Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


2 posters

    Xyoo No Txiv Hmab Txiv Ntoo Yuav Txi Ncw Heev.

    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Xyoo No Txiv Hmab Txiv Ntoo Yuav Txi Ncw Heev. Empty Xyoo No Txiv Hmab Txiv Ntoo Yuav Txi Ncw Heev.

    Post by Nraug Cuam January 31st 2014, 2:33 am

    Raws li xov xwm thiab xov tooj cua tau hais tias xyoo no nyob teb chaws Los Tsuas txiv hmab txiv ntoo yuav txi ncw dua txhia xyoo lawm 1 npaug, vim xyoo no rov no dua txhia xyoo dhau los lawm. Li cas los zoo cia mam soj ntsuam mus seb puas muaj tseeb li xov xwm hais.

    Ua tsaug.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Xyoo No Txiv Hmab Txiv Ntoo Yuav Txi Ncw Heev. Empty Re: Xyoo No Txiv Hmab Txiv Ntoo Yuav Txi Ncw Heev.

    Post by Tubzoonraug February 1st 2014, 1:29 pm



    Kwv nraug cuam, tej koj piav nov nws yog cov weather yeej hloov lawm tiag tiag, koj saib cov Weather nyob rau Thailand ma, pej xeem noj tsi qab nyob tsi zoo, raug sib ntau sib tuas tuag coov ntau leej. Lub tebchaws yuav muab faib ua 2/3 lub lawm, nyob rau yas qab teb lo yuav xav tau ib lub.

    Nyob rau Laos lo lub tebchaws liam tag lawm tej nom tej tswv ces luag muab hmoob rov tuas hmoob kom tej pej xeem hmoob noj tsi qab nyob tsi zoo, yog li nov cov hmoob phem ma yuav tuas kom tsi muaj, kom cov pej xeem tau zoo ua noj ua haus. qhov nov yuav muaj. Hai txog lub tebchaws  yuav muaj protect ma yuav yog cov pej xeem nyob rau hauv sawv lo tawm tsam tua nom tswv ma lub tebchaws thiaj li yuav hloov tau cov nom phem nov  tawm tebchaws thiab thiaj li yuav hloov tau cov Nyab Laj thiab Suav rov qab rau lawv lub teb chaws. Yog tsi ua li ma luag cov neeg txawv tebchaws yuav muab lub tebchaws nqo tag mus os.

    Nov ma tsi yog lus saub,  yog hai lus saub lus vajtswv xwb ma tsi txhob mloog vim saub thiab vajtswv ma pab tsi tau hmoob  thiab cov Lao, Lao thiab hmoob yuav tau los koom siab ua kes caum tus nom tswv corruption tawm ma Hmoob thiab laos thiaj lo yuav muaj noj muaj haus. Thaum sib tuas neeg tuag coob lawm, UN mam li tuaj saib yog neeg tsi tuag ma luag cov tebchaws loj yuav tsi pab nawb. cov lus kuv sau nov ma kuv tsi yog tus ua, vim kuv copy lo ntawm ib cov neeg xwb.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Xyoo No Txiv Hmab Txiv Ntoo Yuav Txi Ncw Heev. Empty Re: Xyoo No Txiv Hmab Txiv Ntoo Yuav Txi Ncw Heev.

    Post by Nraug Cuam February 3rd 2014, 9:27 pm

    Nyob zoo tij Tubzoonraug, zoo siab thiab ua tsaug ntau 6 koj ua tij cov lus tham pem os.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Xyoo No Txiv Hmab Txiv Ntoo Yuav Txi Ncw Heev. Empty Re: Xyoo No Txiv Hmab Txiv Ntoo Yuav Txi Ncw Heev.

    Post by Tubzoonraug February 4th 2014, 7:08 pm

    Kwv Nraug Cuam, tsi ua li ca o. Kev tham pem ces tsua lam tham kom u ho hai lus pliag me ntsi xwb.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Xyoo No Txiv Hmab Txiv Ntoo Yuav Txi Ncw Heev. Empty Re: Xyoo No Txiv Hmab Txiv Ntoo Yuav Txi Ncw Heev.

    Post by Nraug Cuam February 5th 2014, 9:30 pm

    Zoo mas tij Tubzoonraug, koj ua tij txawj tham ces kav tsij tham es kuv mam tuaj read & kawm paub xwb os hehehe.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Xyoo No Txiv Hmab Txiv Ntoo Yuav Txi Ncw Heev. Empty Re: Xyoo No Txiv Hmab Txiv Ntoo Yuav Txi Ncw Heev.

    Post by Tubzoonraug July 16th 2014, 3:34 pm

    Nyob rau ntawm thaj chaws nov, yeej nyob tau teb yaj heev saib sab twg lo yeej pom tsua yog nyob ncaj rau sab North ma muaj lub roob lo thaiv lawm ces tsi pom lawm ho 2 sab ma yeej pom rau puag tim tej li lawm.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Xyoo No Txiv Hmab Txiv Ntoo Yuav Txi Ncw Heev. Empty Re: Xyoo No Txiv Hmab Txiv Ntoo Yuav Txi Ncw Heev.

    Post by Nraug Cuam July 17th 2014, 9:31 pm

    Bro koj hais thaj chaw twg os? kuv tsis to dib to taub li ne hehehehe smiles.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Xyoo No Txiv Hmab Txiv Ntoo Yuav Txi Ncw Heev. Empty Re: Xyoo No Txiv Hmab Txiv Ntoo Yuav Txi Ncw Heev.

    Post by Tubzoonraug July 17th 2014, 10:02 pm

    Ok, kuv sau tsi tsuag raug thiab tsi meej pe tsawg qhov kuv piav ces yog nyob rau ntawm phou khus xwb os.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Xyoo No Txiv Hmab Txiv Ntoo Yuav Txi Ncw Heev. Empty Re: Xyoo No Txiv Hmab Txiv Ntoo Yuav Txi Ncw Heev.

    Post by Nraug Cuam July 18th 2014, 12:43 am

    OK, yog li ntawv ces kuv nkag siab lawm lauj bro, ua tsaug os.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Xyoo No Txiv Hmab Txiv Ntoo Yuav Txi Ncw Heev. Empty Re: Xyoo No Txiv Hmab Txiv Ntoo Yuav Txi Ncw Heev.

    Post by Tubzoonraug July 18th 2014, 4:06 pm

    Xyov li tiag, u lub siab sav hai tias sau li nov tab si cov ntiv tes sau tsi raug lawm thiab, yog thaum sau tag ces yuav tau rov qab review kom tag saib pua muaj tej lo lus sau tsi raug, thaum review tag lawm lo tseem muaj tej lo lus twb tsi raug lo tseem tsi pom qee thiab hov bro. Kuv typing with 10 fingers ma. Tab si kuv type tseem qeeb kawg li thiab, thaum ua nyob tom college  ces sib tws type saib leej twg type  tau drawm dua nov lo tseem tsi tau qee. Thaum rau siab kawg ces yuav luag tau 60 words per minutes thiab ma tab si tom qab nov ces too slow lawm os.

    2 tub kwv neb saib ntawm nov sib neb pua nkag siab,

    http://www.learntyping.org/beginnertypinglesson1.htm
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Xyoo No Txiv Hmab Txiv Ntoo Yuav Txi Ncw Heev. Empty Re: Xyoo No Txiv Hmab Txiv Ntoo Yuav Txi Ncw Heev.

    Post by Nraug Cuam July 19th 2014, 5:34 am

    Bro, kev ntaus ntawv ces yeej li koj ua tij hais ko mas, kuv los qee tsam yeej sau tsis raug li thiab os, sau tag los yeej check tsis pom qhov yuam kev li thiab. Tas Lauv Vwm mas tej zaum nws yuav type nrawm, tab sis kuv ces yeej slow heev xam xam teg tus, xam xam teg tus xwb os bro, ntawv hmoob & English mas kuj khees zog, hos ntawv nplog mas yeej qeeb heev nawb kuv os, kuv kawm computer tau 3 hlis xwb, tsuas paub ntaus ntawv xwb nawb, dua li thaum ua hauj lwm lawm mam li paub lwm yam mis ntsis ntxiv xwb os.

    Bro, koj kab link ntawv qhia tau zoo kawg li, yeej nkag siab tsis tag nawb bro. Tab sis yog muaj tus zaum tsaws ntawv qhia no nyaj yuav follow up tau thiab ne.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Xyoo No Txiv Hmab Txiv Ntoo Yuav Txi Ncw Heev. Empty Re: Xyoo No Txiv Hmab Txiv Ntoo Yuav Txi Ncw Heev.

    Post by Tubzoonraug July 19th 2014, 8:25 am

    Kwv Nraug Cuam, yog li koj hai ma, kev qhia typing ma kuj nyuaj kawg kuv kawm typing 1 Unit  kuv yeej yeeg kawm 3 hli thiaj li tiav kuv class typing tutorial ntawd hov.  yeej yog us saib dam ntawd es txhob saib cov key boards ntawd li laiv  tsi tag li koj mloog lawv nyeem ntawv e koj sau xwb ma  nyuab shaj koj saib daim ntawd es koj copy daim ntawv lo type rau hauv koj qhov page ntawd. Yeej yog xyaum nyuab tim si yog koj nyiam heev ma nws yooj yim rau yus os. Kuv sau ntawv ces kuv tsua ntsia hauv lub screen xwb kuv tsi saib cov keyboards li some time yus type tag nws tsi yog li lawm vim yus cov ntiv tes nyob tsi yog lawm ces sau tsi raug li lawm.