Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


4 posters

    Kuv Rov Tuaj Lawm

    NtxhaisMoob
    NtxhaisMoob
    Moderators
    Moderators


    Registration date : 2010-08-25

    Character Sheet
     :

    Kuv Rov Tuaj Lawm Empty Kuv Rov Tuaj Lawm

    Post by NtxhaisMoob September 15th 2013, 7:12 pm

    Kuv mus ntev heev mam rov tuaj dua
    Nej puas tseem nco kuv lawm 
    Kuv nco nej kawg tab sis tsis khoom tuaj xwb na

    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Kuv Rov Tuaj Lawm Empty Re: Kuv Rov Tuaj Lawm

    Post by Tubzoonraug September 16th 2013, 10:01 am

    Nyob zoo  Ntxhai Hmoob,

    Zosiab koj rov tuaj os, peb cov nyob lo puav leej nyob li qub tsi muaj qhov hloov li thiab os.  Koj tej laj kam zoo li ca lawm os? kuv ces  ua kam 6/7 xyoo ntxiv ces kuv yuav retire age 61..   nej cov hlua ces tseem yuav ntev heev li os. Yog kuv ua raws kuv li age ma tseem yuav ntev xyoo thiaj li txog  tab si twb yog kuv yeej je rau hauv kuv hlub hlwb lawm ces kuv thiaj li ua tau kuv lub age very old retire old age but the human still young. Haaaaaa  Tej nov yog idea xwb os.

    Ntxhai Hmoob, kuv tsim tus flag nov rau Hmoob koj xav li ca thiab nws pua zoo thiab?

    NtxhaisMoob
    NtxhaisMoob
    Moderators
    Moderators


    Registration date : 2010-08-25

    Character Sheet
     :

    Kuv Rov Tuaj Lawm Empty Re: Kuv Rov Tuaj Lawm

    Post by NtxhaisMoob September 16th 2013, 5:00 pm

    Nyob zoo os Tubzoonraug,


    Zoo siab koj los tseem nyob zoo thiab os.  Wow! koj na tshuav 6 7 xyoo lawm xwb twb yuav mus retire lov?  Pab koj zoo siab os yog li na.  Kuv ma tseem tshuav ntev heev li.  Ntse kuv twb ua ntej tau nyiaj laus noj laub....hahahahaha.   


    Tubzoonraug,  tus flag koj zoo nkauj kawg.  koj yuav tau coj mus rau cov khoom haum hmoob nug peb cov hmoob  nrog koj xav seb puas tsim nyog xwb laub.   Koj nug kuv ces kuv tsis paub xyov zoo los tsis zoo rau hmoob.  Hais txog tus chij ma yeej zoo nkauj txaus lawm ma.  
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Kuv Rov Tuaj Lawm Empty Re: Kuv Rov Tuaj Lawm

    Post by Tubzoonraug September 16th 2013, 5:25 pm

    Ntxhai Hmoob,

    Nyob zoo rau koj thiab os,   kuv qhov retirement tau nyiaj tsawg heev  e kuv thiaj li tos kom txog 61 xyoo,  yog 61 xyoo ces tau Social lo ntxiv kuv qhov nyiaj thiab ces tej zaum tsua tau li 2400 xwb tsi tag li kuv tseem yuav tau them nyiaj rau health care thiab os, Yog kuv muaj 75 xyoo ma kuv tsi tau them nqi health benefit lawm. Tab si kuv hai rau lawv hai tias, 75 xyoo ces u twb tuag ua ntej lawm. Txawm 61 xyoo xwb lo u twb lau lau yuav tuag lo si tsi paub yuav tuag lub sij hawm twg.

    Hai txog ntawm cov duab chij ma lam ua lo saib xwb  vim neeg coob leej pheej hai ub hai nos ces kuv lam ua lo kom fun xwb os.

    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Kuv Rov Tuaj Lawm Empty Re: Kuv Rov Tuaj Lawm

    Post by Nraug Cuam September 24th 2013, 8:02 pm

    NtxhaisMoob wrote:
    Kuv mus ntev heev mam rov tuaj dua
    Nej puas tseem nco kuv lawm 
    Kuv nco nej kawg tab sis tsis khoom tuaj xwb na

    Nyob zoo leej muam NtxhaisMoob, zoo siab nws rov qab tuaj saib peb dua os, ua li nws thiab tsev neeg puas tseem noj qab nyob zoo os? cas nws yuav mus ntev ua luaj mam li rov tuaj na? koj tsis tuaj es muaj brother Tubzoonraug wb 2 leeg xwb mas kho siab heev li os. Mus no ces nco ntsoov ntev ntev ho tuaj saib wb dua thiab nawb los.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Kuv Rov Tuaj Lawm Empty Re: Kuv Rov Tuaj Lawm

    Post by Nraug Cuam September 24th 2013, 8:12 pm

    Bro Tubzoonraug, koj tus chij no haib kawg li os.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Kuv Rov Tuaj Lawm Empty Re: Kuv Rov Tuaj Lawm

    Post by Tubzoonraug September 24th 2013, 10:04 pm

    Kwv Nraug Cuam,

    Kuv lam sim ua saib yog yuav ua li ca thiaj li tau tus chij txawj nti li ntawd no xwb os. Thaum ub ma yog luag tej txawj xwb ces tsam nov kuv nyuam qhuav txawj xwb os bro.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Kuv Rov Tuaj Lawm Empty Re: Kuv Rov Tuaj Lawm

    Post by Nraug Cuam September 24th 2013, 11:16 pm

    Brother koj ua tau haib kawg li lawm mas. Peb hmoob ces ntshaw ntshaw tej chij no ua npau suav toog li os bro, kheev lam 3 muaj teb muaj chaw mas tej zaum koj cov chij no yuav raug xaiv 1 tug ntag nawb.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Kuv Rov Tuaj Lawm Empty Re: Kuv Rov Tuaj Lawm

    Post by Tubzoonraug September 25th 2013, 10:13 pm

    Yog lawm os bro, thaum ub peb lubtebchaws yog Moung Miao, tab si Mao ruam heev Mao muab Mao daim av rov qab rau BLog lawm os. Cov nom Hmoob kuv hai nov ces yog VP thiab Tub Npi Ly Fong ntag. Fabkis tus av rau sawv daws, tsi hai Thaib, Lao, Cambodian, Vietnam, thiab Hmoob.  Thaum kawg cov nom dev nov muab cob rau Lao tag lawm ces Miao thiaj li tsi muaj tug lawm.

    Lawv cov Nom Hmoob Ly nov lawv yeej pro Lao xwb lawv tsi hlub hmoob li os. Tos Hmoob tsi Fwm lawv thiab tsi hlub lawv lawm lo lawv lim hiam heev yog muab cov qub history lo ma lawv tua neeg thiab lawv deev luag tej poj niam kawg . Txoj kev sib ntau sib tuas ntawm cov Lauj thiab Cov Ly ma yeej muaj teeb meem kawg kiag. cov history nov ma muaj cov professor tham mem rau kuv li ntawd vim kuv yeej tsi paub txog.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Kuv Rov Tuaj Lawm Empty Re: Kuv Rov Tuaj Lawm

    Post by Nraug Cuam September 25th 2013, 11:00 pm

    Hais txog tej history ko mas kuv tsis paub li thiab os bro, vim hauv Lao history lawv tsis coj los qhia 3, lawv tsuas hais yam zoo, thiab yam ua lawv muaj yeej(won) xwb, qhov phem qhov swb(lost) lawv tsis coj los qhia s/d kawm ces tsis paub li os.
    NtxhaisMoob
    NtxhaisMoob
    Moderators
    Moderators


    Registration date : 2010-08-25

    Character Sheet
     :

    Kuv Rov Tuaj Lawm Empty Re: Kuv Rov Tuaj Lawm

    Post by NtxhaisMoob September 27th 2013, 6:25 pm

    Tubzoonraug wrote:Ntxhai Hmoob,

    Nyob zoo rau koj thiab os,   kuv qhov retirement tau nyiaj tsawg heev  e kuv thiaj li tos kom txog 61 xyoo,  yog 61 xyoo ces tau Social lo ntxiv kuv qhov nyiaj thiab ces tej zaum tsua tau li 2400 xwb tsi tag li kuv tseem yuav tau them nyiaj rau health care thiab os, Yog kuv muaj 75 xyoo ma kuv tsi tau them nqi health benefit lawm. Tab si kuv hai rau lawv hai tias, 75 xyoo ces u twb tuag ua ntej lawm. Txawm 61 xyoo xwb lo u twb lau lau yuav tuag lo si tsi paub yuav tuag lub sij hawm twg.

    Hai txog ntawm cov duab chij ma lam ua lo saib xwb  vim neeg coob leej pheej hai ub hai nos ces kuv lam ua lo kom fun xwb os.

    Tubzoonraug,

    Cov nyiaj retirement kuv xav tias cov neeg ua haujlwm tau nyiaj xuam moos tsawg ces yeej tau tsawg pob puas yog ne?  Txawm tau li cas los yuav li ntawv ma tsuav tau ib qho nyiaj me me rau yus them nuj nqis thiab yuav me me mov noj kom yus txhob tuag tshaib xwb os.   

    Tubzoonraug koj ma tshaj lij heev li, ua tau chij zoo nkauj kawg li os.  Koj siv dab tsi ua xwb?  Mloog nkauj laug sijhawm nrog kuv os Tubzoonraug.

    NtxhaisMoob
    NtxhaisMoob
    Moderators
    Moderators


    Registration date : 2010-08-25

    Character Sheet
     :

    Kuv Rov Tuaj Lawm Empty Re: Kuv Rov Tuaj Lawm

    Post by NtxhaisMoob September 27th 2013, 6:28 pm

    Nraug Cuam wrote:
    Nyob zoo koj thiab leej nus NraugCuam,

    Ntev lawm tsis tau tuaj nrog Tubzoonraug neb tham pem ua si lawm.  Zoo siab hnub no tuaj ntsib neb tseem nyob luag ntxhawv ntxhi li  qub thiab.   Kuv thiab tsev neeg sawv daws nyob zoo thiab tsuas yog khwv zog lawm xyoo no thiaj tsi tau tuaj nrog neb  ua si lawm.
     Leej nus Nraugcuam nyob nej sab ntuj ntse nej twb yuav noj mov nplej tshiab thiab npaj noj peb caug zuj zus pob lov?

    Leejnus Nraugcuam muab zaj nkauj no mloog ua kev lom zem rau hnub no os...
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Kuv Rov Tuaj Lawm Empty Re: Kuv Rov Tuaj Lawm

    Post by Tubzoonraug September 27th 2013, 6:57 pm

    Nyob zoo NtxhaiHmoob thiab Nraug Cuam,

    Yog ma NtxhaiHmoob, yog u txiv nyiaj tsawg ces thaum u retired lawm yus yeej tau tsawg li hai ma. Kuv li ces yog kuv muaj 61 xyoo ces kuv tau 2400 xwb, yog kuv muaj 75 xyoo ces kuv tau full benefit tsi tau cut. Yog kuv muaj 61 xyoo kuv qualify Social lawm lo kuv tseem raug deduction rau health benefit thiab no os.

    Ntxhai Hmoob, Koj nyob li ca lawm xwb?
    Davdub
    Davdub
    member
    member


    Registration date : 2009-12-19

    Kuv Rov Tuaj Lawm Empty Re: Kuv Rov Tuaj Lawm

    Post by Davdub October 5th 2013, 10:57 am

    Ntxhai Hmoob thiab Kwv Nraug Cuam,

    Nyob zoo neb 2 leeg thiab os. Nej tuaj tham tau lom zem kawg li, kuv tseem tsi tau muaj caij tuaj nrog neb lom zem es cia kuv muaj caij tso kuv li tuaj nrog nej tham, Kwv Nraug Cuam, lub 11 hli tim 16 nov saib kuv pua lo tau rau Laos, Kuv tseem mus yees duab ua VISA lawm xwb os. Zaum nov ces yog thawm zaug ntawm 33 xyoo tuaj nyob rau USA nov ntag. Kuv yeej tsi xav lo li ma tab si poj niam pheej xav xav lo ces lam coj lo ib zaug es tuag lo ho hai tias twb pom ib zaug lawm ces tsi los lawm lo tau. Ntawm kuv ma, kuv yeej pom cov niag youtube Video tag lawm ces kuv tsi lo los yeej tsi ua li ca vim kuv twb saib Video tag lawm ces twb zoo li kuv twb lo pom tag lawm.

    Tej zaum yuav lo rau THai Land lo nyob 9 hourse tag mam li lo rau Vientiane, ces yuav mus rau Lunag Nam tha, li 1 week, yuav lo rau Phon Savahn li ib week, ces los rau Vientiane thiab Roob Kuvb twm xwb ces yuav rov nce dav hau hauv Vientiane mus rau thaib ce s lo tsev lawm xwb. Tam sim nov pib dav hlau kim heev, ib tus neeg yog $1500.00 nawb, 2 leeg yog $ 3000 peb muaj 4 leeg ces tag $ 6,000,00 Kuv tus kheej musj neeg nyob tim koj coob heev kuv tsi muaj $ ces kuv tsua nqa me me ua luag xwb, kuv yuav tsi muaj peev xwm hlub tau lawv li os. Qhov zoo ma txhob saib leej twg li es los ncig yam tsi pub leej twg paub ma thiaj li. Nov ma lam tham pem xwb os.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Kuv Rov Tuaj Lawm Empty Re: Kuv Rov Tuaj Lawm

    Post by Nraug Cuam October 9th 2013, 6:32 am

    \"NtxhaisMoob wrote:  Nyob zoo koj thiab leej nus NraugCuam,

    Ntev lawm tsis tau tuaj nrog Tubzoonraug neb tham pem ua si lawm.  Zoo siab hnub no tuaj ntsib neb tseem nyob luag ntxhawv ntxhi li  qub thiab.   Kuv thiab tsev neeg sawv daws nyob zoo thiab tsuas yog khwv zog lawm xyoo no thiaj tsi tau tuaj nrog neb  ua si lawm.  Leej nus Nraugcuam nyob nej sab ntuj ntse nej twb yuav noj mov nplej tshiab thiab npaj noj peb caug zuj zus pob lov?

    Leejnus Nraugcuam muab zaj nkauj no mloog ua kev lom zem rau hnub no os


    Nyob zoo leej muam, zoo siab rov tau ntsib koj dua ntawm no os leej muam. Wb puav leej noj qab nyob zoo li qub os, tab sis tsuas yog tsis muaj nej tuaj nrog wb tham es muaj ntsis kho siab xwb os, hehehehe. Tsis ua cas leej muam, muaj khwv thiaj muaj noj os, muaj hauj lwm los kav tsij mus ua mas, muaj caij thaum twg mam li khiav khiav tuaj xauj wb 1 pliag yeej zoo siab lawm os. Koj ho nyiam mus 6 lub zos(forums) twg qhia wb es wb mam tuaj saib koj os.

    Leej muam lub caij no nyob toj siab no ces twb yog caij hlais nplej lawm os, khoom no koj mus saib kuv qhov topic Saib Duab Ntuj Qub Qab hauv no os.
    Mam sib tsib dua os leej muam.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Kuv Rov Tuaj Lawm Empty Re: Kuv Rov Tuaj Lawm

    Post by Nraug Cuam October 9th 2013, 6:40 am

    Davdub wrote:Ntxhai Hmoob thiab Kwv Nraug Cuam,

    Nyob zoo neb 2 leeg thiab os.  Nej tuaj tham tau lom zem kawg li, kuv tseem tsi tau muaj caij tuaj nrog neb lom zem es cia kuv muaj caij tso kuv li tuaj nrog nej tham, Kwv Nraug Cuam, lub  11 hli tim 16 nov saib kuv pua lo tau rau Laos,  Kuv tseem mus yees duab ua VISA lawm xwb os.   Zaum nov ces yog thawm zaug ntawm 33 xyoo tuaj nyob rau USA nov ntag. Kuv yeej tsi xav lo li ma tab si poj niam pheej xav xav lo ces lam coj lo ib zaug es tuag lo ho hai tias twb pom ib zaug lawm ces tsi los lawm lo tau. Ntawm kuv ma, kuv yeej pom cov niag youtube Video tag lawm ces kuv tsi lo los yeej tsi ua li ca vim kuv twb saib Video tag lawm ces twb zoo li kuv twb lo pom tag lawm.

    Tej zaum yuav lo  rau THai Land lo nyob 9 hourse tag mam li lo rau Vientiane,  ces yuav mus rau Lunag Nam tha, li 1 week, yuav lo rau Phon Savahn li ib week, ces los rau Vientiane  thiab Roob Kuvb twm xwb ces yuav rov nce dav hau hauv Vientiane mus rau thaib ce  s lo tsev lawm xwb. Tam sim nov pib dav hlau kim heev, ib tus neeg yog $1500.00  nawb, 2 leeg yog $ 3000  peb muaj 4 leeg ces tag $ 6,000,00 Kuv tus kheej musj neeg nyob tim koj coob heev kuv tsi muaj $ ces kuv tsua nqa me me ua luag xwb, kuv yuav tsi muaj peev xwm hlub tau lawv li os. Qhov zoo ma txhob saib leej twg li es  los ncig yam tsi pub leej twg paub ma thiaj li. Nov ma lam tham pem xwb os.
    Nyob zoo brother, hais txog yus tej qub teb chaws yus li tsho tsuj tso npuag mas yeej nco thiab xav pom dua kawg li os, ua li hais os yog muaj caij no los ho rov los saib 1 zaug mas bro. Kev ua qhua kev ntoj ncig mas yeej siv nyiaj txiag ntau mas, tab sis yog yus tsis txiav siab tiag ces yuav tsis muaj caij pom dua li lawm thiab os. Hais txog tej kwv tij neej tsa ntawv tsuav lawv noj qab nyob zoo xwb ces puam chawj, mus saib los yeej ua lawv thiab yus chaw leg thiab yuav siv nyiaj ntau ces puam chawj, mus saib kiag yam yus xav saib xwb mas.
    Davdub
    Davdub
    member
    member


    Registration date : 2009-12-19

    Kuv Rov Tuaj Lawm Empty Re: Kuv Rov Tuaj Lawm

    Post by Davdub October 9th 2013, 3:10 pm

    Kwv Nraug Cuam, yog li koj hai kawg thiab tiag. Kuv twb yuav pib dav hlau tag lawm es kuv tseem tso saib kuv qhov visa  Lao embustor pua  sign xwb os. Yog lawv kam kuv lo ma kuv yuav lo saib Laos rau thawjjj zaug ntawm  nyoo 80 ua kuv tau tawm tuaj rau sab ntuj nraum ub os. Yog kawg thiab ma tej kev mus saib kwv saib tij ma nws tsi yooj yim kiag os. Mus lo zoo tsi mus lo zoo ma, u tsua xav hai tias ntev xyoo lawm es lam lo saib sawv daws ib zaug xwb ib tsam ho tsi muaj hmoo es u ho tuag lawm ces tsi pom xwb no laus. Vim txoj kev tuag ma any minutes xwb o brother. Peb Hmoob USA nov ma txoj kev tuag ma zoo li hai dag xwb tiag, tab si ma neeg yeej yog tuag heev li os. yuav luag npaum li tej tsiaj tuag aw ntag ma. Cov lau yog cov tuag coob xwb os, cov hlua kuj yog tuag tsawg.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Kuv Rov Tuaj Lawm Empty Re: Kuv Rov Tuaj Lawm

    Post by Tubzoonraug October 18th 2013, 11:07 pm



    Last edited by Tubzoonraug on October 24th 2013, 3:41 pm; edited 2 times in total
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Kuv Rov Tuaj Lawm Empty Re: Kuv Rov Tuaj Lawm

    Post by Nraug Cuam October 24th 2013, 4:29 am

    Bro kuv saib tsis tau koj qhov link sauv li as.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Kuv Rov Tuaj Lawm Empty Re: Kuv Rov Tuaj Lawm

    Post by Tubzoonraug October 24th 2013, 3:42 pm

    Broter, kuv kho rau lawm os. Nws yog the same ranger helicopter but it has different view.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Kuv Rov Tuaj Lawm Empty Re: Kuv Rov Tuaj Lawm

    Post by Nraug Cuam October 24th 2013, 7:59 pm

    Saib tsis tau li thiab os bro, tej zaum yog tim kuv lub computer lawm los cas? nws hais tias: "this video has either been removed from face book or is not visible due to privacy settings" no xwb as bro. Tab sis tsis ua cas, txhob worry os brother.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Kuv Rov Tuaj Lawm Empty Re: Kuv Rov Tuaj Lawm

    Post by Tubzoonraug October 24th 2013, 9:15 pm

    Brother, Yog saib si tau ces kuv mam li tso rau koj saib hauv youtube xwb ma.

    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Kuv Rov Tuaj Lawm Empty Re: Kuv Rov Tuaj Lawm

    Post by Nraug Cuam October 24th 2013, 9:50 pm

    Tsam no kuv saib tau lawm mas brother, ua tsaug ntau os.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Kuv Rov Tuaj Lawm Empty Re: Kuv Rov Tuaj Lawm

    Post by Tubzoonraug October 24th 2013, 10:12 pm

    Puag pa tas ma yog Facebook lawv kho lawm ces yeej mus tsi tau rau hauv lawm es nws thiaj li tsi pom lawm xwb os bro. Thaum peb rov mus tau rau hauv Facebook ces rov qab pom tuaj lawm ma.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Kuv Rov Tuaj Lawm Empty Re: Kuv Rov Tuaj Lawm

    Post by Nraug Cuam October 24th 2013, 10:43 pm

    Ua tsaug os, tsam no pom lawm mas.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Kuv Rov Tuaj Lawm Empty Re: Kuv Rov Tuaj Lawm

    Post by Tubzoonraug October 26th 2013, 11:05 pm

    Tso ib txoj yas suab nov rau peb mloog, "muaj ib tug dej ntev tis ua ntev"

    avatar
    NkaujCuavZos
    Guest


    Kuv Rov Tuaj Lawm Empty Rov Tuaj Nrhia Tus Kuv Paub..."

    Post by NkaujCuavZos May 20th 2017, 12:35 pm

    Nyob zoo kuv 1 tug neeg zoo ncaim koj mus ntev nrog tsoom phooj ywg nco nco nej txhua tus es nej ne puas tseem nyob li qub thiab nyob txhij nyob txhua ma los
    Davdub
    Davdub
    member
    member


    Registration date : 2009-12-19

    Kuv Rov Tuaj Lawm Empty Re: Kuv Rov Tuaj Lawm

    Post by Davdub May 20th 2017, 3:50 pm

    NkaujCuav Zos,

    Zoosiab tiab ua tsaug rau koj tuaj txog rau ntawm daim qub teb nov thiab os, yeej yog ntev niaj ntau xyoo lawm tiag ma. Peb sawv daws kuj tseem nyob li qub thiab, cov neeg tuaj hauv nov ce yog kuv thiab lo yog Toj Xeem nrog rau Tij Twj Cuab thiab kwv Jes qav mus rau kwv nraug cuam. Tab si kwv nraug cuam twb tsi tuaj hauv nov tau ze 2 xyoo lawm thiab.

    Ua tsaug rau koj thiab os.

    Sponsored content


    Kuv Rov Tuaj Lawm Empty Re: Kuv Rov Tuaj Lawm

    Post by Sponsored content


      Current date/time is March 19th 2024, 2:37 am