Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


5 posters

    Messages From King Vang Pao reached 40 years

    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Messages From King Vang Pao reached 40 years Empty Messages From King Vang Pao reached 40 years

    Post by Tubzoonraug May 23rd 2015, 10:31 pm

    Honor to all Hmong hero who had served to the CIA





    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Messages From King Vang Pao reached 40 years Empty Re: Messages From King Vang Pao reached 40 years

    Post by Tubzoonraug May 29th 2015, 5:00 pm

    koobpovtxuj
    koobpovtxuj
    Moderators
    Moderators


    Registration date : 2008-09-12

    Character Sheet
     :

    Messages From King Vang Pao reached 40 years Empty Re: Messages From King Vang Pao reached 40 years

    Post by koobpovtxuj June 9th 2015, 11:37 am

    Sawv lig tau diav khis ces yog zaum no lau.Luag muab koom haum tsev neeg los tsuas noj puas tsuaj tag yus mam los tuav ces los zaum tsaws nroo lawm xwb tiag.
    koobpovtxuj
    koobpovtxuj
    Moderators
    Moderators


    Registration date : 2008-09-12

    Character Sheet
     :

    Messages From King Vang Pao reached 40 years Empty Re: Messages From King Vang Pao reached 40 years

    Post by koobpovtxuj June 12th 2015, 5:32 am

    Messages From King Vang Pao reached 40 years GVP%20with%20DateWEB
    Davdub
    Davdub
    member
    member


    Registration date : 2009-12-19

    Messages From King Vang Pao reached 40 years Empty Re: Messages From King Vang Pao reached 40 years

    Post by Davdub June 12th 2015, 3:22 pm

    This Monument didn't match General Vang Pao. It look like some thing else.
    Thov Khawv
    Thov Khawv


    Registration date : 2014-05-20

    Character Sheet
     :

    Messages From King Vang Pao reached 40 years Empty Re: Messages From King Vang Pao reached 40 years

    Post by Thov Khawv June 14th 2015, 9:24 am

    Hahaha...i do believe so. 
    Thov Khawv
    Thov Khawv


    Registration date : 2014-05-20

    Character Sheet
     :

    Messages From King Vang Pao reached 40 years Empty Re: Messages From King Vang Pao reached 40 years

    Post by Thov Khawv June 14th 2015, 9:30 am

    I don't think he liked reading textbook or books instead of carrying a firearm. 
    Davdub
    Davdub
    member
    member


    Registration date : 2009-12-19

    Messages From King Vang Pao reached 40 years Empty Re: Messages From King Vang Pao reached 40 years

    Post by Davdub June 14th 2015, 9:59 am

    Yog lawm ma brother Thov Khawv,  yog King Vang Pao  nws tuav rab ntaj (swords) ma zoo dua os, Vim book tsi yog nws favorite. 

    Davdub
    Davdub
    member
    member


    Registration date : 2009-12-19

    Messages From King Vang Pao reached 40 years Empty Re: Messages From King Vang Pao reached 40 years

    Post by Davdub June 14th 2015, 10:02 am

    Thov Khawv
    Thov Khawv


    Registration date : 2014-05-20

    Character Sheet
     :

    Messages From King Vang Pao reached 40 years Empty Re: Messages From King Vang Pao reached 40 years

    Post by Thov Khawv June 14th 2015, 9:03 pm

    Hahaha...yog kawg, tsis tuav ntaj los tuav phom na yom. Kuv xav tias nws phim tuav phom tej. Tsis li ntawd los phim nqam riam nqa txuas tej qhia tias nws yog tus qhia hmoob ua liaj ua teb thiaj tau mov noj. hehehe
    Thov Khawv
    Thov Khawv


    Registration date : 2014-05-20

    Character Sheet
     :

    Messages From King Vang Pao reached 40 years Empty Re: Messages From King Vang Pao reached 40 years

    Post by Thov Khawv June 14th 2015, 9:08 pm

    Bro, cas lawv pheej nyiam puab tsa ntiv tes li no nes yom, yog tsa li no ces zoo li nws tab tom xaj npias 5 nkev no na. 
    Davdub
    Davdub
    member
    member


    Registration date : 2009-12-19

    Messages From King Vang Pao reached 40 years Empty Re: Messages From King Vang Pao reached 40 years

    Post by Davdub June 14th 2015, 9:20 pm

    Davdub
    Davdub
    member
    member


    Registration date : 2009-12-19

    Messages From King Vang Pao reached 40 years Empty Re: Messages From King Vang Pao reached 40 years

    Post by Davdub June 14th 2015, 9:25 pm

    Brother, qhov lawv ua nws puag phua ntawv ma yog nws coj Hmoob tuaj kawm txawm ntaub txawj ntawv, thiab nws sab tes sa li nov ma yog qhia kom Hmoob yuav tsum taug txoj kev kom ncaj2 es zoo li nws tab tom walk ces qhia Cov Hmoob kom taug nws tus hneev taws os. Nej cov ua kwv yug phuag tom qab nej paub keeb kwm zoo tsi heev. Qhov zoo yuav tsi paub tim sis luag yuav qhia qhov tsi rau rau sawv daws xwb, Tiam si, tiam 21 nov, Hmoob thawj2 tug Hmong hus tau hai tias, Hmong King no ces nws yog lawm, vim hai tos hai tias Hmong King? vim nws yog ib tug thawj tub rog ua tuas rog yeej ntau bluav rog nyob rau sab Looj Ceeb.

    Qhov nov ces thiaj li hai tau tias nws yeej yog ib tug Haub Tai rau Hmoob lawm no na bro.
    Jesqav
    Jesqav


    Registration date : 2014-08-06

    Messages From King Vang Pao reached 40 years Empty Re: Messages From King Vang Pao reached 40 years

    Post by Jesqav June 14th 2015, 9:26 pm

    Haha 2 tus  brother aw,  ca neb yuav txawj tham tag baum li os.

    Kuv xav mad, nqa phau ntawv tsi txhai tau tia nws nyiam nyeem ntawv ov yog nws nqa tuaj rau me nyuam yau nyeem thiab kawm xwb ov. Ho tsa sab te mad yog hai tia nej na cov me nyuam yau sawv daw lo saib ntawv os no na...........zoo li yog Teacher lawm xwb as.

    haha lam tso dag xwb os. tej zaum lawm yeej muaj2 lawm ntsiab lus txhai lawm.
    Davdub
    Davdub
    member
    member


    Registration date : 2009-12-19

    Messages From King Vang Pao reached 40 years Empty Re: Messages From King Vang Pao reached 40 years

    Post by Davdub June 14th 2015, 9:57 pm

    Kwv Tub Ntses, hai li ca lo yeej yog tag ma, lub caij nyoog ua tsov rog loj heev tsi tau yug nej, txhua2 cov Hmoob nyob rau tim nej puav leej yog tib tsev neeg nkau xwb os, nws tsua yog sawv daws nyob deb ntawm txoj kev yuav mus rau lwm lub tebchaws ces cov nyob rau tim nej thiaj li nyob rau tom qab tag. Thaum ub, tej history ma kuv xav hai tias tej zaum nej cov hlua yeej hnov lawv tso tso rau hauv you tube lawm thiab,

    Yeej hai tias thaum VP tsi tau nom ma cov Hmoob tuaj rau Vientiane ces raug cov tub hlau Laotiane ntau lawv tag li. Thaum VP tau nom lawm ces cov nak ling tau Hmoob ces Hmoob muaj phom lawm menyuam Hmoob rho yaj phom rau lawv ces thiaj li tsi ntau Hmoob lawm, tsi tag li Hmoob caij nees hla Zos blog ma yuav tau ntsaw tswb nees yog tsi ntsaws ces blog tseem blua Hmobo nyiaj thiab lo yog tseem raug coj mus kaws lawm thiab.

    Thaum VP tau nom lawm blog ua tsi tau li rau Hmoob lawm es Hmoob mus twg lo thiaj li tsi muaj qhov luag ntau luag tuas thiab tsi muaj qhov luag khuj Hmoob lawm. Tej nov twb yog ib qhov ua sawv daws yuav tau ua VP tsaug. Cov tsi paub tab paub qab hau ma kuj yuav hai phem li ub li nov rau yawg thiab tab si tus paub tab ma hai tsi tau li os, Ib yam li Cambodian tus nom yog leej twg lam hai phem thiab thaum ces raug luag ntau luag tuas pov tseg, Thaib tus huab tai lo ib yam yog leej twg lam cem lam thuam ces kawg raug tuas pov tseg, ib yam li Nej tus nom lo ib yam, yog leej twg cem thaum ces yeej kawg tuas pov tseg ib yam nkau. Nov ma kuv tsua yog lam piav piam txog lub neej yav tag thiab lub neej tam sim nov nrog rau tej nom tej tswv lub meej mom xwb os.
    Thov Khawv
    Thov Khawv


    Registration date : 2014-05-20

    Character Sheet
     :

    Messages From King Vang Pao reached 40 years Empty Re: Messages From King Vang Pao reached 40 years

    Post by Thov Khawv June 15th 2015, 7:35 am

    Davdub wrote:Brother, qhov lawv ua nws puag phua ntawv ma yog nws  coj Hmoob tuaj kawm txawm ntaub txawj ntawv, thiab nws sab tes sa li nov ma yog qhia kom Hmoob yuav tsum taug txoj kev kom ncaj2 es zoo li nws tab tom walk ces qhia Cov Hmoob kom taug nws tus hneev taws os.  Nej cov ua kwv  yug phuag tom qab nej paub keeb kwm zoo tsi heev. Qhov zoo yuav tsi paub tim sis luag yuav qhia qhov tsi rau rau sawv daws xwb, Tiam si,  tiam 21 nov,  Hmoob thawj2 tug Hmong hus tau hai tias, Hmong King no ces  nws yog lawm, vim hai  tos hai tias Hmong King? vim nws yog ib tug thawj tub rog ua  tuas rog  yeej ntau bluav rog  nyob rau sab Looj Ceeb.

    Qhov nov ces thiaj li hai tau tias nws yeej yog ib tug Haub Tai rau Hmoob lawm no na bro.


    Yeej yog li koj hais.
    Ua ntej lawv yuav puab nws mas lawv yeej xav txhij txhua lawm, kuv tsuas lam tham kom peb lom zem xwb txhob xav li cas bro. Hais txog kev nom tswv ces yeej yog li ko mas. Yog tias Hmoob muaj teb chaws ces cov thuam thuam Vaj Pov i yeej mag tu kav theej tas tus no mas. HEHEHE.
    Thov Khawv
    Thov Khawv


    Registration date : 2014-05-20

    Character Sheet
     :

    Messages From King Vang Pao reached 40 years Empty Re: Messages From King Vang Pao reached 40 years

    Post by Thov Khawv June 15th 2015, 7:42 am

    Tubntses wrote:Haha 2 tus  brother aw,  ca neb yuav txawj tham tag baum li os.

    Kuv xav mad, nqa phau ntawv tsi txhai tau tia nws nyiam nyeem ntawv ov yog nws nqa tuaj rau me nyuam yau nyeem thiab kawm xwb ov. Ho tsa sab te mad yog hai tia nej na cov me nyuam yau sawv daw lo saib ntawv os no na...........zoo li yog Teacher lawm xwb as.

    haha lam tso dag xwb os. tej zaum lawm yeej muaj2 lawm ntsiab lus txhai lawm.


    HAHAHAHA...hais li ko los yeej yog thiab tiag.
    Davdub
    Davdub
    member
    member


    Registration date : 2009-12-19

    Messages From King Vang Pao reached 40 years Empty Re: Messages From King Vang Pao reached 40 years

    Post by Davdub June 15th 2015, 4:03 pm

    Haaaaa, yog lawm ma bro, nyuam qhuav tsi ntev nov es tus Laotian nyob rau Canada xov xwm hai tias, nws tau hai lus tsi zoo rau Cambodian tus nom es lawv tsi txau siab lawv thiaj li caum lo tua rau ntawm tshav dav hlau wat tai. raws li Xov xwm hai li ntawd no, nej sim xav saib pua tseeb ma? yog leej twg cem yus tus nom tus tswv ces tej pej xeem lo yeej kawg tiv thaiv yus tus nom thiab tiag, ces yog li nov tus Lao Canadian nov raug tuag ces yog li ntawd xwb tiag.
    Thov Khawv
    Thov Khawv


    Registration date : 2014-05-20

    Character Sheet
     :

    Messages From King Vang Pao reached 40 years Empty Re: Messages From King Vang Pao reached 40 years

    Post by Thov Khawv June 15th 2015, 9:52 pm

    Brother yog Hmoob yuav tua cov thuam2 li ko mas kuv xav tias ntshe cov Hmoob USA mag ib nrab ntau kiag yom rau qhov feem ntau yog cov Hmoob USA rov sib thuam lawv xwb. Hos lwm teb chaws ces lawv tsis paub dab tsi li.
    Jesqav
    Jesqav


    Registration date : 2014-08-06

    Messages From King Vang Pao reached 40 years Empty Re: Messages From King Vang Pao reached 40 years

    Post by Jesqav June 15th 2015, 10:11 pm

    Kuv tsi tsha nkag siab tia ca hmoob nyob sab ntuj ASU pheej nquag puab mlom ned. Ib tus mlom no twb tsi yog pheej yig thiab, thiab puab tau lo twb tsi thooj tus tiag heev thiab.
    Davdub
    Davdub
    member
    member


    Registration date : 2009-12-19

    Messages From King Vang Pao reached 40 years Empty Re: Messages From King Vang Pao reached 40 years

    Post by Davdub June 16th 2015, 5:25 am

    2 tub brother, yeej yog kawg, cov Hmoob USA nov ma yog thuam nom thuam tswv heev kawg yog nyob rau tim nej thiab rau Thailand ces raug tua tag coob, vim lawv tuaj nyob rau lub tebchaws freedom of speech lawm ces lawv txawm tsi nco ceev faj lawm na, zoo li tus Laotian Canadian ua raug tua tuag nyob rau hauv Vientiane Airport lub month tag lo nov ntag ma. Lawv tsab xov xwm hai tias, nws thaum Cab mim tus nom es lawv raws nws ces nws thiaj li khiav lo rau Laos caij dav hlau lo tsev nos ces thiaj li raug neeg muab nkaug tuag. Qhov nov twb yog neeg under cover nyob rau tim nej tua nws tuag lawm ntag, txawm yog txoj me kev thuam nom tswv thiaj li raug tuag li ntawd.

    Luag cov neeg muaj teb muaj chaws ma luag thuam tsi tau nom tswv laiv thuam ces kawg pej xeem lo yeej muab tus thuam ntawd tua pov tseg ib yam li tus undercover thiab hov.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Messages From King Vang Pao reached 40 years Empty Re: Messages From King Vang Pao reached 40 years

    Post by Tubzoonraug September 26th 2015, 10:19 am

    Caws mloog tau Peb Huab Tai Vaj Hmoob  qhia txog yav tag lo thiab tom hauv ntej, Welcome all Hmong to the audience  and our Hmong King speech  from the past and for the future

    Thov Khawv
    Thov Khawv


    Registration date : 2014-05-20

    Character Sheet
     :

    Messages From King Vang Pao reached 40 years Empty Re: Messages From King Vang Pao reached 40 years

    Post by Thov Khawv October 3rd 2015, 6:22 am

    Saib cov clips muaj VP hais lus mas kuv xav luag cov uas tuaj sawv nrog yawg ntawd mas xav kom tawm hauv VDO tiag tiag li kuv ntsia nas, nyob ze yawg tshaj plaws hhehe...JK
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Messages From King Vang Pao reached 40 years Empty Re: Messages From King Vang Pao reached 40 years

    Post by Tubzoonraug October 4th 2015, 9:26 am

    Bro,  qhov cov neeg pheej sawv nrog GVP ma vim lawv saws ua nws luag  vim muaj ib pab neeg phem pheej yuav lom luag yuav tua luag tag mus li e cov neeg  sawv nrog nws ntawd yog ua Security rau nws xwb os me kwv.

    Thuam GVP tseem muaj sia nyob ces lubtebchaws nej nyob nov luag tseem ntshai yawg lawv tseem hlub  tag cov Hmoob cov Laotian nyob tim nej,  thiab luag tseem tsi tau muab lubtebchaws muag noj muag hau. Txij thaum yawg tuag lawm ma tsi muaj leej twg ntshai lawm ces  cov neeg nyob rau tim nej ces zoo li txoj kev nom tswv luag tsi tshua  coj zoo hlub sawv daws lawm.


    Tus yuav coj li ca lo luag  tsi muaj qhov ntshai lawm.  Raws li xav thiab pom ces  cov Hmoob kiag xwb lo twb tsi paub sib hlub lawm tsua muaj kev phem   thiab tsua pom sib ntau sib tua  hauv zej hauv zos  lo yog cov neeg tsi paub sib hlub xw  li kwv tij lo sib tua kwv tij. Qhov kuv pom  ces nws mus yog li ntawd lawm os brother.

    Tam sim nov lawv pab mus  nrog LPRD muab hoom plig rau lawv ntawd,  twb foob Txiv Yawg Ntxhaws lawv pab neeg ua hai tias Hmoob Tebchaws nov lawm.  Pab neeg nov raws paub, lawv nrog cov neeg nyob rau LPDR  ntxia cov hmoob hav zoov tawm lo thiab mus tuas lawv tuag tus noob ces lawv thiaj li tau mus txai khoom plig ntawm LPDR.

    Tsi tag li ntawd pab neeg nov  yog pab Foob GVP mus mag khuaj,  tus neeg hai tias nws yog tus, foob GVP  thiab nte GVP ntawd  yog Lao Thoj, lo yog Pob Tsuas Thoj, nws hai nws li ntawd rau lawv.

    tus mus hai rau FBI kom lawv nqa riam phom tuaj  ua  tus kab nte GVP ces yog Lauj Tsab Thoj, tus nov yog tus nrog FBI ntxia nte lawv 11 leeg neeg mus raug kaws pab neeg mus raug kaws nov  cov tuag lo tuag after raug nte tag ntawd ce lawv raug mob tuag ib cov thiab ib cov tseem mob stork tag lawm thiab, tsi paub lawv muab tshuaj lom lo li ca. Tsi tag li  tseem raug lawv muab ntau ncaws hauv jail thiab raws li rumor hai.

    Brother, cov lus kuv hai nov ma nws  yog ib cov lus  tseeb  ua  paub meej2 os. Cov lus  thaum GVP lawv ua  ka moos  lawv mus sib tham tsawg zau ces cov  lus  secret yeej leak mus rau tim nej lub tebchaws tag mus li thiab,  qhov kuv hai nov ma kuv twb tau nyeem lawm tab si qhov link ntawd kuv tsi nco nyob qhov twg lawm,   qhov website yog Wiki Link no sub es muaj tus neeg lawv qhia txog yog hai ces yog   ib tug neeg txawj jes rau hauv GVP tebchaws lawv hai li ntawd  thiab lawv   tsi hai nws nws lub npe


    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Messages From King Vang Pao reached 40 years Empty Re: Messages From King Vang Pao reached 40 years

    Post by Tubzoonraug October 4th 2015, 10:22 am

    Old News..


    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Messages From King Vang Pao reached 40 years Empty Re: Messages From King Vang Pao reached 40 years

    Post by Tubzoonraug October 4th 2015, 10:25 am


    Sponsored content


    Messages From King Vang Pao reached 40 years Empty Re: Messages From King Vang Pao reached 40 years

    Post by Sponsored content


      Current date/time is March 28th 2024, 1:51 pm