Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


5 posters

    Chij Hmoob, Hmong Flags

    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Chij Hmoob, Hmong  Flags - Page 2 Empty Chij Hmoob, Hmong Flags

    Post by Tubzoonraug September 14th 2013, 6:43 pm

    First topic message reminder :











    Last edited by Tubzoonraug on September 16th 2013, 5:34 pm; edited 1 time in total
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Chij Hmoob, Hmong  Flags - Page 2 Empty Re: Chij Hmoob, Hmong Flags

    Post by Tubzoonraug October 13th 2014, 3:26 pm

    [quote="yajvas"]Vim li cas kuv ho tso tsis tau duab rau hauv nov os..?[/quote]

    Koj tso duab ma koj nia saum toj ua koj pom ib cov Icon ua koj saib nws muaj qhov you Tube liab liab ntawd es koj muab koj tus arrow mouse mus taws rau qhov muaj ib lub box zoo li ob qhov ua kes ces nws qhia hai tias ( Host an image ) koj nia qhov kuv hai li nov ces nws tawm qhov hai tias (Browse) koj nia qhov browse ntawd mus hauv koj lub computer ces koj rov nias rau qhov hauv qab( Host It) ces nws mam li ua 1 kab link rau koj thaum nov koj li copy lo paste lo yog muab tso rau hauv nov.

    Yog koj tso rau hauv nov ces yuav tau sau. [img]=[/img] koj tso kab link rau hauv drub drab ces pom koj daim duab lawm os.
    yajvas
    yajvas


    Registration date : 2014-10-12

    Character Sheet
     :

    Chij Hmoob, Hmong  Flags - Page 2 Empty Re: Chij Hmoob, Hmong Flags

    Post by yajvas October 13th 2014, 5:59 pm

    Phooj Ywg TUBZOONRAUG, koj daim chij xiav liab nrog rab qeej thiab lub hli ntawd lub ntsiab yog li cas os?
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Chij Hmoob, Hmong  Flags - Page 2 Empty Re: Chij Hmoob, Hmong Flags

    Post by Tubzoonraug October 13th 2014, 6:08 pm

    Yaj Vas, Tus Chij koj hai ntawd yog Yuepheng Xyooj Tus xwb nws cia rau kuv ua kom nti nti xwb kuv kuj tsi paub txog qhov nws ua cov Xim blue ntawd thiab. Nws yeej muaj cov lus txhai kawg tab si kuv tseem tsi tauhnug nws li os.

    yajvas
    yajvas


    Registration date : 2014-10-12

    Character Sheet
     :

    Chij Hmoob, Hmong  Flags - Page 2 Empty Re: Chij Hmoob, Hmong Flags

    Post by yajvas October 13th 2014, 9:11 pm


    Tus chij ntawd tsis zoo siv coj los ua 3 hmoob tus chij haiv, yog siv ua hmoob tus chij haiv mas yav tom ntej yuav muaj teeb meem rau yus haiv neeg....

    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Chij Hmoob, Hmong  Flags - Page 2 Empty Re: Chij Hmoob, Hmong Flags

    Post by Tubzoonraug October 13th 2014, 10:28 pm

    YajVas,

    Kuv yeej saib tag lawm kuv lo yeej question ib yam li koj hai tias, qhov tsi ntsim nyog ma vim muaj qab qeej, qeej ces yog rau txoj kev  lom zem thiab kev ua chaws dria qeej xwb nws tsi zoo ua rau tebchaws tus chij.  YOg txhob muaj qab qeej ma ok rau chij haiv  lo yeej tau lawm.

    Kwv Tij,   Kuv yawm Yij Bee Vue Bliaj Tsab xiam, koj pua tuaj thiab ne? Peb tso rau hauv Dab Laug  Hmoob Vwj lub Church,  tej zaum koj tuaj lo tsi sib paub .    Yav tag los kuv yeej tuaj  ze rau nram koj nyob thiab os. Thaum ub ma tuaj mus them nqi dej nqi faifab.
    koobpovtxuj
    koobpovtxuj
    Moderators
    Moderators


    Registration date : 2008-09-12

    Character Sheet
     :

    Chij Hmoob, Hmong  Flags - Page 2 Empty Re: Chij Hmoob, Hmong Flags

    Post by koobpovtxuj October 13th 2014, 11:04 pm

    yajvas wrote:
    Tojxeem wrote:
    Chij Hmoob, Hmong  Flags - Page 2 Index


    Ua koj tsaug uas tseem muab coj los tso tau rau hauv nov thiab os TOJ XEEM...


    Nyob zoo kwv yaj vas.Txhob ua tsaug mog.kuv twb tso tau tsis zoo los lam muab copy los tso ua dog dig xwb txhob xav li cas mog.
    yajvas
    yajvas


    Registration date : 2014-10-12

    Character Sheet
     :

    Chij Hmoob, Hmong  Flags - Page 2 Empty Re: Chij Hmoob, Hmong Flags

    Post by yajvas October 14th 2014, 3:27 am

    Hais txog tus chij muaj qeej ntawd, vim li cas kuv ho hais tias yog siv ua chij haiv es yuav tsis zoo rau haiv neeg nawd, nws muaj 3 nqe tsis zoo xws li :

    1. kob xiav thiab kob liab nyob ua ke mas tsis tau, tseem ua hniav kaw thiab, qhov nov yuav ua rau lub teb lub chaw nyob tsis tus, muaj kev sib cov nyom ntau tsav yam, xws li nom tswv thiab peeb zeej nrog rau pej xeem huab hwm yuav muaj teeb meem kub ntxhov, vim xiav yog dej, liab yog hluav taws, tseem muaj hniav kaw sib nkaug thiab.

    2. Rab qeej yog siv rau kev lom zem, kev dhia daj dhia luag, kev cai dab qhuas xwb, yuav muaj teeb meem fab mooj kav moj coj tsis sib haum xeeb.

    3. Lub hli, rab qeej yuav tuaj saum toj lub hli mas tsis tau, thiab lub hli tseem zoo tam rab liag rab hniav riam thiab, yuav muaj teeb meem txog kev tswj teb kav chaw tsis koob pheej, yuav tsum nra puv nra paug xwm yeem mas thiaj li zoo.


    kuv tsuas piav tsawg2 li nov xwb nawb...



    Last edited by yajvas on October 14th 2014, 6:45 pm; edited 3 times in total
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Chij Hmoob, Hmong  Flags - Page 2 Empty Re: Chij Hmoob, Hmong Flags

    Post by Tubzoonraug October 14th 2014, 3:25 pm

    Yog li koj hai lawm thiab ma YajVas.

    Tus chij ma tsi txhob muaj qeej nyob rau hauv yog muaj qeej thiab lub xauv nyob rau hauv ma nws cai kiag luag cov nyob sab nraum lawm xwb li Lao, Laotawg, lahus and khmu. tej nov lawm ces luag cov tribes txawv yuav nrog yus nyob tsi tau vim yus cai haiv lawm. Raws li kuv xav ma yog li xwb.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Chij Hmoob, Hmong  Flags - Page 2 Empty Re: Chij Hmoob, Hmong Flags

    Post by Tubzoonraug October 14th 2014, 8:19 pm

    Kuv qhov program ua tus chij tsi zoo ua tsi tau lawm es kuv ua tau tsi zoo lawm lam saib.  Seb koj pua paub siv Adobe photo shop.   kuv siv hauv photo ship lo xwb tab si ib tug American nws muab nws qhov  program nws ua qhov flag ntawd es kuv mus muab lawv li lo siv xwb. yog koj nyiam nos kuv muab qhov program rau koj down load  mus tso rau koj lub PC ces koj nyeem lawv qhov instruction tag koj siv tau lawm os.

    yaj Vas.  koj saib kab link nov es koj thiaj li paub os

    http://www.nomadthepirate.com/tutorial/

    yajvas
    yajvas


    Registration date : 2014-10-12

    Character Sheet
     :

    Chij Hmoob, Hmong  Flags - Page 2 Empty Re: Chij Hmoob, Hmong Flags

    Post by yajvas October 15th 2014, 10:01 pm

    Tubzoonraug wrote:Kuv qhov program ua tus chij tsi zoo ua tsi tau lawm es kuv ua tau tsi zoo lawm lam saib.  Seb koj pua paub siv Adobe photo shop.   kuv siv hauv photo ship lo xwb tab si ib tug American nws muab nws qhov  program nws ua qhov flag ntawd es kuv mus muab lawv li lo siv xwb. yog koj nyiam nos kuv muab qhov program rau koj down load  mus tso rau koj lub PC ces koj nyeem lawv qhov instruction tag koj siv tau lawm os.

    yaj Vas.  koj saib kab link nov es koj thiaj li paub os

    http://www.nomadthepirate.com/tutorial/


    UA KOJ TSAUG NTAU OS, KUV MAM MUS SIM NAWB, TAU LI CAS NO MAM LI HAIS QHIA KOJ-S/D NAWB..

    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Chij Hmoob, Hmong  Flags - Page 2 Empty Re: Chij Hmoob, Hmong Flags

    Post by Tubzoonraug October 15th 2014, 11:42 pm

    Ua li ntawd ma. Yav tag kuv ua tau zoo kawg nkau tab si xyov yog tim li ca lawm kuv ua qhov ntawd tsi work li es kuv thiaj li ua tau daim Chij zoo tsi heev lawm os. Tej zaum yuag yog tim kuv lub PC cov program photoshop lawm e thiaj li tsi zoo heev lawm os.
    koobpovtxuj
    koobpovtxuj
    Moderators
    Moderators


    Registration date : 2008-09-12

    Character Sheet
     :

    Chij Hmoob, Hmong  Flags - Page 2 Empty Re: Chij Hmoob, Hmong Flags

    Post by koobpovtxuj October 16th 2014, 4:02 pm

    Tubzoonraug.
    Cas tsis muab koj tus chij coj mus cog rau tim lub tiaj ntawm yawg loj tog tsev es ho coj tuaj cog pem roob no lawm.Muab pauv mus cog rau tim yawg loj lub tshav Hmoob thiaj ciaj taus haiv nawb mog.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Chij Hmoob, Hmong  Flags - Page 2 Empty Re: Chij Hmoob, Hmong Flags

    Post by Tubzoonraug October 16th 2014, 6:35 pm

    Toj Xeem

    Qhov tsi muab mus cog rau tim Yawg Loj tog tsev ma vim kuv xav hai tias tso rau tim ib ntsi yawg Loj lawv tsi nyiam ces kuv thiaj li tsi tso, tus Chij nov ma kuv ua lo rau YajVas saib xwb. Kuv thiaj li tso kuv tus niag duab rau kom lom zem xwb. Yog peb lam muaj ib lub yeej tub rog nyob rau roob lo yog nyob rau qhov twg ma kuv yeej tso kiag rau lawm ma.
    koobpovtxuj
    koobpovtxuj
    Moderators
    Moderators


    Registration date : 2008-09-12

    Character Sheet
     :

    Chij Hmoob, Hmong  Flags - Page 2 Empty Re: Chij Hmoob, Hmong Flags

    Post by koobpovtxuj October 16th 2014, 9:27 pm

    Tub Zoonraug.
    Yog li ces coj los cog rau lub yeej tub rog nov xwb tiag lub no ces yog peb tog li ntag hos.

    Chij Hmoob, Hmong  Flags - Page 2 SOS_Huey_in_Laos
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Chij Hmoob, Hmong  Flags - Page 2 Empty Re: Chij Hmoob, Hmong Flags

    Post by Tubzoonraug October 16th 2014, 10:14 pm

    koobpovtxuj
    koobpovtxuj
    Moderators
    Moderators


    Registration date : 2008-09-12

    Character Sheet
     :

    Chij Hmoob, Hmong  Flags - Page 2 Empty Re: Chij Hmoob, Hmong Flags

    Post by koobpovtxuj October 16th 2014, 10:45 pm

    Awv li no ntag laus.Zoo kawg lawm tiag.Kuv tseem xav kom muaj 1 tug cia li myiag twj ywm coj mus cog kiag rau hauv nroog viangchan ntawm asnubxaum vab lis kom tag kig kaj ntug nplog ceeb kiag ntag hos.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Chij Hmoob, Hmong  Flags - Page 2 Empty Re: Chij Hmoob, Hmong Flags

    Post by Tubzoonraug October 16th 2014, 11:26 pm

    Yog tseem coj tau mus cog kiag rau ntawm Vientiane tiag ma ntshe lawv yuav dhiav ceev heev li laus, tsi tag li lo tseem muaj baum tawg tuab ntaws thiab ma yeej yuav zoo rau sawv daws cov ua xav tau daim av luab 3 nti ntawd ntag laiv.
    koobpovtxuj
    koobpovtxuj
    Moderators
    Moderators


    Registration date : 2008-09-12

    Character Sheet
     :

    Chij Hmoob, Hmong  Flags - Page 2 Empty Re: Chij Hmoob, Hmong Flags

    Post by koobpovtxuj October 28th 2014, 10:24 pm

    Yog xav ua ces yeej tau kawg mas.Mam li kom nraug cuam thiab Kwv Tas lauv nkawd ua 2 tug uas xaws cov chij ces tsaus ntuj nkawd coj mus dai rau xwb tiag.Wb nyob tim no saib thiab mloog xwb tiag.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Chij Hmoob, Hmong  Flags - Page 2 Empty Re: Chij Hmoob, Hmong Flags

    Post by Tubzoonraug October 29th 2014, 2:58 pm

    Haaaa, Tojxeem kuv xav hai tias yog bau suav xwb nkawv tsim lo gawb twb ntshai tag lawm os. Tseem yog tiag ma ntshe kawg freeze lawm xwb laud.
    koobpovtxuj
    koobpovtxuj
    Moderators
    Moderators


    Registration date : 2008-09-12

    Character Sheet
     :

    Chij Hmoob, Hmong  Flags - Page 2 Empty Re: Chij Hmoob, Hmong Flags

    Post by koobpovtxuj October 30th 2014, 6:21 pm

    Nov mas loam tham tso dag kom zoo luag xwb uas yus nyob tid los yus yuav tsis muaj cuab kav ua tau li thiab ov.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Chij Hmoob, Hmong  Flags - Page 2 Empty Re: Chij Hmoob, Hmong Flags

    Post by Tubzoonraug October 30th 2014, 6:33 pm

    Yog kawg ma, yog tim ub ma yeej ua tsi tau rau leej twg pom li, yog luag pom lawm ces yus kawg ntsib teeb meem xwb.
    koobpovtxuj
    koobpovtxuj
    Moderators
    Moderators


    Registration date : 2008-09-12

    Character Sheet
     :

    Chij Hmoob, Hmong  Flags - Page 2 Empty Re: Chij Hmoob, Hmong Flags

    Post by koobpovtxuj October 31st 2014, 11:59 am

    Muab khaws cia kom zoo lwm hnub txiv yawg ntxhw lawv mus ua tau teb chaws Hmoob tso wb mam li coj mus txhos rau ntawm lawv lub hoob kas loj kom lawv ceeb.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Chij Hmoob, Hmong  Flags - Page 2 Empty Re: Chij Hmoob, Hmong Flags

    Post by Tubzoonraug October 4th 2015, 5:43 pm

    Yog lawm ma Toj Xeem




    Tamsim nov ma  lawv muaj ib pab neeg sau ntawv rau hauv fb thiab qhov txhia chaws hai tias yuav ntej Txiv yawg Ntxhaws thiab Nom Pov  lawv no thiab  tab si kom sawv daws txhob poob siab,  tej kev dag nov  ma yeej dag xwb os.
    koobpovtxuj
    koobpovtxuj
    Moderators
    Moderators


    Registration date : 2008-09-12

    Character Sheet
     :

    Chij Hmoob, Hmong  Flags - Page 2 Empty Re: Chij Hmoob, Hmong Flags

    Post by koobpovtxuj October 4th 2015, 6:47 pm

    Lawv cov lus koj hais no lawv yeej tso thoob qhov txhia chaw li lawm.Kuv twb mus copy tau me ntsis coj tuaj tso rau ntawm peb lub web no lawm thiab tab sis zoo li yog kuv coj tuaj tso rau ntawm lub topic Hmoob teb chaws sub.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Chij Hmoob, Hmong  Flags - Page 2 Empty Re: Chij Hmoob, Hmong Flags

    Post by Tubzoonraug October 4th 2015, 7:21 pm

    Toj Xeem,  Yog kawg ma, cov neeg ua lawv   iab liam nov ce lawv yeej tuaj tso xov xwm tawm qhov ntxhia chaws lawm tiag.  Nyob rau Fresno lo kuj muaj neeg tuaj sib tham sab laj twb pom duab li thiab, tab si txhob ntseeg, pab neeg Communism nov ma lawv yeej ua txhua yam li os.   Yog peb ua tau koom siab ma peb sawv tag dho cov Hmoob vaj pov  sawv tawm tsam tsuj kiag xwb ma yog ua tau li nyab laj  ma thiaj li yuav tsi muaj cov neeg phem ntxheev siab nov lawm.

    Sponsored content


    Chij Hmoob, Hmong  Flags - Page 2 Empty Re: Chij Hmoob, Hmong Flags

    Post by Sponsored content


      Current date/time is March 19th 2024, 3:53 am