pob tsaig es mam nyem kauj qib xwb mas tsis hnov mob li, haj tseem yooj8 tshaj dai caj dab lawm thiab sub kuv xav os hehehehe lwm hnub kuv chim siab tuaj ces nkawv ua thaj kuv hais no xwb tiag nkawv  lol!  lol!  lol! 

    Beer Nyij Poom kuj ntxim qab kawg thiab yom, 1 fwj no pes tsawg diam os Tas Lauv??? lwm hnub los yog nqa tau no ces nqa 1 fwj los rau kuv saj nawb hehehehehe.
    Davdub
    Davdub
    member
    member


    Registration date : 2009-12-19

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Davdub June 14th 2014, 8:25 am

      • Kwv nraug Cuam.

      • kuv tus kheej ma tsi kam rov ua rau kuv tus kheej li ntawd os.
      • Kuv xav hai tias, yog thaum yus muaj stress li ntawd lawm ma yuav tau mus dhiav kev tso pa xwb es txhob xav rau txoj kev li ntawd vim ua ib zaug neeg xwb tsi muaj zaum 2 lawm
      • 2 tub Brother, yog neb muaj kwv tij nyob tim USA nov ces  tuaj saib peb es tuaj kawm ntawv vim neb tseem hlua hlua,
      • raws li kuv xav ma li ntawd tab si tej nov ma tsua yog tham phem  xwb.


    Thov Khawv
    Thov Khawv


    Registration date : 2014-05-20

    Character Sheet
     :

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Thov Khawv June 14th 2014, 10:45 am

    HAHAHA lwm hnub kuv los kuv mam nqa los ov bro. Tsis kim os, ib lum yog 500 Yen -700 Yen, paj mas 60,000 - 70,000 LAO KIP xwb os.

    Bro Tubzoonraug, ua tsaug koj tseem caw wb tuaj thiab os. Yeej xav tuaj kawg li nawb bro, tabsis tuaj tsis tau xwb os. Kuv tsuas muaj kuv txiv ntxawm ib leeg ua qej qawg poob qab nrag nyob tim ko xwb, yawg los laus laus lawm thiab ces ntshe yawg yuav tos tsis tau yus tuaj li os bro.
    Davdub
    Davdub
    member
    member


    Registration date : 2009-12-19

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Davdub June 14th 2014, 11:29 am

    Zoosiab kawg rau neb 2 tug ua kwv, hai txog tuaj tim nov ma yooj yim lawm, koj twb yog neeg nrog nom tsawv ua laj kam lawm ces tuaj tsi nyuab li lawm. Qhov tseeb ntshe yog  koj tus txiv ntxawm ntawd nws ho tsi ua lajkam es ho pab tsi tau koj xwb os Yeej nyuab thiab os.

     Tam sim nov muaj ib niam txiv tseem hlua heev lawv tuaj ua zog ces tus txiv mob heev  Cov kwv tij lo kuj tsi yog neeg muaj lawv lo txom nyem ces ho mus thov kev pab hauv khoo kan Welfare pab txog kev kho mob, kho qhov tag qhov tuaj, zoo li mob hepatitis a lawm thiab ces lawv coj mus kho mob nyob rau San Francisco. Mus ntawm peb mus rau tod yog 4 xyuab moos, khiav tshiab yog 70 mph. (Mile per hour).
    Thiab lawv tseem hai tias lawv tuaj ma tseem yog qiv nyiaj li $ 8 pha USA dollars, thaum tuaj txog ces twb tsi tau mus pib ua zog ces twb pib mob lawm.

    Tam sim nov ma muaj ib cov neeg ntxia cov neeg tim nej tuaj rau txawv teb chaws es lawv txai nyiaj rau ua nqi nyob hoom ma kim heev. Yog nej paub thov pab hai rau cov neeg ntawd txhob dag tej niam txiv ua lawv tsi paub dab tsi.  Vim lawv tuaj khwv 1/2 xyoo  twb them tsi tag lawv cov nuj nqi.

    Tsi tag li ntawd yogcov tub hlua nyob rau tim Laos tseem pheem ua hauj lwm qab rooj es dag tej niam txiv kwv tij txom nyiem li nov ma tej zaum cov xab tham thuj yuav paub ib zaug. Because some one will report to USA Embassy or Lao Embassy to stop the illegal loan.


    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Nraug Cuam June 17th 2014, 9:37 pm

    Nyob zoo tij Davdub & Tas Lauv,

    Tij Tas Lauv,  yog li ntawv no lwm hnub nqa 1 fwj los pub kuv saj nawb hehehehehe J/K.

    Tij Davdub, hais txog qhov xav tuaj tim ko mas yeej xav tuaj kawg li os bro, yeej ntshaw ntshaw tuaj ua npau suav toog xwb os hehehehe tab sis ntshe tsis muaj hmoo tuaj tau li lauj hehehehe. Kuv muaj 3 tug tij laug & 3 tug muam nyob tim ko diam os, tab sis lawv yog niam loj yug, 4 leeg nyob CA hos 2 leeg nyob WI os.

    Kab tias bro Tas Lauv mas tej zaum yuav muaj feem tuaj saib nej tau os, tab sis kuv ces xyov puas muaj hnub li lauj bro.

    Bro, ua tsaug ntau 6 koj ua tij cov lus tham saum post #22 sauv os.
    Davdub
    Davdub
    member
    member


    Registration date : 2009-12-19

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Davdub June 17th 2014, 10:05 pm

    Yog lawm os kwv Nraug Cuam, muaj ib cov neeg ua hauj lwm hauv qab rooj es muab nyiaj loan rau ib cov niam txiv kwv tij Hmoob ua nws xav xav tuaj rau tim USA lo yog rau Europe, lawv qhia nyiaj txog 8 phav USA dollars ces thaum lawv tuaj khwv tsi tau qhov nyiaj lo them rov qab li os. Muaj ntau leej hmoob yeej raug coob leej heev lawm os.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Nraug Cuam June 17th 2014, 10:13 pm

    Yog mas bro, ua cas ziag no es yuav muaj 1 txhia neeg coj txawv ua luaj li, yog 8 phav lawm mas yuav khwv them tsis tau rov qab lawm lauj kuv xav os, kuv mas tsis kam mus luab, mus qiv txais luag tej nyiaj ntau npaum ntawv li os, yog 20,000-30,000kips xwb mas kuj lam qiv hehehehehe vim yus yog neeg ruam tsis txawj khwv na bro hehehehe.
    Thov Khawv
    Thov Khawv


    Registration date : 2014-05-20

    Character Sheet
     :

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Thov Khawv June 18th 2014, 9:14 am

    bom Bro Davdub, yeej muaj tej case li koj hais ko mas. Xyoo 2003-2005 kuv yeej mus nrog peb 2 tug kwv tij ua cov ntaub ntawv, passport tej ko rau cov Hmoob yuav tuaj Thaib thiab USA mas kuv yeej paub qhov circumstance ko mas. Muaj ib txhia Hmoob yeej khuj noj khuj haus li ntawd mas. Tam sim no 2 tug tij laug peb nyob ib zos no tseem niaj hnub mus ua ntawv tom US Embassy thiab tom Consul mas. Thaum ntawd kuv yeej tseem lauj sij hawm lias mus pab nkawv ua ntawv ces nkawv pas li cas rau kuv yuav li ntawd. Peb mus ces tsuas mus zaum nyob tom consul tos xwb tiag, seb Hmoob los yog Nplog twg tuaj ua ntawv ces yus pab ua rau lawv, kuj tau nyiaj kawg thiab nawb lub caij ntawd os. Ib hnub twg tsis tau kiag twb tau li ntawm 50,000-100,000 Lao Kip thiab ov. Tab sis tom qab no neeg pheej xam phaj tsis tshua tau lawm ces tsis muaj neeg coob tuaj ua ntawv lawm ces tsis tshua tau nyiaj lawm. 2 tug tij laug ntawv mas muaj neeg paub nkawv coob heev, nkawv muaj customers coob kawg nawb, kuv mas tsis muaj neeg paub tab sis nkawv kom kuv pab fill out cov form xws li passport application form, form thov visa tej no. Rau qhov nkawd tsis paub siv internet. Cov form thov visa mus mekas mas yuav tsum apply hauv internet mus xwb ces nkawv tsis paub kov. Nkawv cev ntau kuv tau ntau cev tsawg kuv tau tsawg xwb lub caij ntawd os. Tom qab no kuv hauj lwm ntau thiab kuv ib tug tij laug kwv tij uas thaum ntawd kuv nrog nws nyob ntawv hais tias kom kuv txhob mus ua ntawv lawm, kav tsij rau siab kawm ntawv dua qub, txom nyem qhov twg tsis muaj nyiaj los nws muaj li cas lam nrog nws siv li ntawd no ces kuv xav xav, kuv thiaj tsis mus lawm.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Nraug Cuam June 19th 2014, 8:09 pm

    Hahaha Tas Lauv, ua li ko los yeej zoo kawg pab kwv tij neej tsa lis ntaub ntawv los yeej zoo, thiaj yooj 8 rau lawv, vim lawv tsis paub tej chaw ko, tsis paub lis tej ntaub ntawv ko, yog muaj tus pab li ko mas yooj 8 dua, kuv los yog yus tsis paub lawm ces kawg thov lwm tus pab, txawm poob nyiaj me ntsis los tsis ua cas.
    Thov Khawv
    Thov Khawv


    Registration date : 2014-05-20

    Character Sheet
     :

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Thov Khawv June 20th 2014, 2:36 am

    Yog mas bro, muaj ib cov Hmoob yeej tsis paub li os. Tuaj hauv Vieng no twb ntshai tsam poob zoo ces yus tseem tau coj kev mus rau ub rau no thiab. Lawv cov nyob toj siab tuaj mas lawv tsis paub tus nqi ua ntaub ntawv no li ne, ces yog ncaj cov neeg lwj liam ces hais tus nqi siab siab xwb tiag. Thaum lub caij ntawd mas tau nyiaj kawg nawb nkawv. Muaj ib zaug ib tug niam tais ntxim yog cov neeg muaj nyiaj ntag tuaj kom peb pab tau nws, yog tau no nws muab 3 phav daus las rau peb 3 leeg no tiag, hmoov zoo hnub ntawv kuv coj mus xam phaj tau kiag lawm. Nws mus txog tim ub kiag xwb twb xa nyiaj los rau peb lawm tiag.  Very Happy  Very Happy  nws thiab nws tus tub tim ub zoo siab kawg, tseem hu xov tooj los ua peb tsaug tib si os. Tab sis ntawd mas yeej yog nws tus tub guaranteed thiab proposed tias thov kom pab kom tau xwb, nyiaj txiag tsis muaj teeb meem li no ces peb thiaj ua raws li nws proposed. hehehe.
    Davdub
    Davdub
    member
    member


    Registration date : 2009-12-19

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Davdub June 20th 2014, 10:10 pm

    2 tub kwv, tej kev khwv noj khwv hau ces ua li ca lo yeej tau tab si yuav tau txhob muab luag noj ntau tshaj qhov luag yuav them tsi tau. Yog ua ntawv thiab ticket tuaj rau USA es yog 7/8 phav USA dollars lawm ma tus neeg ntawd tuaj khwv tsi tau nyiaj li ntawd lo them laiv. Nws ua zog 2 xyoo ma thiaj li tau nyiaj lo them qhov nqi ntawd yog nws tuaj li 5/6 hli xwb ma nws tsua tau li 3/4 phav xwb nws yuav ua li ca tau nyiaj tsau ma? qhov nov ma tsi fair rau lawv lawm.  Kuv muaj ib tug xeeb Ntxwv, nws txai lawv nyiaj 4 phav ua nqi dav hlau tuaj muab hai ma yeej yog 8 phav lawm lo yog thiab lawv vim nkawv 2 leeg, kuv tau them 3 phav rau nkawv qhov nqi ntawd  ces khawv li khawv them 5 phav rau thiab ma cov neeg nyob tim Laos ma riches  rau txoj kev scam nov xwb.

    Qhov yuav kom zoo ma, pab tus nws dav hlau xwb lo yog ntau kawg lo tsua yuav luag li 1000 kips xwb tau lawm txhob yuav ntau tshaj yog coob leej ces ib leeg muab 1000 kips ib hnub twg yus twg tau nyiaj li 2 USA dollars thiab ne.  Yog li ma ua me me ntxuag  pob?  qhov ua me me ntxuag  nov ma nws yuav kav yus ntev xyoo ho yog ua ib baj noj kom txau ces thaum kawg yuav tsi tau noj lawm ne.

    Thov Khawv
    Thov Khawv


    Registration date : 2014-05-20

    Character Sheet
     :

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Thov Khawv June 24th 2014, 3:55 am

    Brother, yeej yog li koj hais nawb. Tab sis kuj depend on rau tus tuaj ua ntaub ntawv ntawd seb nws pab tau yus li cas xwb. Hos nyob li ntawm kuv mas yuav kom tsim nyog xwb os bro. Xws li tias nqi link rau internet sau daim form: 3,000 kip + nqi zog 50,000 kip = 53,000 kip - 60,000 kip ntej ntawd xwb os. Yog tias tus tuaj ua ntawv ho siab zoo pub rau yus ntau dua li hais sauv los tsuas muaj lus ua nws tsaug xwb. Tab sis yeej muaj qee tus Hmoob khuj noj khuj haus mas, cov no ces cia muab lawv cais ua ib pab vim muaj cov zoo cov phem sib xyaws ntxaws nawb bro. Cov neeg phem mas koj txawm yuav hais lawv npaum cas los lawv yeej tsis ras xav li, cia nws mam qhia nws xwb thiaj tau. Cov neeg zoo nws yeej muaj ຈິດໃຕ້ສຳນຶກ, muaj humanity os bro. Very Happy 
    Noj Tshuaj Tuag Hgh10


    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Tubzoonraug June 24th 2014, 3:17 pm

    Brother Tas Lauv Vwm, zoo heev ma. Yog lawv ho pom yus dag zog es lawv ho pub ntau zog lo ho yuav yog lawv ho txom nyem tsi muaj lo kuj pab li yus pab tau xwb lo yaj yam zoo os.
    Thov Khawv
    Thov Khawv


    Registration date : 2014-05-20

    Character Sheet
     :

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Thov Khawv June 25th 2014, 12:58 pm

    Nyob rau tam sim no cov Hmoob ua ntaub ntawv no tsis tshua tau ua lawm rau qhov nyiam no kev ua ntaub ntawv yooj yim thiab neeg to taub coob zuj zus lawm, yog li ntawd feem ntau lawv muab rau lawv cov txheeb ze khiav ntau lawm xwb.

    Peb cov Hmoob nyob pem roob tuaj ua ntawv vam yuav tuaj rau tim nej feem coob yog cov txom txom nyem xwb, yus pom lawv tuaj ua ntawv, hnav qub qub mas yus lub siab twb hlub lawv tsis txawj tag li. Yog tias suav daws ua tau siab loj mas lawv muab li cas yus yuav li ntawd xwb, yam zoo pub dawb los ua pub rau. Tab sis peb Hmoob tsis xav li ntawd rau qhov lawv suav tias ntawd yog lawv txoj hauj lwm niaj hnub khwv noj lawm no. Kuv mas kuv lam mus ua thaum khoom xwb ces luag muab li cas kuv yuav li ntawd vim twb tsis tau them tax los yog duty dab tsi li.
    Thov Khawv
    Thov Khawv


    Registration date : 2014-05-20

    Character Sheet
     :

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Thov Khawv June 25th 2014, 1:07 pm

    Ib qho cuv uaj ntawm peb cov Hmoob tuaj ua ntawv mas zoo li lawv mij ntsis cuab thiab na bro. Lawv pheej hais tias: "thov nej pab ua ntaub ntawv kom zoo, pab kom xam phaj tau mas raug nyiaj li cas mam them" hais li no thiab ces ib txhia cia li kav xyeem qhov no thiab no na bro haha. Ib txhia mas nws yeej zoo siab pub rau yus tiag tiag li thaum xam phaj tau lawm os. Ib qho ntxiv mas peb Hmoob feem coob cov xav tuaj ua ntaub ntawv mus txawv teb chaws ntawd mas lawv tsis muaj nyiaj li, yog li ntawd feem ntau cov Hmoob khiav ntaub ntawv (cov pab khiav ntaub ntawv) lawv siv lawv cov peev los yog lawv li nyiaj ua ntej pib kiag thaum khiav xam mab naus khuas, npav pab cas tuas, passport txog ntua rau daim VISA application. Yog li ntawd kuj raug nyiaj ntau thiab ces ib txhia Hmoob khiav ntaub ntawv thiaj laij tej no nrog rau nqi zog thiab ces thiaj kim me ntsis. Vim rau qhov yog khiav ntaub ntawv pem toj siab mas yuav tau caij tsheb mus kev deb, mus pw coos kuaj khiav cov ntaub ntawv tag li. Piv txiv li xyoo 2004, kuv thiab ib tug tij laug wb mus ua 5 tug Hmoob yuav tuaj mus xam phaj mus Mekas cov ntawv, lawv cov no 3 tug thiaj muaj nyiaj rau wb khiav xwb hos dua li 2 tug mas wb yuav tau siv wb peev, wb kam mus khiav puag pem Moos Cab diam. Siv nyiaj yuav nqi roj tsheb mus los thiab noj haus lau nrog rau kev mus them nyiaj qhaj thas nias ntaub ntawv thiab mas tas ntau kawg thiab. Thaum kuv tseem nrog lawv khiav cov ntawv no mas tab yog tus uas nws tsis muaj nyiaj li es yus muab yus li nyiaj khiav nws cov ntaub ntawv thaum kawg nws xam pham poob los yeej tsis laij kom nws them li, tab sis yog nws xam phaj laib mas nws yuav tau them ntau me ntsis, pab mas li ntawm 3-4 txhiab daus las Amekas. Tab sis lawv yeej xaiv neeg yog tias tus tuaj ua ntawv ntawd tsis muaj nyiaj na. Lawv yuav xaiv thiab guest tias tus neeg no ntxim muaj aus kaj xam phaj tau ntau dua mas thiaj kab nqis peev rau nws thiab. 
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Tubzoonraug June 25th 2014, 6:50 pm

    Kwv Tas Lauv Vwm thiab Kwv nraug Cuam, Kwv Tas Lauv Vwm, yeej yog li koj hai kawg, cov txom nyem ma lawv xav tuaj mus txawv tebchaws dhau lawm ces lawv thiaj li offer kom pab lawv tau tuaj rau txawv tebchaws xwb lawv tsi paub hai tias, thaum tuaj txog lawm lawv pua yuav khwv tau nyiaj li ntawd lo them rau cov neeg ua ntaub ntawv. Kuv xav hai tias, txawm li ca lo kuj yuav nyog tus caub khoom txiav txim nws tus kheej xwb. Tej nov ma kuj tsi yog yuav cheat on them but, yog lawv xav tuaj dhau lawm ces hai tus nqi kim li ca lo lawv yeej hai tias ua li ma, tsuav tau tuaj es mam li ua dag ua zog lo them.

    Ntawm kuv nyob nov ma cov neeg tuaj tim nej tuaj ua zog ma coob heev li nawb, lawv sawv daws mus rent an apartment ces sawv daws lo nyob ua kes nyia ua nyia noj kuv twb mus pom coob tus sib koom li ntawd lawm. Kuv mus pom ma txom nyem heev yav tag kuv kuj mus yuav tau ib hnab txhuv yog 100 pounds pub rau lawv noj thiab.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Nraug Cuam June 26th 2014, 12:27 am

    Zoo siab thiab ua tsaug ntau 6 neb 2 tug ua tij cov lus tham pem os nkawv, kuv ces tsis tau ntsib dua tej no ces tsis paub li os nkawv, hehehehe.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Tubzoonraug June 26th 2014, 12:34 am

    2 Tub kwv , kuv lo kuj tsi tau ntsib dua thiab tiam si kuv cov neeg tuaj tim nej tuaj ces lawv pheej mus kom lawv pab ua ntawv rau thiab txai lawv nyiaj tuaj rau tim nov ib leeg yog 3 phav USA dollars ces kuv yog tus them xwb ma ua rau kuv tsi xav hai lus kiag, vim kuv twb tsi yog neeg muaj nyiaj, kuv khwv hnub noj hnub xwb, kuv rau ib nkawm khaum ma yog 5/6 xyoo yog tsi zoo rau li lawm kuv yuav dua txhai tshiab, kuv tej tsheb twb tsi zoo tsav lawm los kuv twb tsi xum muab nyiaj mus kho tab si lawv tsi paub hai tias yus pluag li ces tab luab ua nuj ua nqi rau yus them, tsi them lo tsi muaj leej twg them ces u lam chim2 tsi xav hai lus li lawm ces lam ua twj yum mus luab nyiaj tom bank them tag rau ces yus ho tshuav bank nqi ntau zuj zus them tsi paub tag tuaj.


    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Nraug Cuam June 26th 2014, 1:01 am

    Oh, bro yog li koj hais ko mas nyuaj kawg nawb bro. Tsis them los yog yus txheeb ze, them los ua nuj ua nqi 6 yus xwb mas yeej nyuaj nawb, them tus no li ces lwm tus los lawv yuav kom yus them dua thiab no tiag bro. Twb yog koj ua tij siab zoo & siab loj nawb, yog kuv mas ntshe kawg khiav mus nyob lwm qhov ntsiag moo to tsis fi leej twg xov li lawm lauj hehehehe.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Tubzoonraug June 26th 2014, 1:11 am

    Haaaa, yog lawm ma, txim li thaum kub xyoo 2013 lo rau 2014 nov ces cov neeg tim Laos ma hus kom pab nyiaj tag zog ces kuv pib pab ib hli twg 2 pua li ntaws lo txog kiag rau lub hli nov tiag, tsi muab lo tsi zoo muab lo kuv ho tsi tau nyiaj mus noj thiab ma meem txom kawg.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Nraug Cuam June 26th 2014, 1:20 am

    Bro, hais ncaj tias 3 hmoob Laos no mas muaj 1 txhia tsis sawm zoo thiab na bro, thov tau nej li nyiaj lawm ces cia li tub nkeeg tsis xav mus khwv li lawm na, 1 qho 2 qho los npav qhov thov nkaus xwb tiag bro. Twb yog koj nawb, yog kuv mas kawg qiv kauv txhais li lawm lauj hehehehe.
    Thov Khawv
    Thov Khawv


    Registration date : 2014-05-20

    Character Sheet
     :

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Thov Khawv June 26th 2014, 12:30 pm

    Kuv pom li bro Nraug Cuam hais thiab tiag. Example: Ntawm kuv nyob ntawv muaj ib yim mas nws niam thiab nws txiv mus Amekas tas lawm, nws cov muam thiab cov tij laug puav leej nyob tiv mas nws cia li tsis ua liaj ua teb li, kom lawv xa nyiaj los yuav mov yuav zaub noj xwb tiag. Lawv yuav tau liaj tau teb rau nws kom nws ua los nws tsis ua li. Xyoo 2012, yawg txiv thiab yawg niam muaj mob, lawv cov tim ub nyuaj nyuaj siab niaj hnub cov ob niag laus mus kho mob tsis muaj nyiaj xa los rau nkawv ib niam txiv ntawd lawm ces ua rau nkawv ib niam txiv pib txom nyem, ho rov npau taws rau cov tim ub. Peb Hmoob ib txhia tseem zoo li no, luag pab yus ib zaug ces yus cia li muaj siab, cia li tos luag noj tsis khwv, tsis coj luag tej nyiaj mus tiag taw kom yus pab tau yus.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Tubzoonraug June 26th 2014, 3:50 pm

    Kwv Tas Lauv Vwm, txawm yog qhov koj ntag ma, cov ua muaj liaj muaj teb lo tsi mus ua es tab hus xov tooj tuaj dag nyiaj tim nov xwb ces yog thaum tsi muaj nyiaj mub lo lawm ces lawv kawg tsi muaj noj xwb ma.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Nraug Cuam July 14th 2014, 5:52 am

    Tau 3 hnub dhau los no muaj 1 tug neej tsa hmoob hu ua Zeb Vwj nyob nram Mouang Kham, nws nyuam qhuav muaj 2 tug children xwb,  nws pheej mob plab tsuj tsawv,  txawm muaj neeg hais 6 nws tias yog nws pheej mob plab no ces kom mus khawb cag kuab taw nyhuv los rhaub haus ces zoo no, yawg cav nim mus khawb tau 3 tug cag los rhaub tau 1 kais fwj, yawg nyuam qhuav haus tag 1 khob xwb yawg cia li tuag lawm, lawv hu kuv mus pab hlub, tab sis hauj lwm ntau ntau ces twb tsis khoom mus.
    Thov Khawv
    Thov Khawv


    Registration date : 2014-05-20

    Character Sheet
     :

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Thov Khawv July 14th 2014, 5:56 am

    Oh lod bro, niag tsov luag twg tseem kom khawb hauv paus kuab taw hnyuv rhaub haus na? Cia li muab nws tiag qab nees kiag xwb mas heheh.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Nraug Cuam July 14th 2014, 5:57 am

    Nkawv kuv tus Tais Vab uas noj tshuaj yuav luag tuag thaum lub 3 hlis ntuj kuv piav ntawv ces yog tus uas tab tom zom zeb nyob phab xis, tus hnav tsho daj ntag mas.

    Noj Tshuaj Tuag 20140724


    Last edited by Nraug Cuam on July 14th 2014, 6:00 am; edited 1 time in total
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Nraug Cuam July 14th 2014, 5:58 am

    *Tas Lauv Vwm wrote:
    Oh lod bro, niag tsov luag twg tseem kom khawb hauv paus kuab taw hnyuv rhaub haus na? Cia li muab nws tiag qab nees kiag xwb mas heheh.

    Bro, hais tias yog 1 tug poj niam hmoob qhia no. Kuv twb tsis nim tau nug lawv xyov lawv tham ua cas lawm lauj?
    Thov Khawv
    Thov Khawv


    Registration date : 2014-05-20

    Character Sheet
     :

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Thov Khawv July 14th 2014, 6:21 am

     Lod bro, koj tus niam hluas zoo nkauj kawg thiab mas bro. Tseem yog me nyuam ntxhais xwb siab tawv kawg li lawm thiab yom.
    Thov Khawv
    Thov Khawv


    Registration date : 2014-05-20

    Character Sheet
     :

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Thov Khawv July 14th 2014, 6:23 am

         Bro, ntawm  lub zos no tseem muaj zeb zom thiab yom.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Nraug Cuam July 14th 2014, 6:27 am

    Yog mas bro yeej yog siab tawv kawg thiaj ua tau li ntawv, nws kuj zoo nkauj thiab mas. Tus hnav tsho liab los kuj yog thiab nws hlob tus noj tshuaj os. Bro, koj saib tus ntoo kaus mom sawv tom qab seb koj puas paub lawm?

    Yog mas tseem muaj zeb zom thiab mas.
    Thov Khawv
    Thov Khawv


    Registration date : 2014-05-20

    Character Sheet
     :

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Thov Khawv July 14th 2014, 6:54 am

        Kuv ntsia zoo li neb tus niam laus sub os bro. Ntev ntev lawm kuv twb cim tsis tau zoo lawm xyov puas yog nws tiag, xyov nws yuav txiv lawm los tsis tau na? Kuv ntsia mas yeej tseem khws nws kawg tiag.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Tubzoonraug July 14th 2014, 3:45 pm

    2 tug bro, neb lom zem kawg. Daim duab zom zeb saum toj ntawd ma zoo li cov ntxhai kuj zom zeb lom zem kawg li thiab os.

    Sponsored content


    Noj Tshuaj Tuag Empty Re: Noj Tshuaj Tuag

    Post by Sponsored content


      Current date/time is March 28th 2024, 5:04 am