Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


3 posters
  • Post new topic
  • Reply to topic

Ho Chi Minh

Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Ho Chi Minh Empty Ho Chi Minh

Post by Jesqav January 2nd 2016, 6:08 pm

Kuv nyeem2 coob tus thawj coj yav tag los lawm, pom tau tia Ho Chi Minh yog ib tug thawj coj ua hlub nws tsav neeg kawg siab kawg ntsw tiag22.
Txhua yam nws ua yog txhawm rau nws tsav neeg nkau xwb tsi yog nws tus kheej lis.

Ho Chi Minh Statue11

Ho Chi Minh Statue11
koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Ho Chi Minh Empty Re: Ho Chi Minh

Post by koobpovtxuj January 2nd 2016, 9:29 pm

Kuv hnov Hmoob tham tias hochminh yog neeg nyab laj tab sis yug rau suav teb ces thiaj li tawg rog khiav suav teb los thiaj li coj txoj kev cai mao tsetung los qhia thiab siv rau nyab laj teb.Hos suav tus president Maotsetung mas yog neeg Hmoob yug ntag tab sis muaj kev txawj ntse siab ces suav tsis pub muab nws li keeb kwm tham tawm tias yog Hmoob li no laiv.
Ho Chi Minh Maozedong_1
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Ho Chi Minh Empty Re: Ho Chi Minh

Post by Jesqav January 2nd 2016, 9:40 pm

Hmoob lam hai xwb os Tojxeem,

Ho Chin Minh yeej yog neeg ntse heev yawg ncig yuav luag thoob ntuj mam rov los pib yawg lub neej pab teb pab chaw hauv Vietnam os. Yawg tsi yog mus suav xwb, kam tuaj txog Meka, Fabkis...tib sis os.
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Ho Chi Minh Empty Re: Ho Chi Minh

Post by Jesqav January 2nd 2016, 9:41 pm

Ho Maum Txawj Toog los yeej tsi yog hmoob lis os, lawv lam dag kom hmoob muaj siab ua neej nyob xwb.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Ho Chi Minh Empty Re: Ho Chi Minh

Post by Davdub January 2nd 2016, 11:02 pm

Zoo siab kawg kiag li os, Hai txog cov nom nov ma lawv yeej hlub lawv cov neeg kawg nkau os ob tug, vim hai tias, cov fabkis muab peb cov Hmoob thiab cov Laotian thiab cov Vietnam tua pov tseg coob heev li os. Tsi tag li ntawd peb saib thaum cov nyab laj tuaj Dien Bien Phu ma Fabkis tuag coob kawg kiag thiab. Thiaj li ua rog yeej kiag FabKi e lub tebchaws Vietnam thiaj i tsi nyob rau ntawm Fabkis lub xib teg lawm ma.


Last edited by Davdub on January 2nd 2016, 11:25 pm; edited 1 time in total
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Ho Chi Minh Empty Re: Ho Chi Minh

Post by Jesqav January 2nd 2016, 11:15 pm

Yog mad brother Davdub, kuv nrog cov laus ua lawv ua hauj lwm nrog nyab laj Ho Chi Minh yav thaum ub lawv hai lis nos:

Thaum nyab laj tuaj yuav txog lawv lub zos, lawv coj khaub ncaw tshiab, nyiaj mus tso tav kev, ce lawv mus zov seb nyab laj tuaj pom nyaj laj pua khaw. Thaum nyab laj tuaj txog ce nyaj laj muab tshem tso pem qaum kev kom xob tsuj lawm xwb tsi khaw tsi yuav lis. Lawv tuaj txog hmoob zos ce thab ham nyab laj tuaj pab pej xeem ua liaj ua teb, muab khaub noom rau me nyuam yau noj.

Ho cov tub nrog ua lawv nte tau los lawv tsi ntau tsi tua lis, lawv tseem hle lawv tej khau rau cov tub rog lawv nte tau rau thiab......ce lawv cov lau phaum ntawv thiaj ua siab nrog nyab laj nyob lawm no.
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Ho Chi Minh Empty Re: Ho Chi Minh

Post by Jesqav January 2nd 2016, 11:16 pm

Txheej nyab laj nim no txawv deb lawm heev lawm no. Lawv tub sab heev lawm.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Ho Chi Minh Empty Re: Ho Chi Minh

Post by Davdub January 2nd 2016, 11:29 pm

Bro, kuv yeej ntseeg li koj hai kawg nkau nawb, vim hai tias, thaum Ub GVP nte tau nyaj laj cov tub rog lo ma lawv coj lo nug tag ce kawg ntej muag ploj lawm ho cov tub rog nyab laj nte tau ce yeej tsi tuag thaum kawv lawv yeej rov lo tsev lo pom poj niam me nyuam ma. Kuv ntseeg hai tias lub tebchaws twg ua rog luag ua raws txoj cai ma lub tebchaws ntawd yeej zoo dua.

Kuv yeej paub thiab ntseeg li koj hai kawg ma bro. Vim thaum kuv tseem hlua lo yog ua tub hlua e lub tebchaws raug pauv poij tau ma lawv yeej tuaj ua li koj hai kawg li os.

Sponsored content


Ho Chi Minh Empty Re: Ho Chi Minh

Post by Sponsored content

  • Post new topic
  • Reply to topic

Current date/time is April 26th 2024, 4:58 am