Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


+8
koobpovtxuj
Vamntxawg
Thov Khawv
Davdub
Dej Cawm Siav
Tubzoonraug
Nraug Cuam
Jesqav
12 posters

    Nrhiav Qaib - Yug

    Jesqav
    Jesqav


    Registration date : 2014-08-06

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Nrhiav Qaib - Yug

    Post by Jesqav April 10th 2015, 5:01 pm

    First topic message reminder :

    Nyob zoo tsoom phooj ywg sawv daws......

    Kuv tab tom pheej nrhiav cov "lauv qaib phab mab" thiab "poj qaib phab mab" los yug.....

    Yog leej twg muaj laus qaib phab mab....ncaw zoo + zoo nkauj thiab xav muag no.....tso duab tuaj saib lo seb kuv ho pua nyiam...

    Kuv tsi tsha khoom mus ncig nrhiav yog li ntawd thiaj tshaj tawm online ua ntej....

    Ua tsaug ntau....kuv nyob sab Xeev khuam nawb... (nia ntawm daim duab qaib )
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by Tubzoonraug February 13th 2016, 10:54 am

    Toj Xeem, Nraj Dawb ua qe rau lub 2 hli txog 3 hli xwb os,  thaum tus poj yuav ua qe, koj  yuav tau  thaiv maum kaum rau thiab koj muab ib cov nyab  lo yog nroj  zaub nyuj ua kom qhuav tso ntau tsawv rau ce thaum tus poj nraj mus quj ib lub qhov zawj lawm ce koj tos nws nte qe kiag ce koj mus muab cov nyab pua rau kom zoo2 rau ce muab lub qe lo tso rau hauv ce nws yeej lo nte li 15 hlub qe nawb,  ce nws mam li puag 1 hli nkau thiaj li dhaug.  Yog tsi muaj lau ma tsi dhaug li nawb, yuav tsum tau lau ma thiaj li dhaug menyuam nraj os.

    Tus lau nraj ma nws yam khoom ce yog ib tug nyhuv ntev li ib tug ntiv te os,  zoo li tus os li xwb ma.
    koobpovtxuj
    koobpovtxuj
    Moderators
    Moderators


    Registration date : 2008-09-12

    Character Sheet
     :

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by koobpovtxuj February 14th 2016, 7:50 am

    Dlaavdlub.
    Kuv tsis tau yug ntau thiab ces kuv tsis paub txog ntawm nraj dawb nteg qe zoo lio cas.Thaum kuv nyob nram farm mas yug company cov qaib ces luag yeej tsis pub yug cov tsiaj tuaj tis li ces yog yus nyiag yug tus puav qaib tua noj thiab nyiag yug 4 tug nraj dawb xwb.Tseem tsis tau nteg qe li ces kuv tsiv los nyob ntawm nroog loj no ces kuv muab 2 tug zoo zoo nkauj pub yawm txiv nyiaj nruag hawj lawm.Hos muab 2 tug tua noj lawm xwb ne.Tseem niaj hnub xav tias yuav rov mus nyob nram farm es mus yug tus puav qaib tua noj thiab yug nraj tej.Vim kuv tshuav 38 ev kawj av nrog 1 lub tsev 3 chav pw 2 chav dej nyob dawb tsis ua dab tsi li.Tsis muaj neeg nyob ces zoo li lub tsev tsis muaj neeg tu ces tuaj pwm tag li thiab.Tej tog vaj tog tsev los kuj fab heev lawm.1 hlis 2 hlis kuv mus saib 1 zaug xwb ces zoo li thaj me teb ntawd nim tu tu siab tias cas yus yuav tau nws los pov tseg xwb.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by Tubzoonraug February 14th 2016, 10:21 am

    Toj Xeem,

    Yog koj  tus mob zoo lawm e koj muaj zog lawm ce rov mus nyob  rau nram farm lo tau ma toj Xeem,  nyob rau nram ce koj thiaj li yug tau nyuj, qaib li yus siab xav. Kuv tus kheej ma nyiam farm kawg tab si kuv tsi muaj nyiaj ce kuv thiaj li yuav tsi tau xwb.
    koobpovtxuj
    koobpovtxuj
    Moderators
    Moderators


    Registration date : 2008-09-12

    Character Sheet
     :

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by koobpovtxuj February 14th 2016, 10:45 am

    Xyov yuav ua li cass tiag.Kuv tseem niaj hnub xav tias yog tsis mus nyob ces lub tsev tsis muaj tus tu ces lub tsev yuav puas tas li.Hos tej tog vaj tog tsev los fab ti nkaus ntawm taw ntsa li lawm.1 hlis kuv mus txiav nyom 1 zaug xwb ces zoo li yus mus txog yus twb tsis tau luag mus hauv tsev.Cov teb los tsis muaj tsiaj nyob ces zoo li kuj fab heev lawm thiab.Mos lwj thiab nas ncuav ces los nyob ntawm tej tog tsev li lawm.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by Tubzoonraug February 14th 2016, 8:00 pm

    Toj Xeem,

    Yog zoo li koj hai ce mus nyob nram lo tau ma,  vim koj noj nyiaj  twb tsi ua kam lawm ce mus nyob nram lo yeej tau kawg ma.
    koobpovtxuj
    koobpovtxuj
    Moderators
    Moderators


    Registration date : 2008-09-12

    Character Sheet
     :

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by koobpovtxuj February 14th 2016, 11:20 pm

    Kuv tsis ua kam lawm thiab mus nyob nrad los kuv lub tsev kuv thaj teb nrad kuv them tag lawm ces kuv tsuas them tej nyuag fais fab thiab dej lawm xwb.Tas xyoo ces them Insurance thiab se av yog $2400 xwb.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by Tubzoonraug February 15th 2016, 1:29 am

    Toj Xeem,  Yog li koj hai ce  koj twb save tau nyiaj kawg lawm ma.  Koj daim Av koj twb them tag lawm ce txog xyoo koj tsua them nqi se lawm xwb ce  koj yeej txuag tau nyiaj lawm ma. qhov nov qhov koj yuv txuag tau nyiaj lawm.
    koobpovtxuj
    koobpovtxuj
    Moderators
    Moderators


    Registration date : 2008-09-12

    Character Sheet
     :

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by koobpovtxuj February 15th 2016, 5:18 am

    Kuv qhov av me me xwb muaj 38 ev kawj xwb thaum kuv yuav yog $65,000 Tab sis muaj 10 ev kawj ntawm 1 ncig vaj tse thiaj do xwb hos dua li ces yog hav zoov lawm.Muaj 1 lub tsev kuj yog tsev qeg taub me me muaj 3 chav pw 2 chav dej xwb.Yog yug qaib yug nraj xwb mas tseem dav hos yog yug nyuj no mas tsis txaus.
    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 12642853_992933360801142_5222916284305536911_n
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by Tubzoonraug February 15th 2016, 8:21 am

    Toj Xeem, koj qhov qav 38 Acres nov ma  yeej yog koj yuav tau pheej yig kawg lawm os, thaum koj yuav ntawd ce ib Acres yuav luag yog $2000 xwb  ce koj thiaj li yuav tau pheej yig os.   Kuv li e xyov ua ca  tsi muaj hmoo ua lag luaj thiab os
    koobpovtxuj
    koobpovtxuj
    Moderators
    Moderators


    Registration date : 2008-09-12

    Character Sheet
     :

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by koobpovtxuj February 15th 2016, 9:07 am

    Kuv qhov no tseem kim zog lawm hos.Lawv tseem yuav tau tej qho pheej yig tshaj kuv qhov no thiab hos.Kuv yawg cuas yuav tau 35 ev kawj es yog $36,000 xwb ne tab sis mas tsis muaj tsev nyob tsuas yog av teb do xwb.Hos xyoo 2004 muaj 3 tug nus muag muaj 300 ev kawj yog av teb do teb zaub nyuj lawm.nrog 3 lub tsev nyob muaj 2 lub tsev mas me 2 chav pw thiab 3 chav pw xwb.Hos muaj 1 lub tsev yog tsev pob zeb liab ploog loj heev muaj 4 chav pw 3 chav dej lawv muag $450,000 xwb ne.Kuv xav yuav kawg tab sis kuv ho yuav tau kuv lub farm yug qaib $600,000 lawm ces kuv thiaj li tsis yuav.Hos kuv tij laug txooj tsom yuav tau 1 thaj yog 130 ev kawj nrog 1 lub tsev nyob 4 chav pw 2 chav dej es yog $170,000 xwb ne.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by Tubzoonraug February 15th 2016, 12:18 pm

    Toj Xeem, muab hai lo ce pheej yig dhau lawm os,  kuv lub tsev  tam sim kuv nyob nov e  lub tsev xwb twb yog 500,000.00 lawm hov,   yog kuv txob nyob rau nram nov ce  kuv yeej xav khiav lo pom nej yuav tsev li ntawd thiab os.
    koobpovtxuj
    koobpovtxuj
    Moderators
    Moderators


    Registration date : 2008-09-12

    Character Sheet
     :

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by koobpovtxuj February 15th 2016, 6:28 pm

    Av pheej yig ces tsuas yog ntawm Arkansas lawm xwb nyob rau lwm qhov ces puav leej kim heev lawm.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by Tubzoonraug February 15th 2016, 6:40 pm

    Yog lawm ma, Kuv muaj ib cov xeeb ntxwv nyob rau sab Tulsa Oklahoma   lawv  nyob coob heev lawv kuj yuav tau av ntau kawg thiab ma.  10 xyoo dhau lo lawm  kuv mus saib lawv ib zaug kuv  tsi tshua nyiam vim  pheej muaj cov cua   ua rau kuv ua pa muaj ntsi nyuab thiab os.   Lawv cov nyob swm lawm ce lawv yeej  nyob tau kaj siab kawg nkau li os.
    koobpovtxuj
    koobpovtxuj
    Moderators
    Moderators


    Registration date : 2008-09-12

    Character Sheet
     :

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by koobpovtxuj February 16th 2016, 6:45 pm

    Cov kev tij Hmoob yaj nyob nram Tulsa okhahoma lawv tsis tshua txais tos peb cov sab nrauv li lwm lub xeev.Kuv yuav 1 tug nyab nyob Tulsa kuv tau thov cov kwv tij Hmoob yaj nram tulsa mus pab kuv thoob xo lawv lees tag kuv muab $400.00 nyiaj thiab 1 txoj siv ceeb rau lawv coj mus pab thoob xo ces lawv cia li txais kuv cov nyiaj thiab txoj siv ceeb lawm lawv cia li mus pw hav zoov tau 1 week lawv tsis mus thoob xo li.Kuv npaj tiav peb mus ua tshoob ces niam tais yawm txiv tsis paub tsis pom lawv tuaj thoob xo.Kuv thiaj hu mus rau lawv no lawv teb tias lawv tseem mus pw hav zoov lawm ces lawv mam li nqa $400.00 nyiaj thiab txoj siv ceeb tuaj rau kuv 2 tus mej koob xwb.Yog tog niam tais yawm txiv ua nyuaj mas ntshe peb tseem tau kho lawv.Tab sis lawv ho hais tias kuv yeej thov muaj tus mus thoob xo lawm tab sis yog lawv tsis pab xwb ces peb lav 1 los tseg xwb ces cia li xwb.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by Tubzoonraug February 16th 2016, 9:32 pm

    Toj Xeem,

    Cov Hmoob Yaj koj hai ntawd ntshe yog cov hlua ua mus ntseeg Jesus lawm xwb pob? e lawv thiaj li lees koj cov lus yuav mus pab koj no ho tsi mus. Cov neeg coj li nov ma kuv yeej tsi nyiam li nawb, yog nws tsi ua luag txoj hauj lwm nws kuj tsi txhob lees lo pob, yog nws lees lawm ua li ca ho tsi mus tam sim ma? muab hai lo mus tus kwv tij koj thov nws ntawd ma ruam tiag tiag li nawb, thiab nws tsi raug nyhav koj kiag li o TojXeem.
    koobpovtxuj
    koobpovtxuj
    Moderators
    Moderators


    Registration date : 2008-09-12

    Character Sheet
     :

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by koobpovtxuj February 17th 2016, 9:06 am

    Kuv yeej nug tias pab kwv tij Hmoob yaj nyob hauv no tus twg yog tus coj no ces lawv qhia tias yog tus hu ua Vam cawv yaj yog tus coj no.Kuv thiaj muab tau nws xov tooj kuv hu rau nws tias kuv tuaj yuav tau 1 tug nyab hauv nej zos no kuv yuav mus tsev thov koj nrhiav 2 tug hluas mus pab kuv thoob xo ces nws teb tias tau kawg mas.Kuv thiaj mus tim nws tsev mus thov nws pe nws huv si muab tau $400.00 nyiaj thiab 1 txoj siv ceeb rau nws.Ces kuv mam li coj nyab los lawm.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by Tubzoonraug February 17th 2016, 8:14 pm

    Toj Xeem, tus neeg koj hai ntawd ntshe kuv tsi paub tab si kuv xav hai tias tej zaum nws yuav paub thiab lo hai tsi tau thiab.

    Txiv neej Hmoob e coj li nov ma lub siab phem dhau lawm lau.
    koobpovtxuj
    koobpovtxuj
    Moderators
    Moderators


    Registration date : 2008-09-12

    Character Sheet
     :

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by koobpovtxuj February 18th 2016, 9:18 am

    Tus kuv hais no yog cov Hmoob nyob phu fab noom phim tuaj no laiv.Thaum kuv mus thov nws tom nws tsev ces nws qhia kuv tias nws niam nws txiv lawv yog cov Hmoob phoufa nong phee no nev.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by Tubzoonraug February 18th 2016, 7:56 pm

    Yog li ma peb tsi muaj cov kwv tij nyob rau Phu Fab Noom Phim li os. Kuv cov neeg ma yog Hmoob Xeev Khuam xwb ma thiaj li yog kuv cov nawb. Ho yog cov nyob rau txawv Xeev lawm ce tsua yog lub xeem lawm xwb. Tus kwv tij koj thov nov tsi paub qab hau li os Toj Xeem. Yog nws coj Zoo li nov lawm ce pom tswb tsi ntsia nws li lawm.
    koobpovtxuj
    koobpovtxuj
    Moderators
    Moderators


    Registration date : 2008-09-12

    Character Sheet
     :

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by koobpovtxuj February 20th 2016, 3:05 pm

    Lawv pab kwv tij ntawd los kuv kuj tsis paub thiab nyuam qhuav mus zeem tau lawv xwb.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by Tubzoonraug February 20th 2016, 7:21 pm

    Lov, Yog nyuam qhuav sib zeem tau ce puam chawj lo tau os TojXeem, cov neeg coj tus cwj pwm nov ce muaj ib hnub nws tuaj txog rau ntawm yus ce yus ua tug tsi paub nws li thiab os.
    koobpovtxuj
    koobpovtxuj
    Moderators
    Moderators


    Registration date : 2008-09-12

    Character Sheet
     :

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by koobpovtxuj February 21st 2016, 5:38 pm

    Yog mas yeej kawg kav liam lawm xwb.Kuv tseem tias ntshe yog nws tsis vam txog yus lawm xwb.yog tias muaj 1 hnu8b twg nws ho tuaj txog ntawm yus nws tseem vam txog yus pab nws mas kuv yuav pab nws npaum li kuv pab tau nthuav yus lub siab dawb pub nws pom kom nws txaj muag ntag hos.
    Jesqav
    Jesqav


    Registration date : 2014-08-06

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by Jesqav February 21st 2016, 7:10 pm

    Tojxeem,

    Kuv pheej siab tsi tus rau txoj kev ua hauj lwm khwv nyiaj lis, kuv pheej xav ntsoov qhov yuav mus ua farm yug tshiaj thiab cog zaub nkau xwb.

    ua li ned, Ntshis or Mes Es ned, pua zoo yug thiab os. Kuv pom koj tham txog Ntshis me ntsi thiab ua li ned zoo li ca xwb raw li koj paub lo sis koj yug dua lawm.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by Tubzoonraug February 21st 2016, 10:44 pm

    Kwv Jesqav,

    Hai txog yug tsiaj hmuag nyob rau tim nej ma tsi paub pua tau zoo hmuag xwb.  Hai txog tshi tim nej ma tsi paub neeg pua nyiaj noj xwb os, yog nyiam noj ma  tus hmuag lo yeej zoo thiab.  raws kuv xav ma  koj ua zaub tim nej muag lo yuav tsi tau nyiaj  li thiab os, seb tus dev  kom ntos phav tus dev muag rau nyab laj thiab suav ne koj pua xav hai tias tau zoo hmuag ma? Yam twg yuav tau nyiaj ce ua xwb tiag bro.

    Nyob tim USA nov ma tus tshi lo muag tsi tau nyiaj nawb, vim  txhua yam yuav tau  nkag company  lo yuav yus cov tsiaj xwb yog tsi muaj company yuav ce yus yeej muag tsi  tau nyiaj tsi muaj neeg yuav li nawb. Nws tsi yooj yim li os.
    koobpovtxuj
    koobpovtxuj
    Moderators
    Moderators


    Registration date : 2008-09-12

    Character Sheet
     :

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by koobpovtxuj February 22nd 2016, 3:49 am

    Jesqav wrote:Tojxeem,

    Kuv pheej siab tsi tus rau txoj kev ua hauj lwm khwv nyiaj lis, kuv pheej xav ntsoov qhov yuav mus ua farm yug tshiaj thiab cog zaub nkau xwb.

    ua li ned, Ntshis or Mes Es ned, pua zoo yug thiab os. Kuv pom koj tham txog Ntshis me ntsi thiab ua li ned zoo li ca xwb raw li koj paub lo sis koj yug dua lawm.
    Jesqav.
    Hais txog ua farm yug tsiaj mas seb lub teb chaws ntawm koj puas muaj neeg yuav koj tej tsiaj nkaus xwb.Nyob rau USA mas yog ua farm yug tsiaj ces yeej yog company yuav mas thiaj li tau nyiaj xwb.Hos yog yus ua yus es yus muag yus xwb no ces yog nyuj thiab qaib tua noj thiaj li muag tau li siab xav xwb.Hos tham txog mev es tshis mas vam sai tshaj plaws tab sis cov neeg noj yaj noj tshis mas yog dub yog mev ntau xwb ces zoo li kuj muag tsis tau nqi li thiab.Tshis mas txhoj heev yus tej luv muab nres ntawm tog tsev ces tshis muab nce txaij tag tsis zoo nkauj li.Hais txog zaub mas niaj hnub no kuv poj niam yeej cog zaub muag xwb.1 xyoos ua li 3 ev kawj ces twb cog tsis tau txhua txhia yam.Ces tseem tsis txaus muag vim yus muaj tsis txhij tseem tau mus txais mus yuav lwm tus li uas yus tsis muaj los muag.1 xyoos kuj tau li ntawm $30,000 rau $40,000 thiab.
    Jesqav
    Jesqav


    Registration date : 2014-08-06

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by Jesqav February 22nd 2016, 3:23 pm

    Los, Tim peb nov mad Tshis neeg yeej noj thiab ntag tab sis yuav tsi baum Bua thiab Nyuj Qaib tej.

    Lawv yuav mus cis raw tej laaj noj ntshi xwb. Tab sis yog yug tau mad yeej tau muag xwb ntag.
    koobpovtxuj
    koobpovtxuj
    Moderators
    Moderators


    Registration date : 2008-09-12

    Character Sheet
     :

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by koobpovtxuj February 25th 2016, 3:13 am

    Yog yug tau tshis los yeej tau muag thiab ces yug los zoo mas.Yug nyuj thiab yug tshis mas kuj tsis khwv thiab mas.Hos yug qaib thiab yug npua mas yeej khwv heev nawb.
    koobpovtxuj
    koobpovtxuj
    Moderators
    Moderators


    Registration date : 2008-09-12

    Character Sheet
     :

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by koobpovtxuj February 25th 2016, 4:38 am

    Nrhiav qaib yug xwb zoo dua lawm mas.
    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 10670157_894800877304404_7425054082697518311_n
    koobpovtxuj
    koobpovtxuj
    Moderators
    Moderators


    Registration date : 2008-09-12

    Character Sheet
     :

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by koobpovtxuj February 25th 2016, 4:39 am

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 1916727_894800940637731_2522175570546841953_n
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by Tubzoonraug February 25th 2016, 9:53 am

    Toj Xeem, koj tus lau qaib zoo nkauj kawg li thiab ma. Zoo li tseem yog qaib mos mos koj tsi tau coj mus sim seb pua ua tau hauj lwm thiab.
    koobpovtxuj
    koobpovtxuj
    Moderators
    Moderators


    Registration date : 2008-09-12

    Character Sheet
     :

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by koobpovtxuj February 25th 2016, 6:06 pm

    Twb tsis yog kuv tus los mas.Kuv taug kev khaws taws qhuav xwb.Pom nyob lwm qhov ces cia li khib lav tuaj tso nov xwb.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by Tubzoonraug February 26th 2016, 10:10 am

    Yog li ce lawv yeej tus tau qaib zoo nkauj kawg nkau li thiab ma.
    koobpovtxuj
    koobpovtxuj
    Moderators
    Moderators


    Registration date : 2008-09-12

    Character Sheet
     :

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by koobpovtxuj February 26th 2016, 11:29 pm

    Yus pom duab xwb tsis tau pom lawv lub chaw yug qaib xyov zoo li cas.
    Jesqav
    Jesqav


    Registration date : 2014-08-06

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by Jesqav February 27th 2016, 10:45 pm

    Ntev lawm lam saib duab qaib ua sis:

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Img-2011

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Img-2011
    Jesqav
    Jesqav


    Registration date : 2014-08-06

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by Jesqav February 27th 2016, 10:47 pm

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Img-2012Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Img-2012
    Jesqav
    Jesqav


    Registration date : 2014-08-06

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by Jesqav February 27th 2016, 10:48 pm

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Img-2013

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Img-2013
    Jesqav
    Jesqav


    Registration date : 2014-08-06

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by Jesqav February 27th 2016, 10:49 pm

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Img-2014

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Img-2014
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by Tubzoonraug February 28th 2016, 12:52 am

    Kwv Jesqav, koj cov qaib zoo nkauj kawg ma. Kuv li ce kuv nyiam sib ncaws hauv laujkaub nkau xwb o. Yav tag lo kuv nyob cov tsev ua yug tau qaib ma kuv yug nquab dawb loj loj cov lawv hai tias King pigeons no xwb os, tiab kuv yug cov daj dawb tim nej thiab qaib blog me ntsi, cov tsiaj kuv yug ntawd ma kuv tsi tua li nawb, tsua yog pojniam mus nte lo tua xwb o. Yam twg yog kuv tus lawm ce kuv tsi tuas nws li o.

    Tab si kuv lo nyob nrog neeg sib ze lawm ce kuv twb tus tsi tau lawm. Ce kuv yeej tsi tus li thiab, cov niag Neighbor American muaj miv e pheej tom kuv cov noog tag lawm, tsi ntev lo no, 2 niag miv pheej tso quav li dev rau kuv nov nyom tag mus li ce kuv muab nws cuab muag tag ob niag kuv muab nqa mus deb deb kuv muab nws tso lawm ce kuv cov Lawn thiaj li tsi muaj quav miv lawm, tam sim nov ho rov muaj dua ib ob tug miv txawm lo tso quav rau kuv cov nyom lawm thiab, kuv yuav muab nws cuab kom mag e coj mus pov tseg kom deb heev thiab.
    Jesqav
    Jesqav


    Registration date : 2014-08-06

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by Jesqav February 28th 2016, 2:05 am

    Hahaha yog. Miv yeej tom me nyuam qaib li koj hai kawg tiag mad. Kawg ua koj zaj ko xwb lau muab cuab es coj mus tso deb2 xwb os .
    Jesqav
    Jesqav


    Registration date : 2014-08-06

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by Jesqav February 28th 2016, 2:07 am

    Tham qaib, bro, qaib sib ncaw nov yog yus tos tau ma tos kom cov lau muaj 1 xyoo kiag mam tua noj mad, puv lauj kaub dua thiab thaum ntawv ma nws cov tawv txhim niav heev os, qab kawg tiag.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by Tubzoonraug February 28th 2016, 11:22 am

    Kwv Jesqav, yog kawg, yog cia kom qaib tiav niam tiav txiv mam li muab ua zaub ma yeej yog li koj hai kawg. Kuv tus kheej ma yog yam tsiaj kuv yug lawm kuv tsi kam tua lawv lawm os, yog noj e tos yus pom twb muaj nqaij nyob hauv lauj kaub lawm no ma kuv kuj noj thiab tab si yog lawv cia li nte kuv pom kiag lo hlai caj pa ce kuv yeej tsi noj lawm vim kuv pom muab kuv cov tsiaj tua li ntawd.

    Yog tos kuv pom nqaij nyob hauv lauj kaub lawm ma kuv ho noj thiab, kuv lo kuj tsi paub hai tias yog vim li ca kuv hos feel tau hlub yam muaj sia ua yus tus tau lo nrog yus lawm ce kuv tsi xav kom yus ho rov muab nws noj li ntawd.

    Yog kuv tsev neeg caiv tau ma yeej tsi xav noj nyuj, twm, qaib and bua tej nov, yog noj ce xum noj yam nyob hauv dej dua lawm vim yam hauv dej yus tsi pom thiab nws tsi nyob nrog yus saum duab nqhuab ce yus ho noj tau dua.

    Koj pua tau pom muaj ib daim video, ib tug dev (dog) mus pom ib tug menyuam lawv muab abortion (a banded) e tus dev muab kwv lo rau tom zo Thaiv cov dr. mam li coj tus menyuam mus ua ciaj lo lawm. Qhov nov twb yog ib txoj sia kuv thiaj li sau comment hai tias don't killed the dog and please eat dog for meat. Kuv sau li ntawd rau qhov comment.
    Jesqav
    Jesqav


    Registration date : 2014-08-06

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by Jesqav February 28th 2016, 5:36 pm

    Yog kawg mad brother. Kuv yeej xav li koj hai ko thiab. Qaib ce kv yeej tua tua noj lawm, tab sis txij lis Boua mus rau tshiaj loj ce kuv yeej tsi xav pub neeg tua rau kuv pom lo sis tua noj lis.

    Thaum kuv yau mad kuv yeej khuv xim qaib kawg li thiab, tsi pub tua li. Tab sis thaum kuv loj tuaj nov kuv ho xav tia, yus siv tag nyiaj ntau2 pub tej qaib  lis loj, thiab nco ntsoov tia yuav tsi yug qaib lo ua phooj ywg, tsua yug lo siv thiab muag xwb. Yog li nov ce tua noj lo tua.

    Thiab kuv saib2 lo lawm qaib ruam2 na, yus twb muab ib tug tua hlab kiag ntawv lo cov tsi ntshai li tseem lo zov lo noj thiab. Ce kuv thiaj nkag siab tia qaib tsi paub ntshai tuag, tua noj lo tsi ua ca no, hahahahaha.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by Tubzoonraug February 28th 2016, 7:51 pm

    Haaa, yog lawm ma bro. Yaj tsiaj loj ce nws paub xav nws paub quaj paub lo kua muag thiab ce yus lo yeej tsi xav tua nws txoj sia e muab nws cov nqai lo noj, ua li kuv hai yog lawv tua lawm e kuv tsi pom kuv noj xwb ce kuv kuj noj thiab vim niam thiab txiv yeej muab tej nov rau kuv noj tau 56 xyoo nov lawm ce kuv yeej caiv tsi tau lawm thiab. Hai txog qaib ma yog poj niam menyuam tua tau e ua siv lawm ce kuv lo yeej noj kawg thiab tsuav tsi txhob nte kiag nrawm kuv qhov muag mus tua xwb ce kuv yeej noj ma.
    koobpovtxuj
    koobpovtxuj
    Moderators
    Moderators


    Registration date : 2008-09-12

    Character Sheet
     :

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by koobpovtxuj February 28th 2016, 8:14 pm

    Yog yuav tham txog tsis noj qaib tsis noj nqaij ces ntshe yuav caiv tsis tau li nawb.Kuv muaj 1 tug muam thiab  yawm yij mas tau muaj li 3 lub xyoos los no nkawd ho mus ntseeg qhuas dab yes xus  dab vaj dab tswv mas nkawd ho mus ntseeg tau cov uas caiv tsis noj nqaij tsuas noj me me nqaij qaib vom nkaus xwb twb tsis pub haus kua nqaij qaib li.Muaj 1 hnub peb ua 1 rooj mov noj caw nkawd tuaj ces nkawd tsis kam tuaj peb tus muam thiaj li hais tias tuaj los wb tsis noj nqaij lawm ces tu tu siab li yuav tsis tuaj no ces kuv thiaj li hais tias txoj kev ntseeg qhuas dab yes xus no muaj cov noj tau  nqaij ua cas tej me nyuam nqes nqaij ua luaj ho tsis mus ntseeg tej uas noj tau nqaij es ho yuav mus ntseeg txoj uas tsis noj nqaij li no ces tej me nyuam mus kawm ntawv luag noj nqaij zom zaws yus tus me  nyuam nyob ntshaus ntsho tsis muaj dab tsi noj.Ces peb tus muam teb tias cov uas noj nqaij mas yog lawv lam yuav lub npe lawb dab xwb.Hos lawv pab tsis noj nqaij no mas thiaj yog covntseeg tseeb.Thiaj yog dab vaj tswv cov neeg thiaj li mus cuag tau dab vaj tswv.Ua cas tau 1 ntus xwb txawm siv pom noj  nqaij lawm.Kuv nug tias ua cas neb ho noj nqaij lawm?peb tus muam thiaj hais tias yeej caiv tsis tau nqaij li.dab vaj tswv yeej pub yus noj tau txhua yam uas yog mus yug yus txoj sia ces nqaij yog 1 yam uas mus yug  yus txoj sia ces yeej noj tau.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by Tubzoonraug March 1st 2016, 3:45 pm

    Toj Xeem, cov neeg ruam ruam ce luag ntxia kom txob noj nqaij ce zoo kawg ma, tab si hai rau cov tsi noj nqaij hai tias, lawv twb muaj txoj kev txhau lo lawm ntev vim noj txoj sia lawm, txog rau hnub nov, e mam li ho tsi noj no ce Vajtswv lo yeej tsi zam txim rau li lawm, txawm txog hnub tuag lo yeej yuav raug txiv caj dab li lawm vim yeej ib txwm noj nqaij lo lau li ntawd ne.
    koobpovtxuj
    koobpovtxuj
    Moderators
    Moderators


    Registration date : 2008-09-12

    Character Sheet
     :

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by koobpovtxuj March 2nd 2016, 1:16 pm

    Tam sim no Hmoob los nyob kuv lub tsev nram farm lawm.Hmoob hais kuv tias Hmoob los nyob Hmoob xav yug qaib tua noj thiab yug npua teb tua noj.Yog muaj ntau los ho tau muag.Kuv tias koj los nyob koj los tus kuv lub tsev ces koj yuav yug tsiaj dab tsi los tau.Hmoob mas zoo siab heev.
    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Delir
    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 05b5938288102de754747c45ce108783
    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 BlackPulletGrass
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by Tubzoonraug March 2nd 2016, 9:20 pm

    Toj Xeem thiab Kwv Jesqav

    Kuv pom Thaib tso qaib sib ncaws e ob peb blawg xwb yeej muaj ib tug tuag kiag lawm e yog lawv tso riam rau ko taws lo yog lawv cov qaib yeej txawj plawm e raug qaib lub taub hau tawg qaib mam li tuag na? kuv pom hauv fb nov lawv tso ib tug lau qaib thaib ncaws ib tug poj qaib cov txwv ma ob plawg xwb tus poj qaib cov txwv tuam tuam taws lawm xwb laiv. Yog li ma qaib yeej ncaws tau muaj ceem heev nawb.
    Jesqav
    Jesqav


    Registration date : 2014-08-06

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by Jesqav March 3rd 2016, 1:42 am

    Tus qaib Thaib ncaw qaib txwv ntawv yeej yog nws ncaw raug xwb os. 2 Xyoo dlhau lo kuv tso kuv 2 lau qaib sib ncaw li 5 minutes xwb 1 tus ncaw raug ib tus cej pas lub qab pob yeeb tu nrho es tuag kiag tam sim ntawv li lawm thiab.
    Tubzoonraug
    Tubzoonraug


    Registration date : 2009-12-15

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by Tubzoonraug March 3rd 2016, 4:26 pm

    Muaj ceem baum li ntawd thiab lo bro Jesqav, kuv tsi tau pom dua qaib sib ncaws e tuag thiab tab si kuv saib hauv you tube ma lawv puab chai ntse2 rau ntawm qaib ob sab taws ce thaum sib ncaws kiag li ib ob plawg xwb ce 2 niag qaib cia li tuag tag kiag lawm xwb kuv pom li ntawd xwb os.
    Jesqav
    Jesqav


    Registration date : 2014-08-06

    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by Jesqav March 3rd 2016, 9:51 pm

    Muaj ceem ho bro. Tsi puab chaw lo yeej ncaw tuag li cov ncaw tshaj lij na

    Sponsored content


    Nrhiav Qaib - Yug - Page 7 Empty Re: Nrhiav Qaib - Yug

    Post by Sponsored content


      Current date/time is March 28th 2024, 1:29 pm