Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


+8
koobpovtxuj
Vamntxawg
Thov Khawv
Davdub
Dej Cawm Siav
Tubzoonraug
Nraug Cuam
Jesqav
12 posters
  • Post new topic
  • Reply to topic

Nrhiav Qaib - Yug

Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Nrhiav Qaib - Yug

Post by Jesqav April 10th 2015, 5:01 pm

First topic message reminder :

Nyob zoo tsoom phooj ywg sawv daws......

Kuv tab tom pheej nrhiav cov "lauv qaib phab mab" thiab "poj qaib phab mab" los yug.....

Yog leej twg muaj laus qaib phab mab....ncaw zoo + zoo nkauj thiab xav muag no.....tso duab tuaj saib lo seb kuv ho pua nyiam...

Kuv tsi tsha khoom mus ncig nrhiav yog li ntawd thiaj tshaj tawm online ua ntej....

Ua tsaug ntau....kuv nyob sab Xeev khuam nawb... (nia ntawm daim duab qaib )
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Nraug Cuam August 25th 2016, 3:41 am

Hajhajhaj bro, kuv mus li koj mus mas tsis khws li nawj kawg seev uj iv tas hnub xwb os hahaha
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Jesqav August 26th 2016, 2:15 am

Hahaha yog
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Nraug Cuam August 31st 2016, 1:54 am

Kawg ntsib cov poj Pub Thawj Poj Mab Daum nram ko xwb xwb hahaha
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Nraug Cuam September 5th 2016, 11:35 pm

Hahaha yog kawg bro.
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Jesqav September 6th 2016, 6:32 pm

Haha
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Nraug Cuam September 8th 2016, 1:19 am

Kho siab dhau ntsib kiag tuag hnub twg los tseev hnub ntawv hahaha
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Davdub September 8th 2016, 4:17 pm

Bro, yog thaum tau kiag kab mob lawm si ho tsi xav tuag li lawm thiab laiv. Kuv tus kheej ma thaum chim siab lawm ma kuj tsi nco txog dab tsi xav hai tias ua kom yus tuag kiag no tab si ho rov ua tib zoo xav no, nws tsi yog li ntawd lawm. Vim tuag ce tag dho li lawm, qhov chance yuav rov qab lo yug dua tshiab ma tsi muaj hnub li lawm.
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Jesqav September 14th 2016, 4:43 pm

Yog mad,
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Davdub September 17th 2016, 3:14 am

2 tub brother,  yog tsi caiv tiag tiag si  yeej  mag li thiab os, nyob rau tim kuv nyob ma cov poj niam ua  nrauj txiv lawm ce kuv yeej tsi kam  thab  lo yog cov nkauj laug ua  yeej tham tham luag lwm haiv neeg lawm cov nov lo kuv tsi kam thab vim  yog cov muaj  virus nkau xwb.  Yog U  yeej very clean very healthy ma  txhob thab zoo dua nawb,  vim yus  muaj feem kis tau cov virus ntawd saib heev.

http://www.greaterthan.org/know/#what-are-the-symptoms-of-hiv


HIV VIRUS to other
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Jesqav September 17th 2016, 8:17 pm

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Img-2010

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Img-2010
Nub no xyov ca kuv yuav laj2222222222222222222222 nyob zov office kawg li lau....xav mus tsev mus nrog qaib nyob lawm xwb os haahahahahah
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Jesqav September 17th 2016, 8:19 pm

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Img-2011

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Img-2011
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Jesqav September 17th 2016, 8:20 pm

Brother Nraug Cuam,

Xyoo no kuv tsi yug qaib hmoob lawm, yug qaib sib ncaw lawm xwb. Txog 30 ntshe tsi muaj qaib tua noj lawm lau....tus twg lo zoo li nim khuv2 xim li as
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Jesqav September 17th 2016, 8:21 pm

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Img-2012

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Img-2012
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Jesqav September 17th 2016, 8:21 pm



Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Img-2013
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Jesqav September 17th 2016, 8:23 pm



Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Img-2014
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Jesqav September 17th 2016, 8:24 pm



Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Img-2015
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Jesqav September 17th 2016, 8:26 pm

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Img-2016

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Img-2016
Brother Nraug Cuam , 2 hli ntxiv ce kuv 2 yawg Sab ba no zoo sib ncaw lawm lau,,,,to ntsoov seb yuav ncaw li ca xwb,,,,, yog ncaw tsi zoo ce 30 me nyuam tau  nce puab cua ntag hahahah
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Davdub September 17th 2016, 9:42 pm

Kwv Jesqav, koj cov qaib nov ma zoo nkauj kawg li os. tej cov me qaib du lug huv si xwb.
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Jesqav September 18th 2016, 12:06 am

Yog mad, yog khoom nyob tsev es muab da dej thiab mad haj yam zoo nkauj os bro.
koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by koobpovtxuj September 20th 2016, 12:00 pm

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 14333735_358358471162856_3687769146722757969_n
Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 14329914_358358484496188_7997561029939643921_n
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Davdub September 21st 2016, 6:23 pm

Qaib zoo nkauj kawg li os brother Jesqav.  Cov chickens nov ma   tab tom ntxim ntxim  hau pleev ntsev thiab muab qhwv blooj tsawb ce mus ib hnub kev mam li nthuav mob lo noj ntxuag ma yuav zoo siab hlo  na. 
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Jesqav September 22nd 2016, 1:38 am

Yog mad bro...cov nov pub pab kws xwb mad qab heev li nawb...thiab muab ci ma haj yam qab hahahaha
koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by koobpovtxuj September 22nd 2016, 8:36 pm

2 tug kwv yog li neb hais mas cov qaib no yog hom tab tom zoo tua ntim su.
Thaum ub mas peb cov laus mus saib neej tsa luag tsis muaj qaib ntim su los yeej tu siab tag tiam neej li hos.Thaum ub peb tseem nyob vinai ces muaj 1 pab neej tsa mus saib lawv tus muam rau pem Hmoob thaib ces lawv tus muam los kuj txom nyem ces txawm tsis tua qaib ntim lawv su.Lawv rov los tsev ces lawv nim los hais tu siab nrho tias lawv tus muam thiab yawm yij mas nim cuaj khaum heev tug nyuag qaib cos muag xwb los twb tsis muab ntim lawv su li no thiab hos.
Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 14291639_1814895255414354_7999848824525073705_n
Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 14448794_1814886448748568_1676310756483033593_n
koobpovtxuj
koobpovtxuj
Moderators
Moderators


Registration date : 2008-09-12

Character Sheet
 :

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by koobpovtxuj September 22nd 2016, 8:41 pm

Cov me nyuam qaib no ces cov laus tias tab tom zoo hu me nyuam plig no mas.
Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 14370092_1812965565607323_1325105002488105594_n
Tus no ces yog lau qaib xyov yog leej twg cov li lau.
Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 14370135_1812966385607241_9071941248434256600_n
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Davdub September 22nd 2016, 9:59 pm

Tej Qeeb nov, ma muab xav lo txog ma tsi tsim nyog yus muab tua noj lawm thiab os. Kuv xav ma peb txhob muab qeeb tua noj lawm os.
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Jesqav September 23rd 2016, 1:12 am

Brother Tojxeem,

Kuv ce yog kuv mus saib es pom tus muam txom2 nyem tsi muaj qaib yug ce, kuv nqa noob qaib mus rau yug xwb os...thiab qhia kom txawj tus qaib xwb..tsi tas chim li os.

Lawv lo yee xav muaj kawg tsua yog tsi txawj tus es tsi muaj xwb ned.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Davdub September 25th 2016, 10:16 pm

Kwv Jes qav,

Yog ua tau li koj ua ma zoo heev li tiag. Kheev lam kuv yog neeg blua nuj e kuv ho pab cov ua tseem tsi tau muaj noj muaj hau e kuv ho pab laij teb rau pua pa ntse rau qhia lawv tus tsiaj li koj ua nov thiab kom lawv txhob txom nyem ce thaum sawv daws muaj ib yam lawm ce sawv daws tsi txom nyem lawm ma thaum nov ce lub tebchaws tig rov los ua lub tebchaws muaj noj muaj hau lawm tiag, ce tej nom tej tswv tsi muaj kev nyuab siab li lawm. Ce tub sab lo tsi muaj kev sib ntau kev sib txeeb noj sib txeeb hau tsi muaj li lawm.

Thaum nov ce nws yuav reduce cov neeg phem lawm ma. Thiab yauv tau txwv cov Neighboring kom tsi txhob tuaj ua neeg phem rau yus lub tebchaws ce thaum nov nws yuav ua tau yus lub tebhcaws nyob tau peaceful lawm ma brother. Xav kom cov neeg muaj muaj coobb e pab li nov mus ce tsi ntev xyoo xwb nws become li kuv cov lus lawm ma. Nov ma tsua yog Idea xwb
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Jesqav October 5th 2016, 10:39 pm

Yog mad bro,,, yog sawv daw muaj chaw khwv es muaj nyiaj siv lawm ce yuav tsi muaj tub sab lawm thiab yuav tsi sib txeeb noj sib txeeb hau lawm mad.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Davdub October 6th 2016, 3:50 pm

Bro, kuv xav hai tias muaj ib hnub twg sawv daws muaj laj kam zoo ua tag tus lawm ce hnub ntawd tsi muaj tej yam phem tshwm sim lawm. Raws li President Obama hai nws yuav muab 9 millions ua 3 xyoo nawd lo rau nej cov ua mus khawb bomb no koj pua nyiam mus nrog lawv ua e kom tau ib cov nyiaj lo lo siv thiab.

Ib yam li kawv Nraug Cuam nws txoj laj kam twb yog hom nov thiab, kuv xav 3 lub xyoo tom ntej nov lo nyiaj yuav lo 9 million rau nej cov ua txoj hauj lwm nov thiab, kuv xav kom 3 cov Hmoob ho tau txoj laj kam nov e kom txhob yog luag cov neeg coob.

Obama hai tawm hai tias yus yuav tau saib xyua yus tej xyoob ntoo tha maj xaj yuav tau txhuag thiab nws yuav tso neeg tuaj qhia ntawv English, yuav qhia microsoft thiab Electronic rau nej lub tebchaws. e yuav cog kev phooj ywg zoo rau nej lub techaws no na bro.
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Jesqav October 7th 2016, 9:25 pm

Yog  90 million sub ho bro..tsi yog 9 million
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Davdub October 8th 2016, 12:39 am

xyov nco tsi zoo lawm  xyov yog 90 millions lo yog 9 millions,  yog tau nyiaj ntau li nov rau 3 xyoo xwb ce yeej meem siv kom tag ntawm 3 xyoo ntawd ce rov ua ntawv mus thov dua ce yeej yuav rov tau ntxiv, tab si  yuav tau  siv  cov machine kom zoo   thiab tej khawb ntawd lo yuav yog robot lawm xwb.  E ua kom tsim nyog qhov nyiaj ntawd ce luag thiaj li pom tau hai tias sawv daws rau siab  ua tiag tiag no ce luag muab nyiaj ntxiv xwb nawb.

Thiab muab cov nyiaj  ntawm ntau ntau millions ntawd lo yuav cov  tsheb loj kom zoo ntau caum lub thiab e thauj neeg lau  thaum tej niag mos tswv tsi tau tawg ntawd. Thiab lub tshieb ua nws maj mam nkawb cov mos tswv nyob tob tos ua neeg tsi muaj pheev xwm khawb tau lawm  e yuav tau muab lub tsheb mus khawb xwb.  Tej project nov yuav tau siv hlwb thiaj li tau nyiaj ntxiv o bro.

Nej yuav tau muab idea rau cov neeg ua ua txoj hauj lwm ntawd kom lawv muaj qhov plan kom zoo  ce thiaj li  tau next budget nawb. Thiab ntiav neeg kom coob heev ntxiv  muab qhov nyiaj  kho kov thiab ua tsev  kom zoo rau cov neeg  tourism mus nyob  cig tebchaws.  Tej nov ma nws tsi yog part of ntawm qhov  ntawd lawm tab si yuav tau muab ib qhov plan kom mus  tau li nov rau neeg nyob neeg pws kom permanent kiag rau neeg, tej nov lo yeej raug cai lawm thiab os. Kuv qhov kev xav ma mus li ntawd  tsi paub cov neeg ua  muab qhov nyiaj lo siv ntawd pua muaj tswv 8. Yog tsi muaj tswv8 siv nyiaj ce nyeej rov qab tau dua ntxiv xwb .

Tej kev siv nyiaj nov ma yog lub tswv8 nkau xwb nawb,  nyob rau tim USA ma luag hai tias politic,  yog ib txoj kev  tsi meej tsi tseeb zoo li yog dag zoo li yog tiag xwb nawb bro. Yog yuav hai lo lus kom meej meej ce siv hlwb or muaj ntsi ua zab no ma.. lo lus zab no ce koj paub zoo lawm.. yeej txawj ua zab ce nyiaj lo tag li xwb yog tsi txawj ce nyiaj kuj tus lawm thiab.
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Jesqav October 8th 2016, 3:11 am

Yog mad..
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Davdub October 9th 2016, 9:56 am

Nyiaj ntau heev lawm yuav tau mus nrog lawv sib txeeb nyiaj nawb? vim nyiaj ce yog lub txwv8, nrog nom tswv mus sib pab nqee noj. Nyob Rau USA lo ua tib yam li nov nawb brother, kuv cov lus tsi yog lus phem os, kuv cov lus yog ib cov lus tswv8 ua neeg nyob rau USA lub tswv8 mus thov nyiaj los ua tej project lo ua ntau yam ce muab tej tswv8 nov mus thov nyiaj li siv kom sawv daws tau laj kam ua e kom tau nyiaj lo yug poj niam menyuam os.
avatar
patana


Registration date : 2016-09-22

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by patana October 9th 2016, 5:07 pm

2 tug npawg, 
Neb tham tau lomzem txog kev pab Nplog Txhim kho,  Cia Kuv los ua dev txais cua thiab clarify ntawm $9 Lab thiab $90 Lab,  Nws yog $90 Lab diam hos.   1 lub Xyoo twg U.S yuav muab $30 Lab. $20 Lab yog Yaws Foob pob (Bomb) $10 Lab yog pab txhim kho pej xeem kev txom nyem.   Tab sis ntseeg tias cov nyiaj nov yuav ua nag tshauv, nag tshia yaj xwb, cov pej xeem txhob ua npau Hmoob li nawv.


Hai lo lus txhob siab uas, Kev cai Kooj sam ces it means nothing li ntag hos, tsam no thov welfare noj lawm xwb thiab nes,   ces tseg daim Av rau Suav, Nyab laj yuav.   thaum ub Tog Neo Lao Hav Xaj tau cog lus rau niam txiv pej xeem kom siv2  zog nrog nqa lub teb lub chaw, thaum tau teb chaws lawm,  PajXaXoo pencob  no laiv,   tsam no muaj tus khij phis laws?     Xem lis zoo 99% lawm hos.  Tshuav ntawd 1% phem ntawd mas yog phem qhov tsa poj niam cai.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Davdub October 9th 2016, 7:47 pm

Ok, Patana thiab Kwv Jesqav.

Yog li neb hai lawm,  yog  ntawm 3 xyoo xwb e USA muab nyiaj yog $90 millions mus rau pab  yaws phoob pob no ma kuv yeej xav kom 3 cov tub Hmoob ua kawm ntawv txawj je ntawd mus nrog luag siv pob nyiaj nov, pob nyiaj nov ma nej yuav tau  ua proposal  mus  thov tom government saib lawv pua  muaj qhov program  rau cov tub txawj je  muab lo siv tau.

neb sim xav seb, $90 millions lawm ma ntau tiag tiag li os.  Yuav build kev tsheb kom zoo lo tau  ua tau ntau yam kom tej tsev kawm ntawv  tsev kho mob kom zoo.
avatar
patana


Registration date : 2016-09-22

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by patana October 10th 2016, 11:06 am

Ha Ha Ha, Kwv -Davdub,


funny rau koj lo lus kom ua proposal mus thov ntawd.  Yog kawg, yeej zoo lawm yog tias nyob rau koj,kuv sab ywj pheej no mas yog kawg nkaus li, tab sis Kooj sam li ces  Kom peb nco ntsoov tias  tsis hais $90 Lab xwb, Txawm yuav yog $900 Lab ntag los cov nyiaj no yuav ua nag tshauv Nag tshia Yaj Tag Xwb tiag hos.  Kuv Guarantee tias peb mam mloog mus seb tom qab 3 lub Xyoo tom ntej no Nom tswv Nplog  puas ua tau dab tsi.    Qhov pej xeem cov tub kawm ntawv yuav tau cov nyiaj no ces yog Nom Tswv Nplog muab pob nyiaj no los txhim kho kev tsheb  es pej xeem tau nrog lawv taug tej kev no mus los no mas tau ntag nawb.    Hos yog Hai txog qhov pej xeem nyob hauv teb chaws yuav thov tau pob nyiaj no mas kom lawv txhob ua npau Hmoob  tos tias pob nyiaj no yuav txog pej xeem.    Qhov nov ces 0% xwb.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Davdub October 10th 2016, 5:02 pm

Patana,

Koj hai yog kawg lawm tiag,  kuv  ce tsua yog muab lub tswv8 nkau xwb  yeej paub meej lo lawm hai tias nyob rau saib tebchaws ntawd luag tsi muaj ib txoj kev rau tej tub txawj ntxhai ntse lo yog tej tub kawm ntawv qib siab  muaj txoj hau kev  yuav nrog luag  mus  muab tau pob nyiaj ntawd lo siv thiab.

Qhov yuav tau nrog lawv siv ce  mus apply  hauj lwm nrog lawv mus  nrhiav=(dhiav) cov  phoob pob ua tsi tau tawg ntawd xwb.  Hauv forum nov  Kwv nraug Cuam twb yog ib tug  nrog lawv ua laj kam mus xawb cov phoob pob ua poob lo log or (lug) hauv av e tsi tau tawg ntawd thiab.


Patana,

Kuv pom koj nyiam siv qhov colors font nov ce kuv muab cov text color nyob rau hauv forum hloov mus li koj cov font colors nov lawm os. E koj thiaj li tsi tau siv sij hawm mus look cov colors lo tso rau.


avatar
patana


Registration date : 2016-09-22

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by patana October 10th 2016, 7:00 pm

Oh, lod.    Yog nraug cuam thiab lawv lwm lwm tus cov uas paub lus English  zoo ces apply txoj hauj lwm no tau kawg mas.     Dhau li ntawd los cov tsis paub lus los luag kuj txais mus nrhiav Bomb tau ib yam nkaus.   Yog tias luag txais ces yus thiaj muaj chance nrog  Nom tswv siv pob nyiaj hai no.    


Kuv muaj ib tug kwv tij nyob hauv Laos hai rau kuv tias yav dhau los yog leej twg raug ntiav mus yaws Bomb  ces  lam mus yos yos ua si nrhiav tau los kuj zoo , hos yog nrhiav tsis tau los lam mus laug pem noj nyiaj xwb los tau no as.    Yuav tau ua li ntawd thiab kom siv siv pob nyiaj tag ce tsum xwb,  Nov yog Nplog tus strategy  uas ib txwm siv kam los.    Vim li no teb chaws thiaj poob qab, es tsam no yus twb yog tus tau teb chaws, tab sis tseem thov welfare noj ua neej xwb.  Phem heev thiab poob hwj chim loj kawg nkaus.  Thov txim ntau, kuv pheej muaj ntsis Complain cov Kav teb chaws, nej sawv daws txhob chim mog. He He He. 


Communist txoj cai yog yws taus li kuv no ce tsis ntej ploj ntsej muag lawm ntag hov.   Li no es cov nyob sab hauv thiaj ua qaib saub tas tus, txawm Nom tswv yuav npog yus qhov muag tsis pub pom kev , tsis pub yus hnov lus los tau.  sawv daws yeej tsis muaj peev xwm cav tau ib lo lus li.  


 Twb complain Communist lawm ce cia kuv ho qhuas mentsis pab rau.
 Kev cai communist kuv nyiam qee yam thiab hos.   Qhov kuv nyiam xws li nram qab nov 1/  Nyiam qhovyog kuv tau ua Nom lawm ntag ce tau zoo nyob kaj siab lug tsis ntshai leej twg Complain  hlo li.   Yog li no yus tus tau ua Nom plaub hau thiaj tsis dawb sai.   2/  Nyiam qhov tsav tsheb mus li tej neeg taug kev xwb tsis muaj ciam, Xws li  kuv mus tau one way, tsuav yog tsis txhob muaj tsheb los xwb.   3/  Nyiam qhov luag txoj kev ywj siab rau cov prostitutes nrhiav noj, Luag lam tias txwv, tab sis ua tau.    Thaum zoo li no lawm, yog koj xav noj thaum twg los tau yooj yim .   4/  yog koj xav tau niam yau los tsuav koj yug taus xwb ok.  5/ poj niam tsis lim hiam uas yog ntxias koj noj tag es nrhiav teeb meem liam tias koj rape nws.   
 Oh, kuv kuj nyiam kev cai kooj sam ntau lawm thiab laiv.  Ha Ha Ha Ha.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Davdub October 10th 2016, 7:39 pm

Patana,

Yeej tseeb2 li koj sau saum toj nov lawm ntag. Kwv nraug Cuam ce hai txog English xwb ce yawg yeej professional lawm yeej xav kom yawg coj yus tej kwv tij coob leej mus apply seb luag pua pab tau kom coob tus hmoob nrog lawv siv pob nyiaj ntawd.
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Jesqav October 10th 2016, 8:14 pm

Yuav txog 30 lawm lo nrog peb noj 30 nawb....tsi yug nyuj sib nrau ce tsi muaj nyuj tso nrau es lo peb tso qaib sib ncaw saib xwb os hahaahaa....
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Davdub October 10th 2016, 9:27 pm

Haaaa, Brother, nyuj sib nrau ce kuv cov niag xeeb ntxwv muaj kawg Pani thoj tub 2 tug nus yug nyuj sib nrau tag mus li xwb ma, lo tim nej ce nkawv yeej coj nkawv 2 tug tuaj. Tab si kuv twb pom nkawv 2 nag lawm ntshe yuav nrau tsi yeej luag tej li vim cov niag me me thiab twb tsi tsim nyog yuav nrau yeej li. Tsi paub ho nrau yeej tsawg zau lawm thiab.
Nraug Cuam
Nraug Cuam
member
member


Registration date : 2011-09-25

Character Sheet
 :

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Nraug Cuam October 12th 2016, 6:02 am

Nyob zoo 3 tug brothers, tau ntev tsawv lawm mam rov tau tuaj ntsib nej dua.


Kuv pheej tsis tshua muaj caij tuaj tu vaj tu tsev li lawm thiab ces lam tuaj ua dev txais cua ntawm no.


Hais txog kev pab nyiaj 90 millions mas raws kuv xav tsoom fwv tseem yuav tshawb xyuas qhov tseeb seb tsim nyog muab faib npaum cas rau cov organisations vim hauv Laos kuj muaj ntau lub organisations clear bomb thiab, hais txog kev ua nag tshauv nag tshia ntawm pob nyiaj mas kuv xav tias raws li lub organisations kuv ua no yuav ploj tsis tau vim tus tuav tshwj yog neeg tawv dawb, tsis yog neeg nplog lawm.


Ua tsaug.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Davdub October 12th 2016, 3:27 pm

Brother, koj sim xav seb, Tus tawv dawb nov e nws ho muaj tus hauj lwm dab tsi lo tuav pob nyiaj nov ma? qhov nws lo tuav ce txawm yog nws twb xav
 ກ au lawm ntag. Vim nyob rau Tim nws lub tebchaws xyov nws yeej yog tus neeg ua dab tsi xwb os.

Kuv muaj ntsi temper me me lawm vim  tsi yog nej tuav e tseem yog ib tug neeg txawv tuav. Yeej yog li kuv hai ma,  yog nej txawj  muab pob nyiaj lo ua ntau yam siv mus raws li txoj hauj lwm xwb ce nej  muaj hauj lwm ntau ua  thiab coob leej ntau tus  tau nyiaj hnub nyiaj hli xwb e kom sawv daws txhob txom nyem xwb.

Lub tseem ntsiab ce yeej yog li kuv hai xwb ma bro. Leej twg muaj zoo tswv8 ce tau nyiaj siv xwb, siv tag thov dua xwb ma. Tab si  ua tej niag Proposal kom  muaj muaj ceem xwb   ce yeej yuav tsum tau  ma, 3 xyoo 90 millions ma ntau kawg nkau nawb  yog xav yauv tsheb yauv vaj yuav tsev lo tau ntau lawm laiv. Kuv xav nyaj nej yuav muaj lub zoo tswv8 lawm ce kuv lam  tham ua kev laug sij hawm rau peb tau tham pem xwb.
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Jesqav October 14th 2016, 3:03 am

Cov brothers,.....ib ntxhia neeg tsi nkag siab...rau siab ntso khwv ciaj khwv yuav tuag kom tau nyiaj..thaum tau lawm ce khuv22 xim nyiaj khwv nyuaj heev tsi xav siv...txog thaum yuav tuag ce tsi pom qab muab cov nyiaj ntau ua ca...lo sis twb tsi tau siv cov nyiaj thiab....yus yim khwv heev ce yus yim muaj mob..tuag sai xwb.

Ho ib txhia ce nkag siab yuav kev nrog luag sib tw ua nom loj ua ua sab tag txog thaum kawg ce tsi muaj dab tsi li tsua tau lub be xwb...lub be ntawv yog tib neeg tis rau xwb....thaum yuav tuag ce ib txhia luag twb tsi care li lawm thiab...vim cov ua nom mad ib co nyiam lo ib co ntxub.

Nyuaj hwv os...ua poj qaib puag qai thawm niaj thawm xyoo xwb ntshe zoo dua lau hehehhe
avatar
patana


Registration date : 2016-09-22

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by patana October 14th 2016, 1:05 pm

Jesqav, thiab tojxeem,


cas pom nej yug tau qaib coob thiab zoo nkauj heev li, tab sis cas tsis pom nej yug qaib qus (jungle fowl ) li?    Puas yog nej txhom tsis tau los yug maj?    Kuv muaj ib tug phooj ywg nws nyiam qaib qus heev li, nws order tau 1 khub qaib qus nyob Thailand  los tu,  ziag no twb daug qe ua tau menyuam loj hlob tuaj coob heev lawm,  tab sis nws tias cov qaib no qus heev li, txawm yog yus tso hauv cooj xwb los yuav tau Txiav tis tas mus li xwb, qhov no yog npaj tsam nws tawm tau ce ya khiav mus.    cov qaib qus no  lawv qua thaum lub 3 hlis ntuj txog lub 5 hlis ntuj xwb ce cov Ib rov qab xaum tag thiab tsis qua lawm.   Thaub cov qaib no mas qua zoo kawg li, yog nyob pem hav fab ce koj yeej tsis muaj peev xwm paub tias yog neeg yug qaib qus no li hos.   Cov qaib qus no mas thaum xub thawj yog Thaib cuab Hlua mag ce coj los tu thiab ua qe huaj vam tuaj lawm, tsam no ho muab muag ua luam.   Lawv yog tseem2 qaib qus, tab sis cov uas  tus phooj ywg yuav no twb daug ntau phaum menyuam ntawm neeg tu los mus lawm.  Li ntawd los yog noob qus ce tseem qus kawg li thiab no tiag.
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Jesqav October 14th 2016, 11:10 pm

Qaib qus es cuab hlua mad tus puav tab sis yug tsi ciaj na...yug nyuaj hwv...
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Jesqav October 14th 2016, 11:12 pm

Ho qaib dib mad zoo nkauj kawg thiab tab sis me hwv tua noj tsi puv lauj kaub...muag lo tsi qau nqe zoo....lub zim txwv nov qaib qua yuav tus noob lawm yug qaib dib lo tsi muaj ncaw dib lawm.
Davdub
Davdub
member
member


Registration date : 2009-12-19

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Davdub October 14th 2016, 11:44 pm

Kwv JesQav, hai txog qaib qus, ma nej yug cov menyuam mos mos mus nte tau thaum nyuam qhuav daug kiag lo yug ciaj zoo ma. Tab si yuav yog muaj ib cov menyuam qaib luaj li ntawd thiab e ua lub cooj kom txhob tswv quav qaib ce tau kawg, yog thaum cov menyuam qaib loj tawg kooj tis lawm ce yuav tau xov vaj thaiv saum thiab kom zoo ce muaj ntoos nyob rau hauv e xov kom loj tsawv ce nws nyob nws hauv loj kawg.

Yog tsi ua li ntawd no ce tsws quav qaib lawm ce kuj tsi loj thiab. Ho cov nraj dawb ma yug tau zoo heev thiab loj zoo kawg kiag cov nov ma tsi tuag li lau.
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Jesqav October 15th 2016, 10:56 pm

Oh lod,,,,nraj no kuv nyiam kawg tiag....nraj pua sib ncaw thiab ne
Jesqav
Jesqav


Registration date : 2014-08-06

Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Jesqav October 15th 2016, 11:17 pm

Nte tsi tau nraj lo yug ne

Sponsored content


Nrhiav Qaib - Yug - Page 10 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

Post by Sponsored content

  • Post new topic
  • Reply to topic

Current date/time is May 19th 2024, 8:47 am