Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


+6
nkaujhnubqub
Vamntxawg
Tubzoonraug
NtxhaisMoob
Davdub
Nraug Cuam
10 posters

    Kuv tuaj tshiab

    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Kuv tuaj tshiab

    Post by Nraug Cuam September 27th 2011, 7:13 pm

    First topic message reminder :


    Nyob zoo ib tsoom phooj ywg Hmoob sawv daws cov hmov thiab tshua, kuv zoo siab uas hnub no kuv tau tuaj ncig txog nej lub zos "Hmoob Thoob Ntiaj Teb" no, kuv tuaj pom nej nyob tau yam kho siab zim xwb os yom lawv e! Vam tias yuav ntsib nej sawv daws dua. Uatsaug  


    widget by Widgia

    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Nraug Cuam July 8th 2013, 10:02 pm

    Davdub
    Davdub
    member
    member


    Registration date : 2009-12-19

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Davdub July 8th 2013, 10:14 pm

    Brother, thaum koj copy kab link lo ces koj mus nias rau qhov ICON youtube nyob rau hauv daim window koj pom hauv nov ces koj paste rau hauv ces koj nias rau qhov insert ces nws pasted kiag rau hauv daim page lawm, thaum nov koj nia preview ces koj make right click ces koj pom qhov hai tias embed, no ces koj copy qhov ntawd lo past rau hauv nov lo yeej tau ib yam nkau os.

    Kuv tsi paub hai tias forum tam sim nov yus copy youtube embed lo paste rau hauv nov nws tsi work lawm es koj ua li kuv hai nov thiaj li work tuaj os.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Nraug Cuam July 10th 2013, 4:05 am

    Davdub wrote:Brother, thaum koj copy kab link lo ces koj mus nias rau qhov ICON youtube nyob rau hauv daim window koj pom hauv nov ces koj paste rau hauv ces koj nias rau qhov  insert ces nws pasted kiag rau hauv daim page lawm,  thaum nov koj nia preview ces koj make right click ces koj pom qhov hai tias embed, no ces koj copy qhov ntawd lo past rau hauv nov lo yeej tau ib yam nkau os.

    Kuv tsi paub hai tias forum tam sim nov yus copy youtube embed lo paste rau hauv nov nws tsi work lawm es koj ua li kuv hai nov thiaj li work tuaj os.

     
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Nraug Cuam July 10th 2013, 4:07 am

    Ua tsaug brother Davdub, kuv sim ua tau lawm mas.

     
    Davdub
    Davdub
    member
    member


    Registration date : 2009-12-19

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Davdub July 10th 2013, 3:58 pm

    Kwv Nraug Cuam

    Koj daim video ma zoo saib kawg tab si kuv rhiav rhiav qhov tus kub nyuj chob kiag lawm na. Thiab kuv muaj ntsi rhiav qhov hai tias ib ntsi ib tug tib nkaug kub rau ib tug rau tau haus ces tuag kiag li kuv pom tag lo lawm xwb os.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Nraug Cuam July 12th 2013, 2:31 am

    Yog mas bro Davdub, kev tso nyuj sib nraus, qaib sib ncaws ces yog kev tsim txom tej tsiaj txhu xwb os.
    Kuv daim VDO sauv es kuv niag npawg mus yees hmoob tso nyuj sib nraus hnub Saturday tag los no es nws muab tso 6 tom youtube es kuv mus nqa tov los xwb os.
    Kuv li qaib, nyuj, twm ntej ntawv kuv kuj nyiam yug kawg, tab sis kuv tsuas yug tos nyiaj xwb, tsis coj mus tso sib nraus thiab sib ncaws li ntawv. Tab sis yog lawv tso no kuj ho mus saib thiab no tiag heheheheheh.

     
    Davdub
    Davdub
    member
    member


    Registration date : 2009-12-19

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Davdub July 12th 2013, 3:07 pm

    Kwv Nraug Cuam,

    Zoo kawg li ma, lawv cov nyuj siab nrau ma txau ntshai kawg vim hai tias kuv saib tus kub nyuj ma chob kiag lawm ma yeej tshuav tuag li lawm tiag.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Nraug Cuam July 15th 2013, 12:28 am

    Yog mas bro Davdub, nyuj sib nraus, twm sib nraus yeej txaus ntshai kawg li os, kuv hlob luaj li no kuv pom nyuj sib nraus tuag 3 tug kiag lawm hos twm 2 tug. Xyoo 2009 lawv tso twm sib nraus nram peb qab zog kuv mus saib, lawv muab 2 tug twm ntawv tso deb deb los ya pam thawj ces ua rau 1 tug tuag kiag ntawm chaw, hos tus laus zog ces ua nws vau rau ub rau no, tau 3 hnub tom qab ces tuag lawm thiab.
    koobpovtxuj
    koobpovtxuj
    Moderators
    Moderators


    Registration date : 2008-09-12

    Character Sheet
     :

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by koobpovtxuj July 15th 2013, 11:15 am

    Nraug Cuam wrote:Yog mas bro Davdub, nyuj sib nraus, twm sib nraus yeej txaus ntshai kawg li os, kuv hlob luaj li no kuv pom nyuj sib nraus tuag 3 tug kiag lawm hos twm 2 tug. Xyoo 2009 lawv tso twm sib nraus nram peb qab zog kuv mus saib, lawv muab 2 tug twm ntawv tso deb deb los ya pam thawj ces ua rau 1 tug tuag kiag ntawm chaw, hos tus laus zog ces ua nws vau rau ub rau no, tau 3 hnub tom qab ces tuag lawm thiab.

     Nraug Cuam.
    Luag tej laus hais tias nyuj qaug ces tswg qaij ces yog li no ntag los mas.
    Koj tuag tsa taw hlo lawm los kuv ces kawg qaug poj qaug poog mus tsis taus qhov twg thaum kawg kuv kuj tuag tib yam thiab xwb.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Nraug Cuam July 15th 2013, 7:03 pm

    Tojxeem wrote:
    Nraug Cuam.
    Luag tej laus hais tias nyuj qaug ces tswg qaij ces yog li no ntag los mas.
    Koj tuag tsa taw hlo lawm los kuv ces kawg qaug poj qaug poog mus tsis taus qhov twg thaum kawg kuv kuj tuag tib yam thiab xwb.

     Yog li koj ua tij hais lawm mas bro Tojxeem, kev tso nyuj twm sib nraus nws yeej yog 3 hmoob li kab li kev cai kev lom zwm, tab sis nws kuj yog kev tsim txom tej tsiaj txhu 1 yam thiab mas.
    Davdub
    Davdub
    member
    member


    Registration date : 2009-12-19

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Davdub July 17th 2013, 11:30 pm

    toj Xeem tsi tshua si neej ces yeej yog nyuab kawg rau Yawg.

    Qhov kuv tsi kam mustham hlua nkauj or nkauj laus thiab poj ntsuam ma vim ntshai tib yam ua taum txhob thiab hlau kho nkau xwb es kuv thiaj li tsi mus qhov twg. Kuv lam siv yus tej niag ua yus ib tswm muaj lo xwb ces thiaj li kav laus.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Nraug Cuam July 19th 2013, 1:36 am

    Yog li koj ua tij hais mas, niam no muaj ntau yam MES dhau lawm, yog yus tsis xyuam xim tiag ces 1 zaug tsis luaj 1 zaug mas brother. Cov maum niam no ces tus 8 zoo nkauj ces 9 muaj chance yug MES xwb os. Kav liam tej niag ntawv noj twb tsis niam tsau qhov twg tuaj, thaum tsis tau mas niam ua ciaj ua tuag, tau kiag lawm kuj tsis luaj twg, yus tus ntawm yus 1 sab thiaj li fresh os.
    Davdub
    Davdub
    member
    member


    Registration date : 2009-12-19

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Davdub July 19th 2013, 4:59 am

    Nyob Zoo tsau ntuj rau peb tebchaws ntawm koj o Kwv nraug Cuam. Qhov tseeb ces yog li koj hai kawg. Tus zoo nkauj ces yog tus ua yuav muaj feem tau tus mob xwb tiag. Tus tsi zoo nkauj es tsi muaj neeg nyiam ma tus ntawd thiaj li tsi tshua muaj mob xwb, qhov nov yeej tseeb tsi yog lam hai tsi zoo rau cov zoo nkauj vim peb txiv neej Hmoob tus twg lo yeej paub haitias tus 8 zoo ces yog tus ntawd txawm yog tus yuav muab tuam txhob thiab hlau lo kho u kom u nyob tsi txhob lau xwb.

    Qhov yuav kom yus txoj sia nyob ntev tsi txhob tuag sai ces yog yus tus ua ib txwm nrog yus ma tus ntawd thiaj li yuav pab tau yus nkau xwb os.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Nraug Cuam July 20th 2013, 2:04 am

    Aws, nyob zoo tsaus ntuj os brother. Yog li wb tham no ntag mas, yog yuav mus deev poj laib tom tej tsev hnub qub, bar tej ntawv mas kuv lam xyuas nyuag phem quav dab tuag, tsuav tseem siv tau nyog xwb ces siv mus, vim tus no thiaj yuav tsis muaj MES li cov zoo nkauj os hehehehehehe.
    Yog yus pheej ntshaw nqa ntau lub, ntshaw nqa ntau yav mus show 6 nyuj vab saib ces 1 zaug twg yeej yuav tau xuas tuam txhob thiab hlau kho xwb mas, heheheh.
    Davdub
    Davdub
    member
    member


    Registration date : 2009-12-19

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Davdub July 20th 2013, 8:11 am

    Yog lawm os Kwv Nraug Cuam, tim USA nov lo yeej muaj ntau heev raws kuv paub cov neeg ua yug mes, lawv tsi caiv ncauj lawv mus rau Mexico tebchaws ces lawv mus xyua cov nyuag ntxhai moso mos ntawm tej kev xwb ces lawv kuj ntsib coob leej kuv yeej tsi yog lam hai tshajj tab si kuv hai qhov kuv paub nkau xwb. Tsi tag li cov txiv tsev ua nyiam nyiam ua dev yaim roj ma yeej muaj teeb meem heev rau ntawm nws lub family.

    Nyob rau ntawm kuv lub zos, muaj ib yawm nws kuj nrog kuv ib phaum neeg lo yog yau mentsi, lawv mus ua hauj lwm tseev qaib xwb ma luag tej poj niam tus phem tus zoo nws luaj xov xyua, ua rau lawv tej poj niam kis kab mob tag, tsi paub hai tias yawg siv dab tsi es luag tej poj niam thiaj li kam rau yawg xyua,  thaum kawg lawv xua tib phom suab yog cov phom 12 Gage  ua rau yawg taub hau ua lem lwj nthwb, kuv thab mus saib vim nws ua li rau luag tej poj niam ces tsi zoo rau zej yog.

    Ho tseem tshau coob leej thiab ma bro, cov txiv neej ua mus nyiag luag roj yaim ntawd ma coob heev tuag tsi tau tag, nyob rau Minnesota ma kuj sib tuas sib tuas tuag coob leej lawm thiab ma.

    Txoj kev u twb muaj ib lub niag nyob hauv tsev es tsi xyua hauv tsev xwb lo tseem mus ua tub sab nyiag luag tug ces rau luag xyua phom ua nws taub hau tawg tag. Tej kev liam nov ma phem heev li o kwv Nraug Cuam.

    Cov txiiv neeg zoo ces kuv xam tsi pom kuv tsua ntseeg kuv tus kheej ib leeg xwb kuv tsi ntseeg lwm tus txiv neej.

    Luag tej poj niam tuaj nrog kuv ua laj kam ua kes kuv tsi muaj pluaj siab yuav hai lus  qab zib rau thiab noj mov ua kev nyob ua kes, kuv tsi ua li ntawd  peb Hmoob tsi nyiam even kuv tus kheej lo kuv tsi nyiam kom leej twg ua li rau kuv tus poj niam thiab yog li nov kuv yuav tau zam txoj kev nov.  Thaum luag tus poj niam nrog kuv ua kam ua kes, Kuv hai kom nws ua nws ib leeg, kuv ua  kuv tsi uas kes some time tej Supervisor tuaj ces mam ua tsoj ua hauj lwm ua kes as a team xwb.

    Vim kuv tsi comfortable thiab lawv tus poj niam li ib yam, kuv ua nais lo kuv yeej tsi xav phem rau leej twg tus poj niam, Ua raws txoj hauj lwm xwb ua txog caij nyoog ces tso luag mus tsev, Tos kuv hai tias kuv tsua believed kuv self xwb I don't believed any body else.  Haaaa nov yog tham pem thiab piav txog kuv tus khej mentsi.


    https://www.youtube.com/watch?v=PW-ssNf_RnE
    Davdub
    Davdub
    member
    member


    Registration date : 2009-12-19

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Davdub July 20th 2013, 8:38 am

    kwv nraug Cuam, wb tham hauv koj lub topic xwb es kuv tsi sau ntau rau lawv cov topic.

    YOg lawm kwv Nraug Cuam,

    3 Hmoob tsi yog yam neeg ua share tau luag tus poj niam rau lwm tus li lwm yam neeg, raws kuv xav xwb yog poj niam mus deev Blog ma, tsi tim Blog, tim tus poj niam xwb qhov zoo txhob ua phem rau Blog thiab tus poj niam, yog u paub thiab pom lawm ces tso nws mus zoo zoo xwb nawb raws kuv txoj cai, kuv lo yeej khib poj niam thiab mob siab tsham plaws hauv qab ntuj nov thiab tiag, tab si hai raws li txoj kev ncaj ncee, poj niam yog tsav neeg ua yog tus txiv neej twg xyuam tau plus ces yeej tau deev vim poj niam ma hai lo lus tsi zoo, lawv yog tus zoo li koj mus saib cov poj liab hauv youtube es koj saib hauv ces yeej tsi txawv deb. Kuv hai qhov nov lo kom cov poj niam tsi txhob tus siab vim yeej paub tseeb hai tias poj niam muaj qees leej ma tseem heev tshaj txiv neej nyiam kev love heev tshaj tus txiv neej lawm e thiaj li mus ua tej yam tsi zoo kom poob ntsej poob muag.

    Bro, kuv lam tham li nov saib koj ua kwv pua nyiam lub tswv yim nov, yog thaum u tus poj niam lo tsi luag tej poj niam nws ho mus ua plee ua yis nrog Hmoob, or Blog lawm, xav kom sawv daws txhob muab txoj kev ruam kev khib, kev nte neeg, ntau neeg lo siv, vim txhaum cai hauv ntiaj teb, yog li nov yog thaum tus txiv pom tau hai tias nws tus poj niam ua li ntawv lawm ces hai rau neej rau tsav kwv tij tuaj sib tham es tso nws nws mus dawb paug txog lam ntau lam tuas neeg.

    Kuv txoj cai ma yog li nov es koj ua kwv pua nyiam? yog nyiam no ces koj ho khaws coj mus pab qhia rau peb cov Hmoob ua muaj teeb meem kom ua siab loj txhob siv lub fwj chim vim txaum cai neeg ntiaj teb.

    Txawm kuv tus poj niam ua li lawm los kuv yuav yuav tsi tuas nws, kuv yuav quaj quaj ces tso nws mus xwb es kuv li pib dua neej tshiab vim kuv zam kev txhua kuv tsoj sia kom kuv nyob ib nyuag ntev zog mam li tuag. Haaaaaaaaaaa

    Davdub
    Davdub
    member
    member


    Registration date : 2009-12-19

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Davdub July 20th 2013, 11:09 am





    Davdub
    Davdub
    member
    member


    Registration date : 2009-12-19

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Davdub July 20th 2013, 11:19 am

    Music Thai zoo heev sav, kuv tsi tau mloog ib zaug li zaum nov kuv mam li mus pom hauv youtube xwb zoo li lawv hus tau sad kawg li os.

    Davdub
    Davdub
    member
    member


    Registration date : 2009-12-19

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Davdub July 20th 2013, 2:40 pm

    Kwv Nraug Cuam, koj saib ntawm nov ma, xyov pua yog tiag lo dag, tsov ntshai poj niam heev laiv.

    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Tubzoonraug July 20th 2013, 9:13 pm



    tha most taller girl in Prazil
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Tubzoonraug July 20th 2013, 9:19 pm

    Brother Nkaug Cuam, koj saib cov menyuam nyob rau India Tebchaws nov na, lawv lub tebchaws muaj tshuaj ntau nws raug rau cov neeg pej xeem coob leej ntau tus, luag hai tias birth defect

    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Tubzoonraug July 20th 2013, 9:27 pm

    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Nraug Cuam July 22nd 2013, 2:44 am

    Nyob zoo bro Davdub, koj ua tij tham los lawm ntau posts lawm tab sis kuv thov muab zuaj ua 1 teg tham 6 ntawm no xwb, thov txhob xav li cas.

    1. lub neej niam no tsis hais lub teb chaws twg los 1 yam, kev vam meej txog twg ces kab mob kev nkeeg txog ntawv, twb tsis hais cov nyob nram nroog, cov pem toj siab kiag los haj tseem muaj tus puav muab tau MES los yug thiab, yog leej twg pheej tsis tshua xaiv qav ntag ces muaj 1 zaug twg kawg tau MES los yug thaum no ces yuav ntsib kev nyuaj siab.

    2. Hais txog kev sib deev, yeej muaj 1 hom neeg lub cev xeeb tau los yeej nyiam sib deev tshaj lwm tus tsis hais poj niam los txiv neej. Tab sis yog muab los ntaus nqi tiag ces poj niam yuav nyiam dua thiab thev tsam dua. Kev sib nrauj ntawm 1 nkawm niam txiv twg 1 nrab yeej yog tim los ntawm kev sib deev.

    3. Hais txog kev hlub poj niam, kev khib poj niam thiab poj niam ho mus deev tus sab nrauv li koj ua tij hais, yog muab xav hais tias yus twb puam xeeb tshwm 1 teg nyiaj, muab yus 2 lub me hauv caug mus pe pe ua hauv caug tshis tag thiaj tau, tsis tas li neej tsa tseem ntuas yus tias: " yog koj poj koj yeej meem soj, yog koj thoob kom yeem meem thi, yog koj phav koj yeej meem npuj" no tiag yog yus tsis ua li no cem lwm hnub kom txhob hais txog lawv cov ua neej ua tsav no thiab tiag hehehehe, dag mas dag os brother, qhov twg yus txoj sia yuav nyob ntev, yuav nyob kaj siab, yuav tsis muaj teeb meem ces yuav tau zam li koj hais thiab mas, txhob muab txoj niag kev khib ntawv los this ua 6 yus tuag dawb tsis tau pom lub ntiaj teb no ntxiv lawm os. Hais txog koj lub tswv 8 no mas kuv yeej nyiam, yuav tau ua li koj ua tij hais no yus txoj sia thiaj yuav nyob ntev.

    Kawg no ua tsaug 6 koj ua tij cov movies.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Tubzoonraug July 22nd 2013, 4:15 pm

    Zoosiab ma Kwv Nraug Cuam,

    Yog yuav piav ma muaj ntau heev piav tsi tag tab si muab ua short cut nkau xwb. U tus poj niam ma yeej khib lo ma, tab si yog thaum u paub qhov tseeb lawm ces txhob ua phem rau es cia nyia mus nyia vim u ntxuag u txoj sia xwb. Yog u lam muab nws lo si niag hlua nraug tuas tuag kiag lo u kawg tuag thiab no ma xum kav liam. Qhov yooj yim ces zoo li nov xwb. Nyob rau USA nov ma, muaj tej lub State, yog tus niam coj American lo deev hauv tsev lawm es yog tus txiv lo pom ma luag tseem mauj cai hus Police tuaj nte tus txiv mus kaws thiab vim luag hai tias nws lo ua phem rau lawv es lawv tsi tau zoo sib deev no thiab tiag brother, Peb cov Hmoob muaj ntau case lawm laiv. Yog yuav xav qhov khib siab ma kawg xua lub tej ua nws ntsoog kiag xwb ma u siab thiaj li nqi.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Nraug Cuam July 24th 2013, 12:52 am

    Zoo siab ntau 6 koj ua tij cov lus os bro Tubzoonraug, ua li luag tej laus 1 txwm piv txoj lus tias: "nyob luag ntuj yoog luag txuj", kawg luag neeg nyob lub teb chaws ntawv yeej coj li ntawv ces kawg yus yuav tau ua siab loj, yoog raws luag txoj cai yus thiaj yuav zam dhau txoj kev phem, yus thiaj tsis ntsib teeb meem, nyob 6 tim nej ko tej zaum txoj cai txawv tim peb no mes ntsis, tim peb no yog teeb meem zoo li wb hais no mas yus tseem muaj cai ntes 2 tug ntawv mus kaw, mob siab ncaws/ntaus teg puav los yeej tau, tsuav txhob ua dhau cai xwb yeej tsis ua cas, ho tim nej mas ua li koj ua tij hais os luag deev yus poj niam los yus tseem mag mus nyob nkuaj thiab.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Tubzoonraug July 24th 2013, 9:17 pm

    Yog lawm o Kwv Nraug Cuam, lub tebchaws twg lawv coj tus cwj pwm li ca ce txawm yus tsi yog yam ntawd lo cia li xyaum li lawv lawm thiab tiag.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Nraug Cuam July 24th 2013, 10:26 pm

    Yog mas tij laug, nej cov mus nyob raws Mab Dawb Yug Yaj teb los nej kuj cia hloov qee yam lawm thiab peb cov nyob ntuj qub qab no los 1 yam, xws kev hais lus, kev ntseeg, cwj pwm, etc.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Tubzoonraug July 25th 2013, 4:11 pm

    Kwv Nraug Cuam, yeej yog hloov lawm ntau heev hai txog kev ntseeg ntawm Hmoob ntiag tug xwv li ua neeb mus rau ntau yam lo yeej hloov lawm. Rov lo tham meme txog kev ua neej lo hloov lawm ntau cov tsi hloov lo muaj cov hloov lo kuj muaj, Cov tub hlua tom qab nov ma lawv coj ib yam nkau li tej niag mab dawb lawm, lawv sib nwj ntawm tej rau neeg saib, lawv sib khawm pob tws rau neeg saib lo lawv yeej tsi txaj muag li lawm.

    Kuv xav hai tias cov ntxhai tshiab tim nej lo yuav tsi txhaj muag lawm thiab. Lub ntiaj teb nov luag hloov tag li lawm es peb hmoob tseem pheej ntseeg peb yam xwb ma kuj yuav mus tsi deb. Kuv hai nov ma tsi yog ntxia kom mus ntseeg Jesus, kuv tus kheej tsi ntseeg yam neeg tuaj haub ntxia li os bro, kuv Ntseeg Hmoob teej tug ntau dua tab si kuv xav kom pauv qee yam ua tsi tseem ceeb xwb dua li ce siv li ntawd lo tau lawm.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Nraug Cuam July 26th 2013, 12:43 am

    Yog mas tij laug, hais txog peb hmoob lub neej mas yeej hloov lawm ntau tsav yam, thiab ho tseem tshuav ntau yam peb yuav tau tsim kho rau thiaj yuav vam meej caum cuag luag lwm haiv neeg, tej yam tsis tsim nyog los peb yuav tau nrhiav txoj hau kev tshiab taug, tom ntej no peb thiaj yuav nrhiav tau noj tau haus os.

    Hais txog peb hmoob txoj qub kev cai ntseeg, nws kuj yog 1 qho zoo vim tias nws yog peb poj yawm txwv koob 1 txwm coj noj coj ua los lawm, peb yuav tau khaws thiaj li tsis ploj, tsuas muaj hmoob xwb thiaj muaj txoj kev ntseeg zoo li no, tab sis peb yuav tau hloov, tsim kho qee yam 6 kom vam meej thiaj yuav mus raws li lub caij nyoog sij hawm, los sis txheej neeg. Hos leej twg ho yuav hloov mus ntseeg lwm yam los yeej tsis ua cas tsis muaj teeb meem, ntawv nws yog teeb meem, kev txiav txim siab ntawm nyias tus kheej, tab sis tsuas xav thov kom ho txhob thuam, cem xwb ces yeej ok vim yus los yeej yog roj ntsha hmoob.

    Ua tsaug.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Tubzoonraug July 26th 2013, 10:41 am

    Kwv Nraug Cuam,

    Yog kawg lawm, hai txog 3 Hmoob ma yuav tau hloov qee yam ua tsi tseem ceeb los si tej yam ua nws tsi zoo nkauj xws li. Tuag muab tus tuab kwv dos cuas hlab liab hlab ntsuab tawm nraum zoov thiab muab coj mus tswm tshav es luag ntsia tus neeg liab ploog lwj lwj, tej yam nov txhob ua lawm. Yuav tau muab tus tuag tso rau hauv lub hleb lawm xwb es kom zej zog txhob pom luag thiaj li siab loj luag thiaj li kam tuaj nrog sawv daws zov. Tsi tag li txhob ua kev cai ntev ntev, txawm ntev heev lo tsua yog 2 hnub xwb lo si luv yog 1 hnub thiab ib tav sus xwb ces tau lawm.

    Kev ua neeb, lo yuav tau hloov, txhob nte tej tug niag buas lo tuas quaj zuj zev lawm. Cov txiv neeb lo txhob dag dag neeg es pheej yuav kho buas kho nyuj lawm. Yuav tau ua li poj koob yawg koob lawv ib txwm ua lo xwb es txhob mus ntaim noj ntaim hau. etc..
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Nraug Cuam July 31st 2013, 1:04 am

    Yog li koj hais lawm mas brother, yog muab ua tib zoo xav mas peb hmoob tseem tshuav ntau yam yuav tau hloov thiab txhim kho mus ntxiv mas peb thiaj yuav vam meej caum cuag luag neeg ntiaj teb os.Kuv tuaj tshiab - Page 7 Dsc03714

    Hmoob hwm/kho ntxa
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Tubzoonraug July 31st 2013, 4:05 pm

    Cov duab nov yog kuv yawg, or kuv yawm yij txiv tau tso peb tseg rau lub week nov es peb coj yawg mus tso rau ntawm daim duab koj saib nov thiab.

    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Nraug Cuam August 1st 2013, 10:57 pm

    Tij laug Tubzoonraug, pab tsev xyom cuab tu siab nawb mog, nyob deb lawm tuaj nrog nej nta qhua tsis tau, thov kom koj yawg tsuas mus tau kaj siab lug.

    Ua li koj yawg ho mob li cas nws thiaj li tso peb s/d tseg lawm?
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Tubzoonraug August 2nd 2013, 6:10 pm

    Kwv Nraug Cuam, tsi ua li ca. peb Hmoob nyob tim USA no ma cov neeg laus muaj mob ces kawg tuag mus lawm xwb vim luag tsi kho peb cov neeg lau nawb. Yog mob tsi loj ces nyaj yuav muaj txoj sia nyob, ho yog mob loj ces luag ua kom tuag mus xwb es qhia li rau koj paub.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Nraug Cuam August 9th 2013, 3:34 am

    Nyob lub teb chaws tim nej ko yam twg los yog yuav tom taj laj xwb thiab tsis tas li no tej khoom noj ntawv tsis yog natural li tim peb no es thiaj muaj mob, tim peb no los yeej mob thiab tab sis hauj sim me ntsis, yog tim peb no tseem muaj mob li tim nej thiab mas neeg yuav tuag coob heev, vim Dr tsis tshaj lij cuag tim nej.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Tubzoonraug August 9th 2013, 3:14 pm

    Yog lawm ma Kwv Nraug Cuam, tim nov ma lawv cov neeg ua teb zaub lo yog yam khoom noj, lawv rau chiv ntau heev thiab tuas tshuaj rau lawv tsi tos kom dua tshuaj tso lawv tuas kiag li ib ob hnub xwb lawv twg nyiag des lo muag rau sawv daws noj lawm ces yog li sawv daws thiaj li tuag ua luaj li ma brother, koj tsi paub xwb hauv lub nroog Fresno ma ib week neeg tuag txog 5/6 leej ma, chaws pam tuag ma tau nyiaj kawg kiag li os.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Nraug Cuam August 11th 2013, 6:48 pm

    Nyob tim peb no los yeej muaj qee suam, feem ntau yog cov nyob hauv nroog lawv yeej 6 chiv fertilizer 6 tej khoom noj thiab, tab sis kuv ntseeg tias nws tus tswv yuav tsis noj, tsuas yog coj tuaj muag 6 s/d noj xwb.


     Nyob tim ko yog yus lam ua tau 1 lub tsev pam tuag li koj hais mas yuav tau nyiaj heev ntag mas brother.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Tubzoonraug August 11th 2013, 7:17 pm

    Kwv Nraug Cuam, tim nov ma lawv ua zaub cog dab tsi lo xij lawv yeej ua mus muag xwb lawv tsi noj, ces lawv kuj tuas tshuaj lo si rau chiv ntau kawg rau cov noj xwb tuag lo rau u cov ua mus yuav noj tuag xwb. Lawv yeej muaj qhov ua li nov ma.

    Hai txog txev pam tuag ma tim peb nov Hmoob muaj 3/4 lub tsev pam tuag, yog yus rent 3 days yog 10,000.00 (10 phav USA dollars) ib lub hli nov lawv pam 4 zaug, ces lawv tau nyiaj yog 40 phav per month, tab si neeg ma ua line nkau xwb leej twg xub hus ces leej twg xub pam ua ntej. Lawv ma muaj nyiaj kawg kiag, pam ib tug tuag cov xyom cuab poob nyiaj txog $50 phav, tej nyiaj tshav ntuj kuj tau li 15/16 phav lo yog 20 phav thiab ces kuj yog poob tsi tsi tau thiab.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Tubzoonraug August 11th 2013, 8:12 pm



    Kwv Nraug Cuam, koj saib daim duab nov ma, lawv muab kho lub ntsej muag tag lawm nws tsi yog li tus neeg lawm, lawv ua nws hnav lub ris nyia kawg kiag khoom zoo li ca pom tag tiag.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Nraug Cuam August 11th 2013, 9:02 pm

    Tubzoonraug wrote:Kwv Nraug Cuam, tim nov ma lawv ua zaub cog dab tsi lo xij lawv yeej ua mus muag xwb lawv tsi noj, ces lawv kuj tuas tshuaj lo si rau chiv ntau kawg rau cov noj xwb tuag lo rau u cov ua mus yuav noj tuag xwb. Lawv yeej muaj qhov ua li nov ma.

    Hai txog txev pam tuag ma tim peb nov Hmoob muaj 3/4 lub tsev pam tuag, yog yus rent 3 days yog 10,000.00 (10 phav USA dollars) ib lub hli nov lawv pam 4 zaug, ces lawv tau nyiaj yog 40 phav per month, tab si neeg ma ua line nkau xwb leej twg xub hus ces leej twg xub pam ua ntej. Lawv ma muaj nyiaj kawg kiag, pam ib tug tuag cov xyom cuab poob nyiaj txog $50 phav, tej nyiaj tshav ntuj kuj tau li 15/16 phav lo yog 20 phav thiab ces kuj yog poob tsi tsi tau thiab.
     Yog li tim nej mas yeej zoo ua 1 lub tsev pam tuag kawg nawb, cov tswv ntawv yeej nplua nuj taus lawm lauj, ua li lwm haiv neeg pam 1 tug tuag cov xyom cuab puas siv nyiaj ntau npaum koj hais os brother? peb hmoob mas muab ua loj dhau lawm os, tim peb no 1 tug laus neeg tseem ceeb tuag heev kawg tsuas tag li US$6,000-7,000 xwb, hos feem ntau ces tsuas tag li 3,000 xwb dab qhuas yeej ntxhee lawm.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Nraug Cuam August 11th 2013, 9:05 pm

    Yog mas brother koj daim duab tojsiab sauv yeej yog lawv txhua 6 lawm xwb os, lawv muab lub taub hau txiav coj los txuas 6 lwm tus lub cev lawm ntag mas, haib kawg li pom khoom tag li koj hais li lawm os hehehehehehe.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Tubzoonraug August 11th 2013, 10:59 pm

    Kwv Nraug Cuam, yog lawm os, cov nyob toj siab lawv yeej kawm tiav kev kho duab lawm es cov duab peb saub hauv ces lawv yeej muab kho tag lawm. Koj sai bdaim twg kho lawm ces nws yeej tsi pom zoo thiab plooj plooj lawm ma.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Nraug Cuam August 13th 2013, 9:43 pm

    Yog mas tij laug, kuv muaj 1 tug npawg wb kawm ntawv ua ke, kawm tag ces nws mus kawm IT, tam sim no nws los ua tau ib lub internet cafe mas tau nyiaj tshaj plaws li os, 1 hnub twg twb muaj neeg tuaj kho duab, txiav txuas duab, etc li ntawm 25-30 leej, hos tau li ntawm 250,000-300,000kips/day.
    Hnub i kuv mus saib nws no, kuv mus zaum zoj li 20min xwb twb muaj 6 tus mos ab hos 1 tug pog laus tsawv thaj tsam li 30 xyoo tuaj kom kuv tus npawg ntawv kho lawv li duab lawm.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Tubzoonraug August 13th 2013, 10:02 pm

    Kwv nraug Cuam, zoosiab rov lo nrog koj sib share tswv yim dua.

    Hai txog ntawm cov tsev pam tuag ma tau nyiaj kawg kiag,  rent lub tsev 3 hnub 3 hmo yog $11,000.00 yog ib lub hli yog 4 zoo, koj muab 4x11 phav=4 caug tawm phav per month, ib lub xyoo tau txog 4 phua mus rau 5 puas phav, yog li nov tau nyiaj kawg tiag.

    Hai txog kos duab or kho duab thiab yees duab, brother, koj kawm yees duab kho duab siv  software lo yog photo shop ma yeej tau nyiaj heev, nyob tim peb nov ma tsi tau nyiaj vim sawv daws nyias yeej paub kho nyia duab lawm, yog nyob rau tim nej ma yeej yog tsi muaj tus txawj ces cov mos ab tseem tab tom yim ces thiaj li tau nyiaj. Yog thaum lawv txawm lawm ces yuav tsi tau nyiaj pe tsawg lawm.

    Brother, koj kuj mus kawm kho motorcycle ma, koj ua ib lub shop kho log thiab koj kho engine xwb ma koj yuav tau nyiaj noj thawm niaj thawm xyoo li os.

    Kawm kho tsi nyuab, koj mus yuav kiag lawv cov book lo saib xwb ces kho xwb tiag, thiab mus yuav lawv cov part los xwb ces yeej noj tau li os.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Nraug Cuam August 15th 2013, 3:05 am

    Oh, brother yog ua tsev pam tuag es tau nyiaj npaum li koj hais no mas yeej yuav nplua nuj xwb ntag nawb, nyob tim ko yog yus muaj peev no haj tseem zoo ua li 1-2 lub ntxiv tseem tau thiab, vim cov tsev pam tuag tseem tsawg zog lawm kuv xav os.

    Yog mas brother, kev kho duab yees duab, thiab post duab mas tau nyiaj kawg li os, kuv tus npawg ntawv nws xauj(rent) lub tsev ntawv kam yog 18,000,000kips(US$2,300)/year, tab sis nws yeej tseem tau nyiaj tsam peev ntau kawg, tso duab toj siab 1 daim yog 5,000kips, hos lwm yam ces tsawg kawg twb yog 15,000kips rov sauv. Tab sis ua li koj hais uas tom ntej no yuav tsis tau nyiaj lawm os, vim phaum hluas no lawv txawj computer coob lawm.

    Brother, kho motorcycle li koj hais los yeej tau nyiaj kawg li thiab mas, kuv kuj tsis tau mus kawm tiav qhov twg los, tab sis kuv tej puas kuv tsuas mus yuav cov part(khoom) los kho nram tsev no thiab xwb, kuj tsis poob nyiaj ntau. Yog ua tau li koj hais mas yeej tau nyiaj thiab mas brother.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Tubzoonraug August 15th 2013, 3:40 pm

    Yog ma brother Nraug Cuam,

    Yog koj tus bawg txawj kho duab thaij duab ma nws yuav tau nyiaj ib ntus lo yog xyoo puav ntag ma. Tab si lub tebchaws tim nej ma tseem yuav zoo luam txog rau tiam tom ntej nos thiab os.

    Hai txog kho Mos Taus ma, yeej yog kho li koj hai xwb tiag, mus yuav cov tools lo thiab tej part kom ntau yam twg lo muaj thiab log tawg lo hloov tau patching(taj log) lo tau tej nov ma yog ua li kuv hai ma koj yeej yuav tau menyiaj part time ma.

    Tsev tuag tim peb nov ma yuav yog yus muaj nyiaj thiab tsi tag li lo yuav tau mus ntiav kawm kom paub lug txoj cai, thiab mus yuav daim license kom yus ua txhob txhaum. Tej nov ma yeej tau nyiaj kawg ma brother, thiab hai txog cov tsev pam tuag ma tseem tsawg heev vim ib week nov neeg tuag txog 6/7 leej li nawb, tam sim nov ces tsev pam tuag muaj 3 lub yog Hmoob ib lub yog American, cov ua hmoob mus siv siv ces muaj li xwb.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Nraug Cuam August 17th 2013, 2:43 am

    Nyob zoo tij laug Tubzoonraug, ua li luag lwm haiv neeg xws li Mes kas ne lawv kev pam tuag puas tag nyiaj ntau npaum 3 hmoob thiab? yog tias lawv ho tas nyiaj tsawg dua 3 no mas tsim nyog 3 yuav tau hloov 3 tej kev cai qee yam kom ho poob nyiaj tsawg me ntsis nawb kuv xav os.

    Kev kho motor mas yeej yog li wb tham no mas, nws kuj tsis nyuaj npaum twg, kuv keev kho kuv xwb poob nyiaj tsawg dua, piv xam li yus yuav hloov roj(oil), yog yus mus kho pem garage ces 30,000kips, tab sis yog yus mus yuav taub oil ntawv xwb no ces 25,000kips xwb, yus twb tsis poob 5,000kips ntawv 6 luag.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Tubzoonraug August 17th 2013, 6:18 am

    Nyob Zoo Kwv Nraug Cuam, rau hnub Saturday nov,

    Hai txog American kev pam tuag, lawv tsi poob nyiaj li Hmoob os, lawv poob nyiam ntau kawg ces 2/3 phav xwb, vim tus tuag, lawv tsua yuav lub hleb ob phav lub qhov ntsas ib phav tawm ces muab hai lo yuav luag peb phav xwb nrog rau daim stone lawm, vim lawv qhia ib xyuab moos lo si 2 xuab Moos xwb ces lawv coj mus faus lawm, lawv tsi noj mov hau dej tim chaws tuag, lawv tuaj zaum ib nyuag pliag ua kev caiv ntseeg Jesus rau tsev neeg xwb lawv lam npaim kom cov ciaj hnov xwb ces tag li ntawd lawm,

    Qhov poob nyiaj tshaj yog Hmoob nkau xwb, Hmoob li ma yog pam ib tug tuag ces neeg tuaj nrog nyob tom tsev zov hmo, li ib week ua ntej yuav qhib tus tuag lo ua kev cai. yog li twb siv nyiaj li 5/6 phav lo ua noj rau sawv daws tau noj tuaj tham pem lawm, xaub or rent the church yog 11 phav, not include the Caskets, lub casket nraug nyiaj yog 5/6 phav, rent church, yog 11 phav, ua noj tom tsev ua ntej yog 6 phav, thaum thau tus tuag lo ua cev cai. rov ua noj, yog 14/15 phav, tuas nyuaj 15 tug raug 14/17 phav, ntiav txiv xaiv 3/4 phav ntiav niam ua mov tshwj kawv 2/3 phav, lub qhov ntxa, 2 phav koj muab tej nov xam ib qhov me ntsi nyiaj tag 50 phav, nyiaj tshav ntuj 13 phav yog cov tau, cov tsi tau 10 phav. Koj muab xav tag tsi xam cov nyiaj tshav ntuj ces yeej yog 50 phav, cov nyim tsev txom nyem tha ib tug lau tag nws tshuav luag nqi lawm 20 xyoo mus rau 30 xyoo tiv nij (owe loan or dept) yog li nov koj xav Hmoob ruam lo Hmoob je?

    Yog yuav lub casket zoo, raug nyiaj 5/6 phav, muab tus tuag tso rau, u lo yus tsev lawm luag rov nyiag lub hleb yam yus tsi paub, tom qab yog li ntawd yeej tsi tsim nyog yuav casket zoo rau lawm lo tau. Nyob rau yuba City, Hmoob tuag Hmoob muab lub hleb txiav tej niag riam, thaum muaj Hmoob tuag Hmoob rov mus yuav hleb tseem tau tej lub hleb pom tej niag riam rau tab si luag muab nws kho lawm tsua pom kab caws pliav lawm xwb. Tej nov yeej hnov ib lo ob yim tham lawm.
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Nraug Cuam August 18th 2013, 2:37 am

    Brother, yog li koj hais mas 3 hmoob tsis yog ntse hos yog RUAM lawm nawb, ntse dhau qhov ntse lawm os, tsim nyog hloov los sis muab tso tseg kiag los haj yam zoo, yog poob nyiaj ntau npaum ntawv es cawm tau sawv rov los mas thiaj tsim nyog, tus tuag los twb tuag lawm cov nyob los poob nyiaj ntau ua luaj, tseem tshuav nqi tsheej tog them tsis paub tas, ua 6 cov nyob pluag lawm 1 ntus. Tej kev cai no tsis tsim nyog ua lawm, poob nyiaj ntau dhau lawm os.
    Ua li cov coj kev cai tshiab ne puas ho poob nyiaj ntau npaum no thiab??? yog yam twg poob tsawg dua mas yuav tau xaiv ua yam ntawv xwb yuav zoo dua os, kuv xav na.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Tubzoonraug August 18th 2013, 7:10 am

    Kwv Nraug Cuam, hai txog cov mus nrog lawv teev Jesus ma, lawv siv 2 yam xwb li, yam 1, lawv coj li American, yam 2, lawv tseem siv Hmoob thaj ruam thiab.

    Hai txog muaj ib tug tag sim neej, lawv cov member Church, lawv sib pab ua zaub mov, lawv yeej coj tus tag sim neej mus pam tim cov Hmoob yuav tau tsev pam tuag ntawd thiab, lawv yeej poob nyiaj 10 tawm phav xaub lub church 1 hnub 1 hmo ces pov tseg, tab si lawv poob nyiaj tsawg, lawv yuav 1 tug nyuj, kav lawv 2 hnub lawm ces piv xam yog 2 hnub lawv poob nyiaj 3 phav, rent chaws pam tuag 1 hnub 1 hmo, tej zaum 5 phav, them rau lub qhov ntxha, 2 phav, xam tag poob li 10 phav, lawv save tau lawm 40 phav. Muab compare ntawv Hmoob tseem coj Hmoob tus cai, yog 50 phav, Hmoob hloov mus siv Jesus pog yawg tug yog 10 phav., nws txawv baum li nov dim ma bro.

    Sponsored content


    Kuv tuaj tshiab - Page 7 Empty Re: Kuv tuaj tshiab

    Post by Sponsored content


      Current date/time is March 28th 2024, 5:46 am