Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


+5
Thov Khawv
Vamntxawg
Davdub
Tubzoonraug
Nraug Cuam
9 posters
  • Post new topic
  • Reply to topic

Miss Hmong 2013

Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Nraug Cuam September 26th 2013, 3:24 am

First topic message reminder :

Yog li no mas kuv yeej yuav mus saib kom tau xwb xwb lauj, hehehehe tab sis yus saib yus qhov nkaus nkaus xwb os hehehehe.
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Nraug Cuam June 5th 2014, 9:42 pm

Nyob zoo hnub tshiab 6 koj thiab tsev neeg os tij Tubzoonraug, ua tsaug ntau 6 koj cov lus tham os. Yeej yog thiab muaj tseeb li koj ua tij cov lus lawm tiag, yeej muaj ntau case heev uas cov tim ko los yuav cov tub ntxhais tim no mus ua txij nkawm, mus txog nyob tau xyoo puav xwb ces khiav lawm li. Kuv muaj 1 tug txiv ntxawm thaj tsam 50+ xyoos lawm nyob CA, niam ntxawm muaj mob lawv coj nws mus phais ces cia li tuag lawm, yog li xyoo 2006 nws thiaj los yuav tau 1 tug poj niam hmoob Lis sab Moos Phav, tom Xeev ua poj niam, tom qab tsis ntev yawg tos tau tuaj 6 tim US ko, nkawv muaj 4 tug me nyuam lawm, tam sim no cia li tsis kam yuav txiv ntxawm li lawm, cia li sau nra khiav mus nrog neej tsa nyob lawm xwb, hais tsis tau rov qab los li lawm.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Tubzoonraug June 7th 2014, 5:28 pm

Kwv Nraug Cuam thiab Kwv Tas Lauv Vwm.

         Kwv Nraug Cuam, hai txog cov txiv neej Hmoob lo yuav pojniam hlua hlua nyob rau sab ntuj tim nej.  Thaum tos tau tuaj txog tsi ntev tsi ntau ces cia li  khiav mus caum mev caum dub lawm lo muaj, ho tus cia li mus tham hlua nraug lawm lo muaj.


           Hos tus kwv tij ua koj hai ntawd ma kuv paub ib tug tij laug Xeem Hawj thiab, tus nov ma xyov pua yog tus koj piav,  tus nov ma yog poj niam mus ua kam ces cia tuag tom chaws ua kam sub ces  tus txiv tau life insurance 1 millions  ces yawg kuj ua zoo neej, ho yawg lo kuj ua self employee thiab nws kho tsheb, tab si nws lo yuav tau ib tug poj niam hlua heev  tam sim nov muaj 2 lo 3 tug menyuam,  ho niag tij laug ntawd tsi pom tawm tuaj nceeg lawm kuv ho tsi paub hai tias  nkawv lub neej pua tseem nyob ua kes.

            Kuv xav hai tias, zoo li yawg lub neej ma poj niam kuj tsi tshua nrog tus txiv ua kes.  Nov ma hai li paub,  yog u twb lau lau lawm es pheej xav tau tus poj niam mos mos thiab yau dua yus tus ntxhai ntxawm ma tsi tsim nyog ua li ntawd lawm. Nov ma yog tham pem xwb os.

 Miss Hmong 2013 - Page 2 Lyrics-26879
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Nraug Cuam June 8th 2014, 4:01 am

Nyob zoo tij Tubzoonraug, zoo siab thiab ua tsaug ntau rau koj ua tij cov lus tham os, hais txog kev txij nkawm lub hnub nyoog tsis sib luag mas feem ntau yeej muaj teeb meem nawb, tsawg tus thiaj ua neej ntsiag to. Cov me ntxhais tim 3 no cov uas kam yuav cov laus zog tim nej kos mas hais ncaj tias feem ntau yeej yog cov neeg siab phem, tsis txim txiaj ntau xwb os, tsawg tus thiaj yog neeg zoo xwb. Thaum tshiab lawv tseem tsis tau paub lus mas yeej OK, tab sis ntev mus lawv paub lus Meskas, lawv mus ua hauj lwm, lawv mus pom cov hluas ces lawv hloov siab lawm, qhov tseem ceeb mas tim ko freedom ces tus yuav ua li cas los yeej tau. Bro tej zaum 2 tug neeg wb piav no yog tib tug lawm os, tab sis leeg nyob qho ces wb thiaj hnov txawv qho me ntsis xwb, kuv xav lawm tias yuav tsum yog 1 tug li ntawm 80% lawm, tab sis tsis zoo teev nws npe xwb, yog yeev kiag txiv ntxawm npe wb yeej paub tseeb kiag lawm hehehehe.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Tubzoonraug June 8th 2014, 7:53 am

Ok, Kwv Nraug Cuam zoosiab heev os. Yog koj piav li ntawd ces kuv paub zoo heev vim kuv muaj cov Hmoob Xeem Vwj yuav kiag  koj cov txiv ntxawm ntawd tus muam ces peb sib paub zoo. Ho nws muaj ib tug kwv hus ua Naim.  Tam sim nov ma kuv ho tsi paub txog Tij laug Tooj choj nkawv pua nyob zoo, yeej yog ntev lawm kuv tsi pom tij laug tshwm li lawm, yav thaum tshiab ua tus niam tij ntawd muaj 2 tug menyuam ma kuv tseem pom nkawv (gawv) sib tuav tes rawv  tab si tam sim nov ces tsi pom tau muaj 2 lub xyoo nov lawm ces kuv tsi paub yog li ca lawm.

Kwv nraug Cuam, nyaj tham qhov zoo xwb yuav tsi raug rau lawv os. Qhov twg lo xav kom tau txoj kev zoo xwb tab si tsi zoo lo yus kuj yuav pab tsi tau os.


Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Thov Khawv June 8th 2014, 9:44 am

Nkawd tsis muaj neeg nrog neb sib tham lawm ces los nrog neb sib tham topic no thiab tso.

Bro Tubzoonraug, cas Miss Hmong USA zoo nkauj kawg thiab nawb yom. Nyem no lawv vam meej kawg lawm, lawv naked nkaus lawm xwb thiab. Aj ua li no ces kuv qhov muag khiav tav toj zas thiab tiag hehe. Cas zoo li lawv tseem xev xij dua cov poj Kaus Lim thiab nes. Tab sis tij Tubzoonraug, nyaj cov no tseem tsis tau muaj ib tug ua poj thim li ne yom?
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Tubzoonraug June 8th 2014, 11:18 am

Yog lawm os Kwv Tas lauv Vwm, Cov ntxhai Hmoob nov lawv zoo nkauj kawg ma, tab si yog yov yuav ua nyab ma kuv ho yuav xaiv thiab, kuv ho yuav tsi kam thiab os. cov neeg ua nws tsi paub txaj lub ntsej muag li nov ces ua lub neej txom nyem thiab yuav tsi kav ntev kiag os.

Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Nraug Cuam June 8th 2014, 6:33 pm

Tubzoonraug wrote:Ok, Kwv Nraug Cuam zoosiab heev os. Yog koj piav li ntawd ces kuv paub zoo heev vim kuv muaj cov Hmoob Xeem Vwj yuav kiag  koj cov txiv ntxawm ntawd tus muam ces peb sib paub zoo. Ho nws muaj ib tug kwv hus ua Naim.  Tam sim nov ma kuv ho tsi paub txog Tij laug Tooj choj nkawv pua nyob zoo, yeej yog ntev lawm kuv tsi pom tij laug tshwm li lawm, yav thaum tshiab ua tus niam tij ntawd muaj 2 tug menyuam ma kuv tseem pom nkawv (gawv) sib tuav tes rawv  tab si tam sim nov ces tsi pom tau muaj 2 lub xyoo nov lawm ces kuv tsi paub yog li ca lawm.

Kwv nraug Cuam, nyaj tham qhov zoo xwb yuav tsi raug rau lawv os. Qhov twg lo xav kom tau txoj kev zoo xwb tab si tsi zoo lo yus kuj yuav pab tsi tau os.



Hahaha bro yog tib tug ntawm ntag os, kuv cov kwv tij ces yog pab Liab Twm Hawj koj paub npe ko ntag mas, lawv ces yog niam loj yug, hos kuv ces yog niam yau yug xwb os, muaj 1 tug tij laug thiab 1 tug muam nyob WI hos dua li ces nyob ntawm ko tag nrho. 3 tus niam ntxawm ntawv mas, hais ncaj tias thaum nyob tim no yeej tsis tshua tsim txiaj pes tsawg nawb, tsam no tsis yuav txiv ntxawm lawm mas thiaj tham xwb, tab sis nws kuj zoo nkauj tsawv thiab ces txiv ntxawm nyiam lawm ces tsis pom qab hais zaj twg es thiaj li yuav lawm xwb, yog yuav ua niam tsev tab cuab vij zeej kom tag sim neej mas yeej tsis khws. Ua li hais uas hnov tias nws khiav mus nrog neej tsa nyob tsis kam yuav txiv ntxawm lawm no, ntshe yog nws mus saj tau dub, dawb, daj hau lawm lauj thiab tsis kam yuav txiv ntxawm lawm, bro kuv xav mas cov los yuav cov me ab naib tim no mus txog mas txhob muab lawv txiav ua xam xaj(citizen), thaum twg nws siab phem ces muab nws xa kiag rov qab los noj mov ntxuag kua txob dua xwb mas yuav qoos dua hehehehe.
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Nraug Cuam June 8th 2014, 6:39 pm

*Tas Lauv Vwm wrote:
Nkawd tsis muaj neeg nrog neb sib tham lawm ces los nrog neb sib tham topic no thiab tso.

Bro Tubzoonraug, cas Miss Hmong USA zoo nkauj kawg thiab nawb yom. Nyem no lawv vam meej kawg lawm, lawv naked nkaus lawm xwb thiab. Aj ua li no ces kuv qhov muag khiav tav toj zas thiab tiag hehe. Cas zoo li lawv tseem xev xij dua cov poj Kaus Lim thiab nes. Tab sis tij Tubzoonraug, nyaj cov no tseem tsis tau muaj ib tug ua poj thim li ne yom?

Hahaha bro, tsis muaj leej twg li lawm os muaj 3/3 tug nyuag ntseeb no lawm xwb tiag, txawm tsis muaj leej twg los 3 lam tham 3 zaj kom lom zem xwb ces KO lawm tiag hehehe, kav tsij txav zog los ntag nawb, muaj lus dab tsi xav tham ces kav tsij tham ntag laiv hehehehe.

Xyov li tiag, ua li kuv tseem hais 6 tij Tubzoonraug uas, yog kuv mus saib lawv naked li no mas kuv yeej tsis nco tshaib plab li tiag, kuv mas nyiam tshaj plaws hehehehehehe qaub ncaug nrog los ntshe yeej tsis nco qab so li os, kuv mas tsis yog saib lawv tus yeeb yam pheej yeeg mus kev li ov, saib ntsoov qhov i xwb ntag hos hehehehehehe smiles.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Davdub June 12th 2014, 5:53 pm

Haaa Kwv Tas Lauv Vwm thiab Kwv Nraug Cuam, tej niag ntxhai Hmoob nov ntse tsi zoo qhov twg tuaj li lawm os.
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Nraug Cuam June 14th 2014, 2:59 am

Hahahaha xyov li lawm lauj bro lauj, qhov ko mas lav tsis tau li lawm nawb.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Davdub June 14th 2014, 4:56 pm

Tej niag ntxhai ua sawv daws pom liab qab li rau ntiaj teb saib ces tiam neej nov yog leej twg yuav tau lo puag pws ma yuav ua neej tsi nce tes li os. Mus khwv noj khwv hau yuav tsi tau noj li laus. Yog kuv tus ntxhai mus nrog lawv ua li ntawd ma kuv yuav muab tsawm kom txau kiag lis os.

Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Nraug Cuam June 17th 2014, 10:03 pm

Hahaha yog li koj hais lawm mas bro.
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Thov Khawv June 18th 2014, 10:33 am

Ob tug bros, yog tias tau nyiaj ntau li Niam Nkauj Ntsuab Thaib thiab lwm teb chaws mas kuv yeej tsis xav li cas thiab ov. Tsis tag li ntawd yog tias Hmoob cov judges txiav txim no yeej paub tab, yeej xaiv quality tiag tiag thiab muaj transparency tiag tiag mas kuv yeej xav tias nake li no kuj tsis ua cas thiab. Vim rau qhov cov ntxhais tuaj no mas yuav tsum yog tus zoo nkauj thiab muaj kev paub mas thiaj pass qhov examination ntawd. Tab sis Hmoob cov judges muaj tus cwj pwm tsis zoo na nkawd, lawv pom hmoob cov ntxhais liab qab ntxim tus ntxhais twg khoom nchav ces lawv txawm xav soj qab ntag no tiag. Tsis tag li ntawd Hmoob cov judges los tib cov hawb hawb pob, hais lus tsis meej thiab twb tsis muaj kev txawj ntse rau fab no li, dua ntawd lawm mas khoom pliag muab rau tus yeej ntawd los tsis tau tsim nyog li es. Ntshe yog cov ntxhais lam mus sib khav ncej qab rau hmoob tej tub saib xwb no lauv. hehehe
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Davdub June 18th 2014, 5:45 pm

Kwv Tas Lauv Vwm & Kwv Nraug Cuam,

Kwv Tas Lauv Vwm, kuv yeej xav li koj hai thiab tiag, luag lwm haiv neeg ma yog luag mus sib xeem liab qab ma luag tau nyiaj ntau heev hov, tab si Hmoob ma lam liab qab xwb tau nyiaj twb tsi txau lo yuav diapers rau nws tus kheej li os. Yog mus liab qab rau tebchaws pom nws lub bottom tag lawm ces ua neej pluag txom nyem thiab tsi kav ntev li lawm.
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Nraug Cuam June 20th 2014, 12:03 am

Nyob zoo 2 tug brothers, yeej yog li neb hais lawm kawg os. Luag lwm tus mas tsis paub tab sis kuv tus kheej mas yog nrov npe mus fab liab qab no xwb mas kuv tsis qhuas kiag nawb nkawv, hahahahaha .  Tsis tas li los kuv tsis interesting txog qhov liab qab show tim ntsej muag 6 tib neeg coob tis ua coob li no saib li nawb, tej no mas kuv tsis vote li os nkawv, tab sis kuv mas ho nyiam saib luag lwm tus liab qab li no kawg thiab no tiag nkawv hehehehehe.
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Thov Khawv June 20th 2014, 4:03 am

Paub tas lawm tuaj khav kav ceg xwb mas nkawd Laughing  Laughing
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Davdub June 20th 2014, 5:50 pm

https://www.facebook.com/ywjkojsiab.kiag

Kwv Tas Lauv Vwm thiab kwv Nraug Cuam, cov ntxhai nyob rau hauv FB nov ma lawv ua niam ntiav loj heev nyob rau tim nej tiag. Yog nej paub ma ntxim hlub kawg kiag li tiag.
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Thov Khawv June 24th 2014, 10:16 am

           Brother, kuv ntshai tsam yog cov niag txiv neej tso lawv tej duab xwb os. Tej zaum mas tsis yog txiv neej, yog Hmoob cov poj niam na. Cas kuv nyob Nplog teb los kuv yeej tsis pom cov maiv nyiaj maiv thab xub ko li thiab ne? Ntshe yus tsis mus loj leeb es thiaj tsis pom xwb los xyov cas. Tab sis cov poj ko yeej zoo nkauj thiab xev xij kawg mas.

Miss Hmong 2013 - Page 2 10437410
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Tubzoonraug June 24th 2014, 3:57 pm

Kwv Nraug Cuam, cov ntxhai ntawd tsi paub li os, vim kuv nrog tus neeg nyob rau hauv FB tham kiag lawm tsi paub nws yog poj niam lo txiv neej vim thaum nws online kuv chat nrog nws ma, nws yeej tham haib kawg, cov hlua nkauj koj pom ma yeej yog tso cov duab khwv nyiaj bottom xwb tiag. Tej nov ma paub tsi zoo xyov yog leej twg pheej tso tej duab no thiab os.


Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Thov Khawv June 25th 2014, 1:27 pm

Tij Tubzoonraug, koj yuav tau kom nws tham Skype nrog koj, kom koj pom nws kiag seb puas zoo li daim duab no. yog tias nws kam tham Skype los yog Face Time nrog koj ces tej zaum kuj zoo li daim duab tiag thiab, tab sis yog tias nws tsis kam tham nrog koj hauv Skype/Face Time ces yog nws dag xwb tsis yog tus neeg ntawm daim duab. 


Miss Hmong 2013 - Page 2 10001510
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Tubzoonraug June 25th 2014, 3:20 pm

Brother, tus nyob hauv daim duab koj pom nov ma tsi yog tus muaj profile nyob rau hauv fb li os.
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Nraug Cuam June 26th 2014, 12:49 am

Nkawv, tus mos ab ntawv kuj zoo tau ntxim hlub kawg thiab yuam. Nkawv, kheev lam 3 hmoob muaj cov zoo nkauj npaum li hauv tej duab no mas nkawv kuv yeej khwv ciaj khwv tuag kom tau pom txhua tus li tiag, tsis yuav poj niam li tiag nkawv, cuav zos noj mov nkaus xwb tiag, hahahaha. Tab sis feem ntau ces yog photo shop thiab dag nkaus xwb, 1 nrab ces yog lawv poj niam lawm os nkawv.
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Thov Khawv June 26th 2014, 3:05 am

Cov zoo zoo nkauj no ces tsis txog yus tes li lawm os nkawd. Txog txij pom lawv tso duab hauv no ces xyov nws zoo li cas lawm. Luag noj dhuav noj txaus lawm mam muab tso tawm xwb yog tias zoo nkauj npaum no tiag na.  Very Happy 
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Thov Khawv June 26th 2014, 3:06 am

Bro Tubzoonraug, cia thaub looj tsom iav sauv haib kawg yom. Hle tau tsom iav khiav yeev thiab nawb.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Tubzoonraug June 27th 2014, 12:52 pm

2 tub Kwv, hai txog tus hlua nkauj saum ma lawv muab nws kho ntsej muag zoo nkauj lawm xwb os, yog nej pom tus neeg ma nej tsi paub thiab tus neeg ntawd ces  lub nrog ces tsi zoo siv li lawm. Nej saib cov body ua lawv muab nws hlai caj dab, hlai txhua yam li peb pom nyob rau hauv FB ma tsi hai li lawm os. Kuv pom cov duab lawv tso nyob rau hauv FB tag lawm ma kuv ntsia tus poj niam twg es liab qab ces kuv txawm pom zoo li cov niag lawv muab hlai caj pa ntaws txhua tus xwb tiag. Haaaaa

Cov duab nov ma yog muab hauv Google lo xwb, nej saib ma Thaib yog cov noj neeg thiab tuas neeg noj nej saib tau txhob ntshai. Click on this you will see people eating people

Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Thov Khawv June 27th 2014, 5:43 pm

Really nice song, tij Tubzoonraug! I'm feeling blue! Sad 
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Tubzoonraug June 27th 2014, 9:06 pm

Haaa, yog ma bro. Tus ntxhai Hmoob Thoj hus txoj music nov ma ntxim zoo nkauj heev li hov tab si ma cov singer nov ces liab qab cov tsi lawm twg li ces txawm yuav tau lo ua niam tsev lo yuav tsi kav ntev li ces kav liam li laus.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Davdub September 5th 2014, 12:23 am

Nyob Zoo tag rau cov phooj ywg sawv daws. Ntev lawm Dav tsi tau tuaj saib nej lawm, zoo li nej sawv daws muaj kev lom zem nyob tau kaj siab lug.
Dej Cawm Siav
Dej Cawm Siav


Registration date : 2014-08-29

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Dej Cawm Siav September 7th 2014, 2:17 am

Nyob zoo koj thiab os tij laug Davdub, yog mas kuv tuaj tshiab thiab xwb zoo li lawv kuj nyob tau lom zem kawg, zoo siab tau ntsib koj ntawm no thiab os Very Happy Very Happy Laughing Laughing
avatar
Guest
Guest


Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Guest September 10th 2014, 7:57 pm

Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Nraug Cuam September 15th 2014, 7:16 pm

Hahaha bro, koj daim duab no haib kawg nkaus li nawb bro, tus hluas nkauj los kuj ntxim hlub heev, hos 2 tug me tub ntawv los kuj acted tau funny kawg thiab tiag hehehehe.
avatar
Guest
Guest


Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Guest September 18th 2014, 8:36 pm

Kwv Nraug Cuam, tus hlua nkauj khwv nyiaj ntxeev tiaj nov ma yeej ntxim nyiam kawg li thiab tiag. Kuv muab kho rau peb saib ua funny kom peb lom zem ntag os. Cov duab nov ma nyob rau Tojsiab os.. Kuv muab hauv FB lo xwb thiab os.
avatar
nhiayang
Guest


Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty hluas nkauj hmoob meskas mas haib tshaj plaws li os

Post by nhiayang October 22nd 2014, 12:30 pm

yog tiag laib yom vim lawm mus nyob US lub teb chaws lawm ces yuav tsum tau ua li lawv thiab thiaj yuav zoo hos hnav kiag lub sab liv xwb los yeej hais txaus lawv siab lawm hos afro
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Davdub October 22nd 2014, 5:40 pm

Nyob zoo os nhiaYang,

Pua coj tau daim puav duab hlua nkauj zoo nkau tim Vientiane tuaj rau peb tau saib os?  tsi paub  cov hlua nkauj coob heev es xav kom lawv tuaj nrog peb sau lus tso dag lom zem  ua kes os.

Yog thiab ma  tus kwv tiaj,  cov ntxhai ua tuaj sib xeem liab qab no ces xyuam ntau yog poj laib xwb lawv tsi yog tus hlua nkauj dee2  khau jau pen khon bor dee na. ສາວມົ້ງ ຢ S A  ນິ້ ຜວດທີັບໍ່ນົ່ງຊີນນັ້ນເຂົາແມ່ນ poj laib thiaj li tsi hnav tiab ntev lawv hnav lub ris khiab 2 ceg nkau xwb.
Dej Cawm Siav
Dej Cawm Siav


Registration date : 2014-08-29

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Dej Cawm Siav October 22nd 2014, 11:04 pm

Nyob zoo bro Davdub, cov ntxhais nkauj ntsuab tim nej ko mas hnav haib dhau, ua 6 kuv qhov muag tawm lej tag vau qaug pes coog li lawm tiag hehehehehehe.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Davdub October 25th 2014, 7:14 am

Kwv Nraug Zaj Qab Ntug, cov ntxhai tim nov ma yog cov koj pom lawv lub cev muaj tattoo ces yog ib cov poj laib ua deev mev deev Dub xwb tsi yog neeg txim ntxiaj li nawb. Tus tub twb muaj Tattoo ntau2 lo puav leej yog neeg phem xwb thiab, lawv yeej ua neeg phem li ntawd txog rau hnub lawv lau muaj hnub nyoog lawm ma lawv thiaj li tsi ua ua laib lawm, txawm tsi ua lo cov coob muaj record nyob hauv jail lo lawm ces khwv noj tsi tau li lawm os.
Dej Cawm Siav
Dej Cawm Siav


Registration date : 2014-08-29

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Dej Cawm Siav October 26th 2014, 4:03 am

Bro, yeej yog li koj hais txog txij nws kam hle khaub ncaws liab qab hnav underwear mus show mas nws yeej yog liam tshaj plaws li lawm mas bro hehehe.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Tubzoonraug October 26th 2014, 10:05 pm

Yog ma Kwv Nraug Zaj Qab Ntug,

Cov ntxhai teb caws USA nov ma cov ntxhai tsi tsim txiaj ntawd ma yog 10 xyoo dhau lo lawm xwb tam sim nov ma nws kuj muaj tsawg lawm thiab vim cov ntxhai hlua tam sim nov tsi tshua ua laib lawm thiab. Ho cov tub ma tseem muaj ntxiv kawg li thiab os. Txawm muaj lo yeej raug kaws tag zog li thiab, cov ua  tsi muaj me tub menyuam ua laib ma kuj tsi paub tab si qhov paub ces yog pom xov xwm ces thiaj li paub thiab xwb.
Dej Cawm Siav
Dej Cawm Siav


Registration date : 2014-08-29

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Dej Cawm Siav October 27th 2014, 12:30 am

Tij Tubzoonraug, hais txog cov niam nkauj ntsuab no mas kab tias cov hluas ziag no lawv yuav tsis tshua k txog qhov txaj muag li lawm, tsuav lawv muaj suab nto npe xwb ces lawv qi muag nti ua mus. Tab sis yog kuv mus saib kuv yuav vote tus zeeg 1 mas yuav tsum yog tus uas nws lub cev ntxim qab tshaj plaws & freshest mas kuv thiaj vote nws hehehehe.
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Nraug Cuam October 27th 2014, 1:42 am

Kuv mas tej thaum yus nkees, tsis xis neej, muaj kev nyuab siab mas ho nyiam mus saib tej yam haib haib li lawv xeem niam nkauj ntsuab no xwb tiag, kuv mas kawg lov pas txheem qhov muag mas thiaj pom tseeb & yeej npaj ntau rawv cia so qaub ncaug xwb ntag tiag hehehehehe.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Tubzoonraug October 27th 2014, 9:55 pm

Kwv Nraug Cuam,

Kuv tus kheej yog muaj kev nyuab siab tsi muaj kev zoo siab lawm ma kuv tsi qab siab mus ua si lo yog mus tham hlua nkauj li lawm, vim kuv tsi muaj lus zoo thiab lus qab zib nrog nws li lawm. Yog kuv yeej tsi muaj kev nyuab siab tom tsev es yeej very happy in home lawm ma kuv mus ua si lo kuv thiaj li zoosiab hlo thiab mus saib tej yam haib2 li koj hai lo kuv thiaj li nyiam saib.

Kuv tus neeg nov ma tsi paub yog vim li ca kuv tus attitude ho txawv ua luaj li os.

Dej Cawm Siav
Dej Cawm Siav


Registration date : 2014-08-29

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Dej Cawm Siav November 6th 2014, 4:33 am

Bro, tej zaum mas koj ho tsis nyiam mus yam ntawv heev li Nraug Cuam ne hehehehehe.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Davdub November 6th 2014, 5:16 pm

Nraug Zaj Qab Ntug,

Kuv tus kheej ma yog muaj kev nyuab siab lawm ces tsi tag mus qhov twg li lawm, mus lo tsi fun rau kuv li lawm os.

Yog ho muaj ib tug hlua nkauj zoooo nkauj nrog kuv no tej zaum kuv yuav tsi nco txog qhov nyuab siab lawm thiab lo lav tsi tau os. Yog tsi muaj li ntawd ces kuv yeej tsi qab siab ua si li thiab.
Dej Cawm Siav
Dej Cawm Siav


Registration date : 2014-08-29

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Dej Cawm Siav November 11th 2014, 6:14 pm

Hahahaha yog mas bro, yog muaj 1 tug hluas nkauj ntxim ntxim hlub nrog yus ua ke lawm no mas kev nyuaj siab yeej ploj tag nrho li koj hais tiag.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Davdub November 11th 2014, 8:50 pm

Xav kom muaj li thaum yus bau suav es tsim dheev lo no tsi pom dab tsi li es rov qab mus pws lawm thiab xwb. Haaaa.
Dej Cawm Siav
Dej Cawm Siav


Registration date : 2014-08-29

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Dej Cawm Siav November 13th 2014, 11:10 pm

Hahahahaha yog kawg mas bro.
koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by koobpovtxuj November 14th 2014, 6:00 am

Nraug Zaj Qab Ntug. wrote:Hahahaha yog mas bro, yog muaj 1 tug hluas nkauj ntxim ntxim hlub nrog yus ua ke lawm no mas kev nyuaj siab yeej ploj tag nrho li koj hais tiag.
Tsis lav li nawb xyov yog muaj 1 tug hluas nkauj nrog yus ua ke es yus kev nyuaj siab yuav ploj mus los xyov yog tseem yuav muaj kev nyuaj siab loj ntxiv tuaj li nawb.
Kuv ntshai tsam ces niag pog laus hauv tsev ua ceg tawv tsawv ho fee hlo rau puag tim phab ntsa lawm ces yus kauv pam twj ywm tsis nti li lawm xwb ov.
koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by koobpovtxuj November 14th 2014, 6:06 am

Davdub wrote:Xav kom muaj li thaum yus bau suav es tsim dheev lo no tsi pom dab tsi li es rov qab mus pws lawm thiab xwb. Haaaa.
Npau suav tau nrog hluas nkauj mos ab tim nplog pw no tab sis tsim dheev los yog yus khawm niag pog laus tsw quav hniav hauv tsev ruaj ruaj xwb mas tam tseeb lau cas yuav npau taws ua luaj li lau.
Xav xuas lauj tshib rau niag tsov tom pog laus ntawd los kuj yuav txhaum cai thiab ces thiaj ua 1 siab ntxeev hlo sab sauv tso puam chawj lam muab niag pog laus yees kiag ua tus me mos mos tim ub 1 zaug xwb.
Haj cav xa ua nwg nrov ntwg cuag txhuav dej lawm xwb.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Davdub November 14th 2014, 5:15 pm

Tojxeem, muab xav lo es yog zoo li ntawd xwb no chim siab kawg li thiab tiag. Kuv ua npau=(bau) suav qee zaum ma koj coj tus hlua nkauj mus rau tej chaws kom txhob muaj neeg lo mus txog twg neeg nyob txhua qhov chaws ces thaum kawg cia li tsi nco pom tus hlua nkauj lawm ces yus cia li tsim lo lawm xwb.
Dej Cawm Siav
Dej Cawm Siav


Registration date : 2014-08-29

Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Dej Cawm Siav November 18th 2014, 12:24 am

Tojxeem wrote:
Nraug Zaj Qab Ntug. wrote:Hahahaha yog mas bro, yog muaj 1 tug hluas nkauj ntxim ntxim hlub nrog yus ua ke lawm no mas kev nyuaj siab yeej ploj tag nrho li koj hais tiag.
Tsis lav li nawb xyov yog muaj 1 tug hluas nkauj nrog yus ua ke es yus kev nyuaj siab yuav ploj mus los xyov yog tseem yuav muaj kev nyuaj siab loj ntxiv tuaj li nawb.
Kuv ntshai tsam ces niag pog laus hauv tsev ua ceg tawv tsawv ho fee hlo rau puag tim phab ntsa lawm ces yus kauv pam twj ywm tsis nti li lawm xwb ov.
Tsis lav li koj hais tiag Tojxeem, 50/50.

Sponsored content


Miss Hmong 2013 - Page 2 Empty Re: Miss Hmong 2013

Post by Sponsored content

  • Post new topic
  • Reply to topic

Current date/time is April 19th 2024, 10:47 am