Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


+5
Thov Khawv
Vamntxawg
Davdub
Tubzoonraug
Nraug Cuam
9 posters

    Miss Hmong 2013

    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Miss Hmong 2013 Empty Miss Hmong 2013

    Post by Nraug Cuam September 26th 2013, 3:19 am

    Bro Davub, ua cas hmoob US cov niam nkauj ntsuab no yuav hnav haib ua luaj li lawm os, cuag li cov daj hau lawm thiab xwb na?.

    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Miss Hmong 2013 Empty Re: Miss Hmong 2013

    Post by Nraug Cuam September 26th 2013, 3:24 am

    Yog li no mas kuv yeej yuav mus saib kom tau xwb xwb lauj, hehehehe tab sis yus saib yus qhov nkaus nkaus xwb os hehehehe.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Miss Hmong 2013 Empty Re: Miss Hmong 2013

    Post by Tubzoonraug September 26th 2013, 6:29 pm

    Cov ntxhai liab qab nov ces lawv yeej ua cov niag ntxhai yaim dub heev lawm os. Ntxhaws nyiaj kawg nkau.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Miss Hmong 2013 Empty Re: Miss Hmong 2013

    Post by Nraug Cuam September 26th 2013, 8:40 pm

    Brother, tsis paub hais li lawm lauj. Kuv xav mas yog 1 tug neeg zoo, neeg txim txiaj ncus tsis tas yuav mus ua li kom muaj suab npe, kom tau nyiaj, yus lub me cev nkauj xwb yog 1 yam tseem ceeb thiab muaj nqis tshaj plaws, hauv qab ntuj no tsuas muaj 1 tug neeg nkaus xwb thiaj li tau pom tau chwv mas thiaj li yog neeg zoo, koj hais puas yog os brother. Yog kuv muaj 1 tug ntxhais mas kuv tsis kam cia mus ua li nawb, yuav ua los yuav tsum yog 2 tauj 2 xwb nawb, hehehehe.

    Qhov koj hais tias mus yaim dub no mas yeej muaj xwb xwb nawb. Tim peb no sib tw niam nkauj ntsuab mas yeej hnav khaub ncaws zoo zoo, tsuas yog sib tw seb leej twg tus yeeb yam zoo, hais lus zoo, txawj ntse, paub tab, etc xwb, tsis yog yuav mus hle khaub ncaws liab qab hnav under wear li tej US ko. Tab sis txawm li cas los xij peem, nws yog lawv lub cev, lub meej mom lawv tsis khuv xim tsis txuag ces puam chawj, thiab tim US ko vam meej lawm ces nyias ua ywj nyias siab.
    Lam tham pem ua si li no xwb txhob xav li cas os brother. Ua tsaug os.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Miss Hmong 2013 Empty Re: Miss Hmong 2013

    Post by Tubzoonraug September 26th 2013, 9:10 pm

    Heee, Yog lawm ma Brother Nraug Cuam

    Kuv xav hai tias nyob rau tim nej ma yog ntev xyoo tuaj ces nej cov ntxhai nkauj Ntsuab ma yeej yuav tau liab qab li Hmoob Nyob Thaib nawb. Vim nyob rau hauv nej lub tebchaws tseem yog Liab ces luag tseem tsi taupub ua rau public saib tab si lawv twb muaj qhov secret motel thiab hotel lawm ces twb yog ib qhov ua yuav muaj mus tom future thiab laiv haaaaa.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Miss Hmong 2013 Empty Re: Miss Hmong 2013

    Post by Nraug Cuam September 26th 2013, 9:39 pm

    Brother, qhov koj hais ko mas muaj tseeb nawb, ntev kawg los tsuas 15-20 xyoo tom ntej no xwb ces tim peb no ua 1 yam li tim nej lamw os. Vim tias yam no mas cov hluas(teenager) nyiam thiab xyaum tau zoo heev li os.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Miss Hmong 2013 Empty Re: Miss Hmong 2013

    Post by Tubzoonraug September 26th 2013, 9:51 pm

    Haaaa yog lawm ma brother Nraug Cuam, tsi paub haitias yog ntev li koj hai ces lub tebchaws yuav hloov tag lawm kuv xav haitias nej yuav txom nyem tshaj nov lawm, vim suav Liab, thiab Nyab laj liab tuaj noj lub tebchaws nej nyob ntawd ces nej kawg yuav tau mus ua luag zog lawm xwb ma nyuab peb siab tim nov kawg, Cov nom tswv muab tej liam av muag tag rau neeg txawv tebchaws tuaj khawb kub tooj hlau xyoob ntoos, yeej nyuab peb siab kawg kiag. Cov niag Plog Dawb, ua tsi tau tab tsi kiag lawv ma tai cau heev. Qhov zoo ma cov pej xeem thiab cov tub rog yuav tau sawv tawm tsam cov nom tswv li nyob rau Syria ma thiaj li yuav tshem tau cov neeg txom fav tawm hauv lub tebchaws Laos mus es nej thiaj li yuav tsi txom nyem. Nov ma yeej paub zoo kawg kiag li os.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Miss Hmong 2013 Empty Re: Miss Hmong 2013

    Post by Nraug Cuam September 26th 2013, 10:02 pm

    Cov lus koj ua tij hais ko mas yeej muaj tseeb mas, vim peb neeg nplog txom nyem thiab ruam heev, muaj nyiaj kub puv roob puv hav los tsis paub muab los siv, thiaj raug cov sab nrauv sib tw tuaj huab tag, luag muab tau 100 mas luag nyuam qhuav qhia(report) tias tau 1 xwb los peb yeej tsis paub, yog muab xav mas yeej txaus txhawj thiab nyuaj siab kawg.
    Davdub
    Davdub
    member
    member


    Registration date : 2009-12-19

    Miss Hmong 2013 Empty Re: Miss Hmong 2013

    Post by Davdub October 5th 2013, 11:00 am

    Kwv Nraug cuam, Nyob zoo rau koj thiab os. Hai txog tej niag ntxhai liab qab nov ma tsi tseem ceeb kiag li os. Cov niag neeg nov ces txog txij muab lawv lub cev show rau neeg pom ces lawv yeej tsi tsim txiaj li lawm os. Yog lau yuav txiv lo lawv lub siab yeej yuav mus ua tub zab qab rooj yam mus deev lwm tus e tsi pub tus txiv paub. Cov zoo li nov koj mloog mus nawb, lawv yeej kawg ua neeg tsi ntev lub neej yeej sib rauj sib tso tag lawm os.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Miss Hmong 2013 Empty Re: Miss Hmong 2013

    Post by Nraug Cuam October 24th 2013, 4:56 am

    Yog li koj ua tij hais lawm mas bro, cov no lawv tsis kk txog lawv lub me cev ntaj ntsug kiag li os, tsis ntev ntshe peb hmong Laos yuav ua li nej thiab lauj, hehehe.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Miss Hmong 2013 Empty Re: Miss Hmong 2013

    Post by Tubzoonraug October 24th 2013, 4:00 pm

    Kwv nraug Cuam, koj saib ntawm nov na, rog tsawv li nov ntxim muaj quav ntau kawg haaaa tso dag xwb

    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Miss Hmong 2013 Empty Re: Miss Hmong 2013

    Post by Nraug Cuam October 24th 2013, 8:19 pm

    Hahahahaha, brother hnav haib kawg li os, tab sis zoo li ntxim twb yug 2-3 tug me nyuam lawm as vim pob tw/ntsag twb nthuav nthuav lawm ne hehehehe.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Miss Hmong 2013 Empty Re: Miss Hmong 2013

    Post by Tubzoonraug October 24th 2013, 9:24 pm

    Haaaa, Kwv nraug Cuam, cov ntxhai nim nov ces lav si tau li os. Vim lawv mus kawm tom tsev kawm ntawv ces luag yeej xub xub qhia txoj kev sib deev ua ntej rau yus kom yus paub sib deev.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Miss Hmong 2013 Empty Re: Miss Hmong 2013

    Post by Nraug Cuam October 24th 2013, 9:52 pm

    Yog li koj hais mas bro, niam no muaj movie liab qab saib lawm thiab ces lawv yeej kawm tau zoo heev li lawm os, yus cov txiv neej mas saib tag ces tag lawm xwb ov, tab sis cov poj niam ses saib tag ces txawm xyaum ua li ntawv tag laiv hehehehehe.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Miss Hmong 2013 Empty Re: Miss Hmong 2013

    Post by Tubzoonraug October 24th 2013, 10:16 pm

    Bro, cov neeg ua yeej liab qab tau nov ces lawv yeej tsi xyeej luag lwm yam neeg, hai txog yus cov hmoob ma nws ho tsi kam os. Nws yooj yim rau yam neeg loj loj xwb
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Miss Hmong 2013 Empty Re: Miss Hmong 2013

    Post by Nraug Cuam October 24th 2013, 10:47 pm

    Yog mas brother, nws saj tau qhov loj lawm ces nws yeej tsis kam ntsia yus cov hmoob li lawm mas, kav liam lawv mas cov zoo li no ces txhob mus thab thab lawv lawm xwb os, lwm hnub tuag no ces mam li mus kom cov loj tuaj tsa nees 6, hos yus ces txav deb deb xwb os, hehehehe.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Miss Hmong 2013 Empty Re: Miss Hmong 2013

    Post by Tubzoonraug November 15th 2013, 11:44 pm

    Bro, kuv saib tej niag neeg zoo li nov ma zoo li kuv pom cov niag duab nyob tom Nyab laj qaum teb tej duab nyob rau hauv google ma lawv tua cov ntxhai zoo li nov es lawv muab nws hlai caj pa es tso tej niag taig ntshav thiab lawv muab lo cook  li tej bua tiag. xyov qhov niag link ntawd dua twg lawm os.

    Kuv mus pom lawv tso ib qhov link nyob rau hauv facebook txog lawv muab Hmoob khia ntxeev tes es lawv muab hlai caj pas ma yeej hnov lub suab tshuab   es tsi txawj tuag ma txau ntshai kawg. Kuv saib ntau yam ua rau kuv muaj ntsi  vwm lawm haaaaaaaa.

    https://www.google.com/search?q=human+eater&hl=en&client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=np&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&ei=LgnnTsn8Gcfkggfhj8nmCA&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1328&bih=746
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Miss Hmong 2013 Empty Re: Miss Hmong 2013

    Post by Nraug Cuam November 18th 2013, 12:39 am

    Xyov li tiag bro, zoo nkaus li kuj yog tiag zoo nkaus li ho yog dag xwb no tiag, ntsia mus ntsia los mas ntxim li yog lawv ua los dag, los qhia sawv daws kom paub ceev faj vim txheej no tib neeg tus zoo li cas los muaj. Ua tsaug ntau 6 koj kab link os bro.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Miss Hmong 2013 Empty Re: Miss Hmong 2013

    Post by Tubzoonraug January 5th 2014, 4:14 pm

    Bro, qhov link kuv tso rau koj saib ntawd nws yog tseeb os, nyob rau Thaib teb yeej noj li ntawd tiag vim tus neeg American yog tus tso tawm ces yeej tseeb lawm. Yog tsi tseeb ma luag yuav kom muab tshem lawm os.

    Hai txog cov ntxhai liab qab nov ma niam thiab txiv yeej yog ruam kawg thiaj li tso tej ntxhai mus show lawv lub body rau neeg ntiaj teb saib lawv lub cev. Tsi tag li leej txiv lo tseem mus saib nws tus ntxhai lub cev lo si her bottom thiab tej nov ma xuaj tshaj plaws. Xyoo nov nyob rau Fresno lub tsiab 30 lo puav leej xyaum liab qab li pem Merced thiab. Cov ntxhai nov muaj coob leej yog cov ntxhai laib ua raug cov neeg lau deev thaum tsi tau muaj hnub nyoog lawm es lawv thiaj li qhia qhov liab qab nov rau cov kom ua li ntawd thiab.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Miss Hmong 2013 Empty Re: Miss Hmong 2013

    Post by Nraug Cuam January 5th 2014, 8:07 pm

    Nyob zoo bro, txaus ntshai dhau li lawm os, cas tej neeg ntawv yuav mus noj txawv ua luaj li??? ua tsaug koj kab link os.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Miss Hmong 2013 Empty Re: Miss Hmong 2013

    Post by Tubzoonraug January 6th 2014, 9:05 pm

    Txawm yog li ntawd es lawv thiaj li tsi hlub neeg ntag ma. Lawv noj neeg li ntawd ces lawv xav tuas neeg ces tuas ib yam li u tua tej qaib tej bua xwb ma. Saib tej nov tag ces u siab thiaj li loj thiaj li tsi ntshai neeg tuag lawm os.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Miss Hmong 2013 Empty Re: Miss Hmong 2013

    Post by Nraug Cuam January 7th 2014, 7:30 pm

    Yog li koj ua tij hais lawm os.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Miss Hmong 2013 Empty Re: Miss Hmong 2013

    Post by Tubzoonraug February 2nd 2014, 2:55 pm

    Nyob zoo Hnub tshiab rau koj thiab os brother Nraug Cuam, peb ua neeg nyob rau ntiaj teb nov ces peb lub sij hawm lo nyob ib vuag dua xwb tsi ntev ces nyia yuav rov qab mus nyia rau a place no where lawm. Tej nov ma tsi muaj leej twg paub tau. Yog peb muaj hmoo ma peb tseem yuav pom lub tebchaws turn be democracy es tej pej xeem kom muaj noj muaj hau. Yog tsi muaj hmoo ces nyab laj thiab Suav yuav tuaj noj lub tebchaws tag ces tej pej xeem yuav txom nyem.

    Tsi tag li nov cov nom tswv nyob rau hauv lub tebchaws muab nyiaj ntiav peb tej tub rog hmoob rov qab tsim txom peb tej pej xeem hmoob. luag hai tias muab nws roj kib nws txhav. Nej saib tej Plog ma lawv tsi tau nom tau tswv vim lawv tsi tuas neeg, Cov hmoob tau nom tau tswv vim Blog muab lub tswb rau nws coj ces kom nws rov tuas nws cov neeg kom tag. Thaum tuas tuag tag lawm ces luag mam li muab cov dev caum kauv ntawd tuas tom qab.

    koj daib tej movie drama nov ma koj thiaj li kag siab hai tias zoo li cas tej nov yog luag ua the truth story about history in the past. Hmoob ces zoo li nov ntag.. yog thaum koj nia rau Episode 1 lawm koj tsi pom dab tsi koj pom daim page green xwb ces koj niam hauv middle nws mam li pop out rau next page li play rau koj saib os.

    http://dramacrazy.biz/jung-yi-the-goddess-of-fire.html

    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Miss Hmong 2013 Empty Re: Miss Hmong 2013

    Post by Nraug Cuam February 3rd 2014, 9:46 pm

    Nyob zoo tij Tubzoonraug, zoo siab thiab ua tsaug ntau 6 koj ua tij cov lus tham & kab link thiab os.

    Brother kuv mus saib tsis tau cov VDO ntawv li os, nws hais tias: "Sorry, this Video is not available in your region" no na hehehehe.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Miss Hmong 2013 Empty Re: Miss Hmong 2013

    Post by Tubzoonraug February 4th 2014, 8:37 pm

    Bro, koj mus saib tsi tau ces yog nej lub tebchaws lawv block lawm os. Yog koj saib tsi tau ces koj siv lub iphone mus saib xwb yeej tau lawm ma. Lub Computer ma tej zaum lawv block nej lawm ces nej thiaj li tsi pom os. Yog koj siv koj own computer ma lawv yeej tsi block os. Yog koj siv nom tswv lub pc ma lawv yeej block ma.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Miss Hmong 2013 Empty Re: Miss Hmong 2013

    Post by Nraug Cuam February 5th 2014, 9:41 pm

    Ntshe yog li koj ua tij hais lawm os, cia muaj caij kuv mam li siv kuv li own computer mus saib seb puas tau li koj hais os, ua tsuag.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Miss Hmong 2013 Empty Re: Miss Hmong 2013

    Post by Tubzoonraug February 7th 2014, 9:04 pm