Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


+6
nkaujhnubqub
Vamntxawg
Tubzoonraug
NtxhaisMoob
Davdub
Nraug Cuam
10 posters
  • Post new topic
  • Reply to topic

Kuv tuaj tshiab

Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Kuv tuaj tshiab

Post by Nraug Cuam September 27th 2011, 7:13 pm

First topic message reminder :


Nyob zoo ib tsoom phooj ywg Hmoob sawv daws cov hmov thiab tshua, kuv zoo siab uas hnub no kuv tau tuaj ncig txog nej lub zos "Hmoob Thoob Ntiaj Teb" no, kuv tuaj pom nej nyob tau yam kho siab zim xwb os yom lawv e! Vam tias yuav ntsib nej sawv daws dua. Uatsaug  


widget by Widgia

Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by Nraug Cuam February 23rd 2012, 4:14 am

Davdub wrote:Nraug Cuam,

Kuv yeej paub hai tias peb lub tebchaws Laos nws me me heev thiab cov neeg tseem yog cov tsi paub qab hau xwb tsi tag li lawv tseem paub tsi tau zoo txog txoj kev ua luag qhev yog li nov ma yuav ua tsi tau, yog thaum zoo li ua Ho Chiminh lawv ua rau cov fabkis ma thiaj li yuav caum tau cov nas txom fav tawm hauv daim av laos tsua.

Yog li koj hais lawm os tij laug Davdub.
avatar
Tubzoonr
Guest


Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by Tubzoonr February 23rd 2012, 6:37 am

Kwv Nraug Cuam,

Kuv nyeem qhov koj mua ua tshoob nryob rau txoj kev leb (6) Kuv yeej hnov dua thiab pom lawv tej video lawm thiab hai txog peb hmoob nyob puag saum laj roob lo yog nyob rau tej ntav toj xwb es mus ri daj deb heev li koj hai nov ma yog muaj nyiaj es sawv daws sib koom ntiav neeg uaj ua lub qus dej puag dram khuav hav lo rau sawv daws siv pem roob kuv xav yuav zoo ib qhov thiab yog sawv daws sib koom nyiaj lo ua.

Kuv kuv tuaj rau USA nov tau 32 xyoo lawm kuv tsi tau rov lo rau kuv lub qub tebchaws thiab kuv niam kuv txiv yug kuv li thiab.

Kuv thaj chaws kuv niam kuv txiv yug kuv ces yog lub zos phu xawb, thaum ua rog roos les tag lawv es kuv lo rau phou Kees. Kuv nco thaum kuv muaj 2 xyoo kuv niam lawv coj kuv lo rau Phon Savahn, tag rov coj kuv lo rau phu kee dua.

Peb nyob phu kee kuv twb nco me ntsi lawm zoo li kuv twb muaj li 4/5 xyoo lawm peb mam li khiav lo rau Moung Sui, peb nyob tau 3 xyoo peb khia lo rau Looj ceeb, yog xyoo 69 twb yuav tawm 70, peb lo nyob tau muaj 2/3 hli ces tawm 70 lawm, thaum nov ma kuv lo tseem yau thiab ma kev nyab laj tuaj tuaj looj ceeb ma peb yeej khiav tag lo rau Pham dang, xyoo 72 kuv thiaj li khia lo nyob rau Naxus txog 75, yuav luag txog 76 peb khiav lo raug nte nyob rau Vientiane, xyoo 76 peb thiajli khiavlo rau Roob Kub twm, nyob txog xyoo 79 yuav luag txog 80 ces khiav tuaj rau Vibnai, xyoo 80 1hli ces poob kiag rau hauv Vibnai, 5 hli 80 ces kuv tuaj rau USA lawm lo txog rau hnub nov yeej tsi tau pom kuv lub tebchaw li lawm. Xav hai tias muaj ib hnub xav rov lo saib ib zaug no thiab tab si vim txoj kev nyuab heev thiab nyiaj lo yeej nyob deb heev ces lo tsi tau li. Tsi paub luag tej ua neej zoo li ca luag ho muaj nyiaj ua luaj es kuv kuj zooli lawv thiab tab si kuv ho lo tsi tau li xwb no ma tsi paub xav li lawm thiab thiab tiag.
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by Nraug Cuam February 23rd 2012, 6:08 pm

Nyob zoo hnub tshiab rau koj os tij kaug Davdub,

nyob ntuj qub qab no mas tseem tshuav ntau lub zos hmoob tseem nyob puag saum roob, tsis muaj kev tsheb, tsis muaj dej hauv nyob ze, tsis muaj tsev kawm ntawv nyob ze, tsis muaj liaj, tsis muaj mov noj kom thawm xyoo, tsis muaj nyiaj siv. Cov zos zoo li hais no mas feem ntau yog nyob rau xeev Xasniam, Phoob xam lis, Moosloob(raws txoj kev lej 13, 7), thaum yus caij tsheb dhau kev mas yuav pom lawv tej tsev me me nyob dai raws tej kev tsheb, hos sab nrav ces ua tsag tu nrho laub lug rau puag hauv kwj ha lawm, tsuas muaj kiag av txaus txawb lub tsev xwb, tsis muaj chaw rau me nyuam yaus ua si mas me nyuam yaus tawm tuaj ua si ntawm kev tsheb pawg lug xwb.

Tam sim no tsoom fwv Laos kuj tau tawm peev tuam ciav dej los rau qee lub zos lawm, thiab kuj muaj ntau lub koom haum txawv teb chaws tau pab nyiaj txiag tuam ciav dej rau cov zej zog toj siab tau siv, xws li USA, Australia, vietnam, etc.

yog li mas koj ua tij yeej ncaim tau ntev kawg li lawm nawb, twb yog koj kawg thiaj tseem nco tau zoo. Yog muaj caij no kuj lam los saib ib zaug os tij laug.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by Tubzoonraug February 23rd 2012, 6:37 pm

Zoo ma Nraug Cuam,

Qhov tiag ma Tsoom Fwv lawv yuav tau muab nyiaj mus yuav cov kav hlaug lo yog pipe lo ua cuv ciav dej rau lawv hau ma thiaj li yuav tau dej lo nyob kiag ntawm tsev yog tsi muaj nom tswv pab ces yeej kawg mus ri dej deb heev li koj hai xwb tiag.
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by Nraug Cuam February 23rd 2012, 7:13 pm

Yog mas tij laug Tubzoonraug,

qhov kuv hais no yog lawv siv cov raj yas pipe li koj ua tij hais ko mus cug dej puag pem roob ces muab faus rau hauv av los rau hauv zos li koj hais mas.

Nyob USA muaj ib lub College(tsis nco qab lub npe lawm), thaum cov tub kawm, kawm tiav, lawv kuj tau tuaj training xyaum ua ciav dej nyob rau Laos raws cov zos uas txom nyem uas nyob nrug deb nroog, lawv tuaj tuam dej dawb do rau zej zog tau siv xwb, lawv tuaj txhua txhua xyoo thaum lub 5 hlis ntuj, xyoo no los kuj haj tseem yuav rov tuaj dua thiab. Txhua zaus qhov chaw kuv ua hauj lwm no peb tau mus kuaj Foob Pob(UXO) rau lawv tag mas lawv thiaj muaj peev xwm yuav mus khawb tus kwj uas faus raj dej tau.
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by Nraug Cuam February 23rd 2012, 8:01 pm

Zoo li thaum kuv post tag ces pawv cov Quote, Edit, Delete, Add Reply thiab New Topic uas nyob hauv qab tas lawm, ces yuav tsum tau rov mus Home dua mas thiaj mam li tshwm los. Yav tag los tsis zoo li no sub nav, nws ua tij sim pab check seb yog ua cas lawm?

Ua tsaug.
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by Nraug Cuam February 23rd 2012, 10:43 pm

]Kuv tuaj tshiab - Page 5 Me_ab10 Kuv tuaj tshiab - Page 5 Ab_me10

Kuv tshaib plab lawm es kuv yuav mus nrhiav su noj tso os tij laug Davdub, yog nws laj nyob no ces nws los nrog 2 tug mos ab no ua si os nawj. hehehehehehehe


Last edited by Nraug Cuam on February 27th 2012, 12:19 am; edited 2 times in total
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by Tubzoonraug February 23rd 2012, 11:53 pm

Nraug Cuam

Koj cov candy nov ma nws txim yuav qab zib heev li os. Xiam daim duab nws yog thumbnail xwb os pom tsi tseeb li o brother.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by Tubzoonraug February 23rd 2012, 11:57 pm

Txawj,

kuv paub tsi zoo, raws kuv saib ma lawv yog phav democracy o. Yog cov nyob rau tebchaws Mab Dawb yug yaj tebchaws.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by Tubzoonraug February 24th 2012, 12:37 am

Yog lawm os Txawj,

Koj daim videoo nov ma Hmoob nyiam kawg li o. Kuv ho nyiam tsi heev vim tus singer nws tsi sing kom clear ces kuv tsi xav mus saib li o.

Txawj, hai kawg li tiag koj daim duab na. Yog nraug Cuam ma muab nws lo ua nrog ib cov hlua nkauj mos mos ab thiab saib? haaaa
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by Davdub February 24th 2012, 3:25 pm

Yog lawm o Txawj,

Tsi tau mus Blog teb lo kuv tus juj plig twb mus txog lawm thiab thiag. Kuv xav kom yog tiag xwb ma vim lau lawm ce yuav tsi muaj hnub tau ntsib lawm os.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by Davdub February 24th 2012, 6:46 pm

Txawj,

Kuv yeej hnov dua cov neeg mus blog teb dua lawm, lawv piv ib yam li koj hai lo ma. vim lawv hai tias nyob rau tim ub ces yog $ xwb yog u muaj li tus dollar sign ntawd ces yeej kawg muaj kev lom zem xwb no. Kuv Hmoob tsi zoo e kuv tsi tau mus pom li o.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by Davdub February 25th 2012, 8:46 am

Yog lawm Txawj

lub neej tam sim nov lawv coj tus yam txwv li luag cov neeg txawv tebchaws lawm cov ntxhai hmoob Lao lawv tsi txaj muag lawm lawv sib nwj sib puav li cov niag hmoob nyob rau teb chaws tawv dawb lawm thiab. Koj xav lawv pua xaum tau saib? haaaaaa lawv sim tau sib puav lawm ma lawv nyiaj tshaj plaws lawm pua yog ne!!
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by Nraug Cuam February 26th 2012, 2:52 am

Nyob zoo tij laug Davdub & Txawj,

2 tug mos ab sauv es twb yog kuv mus yos yos puag tim hmoob zos es kuv pom nkawv zoo tau ntxim hlub heev es kuv thiaj li nqa los tso rau ntawm no xwb os, kuv tsuas pom nquab ya xwb tsis pom nquab lub zes thiab os, hehehehehehe

Hais txog kev los ua si teb chaw no ces yog yus lub neej yeej zoo, txawj sib hlub lawm ces kuv xav tias tsis los los kuj zoo thiab, vim rau qhov tias yog los ntau yuav los ntsib tej mos ab lawv hais lus mos mos rau yus ces yuav ua rau yus fav siab, thaum kawg yuav muaj teeb meem rau yus lub neej.

Nws tsuas zoo rau cov tsis muaj txij nkawm xwb, tsis tas li tsuas zoo rau los ua si 1 tug dhau tug ib vuag dua ces rov qab lawm ntsiag txiaj xwb.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by Davdub February 26th 2012, 8:52 am

Nraug Cuam aw,

Cov mos mos ab ntawd yeej zoo nkauj kawg li tiag. Yog lub ntuj lam txawj tshav ma yeej xav lo kom pom cov me mos ab ntawd thiab tab si peb hmoob ntuj tsim tsi zoo txau siab na. Xyov ua li ca ntuj tsim neeg li tsi zoo heev yog kuv txawj txua ma kuv yuav txua kom zoo tsau siab haaaa es cov mos mos ab thiaj li yuav ris txiaj o.
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by Nraug Cuam February 27th 2012, 12:13 am

Tij laug Davdub & Txawj, saib tej mos ab no thaum twg mas haub yauj mob plab tsheej zag li xwb os, hehehehehehe. Poj niam kuj lias zoo ib yam xwb tiag tab sis mas xyov ua cas pom tus twg los yus yeej xav tau tag nrho li tiag, hahahahahahaha.

Tij laug txawj, muaj tseeb li koj hais lawm mas, tag tiam 21, no ces yuav tsis muaj hmoob txawv teb chaws los yuav hmoob nplog cov tub, ntxhais li koj hais lawm, nej los yuav txia, peb los ntshe ib txhia kuj yuav txia mus ua Mab ua Suav tag lawm thiab.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by Davdub February 27th 2012, 5:45 pm

Nraug Cuam,

Yog li koj hai ma cov mos mos ab nov ma yeej yog txau hluab heev li tiag. Thaum ub u tsi paub sib tawb li cov nim nov ne!! yog thaum ub u txawm sib tawb li cov niam nov ma yuav lom zem heev li os.
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by Nraug Cuam February 29th 2012, 3:52 am

Davdub wrote:Nraug Cuam,

Yog li koj hai ma cov mos mos ab nov ma yeej yog txau hluab heev li tiag. Thaum ub u tsi paub sib tawb li cov nim nov ne!! yog thaum ub u txawm sib tawb li cov niam nov ma yuav lom zem heev li os.

Yog li koj ua tij hais lawm mas, tej me mos ab no mas 8 saib mas 9 xav saib xwb tiag, hahahahaha xav soj tag ces naib kiag ntag hos, hehehehehe

Thaum ub mas xuas dub ua tsov dig muag xuas ntiv qhiav xwb mas nws kuj zoo nws mus lawm ib yam thiab ov, kuv ho xav kom yog zoo li thaum ntawv uas tseem Thas Mab Xaj xwb mas yuav tab meeg ntag, cov nim no ces feem ntau mas yog hnav khaub ncaws ua luam dej xwb, zoo li tsis qhav nej pes tsawg lawm na, hehehehehehehe.
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by Nraug Cuam February 29th 2012, 4:01 am

Txawj wrote:Nraug Cuam thiab Naxus,

Peb tuaj tham kev lom zem xwb ntshe qhov yuav tau chwv cov ntxhais mos mos nyob nej sab ntuj mas yeej yog ua npau suav ntau xwb vim tsis muaj sij hawm yuav tau los txog nej lub teb chaws sai. Yog kuv los mas kuv tsuas los saib Hmoob xwb vim Hmoob thiaj li nco yus thiab thaum yus mus ncig saib lawv tej zos los luag thiaj li tawm tuaj ntsia yus mus kev. Kuv mas tej zaum kuv yuav npaj nyiaj los pub tej tus neeg nws tsis ceev faj tias tsam kuv yuav pub nyiaj rau tus neeg ntawm es tos nco xwb nws tau kiag ib pob loj lawm los kuv yeej txaus siab. Tus neeg ntawm txawm yuav yog laus, hluas, thiab yog me nyuam yaus xwb los kuv pob nyiam mas kuv yeej npaj kom mus txog rau qhov kuv xav tau lawm tias ntshe yuav pub rau tus neeg txom nyem li ntawm ib zaug kom nws muaj kev kaj siab. Li kuv hais nov mas tsis yog tham hluas nkauj vim hais raws li yog tias kuv los pom Hmoob ib zaug ces tsuas npaj ib pob los rau tej tus neeg kuv xav pub xwb.

Qhov kuv hais tias yuav tsis muaj Hmoob los sab tim nej lawm thaum tag cov laus nyob rau tiam 21 vim tias peb cov me nyuam tsis paub Hmoob lawm ces lawv yeej tsis muaj qhov xav txog Hmoob li lawm. Yog tias cov laus tseem los yuav cov ntxhais tim nej mus hlub kom peb Hmoob rov muaj niam tais yawm txiv dua tom tshiab ces tej zaum txawm tag tej laus lawm los lawv cov me nyuam tseem nco tau tias yuav rov los saib dab laug thiab.

Tij laug Txawj, yog yus muaj siab tiag xav sim lawm 24 h xwb ces poob plaws hauv VTE ces me mos ab yeej tuaj tos yus tom tshav dav hlau lawm mas, kuv xav tias qhov ntawv yog qhov uas cia cia siab thiab muaj siab tshaj plaws, npaum nkaus li yus rov plhis dua 1 tom, hahahahaha

Oh, yog nws ua tij yuav npaj ib pob nyiaj los pub rau ib leej tus twg kom nws zoo siab hlo no mas kuj yog ib qho zoo heev nawj, yog nws ua tau li hais mas nws yuav yog thawj tug neeg uas muaj dej siab pab lwm tus 100% hauv hmoob keeb kwm ntag nawj.

Yog li koj hais lawm mas bro Txawj, yog tag tej laus lawm ces txheej hluas nim no yeej yuav tsis paub peb hmoob Laos lawm os, ntshe hmoob Laos yuav tsis tau kev tso pa rau leej twg li lawm lauj!
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by Davdub March 2nd 2012, 12:53 am

Haaa, Nraug Cuam

Koj hai yog kawg lawm os. Peb cov lau nov lawm ces yog pom cov mos mos ab li koj hai ma tej zaum peb tseem yuav rov muaj zog thiab rov hlua tuaj thiab laiv. Yeej yog li koj hai lawm cov ntxhai sab maim nov lawv hnav cov ri tsho ua luam dej xwb ces yeej haib kawg nkau lawm. Qhov tiag ces u xav ua lub neej kom zoo es xav tau tus ua tab cuab tab yig xwb yog u tsi xav li ntawd es tsua xav tau sib plev xwb ces tsi tag yuav poj niam li o, U mus tham cov mos mos ab ua yog koom lab thab ba xwb ma toj hee plev li o brother.
NtxhaisMoob
NtxhaisMoob
Moderators
Moderators


Registration date : 2010-08-25

Character Sheet
 :

Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by NtxhaisMoob March 15th 2012, 4:03 pm

Nyob zoo os Davdub, Nraugcuam, Txawj thiab cov phoojywg txhua tus,

Ntev heev lawm kuv tsis tau rov tuaj saib nej thiab nrog nej txuas lus lawm es nej sawv daws nyob li cas lawm xwb os. Ntawm kuv thiab tsev neeg sawv daws los kuj tseem noj qab nyob zoo thiab os. Tsuas niaj hnub ua haujlwm li qub thiab xwb.


Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by Davdub March 15th 2012, 4:33 pm

Zoosiab ma ntxhaismoob

Peb lo puav leej noj qab nyob zoo thiab os. yeej yog ntev lawm ma, txawm li ca lo tsuav sawv daws nyob zoo xwb ces yog ib txoj kev zoo siab heev lawm.
NtxhaisMoob
NtxhaisMoob
Moderators
Moderators


Registration date : 2010-08-25

Character Sheet
 :

Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by NtxhaisMoob March 16th 2012, 2:06 pm

Davdub,

Tsuav nej sawv daws noj qab nyob zoo ces zoo lawm ma. Nej puas lom zem thiab os. Kuv tsis muaj computer tuaj nrog nej tham lawm es vim muaj menyuam ob peb tug kov computer thiab ces thiaj tuaj tsis tau li os. Muab zaj nkauj no mloog nrog nej ua kuv rov tuaj txog peb thaj chaw qub nov ua tau nrog nej tham ua si thaum i


Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by Tubzoonraug March 16th 2012, 2:19 pm

Ntxhaismoob

Zoosiab rau koj txoj music os. yog u tsev neeg coob tus siv ces yeej yog li koj hai ma. Yog u muaj u own computer ces thiaj li tsi nyuab siab o. Yog sawv daws siv ib lub lo yog ob ub tej xwb ces cov menyuam lawv yuav siv lo ua home work ntau lawm ces cov lau yeej kawg tsi tau kov xwb tiag.
NtxhaisMoob
NtxhaisMoob
Moderators
Moderators


Registration date : 2010-08-25

Character Sheet
 :

Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by NtxhaisMoob March 20th 2012, 5:58 pm

Tubzoonraug,

Xav tias yuav yuav ib lub computer ntxiv thiab no tab sis twb sis muaj menyuam coob ces lam siv ib lub nov xwb es yog lawv ua homework tiag ces lawv sib ntev los tau...tab sis yog lawv siv mus ua si xwb ces kom lawv sib share siv ib pliag me ntsis xwb es lawv thiaj tsis nyob ib hmo ib hmo hauv internet xwb os. Ntawm kuv ces thaum ub yeej tsis paub tuaj ua si hauv tej forum no tab sis mus work es cov co-worker lawv tuaj tuaj ces lawv tham zawm zaus es lam tuaj pliag puav na cia li tuaj ntsib nej ces cia li tseg tsis tau lawm na..ahahahhaahaha.


Tubzoonraug wrote:Ntxhaismoob

Zoosiab rau koj txoj music os. yog u tsev neeg coob tus siv ces yeej yog li koj hai ma. Yog u muaj u own computer ces thiaj li tsi nyuab siab o. Yog sawv daws siv ib lub lo yog ob ub tej xwb ces cov menyuam lawv yuav siv lo ua home work ntau lawm ces cov lau yeej kawg tsi tau kov xwb tiag.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by Tubzoonraug March 20th 2012, 6:16 pm

Zoo ma Ntxhaismoob

Yog tsi yuav lo puam chawj o. Lam siv li koj xwb lo yeej ok ma kuv ces nyia xav kom yog nyia own ces ib yig neeg nyia muaj nyia tug haaaaa kuv tsi kam share vim kuv muaj duab video ntau heev ces yog sib share tej zaum lawv ua muaj virus ces tej duab yuav ploj tag ces thiaj li tsi pub lawv siv lawv siv lawv li xwb.
NtxhaisMoob
NtxhaisMoob
Moderators
Moderators


Registration date : 2010-08-25

Character Sheet
 :

Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by NtxhaisMoob March 21st 2012, 7:29 pm

Hahahaa...Tubzoonraug,

Lub siab ces yeej xav li koj hais ma. Yeej xav kom nyias muaj nyias ib lub es yus xav kov thaum twg los yus kov yus thiaj tau kov ywj siab tab sis yim yuav ntau lub ntse yus yim tsis tau kov ib yam li thiab. Puag thaum ub peb muaj ib lub TV xwb ma yus xav saib TV heev...ua neej ib ntus yus muaj nyiaj lawm thiaj yuav ib leeg ib lub ma tus twg los saib TV ib hmo ib hmo thaum yus mus pw lawm. Sawv ib tag hmo los mus siv tsev dej na lawv lawv tseem saib saib TV es thiaj ntshai tsam lawv ua li rau lub computer thiab na...es xav tias yuav ib lub xwb....hahahaha
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by Tubzoonraug March 21st 2012, 7:38 pm

Haaaa, Ntxhaismoob yav tag kuv drog poj niam saib lawv cov movie thaib ban sai thoo ma hai kawg thiab lawv cov movie korean drama haib kawg li tiag. Tom qab nov ces kuv ho nrog pojniam saib nyob rau online lawm xwb wb saib cov niag movie ua yog cov nov kuv tseem saib tsi tau tag vim lawv tsi txai lus ces kuv pheej saib cov niag action xwb;

http://www.dramacrazy.net/korean-drama/king-gwanggaeto-the-great-episode-71/
NtxhaisMoob
NtxhaisMoob
Moderators
Moderators


Registration date : 2010-08-25

Character Sheet
 :

Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by NtxhaisMoob April 15th 2012, 8:22 pm

Nyob zoo rau nej sawv daws os Tubzoonraug, Txawj thiab phoojywg txhua tus,

Hahahaa.....koj kuj kam nrog koj tus pojniam zaum saib tag nrho leeb movie Ban Sai Thoo ntawv thiab lov? Thiab tseem nrog nws saib other Korean drama thiab ma zoo heev li os. Kuv tus husband ma never nrog kuv saib movie li os...thiab yog kuv saib ntev ma nws tseem cem kuv thiab...hahaahahaa.

Ua tsaug rau koj qhov link mus saib Movie os...qhov link ko kuv cov ntxhais lawv nyiam mus siab kawg thia lawv nyiam mus saib Meka cov movie kawg thiab. Sometime kuv nrog lawv saib xwb...kuv tsis tshua mus saib thiab os.
avatar
Tubzoonr
Guest


Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by Tubzoonr April 16th 2012, 9:56 am

NtxhaisMoob;

Yog ma kuv drog poj niam saib tau muaj 2 weeks diam thiaj li tag cov video lo ma nws kuj qhia tau ntau yam zoo rau kuv thiab kuv kawm tau ntau yam txog kev sib hlub kev lwm tus siab phem siab tsi zoo tej nov nws muaj qhov idea rau kuv o.

zoosiab rau koj thiab os.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by Tubzoonraug May 2nd 2012, 5:28 am

Nyob Zoo Nraug Cuam,

Kuv pom koj tuaj lawm tab tsi tsi tau pom koj lo sau lus li os. Hauv nov yog TV Internet live on air o.

http://www.livestream.com/nhiayang
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by Tubzoonraug May 7th 2012, 3:36 pm

Txawj

Kuv ua tau zoo lawm thiab ma. Kuv tsi muaj caij mus kho rau ces lam siv li no tso o.
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by Nraug Cuam May 23rd 2012, 6:04 am

Nyob zoo tij laug Tubzoonraug, Txawj, Ntxhaismoob, thiab lwm tus phooj ywg. Tseg tau ntev heev lawm uas kuv tsis tau tuaj fim nej s.d lawm, cia siab tias nej txhua tus tseem noj qab nyob zoo li qub. Ntawm kuv tus kheej los kuj tseem noj qab nyob zoo li qub thiab tsuas yog muaj hauj lwm ntau khuam tes khuam taw es thiaj tsis tau tuaj lawm xwb.
avatar
TubZooNr
Guest


Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by TubZooNr May 23rd 2012, 8:59 am

Nyob zoo Kwv Nraug Cuam,

Koj mus lawm ntev peb nco koj heev thiab laiv kwv nraug cuam, koj mus ualiam ua teb tiav tag lawm lo yog ua li ca lawm. Nyaj tej xyoob ntoos nyab laj tsi txiav ntxiv lawm lo tseem yuav txiav thiab. Raw li xov xwm hai tawm ma cov nom tswv LPDR lawv yuav tsi pub neeg txawv tebchaws tuaj khawb nyiaj khawb kub thiab txom fav nej lub tebchaws kom ploj mus. Yog muaj li lawv hai tias ces Lub tejchaws nej nyob nov tseem yuav tau cog xyoob cog ntoo kom mtau heev rau es cov metubmenyuam tseem yuav lusg lo lawv thiaj li muaj chaws noj chaws hau.
avatar
Tubzoonr
Guest


Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by Tubzoonr May 23rd 2012, 1:56 pm

To: Txawj

Txawj, hauv Hmong NasXus sauv cov forum link koj siv (button) yog neeg siv internet explor tuaj ma lawv nia tsi work li o. Yog siv Fire fox ma thiaj li nia work. yav tag lo kuv sim li ntawd nws tsi work rau Internet explore ces kuv thiaj li tsi siv lawm os. Koj sim tuaj Internet explore tuaj nia es koj thiaj li paub hai tias work zoo lo tsi zoo os.
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by Nraug Cuam May 23rd 2012, 7:13 pm

Tubzoonraug wrote:Nyob Zoo Nraug Cuam,

Kuv pom koj tuaj lawm tab tsi tsi tau pom koj lo sau lus li os. Hauv nov yog TV Internet live on air o.

http://www.livestream.com/nhiayang



Nyob zoo tij laug Tubzoonraug, hehehehe kuv mus hauj lwm los txog tsev kuv tseem tab tom los log in tso yuav tuaj saib tij laug Txawj neb na has cia li muaj hauj lwm ceev los cuam tshuam ces cia li mus lawm thiaj tsis tau los sau ntawv rau neb xwb.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by Tubzoonraug May 23rd 2012, 7:33 pm

Zoo siab heev o Nraug Cuam,

Txawm li ca lo tsuav mus laj mus kam tag ces rov lo tsev xwb zoo lawm os. Tam sim nov ma kuv saib cov hmoob American lo rau sab tim nej ma coob heev li lawm. Tsi tag li lo cov ntxhai lo lawv kuj txawj ua xom lees kawg kiag li thiab ma ua rau hmoob txiv neej vwm coob lawg. Ib yam li MR. Vang Nou hai, Hmoob ma tuag rau hauv poj niam 2 ceg tag li lawm yog muab poj niam ntxia txiv neej hmoob xwb ma yawg tus noob no. Haaaa yeej yog li lawv cov lau hai tab si txawm yog li lo yaj yuav yog ib txia xwb nws yuav tsi yog tag cov txiv neej. Cov txiv neej tseem ceeb luag twb tsi tau lo pom luab lub tso tsuj tsho npuag ib zaug li tab si cov txiv neej Hmoob nyob qab choj ma yeej yog lo phav zau rau tim Hmoob lub tebchaws lawm. Haaaa lam tam xwb kom mus lus hai xwb os Kwv nraug Cuam.
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by Nraug Cuam May 23rd 2012, 7:33 pm

TubZooNr wrote:Nyob zoo Kwv Nraug Cuam,

Koj mus lawm ntev peb nco koj heev thiab laiv kwv nraug cuam, koj mus ualiam ua teb tiav tag lawm lo yog ua li ca lawm. Nyaj tej xyoob ntoos nyab laj tsi txiav ntxiv lawm lo tseem yuav txiav thiab. Raw li xov xwm hai tawm ma cov nom tswv LPDR lawv yuav tsi pub neeg txawv tebchaws tuaj khawb nyiaj khawb kub thiab txom fav nej lub tebchaws kom ploj mus. Yog muaj li lawv hai tias ces Lub tejchaws nej nyob nov tseem yuav tau cog xyoob cog ntoo kom mtau heev rau es cov metubmenyuam tseem yuav lusg lo lawv thiaj li muaj chaws noj chaws hau.

Nyob zoo hnub tshiab os bro Tubzoonraug, kuv mus tau ntev kawg lawm os, ua tsaug nej sawv daws tseem nco txog kuv thiab.

Lub caij no kab tsaus ntuj quaj zom zaws tij tej ntug liaj ntug teb tuaj, niam txiv kwv tij neej tsa rau siab ntso rau nyias lub luaj qoob luaj loos vim ntshai tsam luag tau noj yus tsis tau. Me pob kws cauj twb pib tawm ntxhuav liab vwb vog, pob kws taj tab tom siab txij duav txij qhov tsos, me nplej caug nplej tag twb siab txij hauv caug tag lawm. Muaj ib txhia tej liaj uas tau dej zoo ces twb pib cog lawm, hos ntawm kuv tus kheej tseem tshuav li 10 tawm hnub tom ntej no mam pib cog liaj.

Tig ntsia qhov twg los nroj tsuag hlav ntsuab xwb xiab, zoo li tsis muaj pes tsawg hnub pes tsawg hmo xwb lub caij ua noj ua haus twb los txog lawm, yuav tsua tso xub ntiag puab av, nruab qaum puab ntuj ntsuab dua, auj lub caij nyoob sij hawm mas tig ceev tiag tiag, ua rau rov nco txog tej qub kiav roj thaum i kawg nkaus, hehehehehehehehe.

Raws li ib qee lub company, factory, project, etc uas tau signed rau tsoom fwv Lao mas yog 40-50 xyoo mam li tso tseg, tab sis qhov koj ua tij hais ko mas kuv tsis paub zoo thiab ov, tej zaum nyaj yuav muaj tiag thiab los tsis paub. Nyob rau XKH no kiag xwb twb muaj thaj tsam li 9 lub tuam txhab kaw ntoo. Ib lub twg tsawg kawg twb muaj thaj tsam li 700-1000 yav ntoo loj loj tas mus li.

Ua tsaug.
Tubzoonraug
Tubzoonraug


Registration date : 2009-12-15

Kuv tuaj tshiab - Page 5 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

Post by Tubzoonraug May 23rd 2012, 7:39 pm

Kwv Nraug Cuam, koj saib daim video nov tau