Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


+4
nkaujhnubqub
Tubzoonraug
Nraug Cuam
Davdub
8 posters
  • Post new topic
  • Reply to topic

Npau Suav

avatar
kate2
Guest


Npau Suav - Page 2 Empty Npau Suav

Post by kate2 July 9th 2013, 4:56 pm

First topic message reminder :

Vim li cas kuv thiaj li ib sib npau suav txog kuv tus txiv tus qub hluas nkauj xwb? Kuv tsis paub vim hais tias, tus qub hluas nkauj nos, nws yeej tsis tau ploj los yog xiam.

Puam muab leej tws piav tau tus npau suav nos txhais tau li cas tiag?
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Tubzoonraug May 14th 2014, 11:27 pm

Haaaa, kuv lo muaj qee zaum thiab. Thaum kuv tseem hlua muaj 16/17 xyoo ntawd kuv nrog cov tub hlua pws ma kuv bau suav hai tias tau nrog hlua nkauj pws no ma kuv cav muab hlua nkauj kov kov thaum tsim lo no yog kov kuv niag khub xwb.
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Nraug Cuam May 15th 2014, 2:11 am

Ahahahaha bro, tsis muaj neeg tuaj ces wb lam tham tso dag ua si kom txaus luag xwb yuam! Yog lawm mas bro, thaum ntawv mas nquag tuav maum theeb & huam yuaj kawg os hehehehe, ziag no los yog ncaim poj niam mus li hnub puav hmo puav ces yeej rov tuav maum theeb dua thiab tiag hehehehe.
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Nraug Cuam May 15th 2014, 2:17 am

Bro, muaj qee tus neeg mas nws ua npau suav nruab dab ntub, tab sis saum no mas nws cav ua txij tog txij peg thiab tiag. Tos kuv hais li los xyoo 2004 ntawv, 3 cov phooj ywg muaj 5 leeg 3 mus kawm ntawv college ces 3 txawm mus so mus xauj tau 1 chav me me 6/3 nyob, chaw tsis txaus ces sawv daws pw koom 1 lub txaj ua 1 kab leej xwb. Muaj 1 hmo kuv 1 tug phooj ywg ntawv txawm ua npau suav mus nrog lawv sib ntaus, yawg muab lawv ntau ntau tuag yuav tag tshuav 1 tug tiaj lias khiav no yawg ntsiab nkaus caj pas nyem kom tuag no, ua ciav saum yaj no yawg cia li nthos nkaus 1 tug phooj ywg uas pw ntawm yawg 1 sab caj pas, yawg sib zog nyem ua nws yawg ntawv nti huaj cheej ntsos ua nws yawg tsim dheev nruab dab ntub, yawg mam nug tias: ua cas koj nyem kuv caj pas??? yawg tias: twb yog kuv ua npau suav sib ntaus es nyem lawv caj pas xwb.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Tubzoonraug May 15th 2014, 6:10 pm

Haaa, Bro, tej nov ma yeej muaj kawg ma. Cov ua bau suav li ntawd ma nws yeej txawj sib ntau thiab es nws thiaj li ua bau suav li ntawd. Tsuav nws tsi hurt nws cov phooj ywg xwb ces zoo lawm ma.
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Nraug Cuam May 15th 2014, 7:10 pm

Hahaha yog mas bro, nws yeej muab tus phooj ywg ntawv nyem caj pas ua hnub qub ya tav toj zas thiab ntag hos, tab sis zoo 6 qhov yog ua npau suav es tsim los ces nco meej ces ho tsum lawm xwb.

Bro, kuv muaj 1 tug tij laug yog txiv ntxawm tus tub, xyoo 1998 thaum kuv tseem me 3 mus pw zov twm nram teb lub caij ntuj nag ntawv, 3 ua tau 1 lub me nyuam tsev me me, 3 pw ua ke ua cas tag kis yuav kaj ntug tsis pom nws lawm, 1 liag zoj nws mam tawm tom hauv paus xyoob los, nws cav los hais 6/3 tias nej leej twg muab kuv tsaws mus pw tom hauv paus xyoob??? no 3 tus twg los tsis tau, qhov tseeb tiag yog nws TUAV MAUM THEEB HMO NTUJ es nws sawv khiav mus pw tom hauv paus xyoob lawm xwb, tshaj cum muab yawg tom mas ua pob liab vog xwb tiag.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Tubzoonraug May 15th 2014, 9:52 pm

Haaa, yog lawm,  qhov koj hai ma kuv tsi tau ua dua tab si kuv muaj 2 tug menyuam ma nqaug sawv hmo ntuj li koj hai ma, thaum nws tuav maum theeb lawm ces nws cia li mus kev rua muag tsus mus rau ub rau no lawm ntag, kuv tsi tau pws ces kuv ua twj ywm qhib qhov rooj rau nws tawm mus es kuv maj mam caum qab saib nws mus rau qhov twg, nws tawm mus ces hnov nos thiab cuas tuaj fiv ntaws ces nws ma li rov qab lo tsev ce kuv mam li kaws qhov rooj rau es kuv mam li muab nws tuav nte nte nws ces nws li hnov meej meej es nws li rov mus pws lawm.

Tej kev tuav maum theeb nov ma hai tsi dag li os. Kuv tsi tau ua li ntawd tab si kuv tau caij txiv neej lawm thiab ma. Haaaa  caij caij lawv ces yus tsim meej meej lo no hog yus tus khub xwb ces yus txaj txaj muag es rov qab pws twj ywm lawm xwb. Lub caij 77/78 ntawd es  tseem tsi tau ntsib hlua nkauj li es  thiaj li tseem tuav tuav maum theeb, thaum muaj pojniam lawm ma tsi nco tuav maum theeb li lawm tiag.

Thaumtuav maum theeb ces poj niam kawg mag. haaaaaaaaaaa
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Nraug Cuam May 22nd 2014, 3:19 am

Hahaha yog li koj hais lawm tiag bro, kuv mas kuj tsis tau tuam maum theeb sawv khiav dua li & tab sis, kuv yuam kev tuav maum theeb 6 yus tej phooj ywg txiv neej li koj hais ko zaum puav lawm thiab tiag, thaum yus tsim hnov meej ces yus rov ua twj ywm lawm, tsis paub tias xyov lawv puas hnov yus los tsis hnov li lauj hehehehe. Bro, nawb cov uas pheej nquag tuav maum theeb li no mas tsis lam zoo mus nrog yawm txiv pw ua ke nruab liaj nruab teb, los sis yos hav zoov nawb, tsam poob ntsej muag nawb hehehehehe.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Tubzoonraug May 23rd 2014, 9:36 pm

Haaa, yog yuav piav txoj kev tuav maum theeb ma txau luag thiab txhaj muag kawg nkau.  Yog lam muaj ib tug hlua nkauj nrog yus pws ua kes ces nws kawg zoosiab ib hmo ntag. Tab si yus nrog txiv neej pws ua kes ces lawv raug yus muab lawv caij ntev tsawv ua thaum yus tsim lo ces u mam li txaj muag ntag. haaaaaaaa.


Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Nraug Cuam May 26th 2014, 1:17 am

Hahaha yog lawm tiag bro, yog tuav maum theeb es caij yawm txiv xwb mas hauj sim nawb, kuv ntshai tsam lam nce hlo, cev loo tes mus pos nkaus yawm txiv kwv thiab muab yawm txiv hle ris los yus tseem tsis tau hnov meej li xwb lauj hehehehe yog ua li ntawv ntag mas kawg yawm txiv zeem hlo tsis kam nrog yus pw 1 zaug ntxiv li lawm tiag hehehehe.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Tubzoonraug May 26th 2014, 9:06 pm

Haaaaa, yog lawm ma brother, kuv ua li ntawd 3 zaug lawm os thaum kuv tsi tau tham hlua nkauj dua es kuv ua li ntaws ma, thaum yus tau nrog pojniam pws lawm ma ho tsi ua li ntawd lawm. Ho kuvcov phooj ywg lo yeej ua li rau kuv lawm thiab.
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Nraug Cuam May 27th 2014, 1:27 am

Hahaha bro kuv xav lawm tias txhua tus txiv neej thaum ua tub hluas tseem tsis tau yuav poj niam ces yeej ua li wb piav no txhua tus, vim tsis tau ntsib dua ces niaj hmo ua npau suav huaj yuaj qhuav hehehehehe smiles.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Tubzoonraug May 27th 2014, 8:06 pm

Yeej yog lawm, vim ib cov tub hlua lawv tsi kam hai tawm xwb raws li wb xav ces lawv yeej ua li ntawd thiab os.


Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Nraug Cuam June 1st 2014, 10:09 pm

Hahahaha yog li wb tham no lawm ntag mas bro.
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Nraug Cuam June 1st 2014, 10:24 pm

Nag hmo kuv tseem ua 1 zaj npau suav tias: kuv mus ncig ua si los txog ntawm 1 txoj kev muaj 1 pab txiv neej lawv kuv qab tham ntsuag qees los, kuv nce nto plaws saum 1 lub me nyuam laj roob txawm muaj 1 lub me nyuam tsev pheeb suab vov nqeeb me me xov laj kab ntoo ncig, kuv mus zaum hauv, kuv txawm hnov pab txiv neej ntawv tham tias: "tsuag tsuag peb mus lawv nws kev es peb muab nws txhom ntes los tua noj seb", no ces kuv ntshai heev kuv txawm xam ncig lees no ua ciav muaj 1 tug poj niam hmoob thaj tsam 1 nrab neej dua ntawv lawm zaum tim ces me nyuam kaum tsev, nws txawm hais 6 kuv tias: "tsis ntshai kuv mam pab koj", no ces nws txawm cev loo tau 1 teg txhuv dawb paug los 6 kuv, nws tias kom kuv muab zom noj nqos mus ces tau lawm, kuv txawm txais nws teg txhuv ntawv los zom tsuag tsuag nqos tag, kuv tig mus ntsia nws no ua ciav nws txawm siv siav tu lawm, kuv hais 6 nws tias: " leej muam cas koj txawm siv tuag lawm, txhob rawm maj tuag es qhia kuv seb kuv yuav ua cas thiaj tsis ntshai pab txiv neej coob coob ntawv?" no los nws tuag lawm nws tsis teb kuv li, kuv txawm tig kiag mus xam 6 tom ncauj ke no ua ciav txawm pom pab txiv neej hmoob ntawm kwv leeg rab phom los, lawv xuas phom tua kuv, tab sis lawv cov mos txwv cia li poob pawg lug 6 hauv av lawm xwb, kuv saib no ua ciav lawv cov niag mos txwv phom ntawv yog tib co niag txhuv nplaum xwb, tsis raug kuv, kuv tsis to qhov twg hlo li, kuv mam nco dheev tau tias kuv twb nqa 1 rab thiab los sav no ces kuv thiaj xuas kuv rab phom ntawv tua lawv ua nws 1 txhia raug mob tag, sib tw dhia rau nram kwj ha lawm, kuv saib saib no ua ciav muaj 1 tug kuv paub nws, nws wb tau kawm ntawv ua ke puag thaum ub, kuv txawm hu tuav kiag nws lub npe thiab cem nws, nws tsis teb kuv li nws cia li nrog lawv sib tw khiav lawm xwb. Kuv mam tig los saib tus muam uas muab txhuv 6 kuv noj ntawv lub cev tuag no nws tseem pw tib pob hauv av, kuv hais 6 nws tias:" tsam no kuv nkag siab tias vim li cas koj thiaj muab tes txhuv ntawv 6 kuv noj lawm, ua tsaug ntau nawb leej muam", no ces kuv cia li tsim los lawm xwb tiag bro.

Lam tham pem 6 wb mloog xwb os bro. Ntshe yog yus nrog dab sib ntaus sib tua los yog mob sib ntaus li lauj bro hehehehehe.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Tubzoonraug June 4th 2014, 9:58 pm

Brother, cia kuv muaj caij kuv li lo ua tib zoo nyeem es kuv ho lo txhab txhai tej kev bau suav ntawd saib pua tseeb lo tsi tseeb.
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Thov Khawv June 5th 2014, 2:01 am

Cas zoo li kuv npau suav tsis leej li lawm ne cov brothers? Thaum kuv tseem nyob Xeev Khuam sais kuv npau suav neeg tuag mas tau noj nqaij tiag tiag nawb. Npau suav ntoo vau, ru tsev vau tej no mas yeej muaj neeg xiam xwb xwb li nawb. Muab hais los ces zoo li leej kawg ntag sub laiv. Muaj ib txoj npau suav zoo li tsis tau muaj tus txhais qhov npau suav no dua xws li: yog tias muaj ib tug neeg mob tsis hais hauv koj tsev neeg, koj lub zos los xij, yog tias koj npau suav pom nws sawv los mus tev qe qaib noj los sis npau suav pom nws sawv los noj qe ib tag hmo no ses tus neeg ntawd yeej kawg tuag xwb xwb li, heev kawg tag kis koj sawv los yeej hnov lawv nyiav nyiav lawm hos. Kuv tau npau suav li no dua los lawm mas leej kawg li. Tabsis los txog tam sim no npau suav li cas los zoo li tsis leej kiag li lawm ntag sub as. Tej zaum koj npausuav xav tias yuav muaj dab tsi tshwm sim no los zoo tsis tsis pom muaj, ho npau suav phem ua rau yus ntshai ntshai tsam dab tsi tshwm sim no los cia li tsis pom muaj thiab no tiag. Yog ua cas lawm ne yuam? Nyaj tsis yog tim yus noj noj nqaij dev tej no ces thiaj tsis leej lawm los cas? Xav kom npau suav txhob leej leej li yav tas los lawm xwb tiag vim ntshai dhau cov yawg affraid  affraid  affraid . LOL
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Tubzoonraug June 5th 2014, 3:15 pm

Nyob zoo Kwv Nraug Cuam thiab Kwv Tas Lauv Vwm,

Kwv nraug Cuam,  koj qhov bau suav ntawd ma tej zaum koj mus tshav cov  neeg ua luag yeej sib ntau sib tua tuag yav tag lawm xwb. Lawv tseem muaj tus xyws  ces thaum koj mus  bhav  txog ces lawv thiaj li lo ua li rau koj xwb, tab si koj muaj koj cov power lo si Hmoob hai tias yus pog yus yawg  tej power lo tiv thaiv yus lawm thiab.

Raws li kuv xav xwb ma cov Hmoob ua caum koj qab es tuas koj ntawd lawv yog cov neeg ua yeej tag sim neej rau thaj tsham ntawd lo lawm ntev xyoo.   Lawv yeej ua tsi tau li ca rau yus tus tib neeg li os. Tsua yog bau suav xwb ces tsi ntau nqi dab tsi tag dho  os brother.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Tubzoonraug June 5th 2014, 3:20 pm

Kwv Tas Lauv Vwm,

Hai txog bau suav ma kuv yeej bau suav leej kawg li thiab os. Yog toj pob, cua daj cuas dub, dej nyab, ntoos vau, tej nov ces puav leej tseeb, tab si nwstsi yog u nws yog cov neeg txheeb ze yus xwb os. Tej koj bau suav ntawd lo yeej tseeb li koj hai kawg os.
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Nraug Cuam June 5th 2014, 11:25 pm

Nyob zoo tij Tubzoonraug & Tas Lauv Vwm,

Ntshe yog ua li s/d pheej hais uas vov pom tsis npog qhov quav npau suav cuav xwb nes nyaj yuav tsis muaj dab tsi os.
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Thov Khawv June 6th 2014, 8:59 am

Laughing  Laughing cov niag phej hais li ko mas raws li kuv paub nws haj yam yog tus ntshai os, nws lam hais dag luag kom luag txhob xav ntau xwb, tabsis nws yeej mloog ntsoov seb puas muaj tej yam dab tsi tshwm sim rau tus uas piav rau nws ntawd xwb. Tos kuv hais li los vim muaj qee zaus luag piav tej zaj npau suav rau kuv mas kuv yeej teb li ko rau thiab tiag, tseem teb tias noj tsaus npau suav ntau no thiab tabsis hauv yus siab yeej xav ntau yam kawg thiab ov. hahaha.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Tubzoonraug June 6th 2014, 10:31 pm

Kwv Nraug Cuam  thiab Kwv Tas Lauv Vwm,   Hai txog npau(bau) suav ma kuv yeej bau suav leej kawg nkau yav tag lo thiab os.

Thaum xyoo 1978/79 ntawd kuv muaj ib tug kwv phooj ywg Xeem Xyooj,  tus kwv ntawd ma nws niam thiab txiv hau yeeb ces yeej tsi ua teb li, txawm ua teb lo yog tus tub hlua 16 xyoo ntawd yog tus ua nkau xwb,  xyoo 78 kuv yuav poj niam ces kuv tus yawm yij faib teb rau kuv ua, xyoo ntawd kuv tsi paub luaj teb, kuv yawm yij pab kuv luaj teb thiab hlawv tag, thaum ua tsev teb ces kuv tsi txawj ua, tus kwv ntawd yog tus tuaj pab kuv ua tsev teb xwb.

Thaum ua txhab nplej(blej) ces  nws tuaj pab ua rau kuv xwb, Nws yau kuv tab si ma kuv tsi paub ua tej ntawd ho tus kwv ntawd ma txawj ua txhua yam li ib tug neeg lau.
Kuv khiav tuaj rau USA xyoo 80 lawm ces kuv tso nws cia vim nws niam thiab txiv tsi kam khiav ces nws thiaj li tsi tau tuaj.

Tom qab xyoo 90 ntawd ces kuv txawm ua ib tug bau suav pom nws lo txog ntawm lub tsev kawm ntawv ces kuv ib tug phooj ywg Hmoob muas txawm xua rab phom 12 Gage  tib phom rau nws vau liag rau kuv pom tab si nws tseem sawv rov lo hai rau kuv hai tias, tij laug, kuv tsi txaum tus Tooj Muas ntawd cia li tua kuv xwb. Thaum kuv ua tus bau suav pom tseebb li nov lawm ces kuv txawm tsim lo lawm.

Tom qab xyoo 95  kuv cov neeg ua khiav tim lub zo ntawd tuaj txog tim USA nov ces kuv txawm hnug hai tias, nej pua paub tus Pov Xyooj ntawd nws pua nyob zoo, vim kuv tau ua bau suav pom Tooj Muas Txoos Foom tau muab nws tuas tuag lawm, ua li nws pua nyob zoo?

Kuv tus kwv thiaj thiaj li piav hai tias, Tooj TXoos Foom yeej tuas Pov Xyooj ntawd tuag lawm tiag, vim lawv liam Pov ua tub sab nyiag lawv cov kuas txob tab si lawv muab Pov khi cab tuaj txog ntawm dej noj sus ces lawv hai tias pov khiav no ces Tooj thiaj li xua ib phom M16 rau Pov tuag kiag lawm.

Thaum lawv tham meej meej li nov rau kuv ces kuv thiaj li hai rau lawv hai tias, kuv twb ua bau sauv pom lawm thiab tus tuas lo kuv yeej paub ua  ntej lawm es kuv thiaj li hnug.

Thaum lawv piav tau raug tag li kuv tus bau sauv ces kuv thiaj li ntseeg heevv lawm. Tos tej Hmoob lau ntseeg bau suav lo yeej leej thiab tseeb, ho tej mab tej suav lo lawv yeej ntseeg kev bau suav kawg li thiab os.
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Nraug Cuam June 8th 2014, 4:24 am

Nyob zoo bro Tubzoonraug & Tas Lauv Vwm,

Bro Tubzoonraug, raws li koj zaj npau suav no mas yeej leej kawg nkaus li nawb, yeej npaum nkaus li yog koj tau pom ua ntej lawm, kheev lam npau suav leej npaum koj zaj no mas coj mus yuav lej(lottery) ntshe yuav nplua nuj thiab auv yom, hehehehe. Muaj qee zaus yeej leej heev thiab mas bro, yog leej li koj zaj no mas yeej yuav tau ntseeg tiag ntag nawb.  

Koj piav txog peb hmoob tus cwj pwm ntes tub sab yav ntuj qub qab ces kuv lam tham pem me me ua si li no xwb. Hais txog 3hmoob lub siab dub, lim hiam ntes tub sab yav ntuj qub qab mas phem kawg li, npav qhov tua, ntaus nkaus xwb, tej yam nyuag khoom me me twb tsis tsim nyog muab luag cem, ntau & tuag los cia li siv txoj cai, power los tsuj kiag li lawm xwb, zoo li pheej tsis ncaj ncees 6 tus raug liam ua tub sab kiag li, yus yuav tsum xav tias txog txij luag tuaj nyiag yus mas yeej yog luag tsis muaj lawm tiag tiag, yog yam khoom me me tsim nyog pub, los sis zam txim tau mas yuav tsum zam txim & muab pub 6 nws, xws li koj ua tij piav sauv tias nyiag kua txob xwb cia li muab tua lawm no mas tsis ncaj ncees kiag li lawm. Kuv ses txawm yam khoom loj me los xij yog yus paub tseeb tias muaj neeg nyiag lawm no ces haj tseem ua tsaug, thiab hais tias nyiag yus tej vij sub vij sw lawm xwb no laiv hehehehe, lwm zaus ces khaws kom zoo xwb ces tsum, hehehehe. Hais ncaj tias txog txij luag nyiag tau yus yam khoom lawm mas yeej tim yus tsis tij lim khaws kom zoo cia, yog qoob loo nyob nruab teb mas kuj tsis pom qab khaws.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Tubzoonraug June 8th 2014, 12:07 pm

Yog lo ma, kev bau sauv ces qee zaum kuj leej kawg nkau os.  Hai txog bua suav yuav leb ces tsi leej nawb, yog muab bau suav  los ua lebces kawg txom nyem ntag os.

Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Nraug Cuam June 8th 2014, 6:59 pm

Hahaha yog li koj ua tij hais lawm tiag, kuv mas 2/3 xyoos dhau los ntawv kuv kuj nyiam yuav lej kawg, tab sis tam sim no thab niam quav ntsej yuav lawm, vim kuv tsis yog neeg muaj hmoo li luag tej yuav los yeej tsis raug li os bro, tos kuv hais li os muaj 1 zaug, kuv yuav mus yuav lej no ces kuv txawm muab cov lej ntawv coj los sau ua lists es mus yuav no, kuv sau tau kuv muab saib tas zoo li raug nyiaj ntau lawm ces kuv txawm muab 2-3 tug txiav tawm, kuv mus yuav cov xwb, ib tsam lej haj tseem tawm kiag tus kuv muab txiav tsis yuav ntawv lawm thiab tiag tus kuv txiav tawm ntawv yog lej 3 tug 602, kuv yuav 600, 601, 603 ho tsis yuav 602 thiab no lauj, yeej sau tau tib si lawm hos, tab sis thaum mus yuav no ces ho hais tias ntau lawm ces txhob yuav tus ntawv no ces thiaj pawv yaim, txij thaum ntawv los ces kuv tsis yuav lej li lawm tiag hehehehehe.
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Nraug Cuam June 8th 2014, 7:10 pm

Bro, hnub hmos kuv tseem ua 1 zaj npau suav tias kuv thiab 1 pab phooj ywg coob coob zoo li hais tias yog 3 caij 1 lub tsheb bus mus workshop los no laiv, los los txog tom 1 tog kev ces lub tsheb ntawv txawm ntxeev ya qab ke mus tsoo 1 yim nplog lub tsev lawj, xa ua nws 3 mas da pawg lug hauv av, kuv tuag tsig no tiag, kuv tsim los kuv xam 1 ncig no ua ciav neeg mas nti cuag qav ntawm tej, txawm muaj 1 tug zoo li yog lawm kuv tub lawm los rub kuv tes, thauj kuv mus hoo maum lawm no.

Hos nag hmo kuv tseem cav ua 1 zaj npau suav tias, kuv tsav 1 lub niag motor mus ua si los, los txog ntawm tog kev txawm ntsib kuv 2 tug phooj ywg, nkawv tsis muaj tsheb ces txawm kom kuv pab thauj nkawv no, kuv thiaj thauj nkawv, 3/3 leeg caij kuv lub niag motor, kuv ua tus tsav, 3 los zoj 1 pliag ntshis xwb txawm muaj 3 tug polices zov kev, lawv tshuab whistle muab peb lav kuaj ntaub ntawv & hnab, kuv tsis muaj dab tsi, tab sis kuv 1 tug phooj ywg lub hnab muaj 1 rab phom kej, cov polices ntawv tsis pub 3 mus li, nws hu 6 pem qhov chaw loj kom tuaj muab 3 ntes no, kuv thov npaum cas los muaj 1 tug police mas yeej tsis kam tso 3 mus li, kuv thiaj xav tau kiag lawm tias, tam tseeb ntshe nws xav tau nyiaj pob, no ces kuv txawm hais 6 nws tias kuv tuaj yeem them 1 million kips 6 koj, 3/3 leeg ces 3 millions es koj tso 3 mus, no ces nws tias ua li kam los kam, no ces kuv xuas zoj kuv lub hnab nyiaj cav muaj 1 lab thiab 50 phav kips no, kuv thau hlo suav tsuag tsuag 6 nws tag ces nws cia li muab peb tso los lawm xwb no tiag.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Tubzoonraug June 9th 2014, 3:11 pm

Haaaa, kwv nraug Cuam, koj cov npau  (bau) suav nov ma kuj muaj ntsi zoo li saum neej tiag tiag li. Saum neej ces yeej muaj neeg coj phem thiab ua li ntawd rau tej pej xeem kawg.  Raws li kuv xav ma tej nov nws muaj dua lo lawm es thiaj li rov memory xwb los tsi paub. Yog yuav muab txhai ua li cov lau hai ma nws tsi muaj teeb meem dab tsi li. Luag tsua hai tias noj tsau ua bau suav ntau  yog li nws yuav tsi tim dab tsi kiag.  Tej thaum ma yus ho hnov luag tej tham yav tag muaj zoo li ntawd ces yus ho ua bau suav pom raws nraim li thiab xwb.

Brother, raws li kuv xav xwb ces pws ntxov bau sauv rov nws yuav tsi muaj dab tsi tseem ceeb ua rau koj poob siab.
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Nraug Cuam June 14th 2014, 3:25 am

Hahahaha ntshe yog li koj ua tij hais lawm os, noj mov tsau ua npau suav ntau xwb os hehehehe. Bro, hais ncaj tias kuv yeej ntsib cov polices ua li ntawv ntau zaus lawm os, lawv lav kuv, kuv thov thiab muab me ntsib qab zib li 20,000-30,000k ua dej siab haus dej ces lawv saib yus yog neeg hais lus zoo thiab thov lawm ces lawv kuj tso yus mus.  Lub weekend tag los no kuv nyob tsev xwb ces 1 tug txiv ntxawm hmoob Vwj tseem kom kuv thauj nws wb mus saib qaib sib caws no, wb txawm xav tias weekend lawm ces tsis tha ntoo helmet thiab tsis tha nqa ntaub ntawv tsheb li, no ces wb txawm mus thaum wb mus txog pem kev cov polices ho tawm tuaj zov kev, lawv lav wb, kom wb thau ntaub ntawv los, kuv luag luag 6 lawv tag kuv hais tias thov txim mus saib qaib sib ncaws xwb thiaj tsis ntoo mom thiab tsis nqa ntaub ntawv, cov tub ceev xwm tias tsis tau yuav tau nplua raws txoj cai, no ces wb thov thov lawv kuv cia li thau hlo tau 20,000kips thiab hais rau lawv tias thov txim ntau ua txhaum thiab tsis raws cai lawm muab me me ua dej siab yuav dej haus nawb, no ces tus uas wb nrog tham ntawv tias lwm zaus no ces nco ntsoov ntoo mom thiab nqa ntaub ntawv tsheb nawb, no ces kuv teb tias ໂດຍ no ces wb mus lawm xwb hehehehe nov mas tham pem xwb txhob xav li cas.

Bro, raws kuv xav mas cov polices yeej ua yog lawm, tej zaum tsis tshua yoog raws txoj cai pes tsawg, tab sis nov mas yog dej siab kev sib hlub sib pab ntawv 3 neeg nplog, tis hais lawv los sis yus thaum muaj 1 tug neeg twg thov lo lua thiab nyoo lo lua yus lawm yeej kawg tso kev thiab zam kev los sis zam txim pub nws, tej nom tej tswv mas lawv zaum pem tsev xwb, yus yog tus zov kev ua kiag ntawm tes, pom kiag ntawm qhov muag, hnov kiag ntawm pob ntseg yog yus tsis hais yeej tsis muaj tus paub, teeb meem me me li kuv tham no xwb zam txim tau, tsuav txhob yog teeb meem loj txhaum cai xwb os kuv xav na hehehehehehe.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Davdub June 14th 2014, 12:05 pm

Brother, zoo kawg nkau koj tus bausuav ces twb yog qhov nov ntag laus. Tab si nco ntsoov hai Thank you rau lawv vim lawv save your life yog li ntawd don't do again next time vim tsav motorcycle ma very danger heev txawm mus deb mus ze lo nws yeej tsi zoo nawb, always  used you helmet ok.

Haaaaa
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Nraug Cuam June 17th 2014, 9:43 pm

Hahaha yog li koj ua tij hais lawm tiag bro.
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Thov Khawv June 18th 2014, 10:07 am

Npau Suav Mus Qhov Qub Tas Li:

Ob tug bro, neb puas muaj experience txog kev npausuav rov pom thiab rov mus qhov qub tas li thiab?? 

Nag hmo kuv rov npau suav tias kuv tuag lawm, kuv tseem mus zaum ntawm ib lub tiaj hav suab zeb. Ua cas kuv hnov dab tsi nrov deeg daws, kuv mam tsa muag saib no ua ciav muaj ob lub ntiaj teb loj loj tas zog los sib twb kiag deb ntawm kuv xub ntiag li 10 daj. Ib lub mas yog xim daj lias, ib lub mas yog xim xiav li peb lub ntiaj teb no. Ntawm kuv nyob ntawd tshav ntuj nrig thiab huv si xwb ntag. Kuv ntsia ntsia ob lub niag ntiaj nteb loj loj txij ntuj nkaus ntawd ces txawm muaj ib tug yawg laus pheej ya nrog ib pab uab lag rau ub rau no txawm los hais rau kuv tias: "xaiv seb koj yuav mus thawj thiab lub ntiaj teb twg?" kuv ntsia ntsia, kuv txawm xav zoj tias ab, zaum tas los no kuv twb tuaj nyob qhov no, kuv twb xaiv mus lub xiav xiav no lawm, kuv rov mus lub no dua xwb seb kuv puas tau pom kuv ob tug tub dua, rau qhov kuv nco nkawd heev. Ces niag yawg laus ntawd txawm muab kuv thawb kiag los rau lub niag ntiaj teb xiav xiav ntawd lawm ces kuv txawm cia li tsim dheev nruab dab ntub. Kuv yeej npau suav li no 2-3 zaug mus nyob qhov chaw no tos lawm tiag nkawd, tabsis thaum kuv mus txog qhov chaw no thaum twg mas kuv yeej liab qab ploog tsis muaj ris tsho hnav li no tiag, kuv zaum tib pob lo lo suab zeb tos mus thawj thiab xwb no tiag. 
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Davdub June 18th 2014, 3:30 pm

Kwv Tas Lauv Vwm, ntawm koj tus kub nyhiab ma yog koj niam lawv paub hus koj plig, kom lawv muab koj lub tshos hus plig ncho ntawm qhov cub thaum koj niam lawv sawv lo cub mov thaum sawv ntxov ntawd es muab lub tsho hus plig es muab yoj yoj ntawm cov pas mov ntawd, txawj li ca hai li ntawd ces koj yuav tsi ntau kub nyhiab zaj qub lo sis qhov qub ntawd lawm.

Tos kuv qhia koj li ma kuv yeej ua li koj hai ntawd tag mus li ces kuv niam hus kuv plig ncho tsho ntawm qhov cub 3 tag kis ces tsi ua bau suav lawm os.

kwv Nraug Cuam, koj tus kub nyhiab ma muaj ntsi tsi tshua meej pem, qhov kuv xav ces yuav tsi muaj dab tsi, qhov koj pom koj liab qab no ma tej zaum muaj neeg hai txog koj lo sis cem koj xwb. Tej nov ma txhob poob siab ua siab loj xwb ces yuav tsi muaj dab tsi es koj ua siab loj nawb.
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Nraug Cuam June 19th 2014, 8:33 pm

Nyob zoo bro Tas Lauv & Davdub,

Bro Tas Lauv, koj zaj npau suav no mas kuj txawv kawg thiab nawb, kuv mas ho tsis tau ua npau suav li ko dua li, hos npau suav rov pom qhov qub no mas kuj ua lawm thiab. Raws kuv xav mas qhov koj ua npau suav li ntawv mas yog koj mus kawm deb ces koj focus 6 fab science, ces koj thiaj li ua npau suav pom 2 lub Earths los sib tsoo xwb.
Qhov uas koj ho npau suav tias rov pom yus tuag no mas kuv yeej ua npau suav lawm thiab nawb, feem ntau lawv ntseeg tias yog yus tus niag mob tuag lawm xwb no. Hos qhov liab qab ntawv mas bro, koj mas kuv tsis paub, tab sis kuv ses feem ntau yog nrog poj niam liab qab pw tag ces sab thiab nkees lawm ces tsis hnav ris tsho li lawm cia li pw li ntawv xwb, thiab liab qab pw mas zoo sib puag dua na koj, hehehehe, 1 tsam ces ua npau suav liab qab li koj hais ko ntag laiv kuv os hehehehehehe, 1 ho ntxiv mas tej zaum koj pw koj tsis vov pam, thaum yus tsaug zog lawm ces yus 1 ce no ntxiag ces hauv yus tus npau suav thiaj rov pom yus liab qab xwb. Muab hais los nyaj tsis muaj dab tsi, noj tsau ua npau suav ntau xwb os koj.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Davdub June 19th 2014, 9:05 pm

Kwv Nraug Cuam & Kwv Tas Lauv VWm, tsi txhob ntshai os. Tej zaum xav ntau heev ces nws thiaj li ua li ntaws xwb. Nco ntsoov kuv qhov kev hus plig ncho tsho ntawm qhov cub ua thaum sawv ntxov sawv lo cub mov na. Yog ua li kuv hai ntawd ma koj yuav si ua bau suav pom qhov qub li lawm os.
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Thov Khawv June 20th 2014, 2:51 am

Ua tsaug bro Davdub thiab Nraug Cuam. bro Dav, cia mam ua li ko tej zaum yuav tsis npau suav ntxiv lawm.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Davdub June 20th 2014, 5:39 pm

Kwv Tas Lauv Vwm, tsi ua li ca os. Hai txog qhov hus plig li kuv hai ntawd ma zoo li kuj leej kawg li os. Tos kuv qhia koj ma yav tag kuv keev bau suav pom qhov qub tag mus li thiab xwb es kuv thiaj li hai rau kuv niam ces kuv niam hus plig li ntawd xwb ces kuv tsi ua bau suav pom ntxiv lawm.

Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Nraug Cuam July 17th 2014, 11:26 pm

Nkawv, ua cas nag hmo kuv lam ua npau suav tias muaj 1 tug Maum Npua Teb nkag los hauv kev tsev no ne??? kuv txawm kaw qhov rooj qhov rais tsuag tsuag tsis pub nws tawm, kuv taws hlo fais faib pom kev lam lug, nws tawv tws 6 ub 6 no, kuv tiaj lias hauv txaj nqa loo tau 1 rab phom kej tawm los, kuv nruab loo 1 lub mos txwb xaj 8 teg tsa loo rau yuav luag tua, kuv ho xav tias auj tsam tua ces zej zog hnov nom tswv lam paub, no ces kuv ho tsis tua, kuv muab phom ua ntias tseg, khaws nkaus tau 1 tug qws caum qab ntaus nws, nws khiav mus nkag 6 nram tsev mov(kitchen) kuv caum mus txog no ua ciav yog 1 tug poj niam txheeb ze kuv lawm xwb, nws cia li mus tshawb kuv tsu mov noj, kuv hais tias oib cas koj txawm siv tuaj thaum twg lawm? nws teb tias kuv twb tuaj nag hmo thaum koj tseem pw tsaug zog ntawm rooj lawm na no.

Kuv zaj npau hmoob no ntshe yog yuav muaj neeg nqa ncuav phom tuaj 6 kuv noj pob  nkawv??? lol lol lol lol.
Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Thov Khawv July 18th 2014, 6:44 am

hahaha,,,ntshe yog li ntawd xwb os bro. Koj zaj npau suav ko mas ntxim li yuav tau qab mib  saj ntag sub ov.




Aws bro, nag hmo kuv tseem ua ib zag npau suav li no thiab:




     Kuv npau suav tias kuv thiab poj niam wb ntim su zias tuaj mus saib kwv tij no, tsis paub tias xyov yuav mus saib leej twg li, tsua tias mus saib kwv tij xwb no tiag. Ua cas wb txawm mus mus taug ib txog kev tav toj ces txawm mus ntsib ib tug tub hluas. Kuv ntsia ntsia tus tub hluas ntawd zoo li yog Txoov (Hlob Neej Tsu tus tub), kuv thiaj hais rau nws tias koj puas yog Txoov, nws teb tias yog mas, ua li koj ho yog leej twg? kuv teb hauv nruab dab ntub tias kuv yog kuv thaum i kuv nrog nej nyob ne, koj tsis nco qab lawm lod? ces yawg thiaj ras dheev, thiaj hais tias aub!, txawm yog koj ntag lod!, yog li ces nrog kuv wb mus nram tsev. Poj niam wb thiaj nrog yawg taug ib txoj kev nqis hav rau nram lawv tsev, ua ciav tseem yog lub tsev thaum i kuv nrog lawv nyob tiag. Lawv tab tom tua npua noj. Muaj ib co Hmoob mekas los xyuas lawv es lawv hu Hmoob Mekas plig no mas pev xij thiab npias txawb pawg lug xwb. Kuv nkag mus txog hauv no ciav pom niam hlob Neej Tsu tab tom cub cub mov, nws pom dheev kuv, thiaj tsa muag saib no ciav yog kuv, ces peb thiaj sib tham txog kev sib nco lom zem kawg. Ua cas kuv ntsia npaum cas los tsis pom Huas thiab hlob nkawd li, kuv txawm nug Nyuam (Huas tus muam) tias, Huas thiab hlob nkawd dua twg lawm cas tsis pom nkawd li? Ces Nyuam thiaj teb tias Huas tseem mus tos nws yawm txiv tuaj nrog peb noj nqaij lawm. Cas zoo li lawv tsis txawj noj mov li tiag, nyias ua nyias hauj lwm zom zaws, tshaib kuv plab kawg los zoo li lawv pheej tsis txawj noj mov li. Kuv thiaj nce rau saum ib lub sam thiaj ntawm lawv tsev, kuv tig ntsia hauv tsev no ua ciav Huas thiab hlob nkawd twb los txog  lawm thiab yawg yawm txiv tib si, zoo li Huas tseem hnav yawg lub tsho xuab ntsuab ntsuab thaum peb nyob laj xeem yawg pheej nyiam nyiam hnav ntawd. Kuv thiaj nqis los nrog yawg tham, wb sib tham ntev loo. Yawg nug kuv tias kuv tseem yuav mus lawm qhov twg tos noj mov tso mam mus, lawv cov kwv tij los mekas los es nkawv thiaj tua ib tug npua hu nkawv cov kwv tij plig, kuv teb yawg tias kuv yuav rov mus nyij puj lawm rau qhov nyob hoom twb nrov nrov yuav los tsaws lawm thiab lawv tseem ua zaub mov ncho log tsis tau siav ces kuv yuav mus tso mam sib ntsib dua lwm zaus, ces lub nyob hoom thiaj ya los tsaws ntua ntawm hlob neej tsu lub muam kaum, kuv xav zoj hauv kuv siab tias kuv twb tuaj txog ib zaug lawm, tseem yuav mus xyuas Huas Lis thiab Tsheej neb thiab tso rau qhov zoo li pua ta pom nej deb deb ib muag thiab, tab sis cas zoo li lub nyob hoom txawm siv tuaj txog lawm ces tus tsav nyob hoom txawv siv qw qw rau wb kom tsuag tsuag ces wb thiaj nkag rau hauv lub nyob hoom ces ya plho ib nta ntuj ces kuv tsim dheev los lawm. Kuv tsim los txog kuv nco lawv kawg li tiag. Tseem nrog lawv tham tsis tau tas thiab tseem tsis tau noj mov txawm siv los thiab tsim lawm. Lam piav li no qhia neb xwb. Ntshe yog tej hmo yus lub hlwb xav txog lawv ces ua npau suav pom xwb.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Tubzoonraug July 18th 2014, 7:25 pm

2 Tug kwv, neb cov npau suav ma kuj lom zem kawg tab si tsi paub yuav tseeb li thaum yus pws es lub hlwb xav txog thiab pom li ntawd. Some time kuj tseeb kawg some time kuj tsi muaj dab tsi li thiab.
Neb simsaib daim duab nov lub face muaj ntsi zoo li nej tus muam ua nkauj Noog singer ne? zoo li lawv muab lub ntsej muag makeover lawm xub na.

Ua li ca, lawv cov neeg ntawd lam tau lam muab yus tej neeg tseem ceeb post nrog cov niag ntxhai tos qhua os. Tus tso tso cov duab nov ma nws lub profile nyob hauv FB hai tias ywj koj siab, tus nov kuv chat nrog nws mentsi live ntxim li nws tsi yog poj niam, nws yuav yog txiv neej lawm.


Thov Khawv
Thov Khawv


Registration date : 2014-05-20

Character Sheet
 :

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Thov Khawv July 18th 2014, 9:13 pm

Nkawd, kuv lam nyob teb chaws nplog tab sis kuv yeej tsis paub cov nav loob no li thiab ov rau qhov kuv tsis nyiam mloog lawv cov nkauj ces kuv tsis paub txog lawv li. Kab tias yog tsis yog nws no mas nyaj ib hnub nws yuav paub thiab pom ne.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Npau Suav - Page 2 Empty Re: Npau Suav

Post by Tubzoonraug July 18th 2014, 11:42 pm

Brother, NKauj Noog Hawj yog tus nov ma, koj ua kwv koj tsi paub vim koj rau saib rau koj txoj kev kawm koj thiaj li tsi paub koj tus nkauj tus muam.