Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


5 posters

    NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019.

    avatar
    twjcuab


    Registration date : 2016-07-23

    NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019. - Page 2 Empty NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019.

    Post by twjcuab November 26th 2018, 8:34 am

    First topic message reminder :

    Nyob zoo ib tsoom phooj ywg hmoob:

    Xyoo laus 2018 no tag pais ces, Kev phem, kev qias, kev mob, kev nkeeg,kev ploj, kev tuag, kev sib cav, kev sib ceg,Kev sib nrauj, kev sib tso kom ntws nrog xyoo laus 2018 no mus rau zaj zeg zaj qho, Kom peb tsev neeg hmoob ntsej tsis hnov, muag tsis txob pom.
    Xyoo tshiab 2019 no tawm tuaj ces, Kom dej tshiab los peb tau haus, qav tshiab los kom peb tau noj, hau nom los kom peb tau ua, hau tswv los kom peb tau coj, khwv nyiaj kom tau nyiaj, khwv kub kom tau kub, tu tub kom puv tsev, tu ntxhais kom puv vaj,tu tub los kom tau muab nyab, tu ntxhais los kom tau qua nawb mog kwv tij hmoob aw!
    Nraug Cuam
    Nraug Cuam
    member
    member


    Registration date : 2011-09-25

    Character Sheet
     :

    NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019. - Page 2 Empty Re: NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019.

    Post by Nraug Cuam January 30th 2019, 2:47 am

    Nyob zoo Tubzoonraug & Twjcuab, zoo siab ntsib neb dua os.

    Tubzoonraug, yog mas lawv 1 txhia cov ua teb ces twb mus luaj teb tag lawm os. Hos kuv ces teb los tsis muaj mus nrog luag luaj ntshe lwm xyoo yuav tau haus cua lau? hehehe. Kav liam puam chawj os tsuav yus pab niam txiv tub nyuag noj qab haus huv & kaj siab xwb ces zoo lawm os, khwv tau li cas lam siv li ntawv os bro.

    Twjcuab, koj tshuav kwv tij nyob tim no coob yog koj xav los nyob tim no los yeej tau kawg mas. Nyob tim no 1 ntus mam ho rov qab mus nyob tim ko 1 ntus los yeej tau 1 yam.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019. - Page 2 Empty Re: NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019.

    Post by Tubzoonraug January 30th 2019, 3:55 pm

    Tij Twj Cuab,

    Seb poj niam pua kam nrog koj mus ma,  yog poj niam hlub yus no nws kam mus ho tus tsi hlub yus ce nws tsi kam mus lawm laiv. Haaaaaa. Kuv xav hai tias mus nrog Kwv nraug Cuam lawv nyob ma tsi kho siab nawb. yog koj twb muaj koj nyiaj retire noj lawm ce  koj yeej noj tsi tag koj qhov nyiaj hli kiag li os.    Mus ua ib lub tsev nyob kom ze ntawm kev  mus yuav khoom rau poj niam zov ce yus   tau zoo mus noj ntse xwb.





    avatar
    twjcuab


    Registration date : 2016-07-23

    NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019. - Page 2 Empty Re: NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019.

    Post by twjcuab January 30th 2019, 11:53 pm

    Tubzoonraug wrote:
    Tij Twj Cuab,

    Seb poj niam pua kam nrog koj mus ma,  yog poj niam hlub yus no nws kam mus ho tus tsi hlub yus ce nws tsi kam mus lawm laiv. Haaaaaa. Kuv xav hai tias mus nrog Kwv nraug Cuam lawv nyob ma tsi kho siab nawb. yog koj twb muaj koj nyiaj retire noj lawm ce  koj yeej noj tsi tag koj qhov nyiaj hli kiag li os.    Mus ua ib lub tsev nyob kom ze ntawm kev  mus yuav khoom rau poj niam zov ce yus   tau zoo mus noj ntse xwb.






    Tubzoonraug:
    Tubzoonraug?...........haha ..........zoo ib lub tswv 9 kawg lawm, Tab sis mas .........hehe.........twb yog tsis xav kom poj niam mus es yus thiaj li tau ua ywj yus siab ntag ne lov?
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019. - Page 2 Empty Re: NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019.

    Post by Tubzoonraug January 31st 2019, 7:24 pm

    Tij Twj Cuab,

    3 txiv neej yog  lub sij hawm  hnub nyoog qaij nroo lawm ce  tsi hai koj lo yog kuv,  3 yeej txhawj xeeb 3 tej poj  niam  heev vim ntshai txoj kev siab phem rov qab tig ua phem rau yus nkau xwb. Tab si peb yog txiv neej lawm ce yuav tau ua lub siab loj nteev xwb, yog nws ho  muaj pluaj siab tsi zoo rau you lawm lo, yus kawg yuav tau ua ib siab thiab  tswj you tus kheej kom tus tus xwb.

    Nyob rau ntawm kuv lub nroog nov ma muaj cov txiv neej lau li kuv thiab koj mus yuav tau cov ntxhai mos tim qub qab tuaj coob kawg,  muaj ib ob yim ce twb khiav tus txiv lawm, ho muaj ib cov ce yeej yog nyob tau ntshai plia  xwb.

    Ho muaj ib tug kwv tij xeeb ntxawv, nws kuj tsi zoo nraug, nws yuav tau ib tug nyab loj siab zoo nkauj kawg,  tus txiv yeej tsi phim tus niam kiag,  tab si ma tus niam kuj muaj menyuam 2/3 leeg thiab tus txiv lub siab yeej loj nteev  tso pluav tus niam mus ua laj kam  yuav tsheb tshiab rau nws   ho tus txiv lo yeej tsi khib kiag li thiab qhov nov zoo li nkawv lub neej mus tau zoo heev nyob tau kaj siab lug.

    Kuv xav ma, yuav tau ua siab loj nteev  e txhob xav txog qhov nws yuav coj pob tws mus cob rau lwm tus.  Tej nov txhob xav txog yus thiaj li tsi mob mob siab  thiaj li tsi ua rau yus muaj ntshav siab.



    Jesqav
    Jesqav


    Registration date : 2014-08-06

    NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019. - Page 2 Empty Re: NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019.

    Post by Jesqav March 5th 2019, 10:09 pm


    Peb mus luaj teb es pom ntab es muab coj los rau me nyuam saj
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019. - Page 2 Empty Re: NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019.

    Post by Tubzoonraug March 6th 2019, 4:57 pm

    Kwv Jesqav,

    Koj muab ntab pua txau ntshai thiab pua mag plev na? kuv tsi tau noj dua e qab zib li muv lo qab zib dua os?
    avatar
    twjcuab


    Registration date : 2016-07-23

    NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019. - Page 2 Empty Re: NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019.

    Post by twjcuab March 19th 2019, 5:21 am

    Jesqav wrote:

    Peb mus luaj teb es pom ntab es muab coj los rau me nyuam saj
    NNyob zoo tub jesqav:

    Tau muaj 40 tawm lub xyoo mam li rov pom koj muaj ntab hnub no kuj ua rau nco txog lub neej qub qab kawg li os me tub, Koj yuav tau saib kom hluav taws tuag kom zoo zoo koj mam li mus tsev nawb? tsam ces koj lam ua hluav taws dim rau koj daim teb tseem tab tom luaj luaj nawb.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019. - Page 2 Empty Re: NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019.

    Post by Tubzoonraug March 21st 2019, 7:26 pm

    Nyob Zoo Tij Twj Cuab thiab Kwv Jesqav

    Tij Twj Cuab, kuv nyiam noj cov je pa 2 kawg tiag, cov je ntawd muaj pob txha ntau heev li os, tab si muab nws ua kua rau txuj lom thiab muab cis kom roj bau xi ma qab tiag hov.. thiab maj mam noj e txhob ntxhai ib tsam sawv daws noj tag e txhob sib hua noj ma thiaj li noj tau zau.. yog coob leej e zaub mov tsawg ce noj mov ma sib hua xwb ce ntshai tsam pob txha je khua caj pa thiab.
    Jesqav
    Jesqav


    Registration date : 2014-08-06

    NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019. - Page 2 Empty Re: NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019.

    Post by Jesqav March 26th 2019, 4:54 am

    Nyob zoo ob peb hnub no tsis tsha khoom es thiaj tsis tau tuaj lawm.

    Cov zib ntab sib muv yus muab kiag tom hav zoo li no qab tsawv thiab mas, tab sis yog noj ntau dhau lawm ces kuj hnov kub kub hauv siab thiab.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019. - Page 2 Empty Re: NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019.

    Post by Tubzoonraug March 27th 2019, 6:44 pm

    Kwv Jesqav,

    hai txog cov zib ntab zib muv  ma hau zoo tshuaj rau yus lub plab thiab. Nyob tim peb nov ma peb yuav American cov ua lawv yug e lawv muab cov na zib lo muag tom kev ce peb kuj yuav lo hau. Peb hliv ib khob dej kub2 ce peb hliv ib cov zib muv rau kom hau qab zib ua zoo hau, ce hau li ib ob zaug xwb yus lub plab qhov noj kua txob ntsim heev heev thiab hnov mob tsi zoo mloog ntawd nws kuj ntaug lawm.. tab si txhob hau cawv heev heev ntxiv ce nws kuj zoo kav ntev tsawv thiab. Yog yus plab zoo lawm lo yus pheej hauv beer hauv cawv heev heev tuaj ce kuj rov mob tuaj thiab.  Muab cov zib muv ua daim na tseem nrog ua ke lo tso rau hauv khob dej kub kiag nawb.. e koj muab do do kom yaj tag koj hau  mus pleev rau hauv you lub plab mus leem tej qhov ua nws ua kiav txhab  qhov zoo ce yog li ntawd.
    Jesqav
    Jesqav


    Registration date : 2014-08-06

    NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019. - Page 2 Empty Re: NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019.

    Post by Jesqav April 16th 2019, 11:35 pm

    Los, tim hnov lub caij nov ntab muv tab tom muaj zib heev mas.
    avatar
    twjcuab


    Registration date : 2016-07-23

    NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019. - Page 2 Empty Re: NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019.

    Post by twjcuab April 17th 2019, 1:31 am

    Jesqav wrote:Los, tim hnov lub caij nov ntab muv tab tom muaj zib heev mas.
    Nyob zoo Tub Jesqav:
         Vam thiab cia siab hais tias nej sawv daws yuav ntsib kev noj qab nyob zoo os me tub, Lub caij no ntshe nej twb cog poj kws tag lawm os?  Ntshe cov ua teb npleg ces twb npaj yuav mus cog nplej lawm os? Peb nco nej sawv daws kawg li os me tub aws!
    Jesqav
    Jesqav


    Registration date : 2014-08-06

    NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019. - Page 2 Empty Re: NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019.

    Post by Jesqav April 18th 2019, 2:13 am

    Aws, sawv daws npaj zom zaws lawm os. Pob kws ces twb cog tag lawm.

    Jesqav
    Jesqav


    Registration date : 2014-08-06

    NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019. - Page 2 Empty Re: NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019.

    Post by Jesqav April 18th 2019, 2:14 am

    Cov tij laug,

    Nyob tim mes kas ko, es lub County, District, State Capital, nej hais lus hmoob li cas os?

    Lub County thiab City sib txawv li cas, nej hu sib txawv li cas?
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019. - Page 2 Empty Re: NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019.

    Post by Tubzoonraug April 18th 2019, 3:43 pm

    Nyob zoo brother JesQav.. 3 hmoob cov lus nws twb tsi muaj txau..

    Koj cov lus koj hnug hai tias, County, Distric, State Capital hai lus Hmoob hai li ca?

    Peb tej lus Hmoob twb tsi muaj li ma kwv, kuv lo twb txhai tsi tau hai tsi raug li laiv.. Seb lus blog lawv hai li ca ce koj  txhai raws cov lus blog xwb nws raug dua pob.  


    State Capital: ce lus hmoob yuav hai tias, tuam ceeb nroog ntawm lub xeev. " xeev khuam, lo yog Xeev Vientiane".
    County: yog lub nroog, xw  li nroog Fresno. or City for Fresno.. Vim hai tias County.. nws loj  thiab nws muaj Town, village and City. thiaj li hus tau County..
    City, ce yog lub zos xwb..

    District: no ma nws yog ib koog

       an area of land marked off for administrative or other purposes
       (as modifier ) district nurse

    a locality separated by geographical attributes; region
    any subdivision of any territory, region, etc
    (in England from 1974 and in Wales 1974–96) any of the subdivisions of the nonmetropolitan counties that elects a council responsible for local planning, housing, rates, etc See also metropolitan district
    Jesqav
    Jesqav


    Registration date : 2014-08-06

    NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019. - Page 2 Empty Re: NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019.

    Post by Jesqav April 18th 2019, 6:20 pm

    Ua tsaug ntau brother Dav Dub

    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019. - Page 2 Empty Re: NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019.

    Post by Tubzoonraug April 18th 2019, 10:20 pm

    Kwv Jesqav aw, kuv lo kuj  txhai tsi tau lus Hmoob li thiab vim lus Hmoob tsi muaj tej lus li luag cov neeg txawv. txhua yam ce yog yus tseem muab lawv tej lus lo copy e mam li muab tig ua yus lus xwb.
    Jesqav
    Jesqav


    Registration date : 2014-08-06

    NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019. - Page 2 Empty Re: NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019.

    Post by Jesqav April 29th 2019, 10:03 pm

    Yog kawg mas. Vim peb tsis muaj teb muaj chaw, tsis muaj tsev kawm txuj kawm ci ua yus tug.

    Txhob xav txog tej no, xav kiag tias khwv tau me me nyiaj ces yuav tsheb, yuav vaj yuav tsev nyob, thiab mus ncig ua si xwb es puam chawj.

    Ua neej kom lom zem tsim nyog los yug ua ib zaug xwb.
    Jesqav
    Jesqav


    Registration date : 2014-08-06

    NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019. - Page 2 Empty Re: NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019.

    Post by Jesqav April 29th 2019, 10:03 pm

    Ntu no kuv khwv kawg li es tsis tsha khoom tuaj li lawm.

    Txhob rawm maj hnov qab kuv thiab ov hehe
    avatar
    twjcuab


    Registration date : 2016-07-23

    NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019. - Page 2 Empty Re: NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019.

    Post by twjcuab April 30th 2019, 2:31 am

    Jesqav wrote:Ntu no kuv khwv kawg li es tsis tsha khoom tuaj li lawm.

    Txhob rawm maj hnov qab kuv thiab ov hehe
    Nyob zoo os Me tub Jesqav:

    Peb ua neej nyob ces tsis hais yuav nyob rau lub teb chaws twg me tub? Yus tseem muaj lub cauj thiab lub plab yuav noj ces yus yeej yuav tau khwv os lov? Tab sis tsuas yog hais tias ib lub teb chaws txoj kev khwv tsis zoo ib yam xwb, Lub teb chaws vam meej ces txoj kev khwv ho tsis tau tiv ntshav tij nag, Hos lub teb chaws tseem tsis tau muaj kev vam meej ces txoj kev khwv ib nyuag txom nyem me ntsi xwb os me tub.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019. - Page 2 Empty Re: NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019.

    Post by Tubzoonraug April 30th 2019, 6:50 pm

    Nyob zoo Tij Twjcuab thiab kwv Jes qav

    Ntus nov ntshe nej tab tom mus luaj teb ntov ntoos lo si hlawv teb tag lawm ce ntshe yuav mus pib cog blej lawm pob.. Kuv xav hai tias koj tus ua kwv yeej txawj khwv heev lawm kam noj kev hau ce koj yeej tsi txhawj thiab yeej tsi nyuab lawm, ntawm kuv ma kuv xav hai tias, yuav kom yus ib leeg e txhob khwv heev heev lo yeej tau noj thiab ma.. yog ua tau na,  yuav lub tshuab hlai blej, lub tshuab ntau blej  lub tshuab laij teb.  yog muaj cov tsheb ua yus siv li nov txau kiag lawm ce muab cov tsheb nov mus khwv lo rau yus tsev neeg lawm xwb.   Ce yus muaj ib daim liaj xwb lo yeej txau rau yus tsev neeg noj thawm niaj thawm xyoo, tsi tag li lo yeej tau nyiaj tau mov lo ntawm cov tsheb ntawd thiab.

    Tej kuv hai nov ma yuav yog u muaj qhov nyiaj mus yuav tim thaib  teb..  yog thaum muaj li kuv hai nov lawm ma yeej tsi nyuab hlo li lawm.. Koj lo pa je twb muaj  lawm xav noj je ce mus nuv kiag ob peb tug lo ci xwb twb noj tsi tag lawm.

    Kuv ma kuj xav tau ntau yam kawg tiag tab si ma kuv xav xwb kuv ho tsi muaj peev xwm ua kom tshwm sim thiab.  Nov ma yog kuv lam muab lub idea lo share seb ua pua tau thiab pua ntxim yuav kav yus lub cuab yim neej mus tom future xwb.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019. - Page 2 Empty Re: NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019.

    Post by Tubzoonraug April 30th 2019, 7:02 pm

    Tij Twj Cuab,

    Ntus nov koj ua dab tsi lawm xwb, yav tag koj twb tham tau me me hai tias xav rov mus nyob rau tim daim av yug no e koj ho pua tau baj mus lo tseem tsi tau mus thiab. Kuv tus kheej ce yog kuv lo retire lawm no xyov kuv cov nyiaj lau pua txau rau kuv mus travel  lawm thiab,  kuv kuj xav lo so kawg lawm tiag, vim kuv lo kuj lau lawm thiab yeej nkee ua hauj lwm kawg kiag lawm..  Yeej xav lawm hai tias xyoo 2020 nov kuv xav lo so lawm tab si ma tsi tau nyiaj ntau vim tsi tau txog 65, kuv yuav lo so  rau 62 xyoo xwb ce tsi tau nyiaj ntau..  kuv lub tsev lo kim kawg nkau tsev insurance lo kim heev li thiab,  yog kuv lo so lawm ntshe  yuav tau yoos noj mij ib nrab pab ma thiaj li yuav nyob tau.

    Vim, muaj Life insurance yuav them,  car insurance lo yuav them nqi vaj nqi tsev lo yuav them txhua yam nuj nqi tuaj pawg lug. e nyiaj yuav tsi txau lawm. Kuv lub tsev ib hli yog $2200 per month.. kuv qhov nyiaj retire tsua tau li $1800 xwb tsi tag li lo lawv tseem txiav rau state tax, federal tax tej nov lawm thiab ce kuv daim check yuav tau li $1500 lawm xwb nyiaj Social security tej zaum $400 lo tseem tsawg dua ntawd.
    avatar
    twjcuab


    Registration date : 2016-07-23

    NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019. - Page 2 Empty Re: NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019.

    Post by twjcuab May 1st 2019, 12:06 am

    Tubzoonraug wrote:Tij Twj Cuab,

    Ntus nov koj ua dab tsi lawm xwb, yav tag koj twb tham tau me me hai tias xav rov mus nyob rau tim daim av yug no e koj ho pua tau baj mus lo tseem tsi tau mus thiab. Kuv tus kheej ce yog kuv lo retire lawm no xyov kuv cov nyiaj lau pua txau rau kuv mus travel  lawm thiab,  kuv kuj xav lo so kawg lawm tiag, vim kuv lo kuj lau lawm thiab yeej nkee ua hauj lwm kawg kiag lawm..  Yeej xav lawm hai tias xyoo 2020 nov kuv xav lo so lawm tab si ma tsi tau nyiaj ntau vim tsi tau txog 65, kuv yuav lo so  rau 62 xyoo xwb ce tsi tau nyiaj ntau..  kuv lub tsev lo kim kawg nkau tsev insurance lo kim heev li thiab,  yog kuv lo so lawm ntshe  yuav tau yoos noj mij ib nrab pab ma thiaj li yuav nyob tau.

    Vim, muaj Life insurance yuav them,  car insurance lo yuav them nqi vaj nqi tsev lo yuav them txhua yam nuj nqi tuaj pawg lug. e nyiaj yuav tsi txau lawm. Kuv lub tsev ib hli yog $2200 per month.. kuv qhov nyiaj retire tsua tau li $1800 xwb tsi tag li lo lawv tseem txiav rau state tax, federal tax tej nov lawm thiab ce kuv daim check yuav tau li $1500 lawm xwb nyiaj Social security tej zaum $400 lo tseem tsawg dua ntawd.
    Nyob zoo Tubzoonraug:

    Ntshe ua li tej laus hais os yog yuav rov plab hlaub ua ntej xwb os?...........hehe.......Me nyuam tseem me heev es tseem pais tsis tau laib qhov twg li os lov?

    Tubzoo nraug: Yog koj Retired 62 xwb mas xyov koj yuav tau nyiaj Social security ib hli no pes txawg ov?......hehe........Kuv kuj tsis nkag siab koj hais tias koj qhov nyiaj retire tsuas tau li ntawm $1800 hos koj qhov nyiaj Social Security tej zaum tsuas tau li $400 no mas kuv ho tsis paub hais tias nram ne es lawv ho muab (2) qho nyiaj rau nej nawb? Kuv yuav hais kuv tus kheej qhov nyiaj Retired kiag nawb;
    Kuv ua hauj lwm rau hauv lub Company " FABRICATED METALE LLC" tau 35 lub xyoo ( Kuv yog ib tug FOREMAN) es kuv Retired thaum kuv muaj 66 xyoo ses tau nyiaj nyiaj Social Security ib hli no yog $ 2319, Hos ib tug me nyuam under 18 no Social Security them ib leeg no yog $404 xwb, ces lawv txiav $109 mus them Medicare part "B" lawm ces tshuav li $2210 lawm xwb, Kuv thiab kuv (4) tug me nyuam under age peb tau nyiaj Social Security ib hli no yog $3826 xwb. Hos Medicare cover 80% xwb laiv, Ces yus yeej yuav yus li Insurance sab nraud los pab yus xwb, Hos tom state los yeej tsis kam pab yus dab tsi li lawm vim yog yus li Income over $18000 per year lawm nawb.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019. - Page 2 Empty Re: NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019.

    Post by Tubzoonraug May 1st 2019, 8:01 pm

    Nyob zoo Tubzoonraug:

            Ntshe ua li tej laus hais os yog yuav rov plab hlaub ua ntej xwb os?...........hehe.......Me nyuam tseem me heev es tseem pais tsis tau laib qhov twg li os lov?

           Tubzoo nraug: Yog koj Retired 62 xwb mas xyov koj yuav tau nyiaj Social security ib hli no pes txawg ov?......hehe........Kuv kuj tsis nkag siab koj hais tias koj qhov nyiaj retire tsuas tau li ntawm $1800 hos koj qhov nyiaj Social Security tej zaum tsuas tau li $400 no mas kuv ho tsis paub hais tias nram ne es lawv ho muab (2) qho nyiaj rau nej nawb?   Kuv yuav hais kuv tus kheej qhov nyiaj Retired kiag nawb;
            Kuv ua hauj lwm rau hauv lub Company " FABRICATED METALE LLC" tau 35 lub xyoo ( Kuv yog ib tug FOREMAN) es kuv Retired thaum kuv muaj 66 xyoo ses tau nyiaj nyiaj Social Security ib hli no yog $ 2319, Hos ib tug me nyuam under 18 no Social Security them ib leeg no yog $404 xwb,  ces lawv txiav $109 mus them Medicare part "B" lawm ces tshuav li $2210 lawm xwb, Kuv thiab kuv (4) tug me nyuam under age peb tau nyiaj Social Security ib hli no yog $3826 xwb.     Hos Medicare cover 80% xwb laiv, Ces yus yeej yuav yus li Insurance sab nraud los pab yus xwb, Hos tom state los yeej tsis kam pab yus dab tsi li lawm vim yog yus li Income over $18000 per year lawm nawb.[/color][/b]


    Tij Twj Cuab,  Kuv qhov ma kuv piav tau $ 1800 no ma yeej include  nyiaj Social  lawm thiab hov. Yog lawv tseem deduction rau Federal thiab State thiab  deduction rau healthcare thiab ma xyoov pua yuav tau 1800 lawm os..ntshe tau $1,200 xwb lo li ca li nawb.. xyov li tiag, nkee ua hauj lwm dhau lawm yeej paub hai tias yeej tau nyiaj tshawg heev li lawm os.

    Sponsored content


    NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019. - Page 2 Empty Re: NYOB ZOO XYOO TSHIAB 2019.

    Post by Sponsored content


      Current date/time is March 28th 2024, 3:18 pm